Bez nekog naslova

Sudjelujete u literarnoj radionici pisanjem, čitanjem i komentiranjem priča

Moderators: Nimrod, niniane

User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 770
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Bez nekog naslova

Unread post by Zeljko »

evo ne[?]to ?eprkam u ove kasne sate i nai?em na jednu pri?u [?]to sam napisao kad sam bio mali... kao [?]to vidite tada su windoze i ofis bili toliko slabi da sam morao pisati bez ovih na[?]ih znakova... jer se nije moglo printati kod tate na poslu :x pri?a je nastala u ljutnji prema lokalnom magazinu koji je konstantno odbijao da objavi moje pri?e... eh... prvu pri?u su mi objavili kada su prestali davati nagradu od 50 maraka :x slu?ajnost??? ili ne...

Nadam se da ce sada prihvatiti moju pricu i da ce mi isplatiti taj kredit od 50 Zivota. Koliko puta sam im slao price, a oni ni da odgovore. Ipak smo mi ljudi ugrozeni. Vise niko ne shvaca nas stare pisce, pisce koji pisu o proslim, za neke nepostojecim vremenima. Pisem u nemogucim uvjetima zivota, nemam pomocnicu, a znam da dobro pisem. Mozda pravim greske, ali ja ne kradem tude price. Prva prica je govorila o putovanju na drugi planet, njima se to ne svida jer ih je strah priznati da ce neko jednog dana doci do njih. Druga je govorila o razornom oruzju, oni ne vjeruju u to jer ne znaju kako da objasne uspjeh covjeka. Treca je govorila o vanzemaljcima, ta im se pogotovo ne svida, jer se vjeruje da su vanzemaljci jaci od podzemaljaca. Oni su jednom davno rekli da ce se vratiti. Cetvrta je govorila o oslobadanju zemljana od ugnjetaca koji su izasli iz zemlje. Ta prica je prevrsila svaku mjeru. Poslali su me odmah podzemni svijet na odsluzenje kazne. Optuzili su me za bogohuljenje samo zato sto sam pisao o tome da ce jednog dana doci covjek koji ce osloboditi covjecanstvo od bica iz podzemnog svijeta. Slucajno sam ostao ziv. Pokusao sam kroz svoje price upozoriti svijet na invaziju iz podzemlja, ali mi niko nije vjerovao. Sada kada je covjecanstvo orobljeno crnim lancima podzemlja ja pokusavam da pokrenem narod u unistenju neprijatelja. Osvajaci nisu nista promjenili, sve je ostalo isto kao sto je bilo na dan Okupacije. Podzemaljci su sjeli na polozaje zemaljaca i sada oni upravljaju Zemljom. Vanzemaljci su otisli sa planete jer im je dosadila bitka sa Narodom crnih sijenki koji nemaju nijedno borbeno vozilo. Jednostavno im se nije isplatilo da gube svoje borce u bliskim borbama. Moj dnevnice ovo su rijeci koje sam ti dao na cuvanje. Sada idem da predam petu pricu, ako se ne vratim ziv sacuvaj ove podatke za buduce generacije koje ce skinuti Crni narod sa nasih leda. Kada je to izrekao odvojio se od male sprave koja je bila skrivena iza velikog drvenog sanduka. Izasao je iz svoje kolibe i skocio na zemlju. Njegova koliba se nalazila samo 3 metra iznad zemlje za razliku od drugih koliba. To je bila namjestaljka podzemaljaca i Crnog naroda da zemljani lome noge pri padu. Time onemogucuju napredak zemaljskih naroda. Pisac se kretao ulicama koje nisu bile poplocane nijednim tvrdim metalom. Noge su mu bile prljave od zemlje. Sav narod je visio po granama pokusavajuci da side na smotru i podjelu hrane. Ta podjela je cista prevara Crnog naroda. Svi znaju da se u hrani nalazi trava koja u zemaljskim mozgovima unistava i svaku namjeru pobune. Onaj ko ne jede tu hranu na mjestu biva razderan od strane cudovista iz podzemlja. To su neka vrsta podzemaljskih pasa. Pisac je tako isao sumom koja je bila puna zemljana. Vecina zemaljaca je mislila da je on lud, nisu ga shvacali ozbiljno. Napokon kada je izasao iz sume dosao je do velike smede gradevine koja je predstavljala centar, roj Crnog naroda. Usao je unutra i predao svoju pricu. Izasao je napolje da saceka poziv. Dugo je cekao. Kada je dobio poziv sav prestrasen je usao u prostoriju. Tu ga je docekao val napada od strane primaoca price. Zaista si uporan ti zemljaninu. Ti stvarno dobro pises, ali koristis nelogicnosti onoliko koliko ima lisca na jednom drvetu. Vanzemaljci ne postoje, nikada nisu posjetili zemlju i podzemlje, mi nismo vasi neprijatelji. To su osnovne greske, a ima ih jos. Zemljani nikada nisu sletjeli na onu bijelu stvar na nebu. Nikada nisu oplovili zemlju jer je zemlja ravna, ti vasi dinosori nisu postojali, zemlja i podzemlje su nekada bili jedna Zemlja Crnog naroda, ali ste nam je vi bili oduzeli. Vi nikada niste mogli letjeti, nikada niste dosli do svjetlecih stvari na nebu. Kakve stvari ti spominjes u svojim pricama koje su pozivi na pobunu. Zemljani nisu mjerili vrijeme, sta je Sat, nikada cuo, sta je Komputer, sta je Konzerba, sta je Skola. Vi ste bili neuki, divljaci, oduvjek ste bili na drvetu. Poslusaj samo ovu misao: Kada je pritisnuo dugme na tastaturi svog vozila ono je ispalilo dva projektila koji su pogodili vanzemaljsku letjelicu. Sta je dugme, vanzemaljci NE postoje, vozilo moze biti samo od drveta i ne leti. Meni je dosta tvojih prica. Vi pisci sluzite da nam dajete dobre stvari za smirenje naroda, a ne za sirenje glasina o tome da je covjecanstvo nekada brojilo onoliko glava koliko ima lisca na svim sumama u ovom Roju. Nikada neces postati poznat, nikada se neces preseliti u Visoke nastambe. Ostat ces divljak. Izlazi napolje i ne pisi nam te price vise. Dok je placuci pisac izlazio iz nastambe za njim se orilo: Mi smo napravili ove visoke nastambe. Kada je pisac izasao iz visoke nastambe rece sam sebi: Je cudan ovaj Zmaj, sta mi sve naprica.
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Unread post by corwin »

