Literarna radionica

Sudjelujete u literarnoj radionici pisanjem, čitanjem i komentiranjem priča

Moderators: Nimrod, niniane

MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

Kris, vjerojatno ima[?] 'asa u rukavu'... pa stoga - pucaj!

Daj lijepo naslov ili temu i idemo '[?]ljakati'...

Ne bi bilo zgorega da opet imamo tjedan dana... ha?
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

Ja sam za drugi krug, prijedlog za naslov "Što ako sutra ne postoji?", može i da biramo između dva tri naslova :?:
Život je samo san na putu do smrti
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Mene zanima kako ste naklonjeni vježbama?

Ako si uzmemo dva tjedna vremena za pricu u drugom krugu, mogli bismo prije toga odraditi nekoliko vjezbi. Tri do cetiri vjezbe otprilike 1 svakih 4 dana. Ni jedna vjezba nije duza od 1.5 kartice. Pricu bi u tom slucaju trebalo poslati recimo do nedjelje, 13.02. Tehnike, so to speak, naucene u vjezbama trebalo bi iskoristiti u prici koju se salje i to bi bio zadatak za drugi krug. Tema moze biti zadana a moze biti i slobodna. Ono sto je napisano na vjezbama ne bi se moglo iskoristiti kao dio price ako idemo sa zadanom temom. Ako tema nije zadana onda bi.

Kaj mislite o tome i jesam li se uopce dobro objasnila?
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

Nimrod wrote:Mene zanima kako ste naklonjeni vjeĹžbama?

Tri do cetiri vjezbe otprilike 1 svakih 4 dana. Ni jedna vjezba nije duza od 1.5 kartice. Tehnike, so to speak, naucene u vjezbama trebalo bi iskoristiti u prici koju se salje i to bi bio zadatak za drugi krug. Tema moze biti zadana a moze biti i slobodna. Ono sto je napisano na vjezbama ne bi se moglo iskoristiti kao dio price ako idemo sa zadanom temom.
Kaj mislite o tome i jesam li se uopce dobro objasnila?
Hm, ?uj, prvo bih sam sebi Ĺželio razjasniti ovaj tvoj nick, Nimrod je lik iz Utkanog svijeta, zar ne?

To prvo, a drugo, [?]to si mislila pod vjeĹžbama i pod tehnikama?
Nekako mi to nije jasno... pi[?]emo za probu, daje[?] nam neke vjeĹžbe iz kreativnog pisanja pa onda mi to radimo, a onda je pri?a za LR ne[?]to kao ispit?
Ili si mislila ne[?]to sasvim drugo gotovo potpuno iako ne u cijelosti razli?ito od toga?
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Nimrod wrote:Mene zanima kako ste naklonjeni vjeĹžbama?
Ja nemam pojma o tehnikama pisanja ali imam puno volje za u?enje. Dakle [?]to se mene ti?e, idemo vjeĹžbati :) :) :) (Ovdje bi trebao i?i neki smje[?]ki? za odu[?]evljenje :!: :wink: :!: )
User avatar
Kris
Jedi Master
Posts: 228
Joined: 19 Aug 2003, 13:37

Unread post by Kris »

Hm, Nimrod, nisam baš shvatio tvoj prijedlog, tj. što bi ubuhvaćale te vježbe? Dakle ako bi bile pisane kao priče, onda ih je pomalo besmisleno odvajati od tzv. glavne priče (koja bi slijedila nakon njih). Ako ne, onda ne shvaćam kaj si htjela s tim reći :lol:

U svakom slučaju, dok razmišljamo o tome moj prijedlog za moguću buduću priču je "Entropijska cesta". :)
You think of me as rats. You think of a thing known as The Air Force Survival Handbook, where it explains that if you cut off one of my heads --which is where the poison is -- you must then slit open the ventral side and continue the cuts to extend the length of each leg. Subsequent to this, the skin can be peeled off, the belly opened and emptied, the backbone split and both halves roasted on sharpened sticks over a small fire.
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

MadDog wrote:
Hm, ?uj, prvo bih sam sebi želio razjasniti ovaj tvoj nick, Nimrod je lik iz Utkanog svijeta, zar ne?
Da, Nimrod je iz Utkanog svijeta. A i graditelj kule babilonske.
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Znala sam da cu ispast nekoherentna.

