Horror

Sudjelujete u literarnoj radionici pisanjem, čitanjem i komentiranjem priča

Moderators: Nimrod, niniane

User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

sto se tice samog natjecaja, ne znam nista, horror me kao zanr previse ne zanima, jer se ne smatram sposobnim pisati ga... Godine mogu, a i ne moraju imati neku ulogu. Za objavljivanje u sferinoj zbirci ne znam koliko imas sansi, konkurencija mi se cini jakom, mogao bi pokusati slati na istrakon ili na vampirski natjecaj, tamo vjerojatno nece biti tako ostra konkurencije. Doduse to je moje misljenje.

Ako zelis postat svoje price, postaj ih u Literarni kutak. Budi spreman na ostre kritike i nemoj dopustiti da te iste obeshrabre...

Ako postas svoje price to ti se racuna kao objavljivanje i ne smijes ih slati na natjecaje...

Veselim se citanju tvojih prica...
nema me.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

writer16 wrote:ljudi ja bi poslao jednu horor pri?u na sferin natje?aj za godišnju zbirku pri?a 2006 tek sam sad nabasao na vas pa ako mi možete išta pametno re?i o toj zbirci, tko, što ,kako, i objektivno imam li ikakve šanse s obzirom da mi je 16 i nisam nigdje i ništa objavljivao i još pod uvjetima za natje?aj piše da pri?a ne bi smjela biti objavljivana zna?i da je ne bi smio poslati na ovaj forum? i mogu li koju pri?icu ovdje objaviti ( to?nije gdje pod kojim topickom? ) eto samo da steknem dojam da to moje švrljanje po papiru li?i na nešto i da mi udjelite pokoju konstruktivnu kritiku
kao prvo, da, ako prvo postaš svoju pri?u igdje - tako i ovdje - to se kvalificira kao prethodna objava.

kao drugo, o tvojim objektivnim šansama ne može se govoriti dok se nešto tvoje ne pro?ita. stoga se ne bih složila s naputkom da svoju pri?u niti ne pokušavaš poslati na sferin natje?aj jer dok ne dobiješ odbijenicu niti ne možeš znati ho?eš li biti odbijen. isto tako dok ti pri?a nije prihva?ena, ne možeš znati ho?e li biti prihva?ena.

kao tre?e, sve je mogu?e. u prošlogodišnjoj je zbirci objavljen x broj autora (ve?i od 1, ali ne znam koliko to?no) koji su prvi put slali na sferin natje?aj i prvi put objavljeni u sferinoj zbirci, me?u njima i ja. stoga se ne daj obeshrabriti.

:wave:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

ire wrote:
writer16 wrote:ljudi ja bi poslao jednu horor pri?u na sferin natje?aj za godišnju zbirku pri?a 2006 tek sam sad nabasao na vas pa ako mi možete išta pametno re?i o toj zbirci, tko, što ,kako, i objektivno imam li ikakve šanse s obzirom da mi je 16 i nisam nigdje i ništa objavljivao i još pod uvjetima za natje?aj piše da pri?a ne bi smjela biti objavljivana zna?i da je ne bi smio poslati na ovaj forum? i mogu li koju pri?icu ovdje objaviti ( to?nije gdje pod kojim topickom? ) eto samo da steknem dojam da to moje švrljanje po papiru li?i na nešto i da mi udjelite pokoju konstruktivnu kritiku
kao prvo, da, ako prvo postaš svoju pri?u igdje - tako i ovdje - to se kvalificira kao prethodna objava.

kao drugo, o tvojim objektivnim šansama ne može se govoriti dok se nešto tvoje ne pro?ita. stoga se ne bih složila s naputkom da svoju pri?u niti ne pokušavaš poslati na sferin natje?aj jer dok ne dobiješ odbijenicu niti ne možeš znati ho?eš li biti odbijen. isto tako dok ti pri?a nije prihva?ena, ne možeš znati ho?e li biti prihva?ena.

kao tre?e, sve je mogu?e. u prošlogodišnjoj je zbirci objavljen x broj autora (ve?i od 1, ali ne znam koliko to?no) koji su prvi put slali na sferin natje?aj i prvi put objavljeni u sferinoj zbirci, me?u njima i ja. stoga se ne daj obeshrabriti.

