Fandomske novosti 2

Klubovi, fanzini, konvencije, sajtovi, Bogdaj veći kup ...

Moderator: Dagi

ban

Fandomske novosti 2

Unread post by ban »

Novosti iz fandoma kao i podatke o novim natjecajima i slicno mozete postati u ovom topicu.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

natje?aji

Unread post by Ire »

ovo su natje?aji koji još uvijek vrijede..

#1
Muzej suvremene umjetnosti u Zagrebu poziva vizualne, medijske, izvedbene i glazbene umjetnike, arhitekte, dizajnere, kustose i kriti?are na sudjelovanje i suradnju u projektu Pilot04.
Rok za prijave je do 25. sije?nja 2004. godine.
Više o natje?aju potražite na ovoj adresi:

http://www.culturenet.hr/v1/hrvatski/in ... sp?id=3939

#2
Nakon velikog uspjeha prvog natje?aja Ekran pri?e, IskonInternet i Naklada MD predstavljaju novi natje?aj za kratku autorsku pri?u ? Ekran pri?e_02.
Natje?aj po?inje 07. 01. 2004. i završava u pono? 28. 01. 2004. godine. Duljina pri?e je od 900 do 2700 znakova (s razmacima), a doti?na pri?a ne smije biti prije objavljena. Kliknite ovdje ako želite znati o natje?aju:

http://ekran-price.iskon.hr/

#3
Natje?aj Istrakona 2004. još uvijek traje. Rok za slanje prica je 31. sijecnja 2004. Više o natje?aju potražite na adresi:
http://www.ice.hr/davors/natjecaj_2004.htm

#4
Uredništvo mjese?nika "Kameleon" poziva pisce kratkih pri?a da ih dostave na e-mail press@KA-meleon.hr ili snimljene na disketi ili CD-u pošalju u omotnici na adresu mjese?nika, Skopska 15 b, 47000 Karlovac. U izbor za objavu ?e u?i pri?e, bez obzira jesu li ve? negdje objavljene ili ne, ukoliko nisu duže od 5000 znakova (uklju?uju?i i praznine), potpisane punim imenom i prezimenom pisca. Uz pri?u je potrebno dostaviti i osobne podatke: adresu boravišta, broj telefona i(li)mobitela, te e-maila. Ocjenjiva?ki sud kojeg ?e odrediti uredništvo nakon svakih šest brojeva "Kameleona" izabirat ?e najbolju pri?u ?ijeg ?e pisca uredništvo posebno nagraditi vrijednom knjigom. Ukoliko tijekom jednog mjeseca pristigne više pri?a, objavit ?emo najzanimljiviju od njih, no i neobjavljene pri?e ?e nakon šest mjeseci biti uzete u obzir prilkom odabira najbolje. Prvi krug ovog natje?aja traje od 13. rujna 2003. do 13. ožujka 2004., kada ?emo objaviti pobjednika.
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Natje?aj za sudjelovanje na scenaristi?koj radionici

Unread post by Ire »

HRVATSKI FILMSKI SAVEZ i MM CENTAR raspisuju natje?aj za sudjelovanje na scenaristi?koj radionici koja ?e biti održana za vrijeme trajanja Dana hrvatskog filma.

Radionicu, namijenjenu studentima svih fakulteta, mo?i ?e poha?ati do 12 polaznika. Tijekom radionice svaki polaznik ?e svoju ideju razviti u scenarij za kratki igrani film. Na kraju ?e polaznici ponuditi svoje scenarije zainteresiranim studentima filmske režije i produkcije.

Radionica ?e se odvijati u MM centru, u dvije sesije. Prva ?e biti od 6. do 9. ožujka, a druga od 12. do 14. ožujka 2004. Voditelji su Martina Ani?i?, asistentica na Akademiji dramske umjetnosti u Zagrebu, te scenaristi Sanja Kova?evi? i Miha Mazzini.

Kotizacija za sudjelovanje u radionici iznosi 100 kuna. Puni iznos kotizacije bit ?e vra?en svim polaznicima koji do kraja radionice napišu scenarij za kratki film, te ne izostanu više od jednom.

Kako se prijaviti:
- poslati sinopsis za kratki igrani film (ne dulji od jedne stranice) i biografiju s adresom i telefonom, na irena@hfs.hr do 27. velja?e 2004.
- sinopsis i biografiju pošaljite odvojeno, kao dva attachmenta/privitka e-mailu
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Zorana Kru[?]vara ve? neko vrijeme nema na ovom forumu. Ali na jednom drugom forumu sam pro?itala da je objavio samostalnu zbirku pripovjedaka, "Najbolji na svijetu".

Zorane [?]to se ne hvali[?] i ovdje?

U svakom slu?aju ?ESTITAM! :uzdravlje: :ocasion: :flower:
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Fala

Unread post by Zoran »

Kad mi je bed da se sam hvalim. :dontknow:
Ma lažem. Netko je ve? negdje na ovom forumu spomenuo tu knjigu, pa onda ja nisam. U svakom slu?aju, hvala na ?estitkama :flower:
Evo vam i neki podaci o knjizi:
Zove se "Najbolji na svijetu" sadrži 14 tekstova, ima tvrde korice, kvalitetan uvez, prekrasnu naslovnicu (ilustracija by Štef Bartoli?) i simboli?nu cijenu od samo 80 kuna. Možete ju naru?iti direktno od izdava?a na mail darko.macan @ zg.htnet.hr
ili telefone: 01/383-5973, 098/358-184

Knjiga je 100% hrvatski proizvod i njenom kupnjom pomažete doma?e izdavaštvo te dajete poticaj hrvatskom gospodarstvu!
A možete ju i ?itati. :mrgreen:
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Također, moja ponosna nona je pokazala knjigu svojim susjedama i gospođa Kružić je komentirala da "Takve šporkarije u životu nije vidjela" 8-) :angel:
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Re: natje?aji

Unread post by davors »

ire wrote:ovo su natje?aji koji još uvijek vrijede..
#3
Natje?aj Istrakona 2004. još uvijek traje. Rok za slanje prica je 31. sijecnja 2004. Više o natje?aju potražite na adresi:
http://www.ice.hr/davors/natjecaj_2004.htm
[/color]
Nda, ovo je stari natjecaj, novog jos nisam stavio na web, no oni koji su kupili/dobili zbirku "Bolja polovica", imaju na zadnjoj stranici knjige tekst natjecaja Istrakona za 2005. godinu. Svi su uvjeti isti, osim sto je rok za slanje prica 15 dana kraci (do 15. sijecnja 2005.), i uvedena je posebna nagrada za pricu na istarsku temu. Javim kad stavim na web.

Davor
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Pro?itala sam obavijest o Zoranovoj promociji :uzdravlje:

Da je bar malo kasnije jer ja taj tjedan radim popodne. Ali poku[?]at ?u do?i.
Planira li jo[?] netko od nosfovaca do?i?
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Pa vidi, sigurno će kurtoazno kasniti cca 15 min. Onda, mislim da će prvo ići jedno pol sata sf slušaonice. Tako da bi cirka oko 19:45 ili čak 20:00 baš kao promovirao zbirku. Tako nekako za sad planiram (podložno promjenama). U svakom slučaju, sve skupa će trajati do cca 21:00 h, a sad koliko će se nakon toga ljudi zadržati...?

A možda budeš imala skraćeno radno vrijeme zbog dana sv. Vida?
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Ma pola sata ka[?]njenja (kurtoaznog ili muzi?kog, svejedno) bit ?e mi dovoljno. :mrgreen: :flower:
Post Reply