Rikon 2007. (5. - 7. 10. 2007.) 3. zmaj

Klubovi, fanzini, konvencije, sajtovi, Bogdaj veći kup ...

Moderator: Dagi

Nebelwerfer
Zmajić
Posts: 179
Joined: 18 May 2007, 16:16
Location: Na štandu
Contact:

Rikon 2007. (5. - 7. 10. 2007.) 3. zmaj

Unread post by Nebelwerfer »

Evo ofišl pozivnice koju su dobile sve udruge ili barem neki od njihovih članova na mejlove a sad počinjemo spemat i po forumima :D (ako to već nismo ranije napravili)

Možda ste negdje načuli a ovom prilikom i potvrđujemo da udruga ljubitelja fantastike "3. zmaj" organizira 10. riječku konvenciju Rikon 2007. i to u periodu od 5. do 7. listopada 2007. Ovim putem Vas pozivamo da se uključite u izvedbu programa na bilo koji način koji Vam padne na pamet. Štand, kviz, turnir, prezentacija neke aktivnosti udruge i slično.

Cijena ulaznice za Rikon će biti 50 kn za cijeli vikend, 30 kn za samo jedan dan ili 30 kn za udruge koje pristignu s minimalno 10 članova (eventualni popis Vas molimo da nam dostavite u najkraćem mogućem roku). Besplatne ulaznice su osigurane za sve koji na neki način sudjeluju u organizaciji konvencije i to po 3 ulaznice za svaku udrugu koja bude imala svoj štand te ovisno o količini ponuđenog programa, adekvatan broj besplatnih ulaznica za voditelje aktivnosti.

Ako ste zainteresirani za bilo kakvo službeno pojavljivanje na Rikonu, molimo Vas da nas u najskorije moguće vrijeme i obavijestite a konačan rok za prijavu je 5. rujna 2007. godine s opisom aktivnosti, predviđenim vremenom trajanja i imenima voditelja. Nakon toga nećemo biti u mogućnosti uvrstiti Vas u program zbog rokova tiskanja koje moramo poštivati.

Na našem sajtu je neslužbeni preliminarni program (može biti samo veći), a zadovoljstvo mi je reći da su sve stvari ako izuzmemo tiskanje , nagrade i "scenografiju" gotove. Ako imate bilo kakvih dodatnih pitanja, kontaktirati nas možete putem maila, foruma, ICQ-a, Skypea... kontakt info je dostupan na našoj
stranici http://www.3zmaj.hr a mail je mailto:trecizmaj@gmail.com

Srdačan pozdrav, 3. ZMAJ

Kako bi što kvalitetnije proveli program ove konvencije prema očekivanjima posjetitelja, napravili smo nedavno i anketu, pa Vas pozivamo da kažete svoje mišljenje. i da, znamo da anketa nije možda idealno postavljena ali je close enough :drunken:

http://www.3zmaj.hr/pages/rikon/anketa.php


Ako ste u blizini, ili je neka udruga zainteresirana, dođite, očekujemo Vas!
Image
Nebelwerfer
Zmajić
Posts: 179
Joined: 18 May 2007, 16:16
Location: Na štandu
Contact:

Unread post by Nebelwerfer »

e-mail: trecizmaj@gmail.com

ICQ: 301-257-556
204-463-915

SKYPE: eomer_eadig
dorian celcer
icefox32491
Image
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Gdje? Fakultet čomolungma ili je ovaj put na manjoj nadmorskoj visini?
User avatar
nelchee
Pa'u 10. razine
Posts: 375
Joined: 06 Apr 2007, 09:46
Location: Avalon
Contact:

Unread post by nelchee »

fakultet :D
Nebelwerfer
Zmajić
Posts: 179
Joined: 18 May 2007, 16:16
Location: Na štandu
Contact:

Unread post by Nebelwerfer »

bolje da je manja nadmorska vissina... slabiji metabolizam... manje jedeš, manje piješ (a brže te pukne) i shodno tome manje trošiš. dakle, radimo u interesu posjetitelja da im ne bude skupo :D

kako stvari stoje ovo će bit zadnja godina na ffriju jer se fax seli na kampus. možda i mi s njim, ovisi kakvi budemo s dekanom sljedeće jeseni :angel: a i sad nas već brine kamo ćemo strpat toliko programa i ljudi koji su se javili... :shaking:
Image
Nebelwerfer
Zmajić
Posts: 179
Joined: 18 May 2007, 16:16
Location: Na štandu
Contact:

Unread post by Nebelwerfer »

