Reformatorski manifest literarne radionice

Sudjelujete u literarnoj radionici pisanjem, čitanjem i komentiranjem priča

Moderators: Nimrod, niniane

MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Reformatorski manifest literarne radionice

Unread post by MadDog »

Ufff... kako ovo gor(k)do zvu?i, jel'da?

Prijedlog je, iako ga ne znam tehni?ki rije[?]iti, da se omogu?i onima koji imaju napisanu pri?u ili ju pi[?]u, a ne uklapa im se u zadanu temu/naslov/ostale parametre teku?e L.R., da jednostavno svoju pri?u i po[?]alju na L.R. kao [?]to je to Indigo Montoya ve? u?inio dvaput i dosta osvjeĹžio sadrĹžaj neo?ekivano[?]?u kako stila tako i sadrĹžaja.

Nije da ba[?] ?esto pi[?]em, ali mi se ve? drugi puta de[?]ava da ili nemam vremena (kao kod 3.L.R.) ili mi tema ne legne (kao 4.L.R.), pa bi mi takav 'labavi' sistem L.R.-a osobno jako odgovarao.

Ĺ to kaĹžete?
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Kako to da jo[?] nitko nije odgovorio?

Meni se ideja svi?a, samo pod uvjetom da postanje pri?a na forumu ne bude samoj sebi svrha. Mislim, da ovo ne postane sli?no nekom od sajtova koje sam posjetila i na koje ljudi [?]alju svoje pri?e ali vrlo malo njih komentira ([?]to vjerojatno zna?i da vrlo malo ljudi i ?ita :?: )

No mislim da bi to onda trebao biti odvojeni dio radionice koji ne bi imao utjecaja na nju. I moĹžda bi pomoglo da postoji neko pravilo (barem okvirno) da netko moĹže postati pri?u samo nakon [?]to je napisao barem nekoliko konstruktivnih komentara na tu?e pri?e.

Usput, da li se ove pri?e na radionici smatraju objavljenima? Tj da li netko od nas moĹže svoju pri?u s radionice poslati na neki natje?aj?
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

Klara wrote:Kako to da jo[?] nitko nije odgovorio?

Meni se ideja svi?a,
I moĹžda bi pomoglo da postoji neko pravilo (barem okvirno) da netko moĹže postati pri?u samo nakon [?]to je napisao barem nekoliko konstruktivnih komentara na tu?e pri?e.
SlaĹžem se u potpunosti sa dopunom mog prijedloga.
Jo[?] samo da se i netko drugi 'o?ituje', ban, ire, Kris.... anybody?
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Unread post by Indigo Montoya »

Dobar prijedlog Klara, pogotovo onaj njegov diokoji se ti?e komentara.
Iz osobnog iskustva znam, a vjerujem kako ?e te se svi vi koji imate poput mene imate obi?aj izlijevati filmove iz svoje glave u pri?e i pri?ice složiti, kako je piscu (oh kako to gordo zvu?i) response ljudi koji rade isto što i on vrlo bitan element sazrijevanja u vlastitoj vještini slaganja hrpe rije?i u smislene i zanimljive forme.

Što se pitanja o objavljivanju ti?e mislim da je odgovor negativan.

Naime strogo tehni?ki gledano, pri?e koje se ovdje nalaze nisu nikome poslane kako bi ih taj isti netko ocjenio i eventualno objavio (o honorarima ne?u ni pomisliti), ve? smo ih mi, njihovi autori sami tu zalijepili/postali pa ?itava stvar ima, kao što to i sam naslov threada "Literarna Radionica" daje naslutiti, oblik preweiva, drafta iliti sirovog materijala koji služi izmjeni mišljenja i koji je podložan ispravcima, prepravcima i daljnjem peglanju me?u samim autorima. Tek kada bi ih netko, primjerice Davor sa Foruma prenio u neku od njegovih nosf zbirki, njihov bi se status promijenio i pri?e bi se smatrale objavljenima. Ovako zamislite ih kao hrpe papira koje u onim velikim žutim kuvertama autori me?usobno izmjenjuju u želji da im u kona?nim verzijama iste (mislim na pri?e) budu što bolje i zanimljivije.

8)
Image
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Indigo Montoya wrote:Naime strogo tehni?ki gledano, pri?e koje se ovdje nalaze nisu nikome poslane kako bi ih taj isti netko ocjenio i eventualno objavio (o honorarima ne?u ni pomisliti), ve? smo ih mi, njihovi autori sami tu zalijepili/postali pa ?itava stvar ima, kao što to i sam naslov threada "Literarna Radionica" daje naslutiti, oblik preweiva, drafta iliti sirovog materijala koji služi izmjeni mišljenja i koji je podložan ispravcima, prepravcima i daljnjem peglanju me?u samim autorima. Tek kada bi ih netko, primjerice Davor sa Foruma prenio u neku od njegovih nosf zbirki, njihov bi se status promijenio i pri?e bi se smatrale objavljenima. Ovako zamislite ih kao hrpe papira koje u onim velikim žutim kuvertama autori me?usobno izmjenjuju u želji da im u kona?nim verzijama iste (mislim na pri?e) budu što bolje i zanimljivije.

8)
you took the words right out of my mouth :D
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

ja bih htjela da LR bude više radionica a ne samo komentarionica ( :shock: ).. a radionica po meni ima smisla jedino ako postoji odre?ena nit vodilja, dakle nekakvo polazište i cilj.. postanjem pri?a ovako besciljno LR gubi smisao, barem je to moje stajalište..
ujedno smatram da bi, za pravu LR, trebali imati ne samo dakle polazište i cilj, ve? i neke zadatke koje bismo unutar svake pri?e trebali ostvarivati, a koje je predlagala Nimrod, al se nisu ufatili..
ina?e, po meni, LR kao takva gubi smisao..

ajde sad, drvljem i kamenjem..
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Pa moĹžemo imati jedno i drugo: LR sa ozbiljnim zadacima, a drugi dio vi[?]e slobodan za one koji imaju neku pri?u za koju bi htjeli ?uti mi[?]ljenje.

Hajde predloĹžite neke zadatke za LR. Kad je Nimrod predlagala svi ste se bunili da ne?ete zada?u ;)
User avatar
Kris
Jedi Master
Posts: 228
Joined: 19 Aug 2003, 13:37

Unread post by Kris »

Uh, evo konacno i mene. :)

Slazem se - ljudi koji imaju ideju, potrude se napisati i poslati pricu imaju pravo da se ta prica i komentira, pa se malo potrudite svi ;)

LR kao takva moze postojati i dalje, ali nije mi ni na kraj pameti nekoga ogranicavati s prisilama da se slijedi neka tema ili nit vodilja ako to njemu (njoj) ne odgovara.

Dakle saljite svoje price nevezano o temi LR. Smatram, slicno kao i Ire, da radionica kao takva mora imati price koje imaju nesto zajednicko, jer se tako lakse usporedjuju i lakse se uocavaju eventualne greske.
You think of me as rats. You think of a thing known as The Air Force Survival Handbook, where it explains that if you cut off one of my heads --which is where the poison is -- you must then slit open the ventral side and continue the cuts to extend the length of each leg. Subsequent to this, the skin can be peeled off, the belly opened and emptied, the backbone split and both halves roasted on sharpened sticks over a small fire.
Post Reply