:wave:
gdje sam ja rekao da ne bi trebao slati na sferin natjecaj, dapace ja ga podrzavam u tome, samo sam htio reci da je moj dojam da je na istrakonu slabija konkurencija ( mozda sam u krivu, ispravite me ) i da bi mu tamo bilo lakse objaviti, te sam mu stoga skrenuo paznju i na taj natjecaj. Molim da mi se ne stavljaju rijeci u usta... tj. tipkovnicu... Na taj nacin ispadam gad veci (ili manji) nego sto jesam...
nema me.
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Pham, i ja sam bila shvatila da savjetuješ da ne šalje na SFeru... :dontknow:

a writer, ako je slu?ajno iz Zagreba, ima i extra opciju: može do? na Kajzericu u utorak i dobit komentare, bez obzira di pri?u misli slat.
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

naravno, ako je u Zg-u nek dodje na kajzericu, cini mi se da cu morati i ja jednom doci, kad obicno imate sastanke... i gdje je to...
nema me.
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Pham Nuwen wrote:naravno, ako je u Zg-u nek dodje na kajzericu, cini mi se da cu morati i ja jednom doci, kad obicno imate sastanke... i gdje je to...
utorkom od 19 ili 20, kako kada, na Kajzerici smo, imaš kartu na http://www.sfera.hr, adresa je III. Podbrežje 5. Sam ti do?i. :iconbiggrin:
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

oprosti pham, ali sam zbilja tak shvatila tvoju preporuku. nespretno sro?eno, krivo protuma?eno. pardon?ek.
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

ne prihvacam tvoju ispriku jer ne osjecam da ima neki razlog zbog kojeg se trebas ispricati, drugim rijecima nista ti nisam zamjerio, no hard feelings...

P.s. Sto se tice sfere, meni se cini da je ta kajzerica bogu iza nogu, ima li koji bus ili tramvaj koji vozi blizu...
nema me.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

nažalost oboje (i bus i tramvaj) prolaze podosta uz kajzericu ..

me?utim, najkra?a ti je ruta s tramvajskog okretišta na savskom mostu pa po pješa?kom mostu do kajzerice; kad pre?eš most ideš preko ceste pa lijevo, pro?eš ispod zelenog mosta i onda samo paziš desno gdje ti na tabli piše III. Podbrežje (mislim da je 2. odvojak desno). uglavnom, ni 15 min hoda od tramvaja
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

ok i kada dodjem u podbrezje III, koji broj, gdje da otprilike gledam...
nema me.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

... ideš ulicom i gledaš lijevo. sve su ti ku?e (i lijevo i desno) u ravnini. sferine su prostorije na broju 5 u niskoj zgradi koja je malo uvu?ena, a ispred nje je malo parkiralište, dvije klupice i neka bista. zgradulja se može podijeliti na 3 dijela: skroz lijevo je neka kompjuterska igraonica koja nema veze s nama, a desno je ulaz za prostorije s lijeve strane i nekakav dispanzer s desne strane koji ionako u to doba ne radi pa je nevažan za cijelu pri?u osim za orijentaciju.
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

hvala na objasnjenju, ali imam ja bolju ideju, da se netko nadje sa mnom pa da ja ne lutam...
nema me.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

kako bi pobogu mogao zalutati s ovako podrobnim objašnjenjem?
vjeruj mi, ako se ja nisam zagubila, neš ni ti.
kajzerica ti je ko new york; sve su ceste vodoravne i okomite, barem u tom dijelu. ne možeš se izgubit. trust me, I know what I'm doin.
Instant Geek. Just Add Coffee.
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

Samo pazi na Kineze...
Post Reply