- Neslužbeni program Rikona 2007. -


Ovdje navedeni program nije konačan i podložan je promjenama, redovito se nadopunjuje a više informacija potražite na http://www.3zmaj.hr


- predavanja:


dr. sc. Saša Zelenika- Nanotehnologija (nepotvrđeno)

prof. Daniel Antunović- Program prevencije poremećaja u ponašanju kod adolescenata primjenom RPG-a

Benedikt Perak- Levitacije u svjetskim duhovnim tradicijama

mr. sc. Katarina Peović Vuković- Kompjutorske igre, teorija uzvraća udarac

mr. pharm. Ivana Božić- Povijest otrova i njihova primjena

mr. sc. Josip Ćirić- Temponauti: logički paradoksi putovanja kroz vrijeme

Špela Šalamon- Dragons in world mythology, history, and their archetypical role

dipl. ing. Dražen Fišter- Alternativni izvori energije

mr. sc. Robert Kurelić- Križari na Nikopolju


- kvizovi: Mitologija, Star Wars Quotes, Warhammer 40 000, Marvelovi strip junaci, Guess the Game, Guess the Hand, Koliko smo načitani? v.2 , Najslabija karika, Tajna Piranskog trokuta

- program projekcija koji uključuje igrane i animirane filmove u trajanju od 10 sati

- dvije radionice za posjetitelje na kojima će se upoznati s vještinama izrade nakita i žičanog oklopa te će izrađene predmete moći ponijeti sa sobom kao suvenir

- prezentacija streličarskih vještina pod tutorstvom Streličarskog kluba «Rijeka»

- paintball; besplatna prezentacija i kratko okušavanje u pucanju a kasnije će svi zainteresirani ipak morati platiti određen iznos za takav oblik zabave

- nagradni natječaj za najbolju fotografiju sa ovogodišnjeg Rikona pod motom "Vi nama fotku- mi vama more cuge!"

- igre, turniri i ostalo: lov na blago, Dungeons & Dragons 2E, Dungeons & Dragons 3.5, Alternity, World of Warcraft, Order of the Stick, Munchkin, Magic: The Gathering, Axis & Allies, Chez Guevarra, Game of Thrones, Rizik, Warhammer 40 000 RPG, stolni nogomet, rulet, Vampire LARP, Fist of Dragonstones te utrke / borbe robotima na daljinsko upravljanje, Princes of Florence, Cluedo, Boggle, Monopolly, čovječe ne ljuti se, Guess the Potion ("Kod Ludog Patuljka"), bacanje kamena s ramena, karaoke i izložba radova Ivane Rezek

- Freestyle Battle of the Clones- natjecatelji će morati iz glave izmišljati rapperske rime na jednu od odabranih glazbenih tema iz f & sf svijeta, naravno i sadržaj rima mora biti u skladu s glazbenom temom. Hint: na You Tube-u utipkajte "KALE":-D

- Posljednjeg dana konvencije 7. 10. 2007. će se svi zainteresirani posjetioci uputiti na razgledavanje grada i njegovih kulturno- povijesnih znamenitosti te upoznavanje s riječkom prošlošću (ako se vodič otrijezni :-D)

- osim same zgrade FFRi program će se odvijati i u šatorima u parku ispred fakulteta

- spavanje će biti organizirano u dvije čuvane i zaključavane prostorije sa strunjačama i uključeno je u cijenu ulaznice na konvenciju

- cijena ulaznice je 50 kn za vrijeme od petka do nedjelje (osim za udruge s barem 8 članova za koje je 30 kn od petka do nedjelje); 30 kn za jedan dan (petak ili subota) a u cijenu je uključeno spavanje, besplatna Cedevita sva 3 dana i barem jedan besplatan obrok za svih

- Besplatne ulaznice su osigurane za sve koji na neki način sudjeluju u organizaciji konvencije i to po 3 ulaznice za svaku udrugu koja bude imala svoj štand te ovisno o količini ponuđenog programa, adekvatan broj besplatnih ulaznica za voditelje aktivnosti.

- Ako ste zainteresirani za bilo kakvo službeno pojavljivanje na Rikonu, molimo Vas da nas u najskorije moguće vrijeme i obavijestite. Ako imate bilo kakvih dodatnih pitanja, kontaktirati nas možete putem maila, foruma, ICQ-a, Skypea...

