Literarna radionica

Sudjelujete u literarnoj radionici pisanjem, čitanjem i komentiranjem priča

Moderators: Nimrod, niniane

User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Unread post by Indigo Montoya »

Podržavam L.Z.-ijev prijedlog. Posljednju sam LR propustio iako sam napisao svoju pri?u do pola (ah...ljeto, ljeto) no u ovoj ?u, ukoliko je moderator prihavati, zasigurno sudjelovati...
:blob:
Image
User avatar
Dren
Jedi Master
Posts: 247
Joined: 16 Jun 2004, 09:18
Location: Place shifting atm

Unread post by Dren »

Ne znam za vas ali ja sam u kroni?noj stisci s vremenom. A da pi[?]em na poslu..pa nemam inspiracije na poslu :(
Ina?e imam isti problem kao Indigo - ideja, ne znam koliko je orginalna, :scratch: ali to ?e iskusniji od mene re?i (npr Izitpajn)
Planiram je postat kad je zavr[?]im, i o?ekujem kritike :)
Nadam se da se ne ljutite [?]to ne po[?]tujem rokove.
if we learn from our mistakes then I'm getting a fantastic education
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Dren nemoj se uzrujavati oko originalnosti. Mislim, to je bitno ako plainra[?] pri?u negdje objavljivati ali za radionicu ne mora biti. MoĹžda neoriginalnu temu napi[?]e[?] ne originalan na?in. Ako ni to ne uspije[?], nema veze jer radionica sluĹži za vjeĹžbu. :flower:

MoĹže[?] postati pri?e i mimo radionice, za to sluĹži Literarni kutak
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

za neorginalnost nemoj se bedirat napiši priču kako misliš da bi trebala ić možda neće bit objevljena u, šta ja znam, sferakonskoj zbirci ali ako se zabaviš pri pisanju priče, već si puno napravio :headbang:
Život je samo san na putu do smrti
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Unread post by Indigo Montoya »

Dren wrote:Ina?e imam isti problem kao Indigo - ideja,
Err? Skjuzmi ali Ja nemam problema sa idejama ni sa njihovom originalnoš?u, moj problem leži u odlu?nosti i ustrajnosti da iste dovedem do kraja jer kako jedna od mojih nezavršenih pri?a veli "Vrijeme je prljavi prevarant", kad ga trebaš nikad ga nema a kad ga imaš uza se neznaš što bi s njim... :)

Hmmm, možda bi mogli pokrenuti jednu L.R. najboljih nezavršenih pri?a, svak posta jednu onda je mi ostali završimo? :iconbiggrin:
:blob:
Image
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

E, bez trauma, ljudi. Ne mora tema bit posebno originalna, bitno je da je nešto u pri?i originalno. Kako su se starim SFerašima ve? osušila usta od ponavljanja: dobra pri?a može nastati i ako se otrcana tema obradi na originalan na?in.

Osim toga, vjerujem da ste svi ?itali "Snijeg, staklo, jabuke".
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Izitpajn wrote:E, bez trauma, ljudi. Ne mora tema bit posebno originalna, bitno je da je ne[?]to u pri?i originalno. Kako su se starim SFera[?]ima ve? osu[?]ila usta od ponavljanja: dobra pri?a moĹže nastati i ako se otrcana tema obradi na originalan na?in.
Istina.
Izitpajn wrote:Osim toga, vjerujem da ste svi ?itali "Snijeg, staklo, jabuke".
Ne. Molim obja[?]njenje.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Izitpajn wrote:Osim toga, vjerujem da ste svi ?itali "Snijeg, staklo, jabuke".
Ne. Molim objašnjenje.[/quote]

"Snjeguljica i sedam patuljaka" by Neil Gaiman. Pri ?emu Snjeguljica nije takvo nevinašce, a zla ma?eha i nije toliko zla.
User avatar
Dren
Jedi Master
Posts: 247
Joined: 16 Jun 2004, 09:18
Location: Place shifting atm

Unread post by Dren »

Indigo Montoya wrote:
Dren wrote:Ina?e imam isti problem kao Indigo - ideja,
Err? Skjuzmi ali Ja nemam problema sa idejama ni sa njihovom originalno[?]?u, moj problem leĹži u odlu?nosti i ustrajnosti da iste dovedem do kraja jer kako jedna od mojih nezavr[?]enih pri?a veli "Vrijeme je prljavi prevarant", kad ga treba[?] nikad ga nema a kad ga ima[?] uza se nezna[?] [?]to bi s njim... :)

:blob:
Sori, i mislio sam na nedostatak vremena ali sam brzo postao i nisam primjetio da u stvari post ima potpuno drugacije znacenje

A [?]to se ti?e orginalnosti, pravopisa i ostalog, to i ja mislim da nije bitno :D, prave ideje ?e do?i, a ovo ostalo nau?iti.
no meni je bitna dosljednost i bitno mi je da pri?a "drĹži vodu" - bar teoretski. MOja trenutno ne drĹži, i takvu je ne postam ni na radionicu :D
if we learn from our mistakes then I'm getting a fantastic education
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Izitpajn wrote:Osim toga, vjerujem da ste svi ?itali "Snijeg, staklo, jabuke".
Nisam ?itala. Ali u Futuri 120 je tako?er pri?a o zlo?estoj Snjegulkjici (Kao krv crveno)
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

L.Z. wrote:Imam prijedlog za idu?u radionicu, napravimo pri?e sf ili horor sadrĹžaja za djecu temeljene na na[?]im stvarnim strahovima iz djetinjstva
MoĹže [?]to se mene ti?e (ja sam bila ma[?]tovita pla[?]ljivica - imam strahova za ?itav roman napisati :x )

I da probam namjerno napisati ne[?]to za djecu :;

Kris [?]to misli[?]?
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

ako se prijedlog prihvati možemo priče nakon što ih svi zajedno sredimo poslati nekom dječijem časopisu, Radosti ili Modroj Lasti ili nekom drugom, znam da sam ja kao dijete želio čitati takve stvari u Radosti a nikad ih nije bilo
Život je samo san na putu do smrti
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Unread post by Indigo Montoya »

Moja je pri?a o dje?jim strahovima pri kraju i nekako mi se ?ini da nije za Modru Lastu, mogla bi klincima uzrokovati traume i strah od mraka... :iconbiggrin:

:blob:

Kris daj svoj blagoslov i neka strašenje krene!
Image
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Kris je spomenuo da odlazi na godi[?]nji. PredlaĹžem da polako po?nemo pisati sa nekim okvirnim rokom od 2 tjedna ([?]to mislite :scratch: ?) pa neka Kris sluĹžbeno odredi datum kada se vrati. :blob:
Locked