zabavno :blob:
sorry zbog gramatike
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

He, he... Poznato, poznato!
Samo si je mogao malo srediti, barem napraviti 2-3 pasusa da je lakše ?itati. :x
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 770
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Unread post by Zeljko »

:x u pola 3 da pravim pasuse :x barem sam imao hrabrosti oka?iti pri?icu... dok sam bio pod alkoholom :ocasion:
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Nisam stigla pro?itati, samo predlaĹžem: dodaj kva?ice na slova, ubaci odlomke, ispravi gre[?]ke koje na?e[?] (vjerojatno ?e[?] ih na?i) i postaj jo[?] jednom u forum Literarni kutak. Vjerojatno ?e[?] dobiti vi[?]e komentara :;
User avatar
MrSini
Jedi Master
Posts: 238
Joined: 04 Apr 2005, 21:59

Unread post by MrSini »

:headbang: :iconbiggrin:
Ma ima da postanemo svjetska sila u pisanju SF-a. :iconbiggrin:

?estitam na hrabrosti i ja ?u po?eti pisati ?im skupim hrabrost. Samo naprijed. :headbang:
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 770
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Unread post by Zeljko »

nisam ni[?] napisao jedno 5 godina :x roman stao na 50. stranici :x
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

Poznato, moj roman je stao prvi put na petom poglavlju, a u ponovnom pokusaju na drugom poglavlju. Ostali romani su stali na prvoj recenici :iconbiggrin: , no prica je zabavna, trebao bi se vratiti pisanju...
nema me.
Post Reply