Program koji je stavljen ovdje ne bi trebao doživjeti veće promjene a ako se dogode biti će nešto samo dodano u već postojeći program koji će odmah biti objavljen ovdje.
Što se tiče igara i turnira... organizirat ćemo i nekoliko nagradnih turnira u stolnim igrama dok će sve igre navedene na popisu biti dostupne u jednoj prostoriji te će se moći igrati slobodno u bilo koje vrijeme ako se u tom terminu ne održava turnir. Također, ako niste upoznati s pravilima, u toj prostoriji će se cijelo vrijeme nalaziti barem jedna osoba koja će vam ih objasniti.

Pokrovitelji za nagrade u kvizovima, turinirima i ostalim aktivnostima osim 3. zmaja su črna luknja, Algoritam, United Forces i Hoću to
Image
Nebelwerfer
Zmajić
Posts: 179
Joined: 18 May 2007, 16:16
Location: Na štandu
Contact:

Unread post by Nebelwerfer »

Objavljena je službena satnica za "Rikon 2007." Skinuti je možete ovdje: http://www.3zmaj.hr/novosti/sluzbena-sa ... rikon-2007

Spavanje ipak neće biti organizirano na samom mjestu održavanja Rikona, dakle na Filozofskom fakultetu već smo u suradnji s Odjelom za školstvo omogućili spavanje u sportskoj dvorani udaljenoj 200 m od Rikona. Naravno, na podu će biti strunjače a sama dvorana ima riješen sanitarni čvor s tuševima.

Kartu KAKO DO NAS potražite najkasnije do četvrtka na sajtu s označenim Rikonom, dvoranom za spavanje, studentskom menzom, auzobusnim te željezničkim kolodvorom. :!:
Image
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

hvala :uzdravlje:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

usput, malo sam uvrijeđena što međ linkovima nema NOSF-a, koji ipak prenosi sve vijesti i ima link za Rikon na naslovnoj stranici još otkako je prvi put najavljeno da će bit Rikona :(
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
nelchee
Pa'u 10. razine
Posts: 375
Joined: 06 Apr 2007, 09:46
Location: Avalon
Contact:

Unread post by nelchee »

Ire wrote:usput, malo sam uvrijeđena što međ linkovima nema NOSF-a, koji ipak prenosi sve vijesti i ima link za Rikon na naslovnoj stranici još otkako je prvi put najavljeno da će bit Rikona :(
upravo odoh provjeriti provjeriti... i fakat nema. ispričavamo se na propustu, ne znam kako mi nije palo na pamet kad sam stavljala banner za SFeru, a ni Nebel se nije sjetio..
stvarno sorry Image
Nebelwerfer
Zmajić
Posts: 179
Joined: 18 May 2007, 16:16
Location: Na štandu
Contact:

Unread post by Nebelwerfer »

:oops:

mogli ste nam javit da nismo stavili...kme...
Image
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Inače, lajv riporting s RiKona možda ćete moći čitati na bilten.blog.hr. Naime, stavio sam tekst na server prije pet minuta, ali i dalje se nšta ne pokazuje.
Nebelwerfer
Zmajić
Posts: 179
Joined: 18 May 2007, 16:16
Location: Na štandu
Contact:

Unread post by Nebelwerfer »

zakon report! hvala svima koji su bili, sve što vam nije valjalo slobodno okinite na naš mejl ili na forum da saznamo greške koje nismo primjetili da druge godine probamo još bolje :blob:
inače, ja sam vrrrrlo zadovoljan kako je sve skupa ispalo... a izgleda da smo dobili neke nove znakove da je konvencija bila dobra: 1) ako murija svaku večer dolazi smirivati zabavu a ne frku koje nije bilo i 2) ako posjetitelji nađu prostoriju koju smo pokušali sakriti i u njoj spolno opće.

a maxxov "nema spavanja na konovima" možemo zamijeniti s "nema sexa na konovima" :D

ša se tiče spavanja, mislim da sam s nekima od vas i osobno pričao i objasnio što se dogodilo sa obećavanom dvoranom... jebena kiša i šuplji krov :x bah...

enihu... hvala ;)
Image
User avatar
Tanja.C
Ancient
Posts: 736
Joined: 02 Sep 2005, 11:11
Location: Dežela

Unread post by Tanja.C »

Baš je bilo ljepo vidjeti Izitpajna i gospođu Izitpajnicu i Xaotixa. :wave:
Žao mi je što se Izitpajn zaigrao i nije stigao na naš kviz, jer sam se nadala da će biti jedan od boljih i možda čak dobiti nagradu. Ali eto, Piranski trokut i crvenu knjigu je osvojila nelchee što mi je IZNIMNO drago! :drunken: Mirko se morao utješiti sa drugim mjestom i plavom knjigom.

Rikon je bio supač, ali šteta što nije bilo više Sferaša, falili ste mi. :(
Post Reply