Istrakon 2008

Klubovi, fanzini, konvencije, sajtovi, Bogdaj veći kup ...

Moderator: Dagi

User avatar
Magi
Hani
Posts: 54
Joined: 18 Apr 2007, 15:50

Istrakon 2008

Unread post by Magi »

Kakava je tema Istrakona ove godine?
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Istrakon 2008

Unread post by niniane »

Istrakonci, javite se... :D
... characters, personalities, stories and larps...
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Re: Istrakon 2008

Unread post by Dagi »

Zemlja zove Pazin... :alien:
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Re: Istrakon 2008

Unread post by davors »

Hm, pa, khm-khm, kao što se vidi iz vizualnog identiteta istrakonskog sajta (http://www.istrakon.hr/), tema ovogodišnjeg Istrakona je Egipat, dapače "mistični Egipat". Kunem se, nemam ništa s tim! :scratch: GoH će biti neki navodno ugledni egiptolog, West ili tako nešto.

Mlade snage uvelike su preuzele organizaciju, pripremu i promidžbu Istrakona (što mi je inače jako drago). Nadam se da će se netko od njih javiti i u ime neposrednih organizatora preuzeti i nastaviti eventualnu diskusiju oko teme, priprema, predavanja, itd.

Moj posao je i dalje priprema zbirke; u programu ću sudjelovati još i predstavljanjem triju knjiga iz biblioteke WARP (uz "Bojno polje Istra" bit će, nadam se, još dvije); i, imam pitanje upućeno NOSF-ovcima te svima kojima je na prijašnjim Istrakonima i Sferakonima tako se družiti bio gušt: dakle, pitanje glasi: hoćete li da nastavimo s "okruglim stolovima" o "stanju u hrvatskom SF-u" te da ga imamo i na predstojećem Istrakonu, ili smo takvo što možda "nadrasli"? :janpi:
*Istria is a state of mind*
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Re: Istrakon 2008

Unread post by Dagi »

Ja sam za okrugli stol! :klopa:
Monty Python wrote:We're Knights of the Round Table
We dance whene'er we're able...
Šalu na stranu, do sad se iz istrakonsko-sferakonskih okruglih stolova štošta izrodilo, bilo s namjerom, bilo "onako"... Dakle, utoliko ih itekako ima smisla nastaviti!
User avatar
Eomer
Ewok
Posts: 22
Joined: 20 Jan 2008, 13:09
Location: Zamet
Contact:

Re: Istrakon 2008

Unread post by Eomer »

I mi iz Rijeke smo isto za okrugli stol.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Istrakon 2008

Unread post by Izitpajn »

Meni bi konvencija na kojoj bi jedina točka programa bio "Okrugli stol o stanju hrvatskog SF-a" bila savršena konvencija.

naknadni edit: okej, možda malo pretjerujem, bat ju get d point ;)
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Istrakon 2008

Unread post by ratchet »

Jel ima pive na tom stolu?
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Istrakon 2008

Unread post by niniane »

ratchet wrote:Jel ima pive na tom stolu?
He he... :D :lol: :janpi: :drunken:
... characters, personalities, stories and larps...
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Re: Istrakon 2008

Unread post by Aleksandar Ziljak »

ratchet wrote:Jel ima pive na tom stolu?
Gle, ako je doneseš i staviš na stol, onda ima. :D Samo daj u plastičnim bocama, da ne bi bilo razbijenih glava kad krenu radit' flaše... :zubo:
A. Ziljak
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Istrakon 2008

Unread post by ratchet »

Dogovoreno. A ja sam zamišljao neko pristojno društvance, koje to teme tako uzburkaju duhove?
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Re: Istrakon 2008

Unread post by Dagi »

Pristojno? Ne znam ni za jedan do sad na kojemu se - u najmanju ruku - nije prepiralo povišenim tonom!
:mach:

A oko čega? Pa, čuj, svatko ima nešto na što je osjetljiv, pa kad ga tkogod pobode... Obično počne u stilu: ovo-kako-se-sada-radi-ne-liči-ni-na-što... Ili: ja-mislim-nama-treba-to-i-to, na što dođe odgovor: onda-se-primi-posla-lijenčino! I tome slično.
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Re: Istrakon 2008

Unread post by davors »

OK, imat ćemo okrugli stol na Istrakonu. Predlažem radni naslov: "Počinje li se hrvatski SF shvaćati ozbiljno?"

Predlažem neke teme, i za njih tražim zainteresirane uvodničare/referente :D :

- UBIQ - novi hrvatski SF časopis - ulazak SF-a u akademsku zajednicu?

- hrabriji marketing za domaći SF - uzaludan posao ili privlačenje nove publike - primjeri propagandnih kampanja za romane "Izvršitelji nauma gospodnjeg" i "Bojno polje Istra"

- kritičarski iskorak - prvo oknjiženje kritika domaćeg SF-a u knjizi "Macan čita" Darka Macana

- novosti s domaće i susjednih SF scena - nove knjige, časopisi, fanzini, novi prijevodi HR autora u inozemstvu, zanimljivosti o konvencijama, festivalima i sličnim manifestacijama, GODIŠNJI KALENDAR DOGAĐANJA?

Ukoliko želite da još neka tema bude unaprijed najavljena i pripremljena, predložite ovdje; a dobrodošao je i komentar mojih prijedloga.

Moderatori ćemo tradicionalno biti Dagi & myself, ne?
*Istria is a state of mind*
User avatar
Magi
Hani
Posts: 54
Joined: 18 Apr 2007, 15:50

Re: Istrakon 2008

Unread post by Magi »

Definitivno podrzavam ideju za okrugli stol za marketing SF-a.
Post Reply