Vjezbe su zadaci. Evo vam za probu.

Pretpostvaljam da svi znate sto su:

1. metafora
2. metonimija
2. hiperbola
3. aliteracija

(ako niste 100% sigurni, javite pa cu postat definiciju i pokoji primjer
i da znam da ne pisemo poeziju, but bare with me a while.)

Vjezba broj #1 glasi:
Izmislite po dva vlastita (originalna) primjera za svaku od četiri figure.
Imate 4 dana. Mozete ih postat meni, ja mogu otvoriti novi topic pod nazivom 'vjezbe'
i mozemo diskutirati koliko je tko dobro uspio.
Ja cu sudjelovati, but be warned I suck at this part.

Cilj je da u krajnoj prici upotrijebite jednu originalnu figuru. Bilo jednu od tih koju
predate, bilo skroz novu. U ovoj vjezbi je svejedno. Neke druge su duze pa mozda nece biti
svejedno.

jel sad jasnije?
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Kris wrote:Hm, Nimrod, nisam baš shvatio tvoj prijedlog, tj. što bi ubuhvaćale te vježbe? ako bi bile pisane kao priče, onda ih je pomalo besmisleno odvajati od tzv. glavne priče (koja bi slijedila nakon njih). Ako ne, onda ne shvaćam kaj si htjela s tim reći :lol:
stvar bi bila u tehnici, ne u temi. ja tebi mogu rec, ajd' opisi mi A ili B na ovakav nacin. to je vjezba. 'ovakav nacin' je tehnika. Ako se A ne nalazi u tvojoj prici, treba to odvojit od tvoje (glavne) price. I na kraju jel mozes napisat pricu koju zelis napisati ne sa naglaskom na zadanu temu, mozes recimo birati koju hoces, vec sa naglaskom na upotrebu tih 4 ili 5 stvari koje si vjezbao, a da bas ne izgradis pricu oko njih.
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

MadDog wrote: je pri?a za LR nešto kao ispit?
ne ispit, (hate that word, still in school :D )

samo provjera, da vidis koliko mozes ubacit u svoju pricu onoga sto je u pisanju zanatski...

i da ne zaboravis kaj si naucio kroz vjezbe jer su dosta uperene na jedan detalj.
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

ako niste 100% sigurni, javite pa cu postat definiciju i pokoji primjer
i da znam da ne pisemo poeziju, but bare with me a while.
Meni je jasno [?]to treba napraviti, ali nisu nazivi. Ajde molim te postaj definicije i primjere. :?: :?: :oops: :?: :?:

Meni se svi?a Krisov prijedlog "Entropijska cesta" + malo ve?i broj znakova.

Da li bismo mogli spojiti Nimrodine vjeĹžbice s tim prijedlogom? :?: :roll:
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Klara wrote: Meni je jasno što treba napraviti, ali nisu nazivi. Ajde molim te postaj definicije i primjere. :?: :?: :oops: :?: :?:
sorry, sorry, sorry sto ne odgovaram tako bezobrazno dugo :oops:

? Metafora - implicirana usporedba dviju stvari koje nemaju sličnosti.

Publicitet je dvosjekli mač.


? Metonimija - zamjena jedne stvari sa drugom koja joj je srodna/bliska
Banski dvori su najavili smanjenje poreza.


? Hiperbola - ekstremno pretjerivanje, koristi se u opisu ljudi i njihovih osobina, i u opisu raspoloženja.
Nataša je mijenjala mišljenje jednako često kao što je i udisala.



? Aliteracija - ponavljanje suglasnika
Cvrči cvrči cvrčak na rubu crne smrče (ne moš pobjeć od Solara i njegovih primjera)
Last edited by Nimrod on 02 Feb 2004, 18:29, edited 1 time in total.
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Klara wrote:Meni se svi?a Krisov prijedlog "Entropijska cesta" + malo ve?i broj znakova.

Da li bismo mogli spojiti Nimrodine vježbice s tim prijedlogom? :?: :roll:
Sto se mene tice nema problema. :)
Kris?
Last edited by Nimrod on 02 Feb 2004, 18:35, edited 1 time in total.
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Obzirom da sam ja kasnila sa definicijama, ocete više vremena za smišljanje?
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
Locked