Literarna radionica

Sudjelujete u literarnoj radionici pisanjem, čitanjem i komentiranjem priča

Moderators: Nimrod, niniane

ban

Literarna radionica

Unread post by ban »

Kris, eto, i topic s literarnom radionicom nisam mogao povratiti :oops: Evo, otvorio sam novi topic. Nadam se da ce radnionica ovdje normalno delati :)
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

da podsjetim, ovo je bio Krisov ori?i?i tekst..

Dakle, pala mi je na um jedna ideja, koja je na žalost zamrla zajedno sa starim prostorijama SFere...naime, povremeno (jedanput mjese?no a ponekad i dvaput) bi se znala organizirati literarna radionica, pa bi ljudi i ponešto napisali.
Odnosno, zadala bi se neka tema, a onda bi za drugi put ljudi napisali pri?u na tu temu. Možda bi bilo zgodno da tako nešto organiziramo i tu, s tim da bi to odmah i pomoglo Banu da izabere nove pri?e za Nosf.
Što se ti?e organiziranja radionice, ako ima zainteresiranih možemo napraviti neki poll i zadati temu, pa onda ostaviti ljudima par dana (tjedan, možda) da nešto napišu. Teme mogu varirati, od na primjer, naslova, do nekih elemenata koji moraju biti u pri?i, iste po?etne re?enice ili bizarnijih kao npr. desetak zadanih rije?i koje se moraju iskoristiti u pri?i.
Recite mi vaše mišljenje o cijeloj stvari, pa ako ima zainteresiranih da nešto i napravimo. Pošto u zadnje vrijeme slabo pišem jer me samo Jurica tjera za Sfemir rolleyes.gif , osobno bi mi dobro došlo malo poticaja za pisanje, a LR bi upravo to mogla biti. Vjerujem da nas ima još takvih.


a onda se javilo puno zainteresiranih ljudi :D jel se ko sje?a kako je glasio prijedlog za naslov?
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

Mislim da ga nije bilo :twisted:
Život je samo san na putu do smrti
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

meni se ?ini da je kris bio nešto predložio, onako okvirno.. :?
User avatar
Kris
Jedi Master
Posts: 228
Joined: 19 Aug 2003, 13:37

Unread post by Kris »

Predložio sam ga, ali sam u međuvremenu zaboravio što je to bilo :roll:

Dakle, evo novog prijedloga, a mislim da je sličan starome:
"U iščekivanju kraja".

Molim još nekoliko prijedloga, tako da se sutra u toku dana dogovorimo za naslov i počnemo pisati :) . Ideja je da se za pisanje da 4-5 dana i nakon toga svi postamo priče na forum, više-manje u isto vrijeme. A onda slijede kritike, odnosno rasprava o pričama...
You think of me as rats. You think of a thing known as The Air Force Survival Handbook, where it explains that if you cut off one of my heads --which is where the poison is -- you must then slit open the ventral side and continue the cuts to extend the length of each leg. Subsequent to this, the skin can be peeled off, the belly opened and emptied, the backbone split and both halves roasted on sharpened sticks over a small fire.
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Ja mislim da bi bilo bolje da se ne raspravlja oko naslova, nego da ga svi (osim onoga tko bira naravno) saznaju u trenutku kada rok za pisanje po?inje. Tako da se ne smi[?]lja unaprijed.

Ali za po?etak je bolje ovako, dok ne vidimo kako ?e i?i.

Svi?a mi se Krisov prijedlog, a prilaĹžem jo[?] jedan jedan: Povratak ku?i
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

Kao školska zadaća samo zabavnije.
:lol:
Život je samo san na putu do smrti
User avatar
Kris
Jedi Master
Posts: 228
Joined: 19 Aug 2003, 13:37

Unread post by Kris »

Ok, hajde da se onda do sutra navečer odlučimo za naslov, pa da onda počnemo. Dakle?
You think of me as rats. You think of a thing known as The Air Force Survival Handbook, where it explains that if you cut off one of my heads --which is where the poison is -- you must then slit open the ventral side and continue the cuts to extend the length of each leg. Subsequent to this, the skin can be peeled off, the belly opened and emptied, the backbone split and both halves roasted on sharpened sticks over a small fire.
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

Ja se slažem s tvojim prijedlogom.
Život je samo san na putu do smrti
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

I ja se slaĹžem. Dogovori s banom da obavijest o po?etku bude na po?etnoj stranici da svi vide.
Spominjao si ograni?enje od 3000 znakova, zar ne?
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

Spominjao si ograni?enje od 3000 znakova, zar ne?
Može malo duže, ako se ljudi slažu
Život je samo san na putu do smrti
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

L.Z. wrote: MoĹže malo duĹže, ako se ljudi slaĹžu
Ĺ to se mene ti?e moĹže. Ali mislim da je lak[?]e napisati i komentirati kra?e radove. Hajde Kris, pokreni radionicu. :?:
Osla
Puppeteer
Posts: 119
Joined: 08 Aug 2003, 05:08
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Osla »

Svi?a mi se Krisov prijedlog, a prilažem još jedan jedan: Povratak ku?i
na što misliš?
---------------<br>Osla was

here!
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

Klara wrote:Dogovori s banom da obavijest o po?etku
:?: i oćemo počet, dogovorimo se pa da ban ili netko drugi stavi obavjest.
Život je samo san na putu do smrti
Locked