Literarna radionica

Sudjelujete u literarnoj radionici pisanjem, čitanjem i komentiranjem priča

Moderators: Nimrod, niniane

User avatar
Kris
Jedi Master
Posts: 228
Joined: 19 Aug 2003, 13:37

Unread post by Kris »

Ko svi? Ko svi? Ja jos nisam ni poceo pisati... :D

Ne, ne, neka bude nehumanoidan, bit ce zanimljivije...Pa malo ga samo preradi, Klara. :wink:
You think of me as rats. You think of a thing known as The Air Force Survival Handbook, where it explains that if you cut off one of my heads --which is where the poison is -- you must then slit open the ventral side and continue the cuts to extend the length of each leg. Subsequent to this, the skin can be peeled off, the belly opened and emptied, the backbone split and both halves roasted on sharpened sticks over a small fire.
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Ma ne mogu jer sam ve? opisala lik jednog problemati?nog klinca iz [?]kole i na tome izgradila pri?u. :? Ako idem mjenjati ispast ?e ne[?]to vrlo glupo (nije ni sada puno bolje) a nemam energije za po?eti novu pri?u. :(
User avatar
Kris
Jedi Master
Posts: 228
Joined: 19 Aug 2003, 13:37

Unread post by Kris »

Ah, pa dobro pusti onda kako je....pa nećemo sad inzistirati na nečemu kad je priča već gotova. (Ti si svoju bar napisala :) ).
You think of me as rats. You think of a thing known as The Air Force Survival Handbook, where it explains that if you cut off one of my heads --which is where the poison is -- you must then slit open the ventral side and continue the cuts to extend the length of each leg. Subsequent to this, the skin can be peeled off, the belly opened and emptied, the backbone split and both halves roasted on sharpened sticks over a small fire.
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Kris wrote:Ah, pa dobro pusti onda kako je....pa ne?emo sad inzistirati na ne?emu kad je pri?a ve? gotova. (Ti si svoju bar napisala :) ).
Uh, sad mi je lak[?]e, ne moram ponovno :) :)
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

daklem, moj alien je u povojima i ja se svesrdno nadam da ce uspjet doc do puberteta do nedjelje navecer...
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

ništa od mene ovaj put :(
Život je samo san na putu do smrti
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

L.Z. hvala na podr[?]ci... niti od mene ni[?]ta niti ovaj put...

Ovaj puta je pobijedila lijenost...
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

MadDog wrote:L.Z. hvala na podršci...
:?: neda mi se čitat postove na čemu mi zahvaljuješ, ne razumijem
Život je samo san na putu do smrti
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Unread post by Indigo Montoya »

PRAVA STVAR

I što sad želiš od mene? ? Gnot se ironi?no iscerio na Severa.

Klju?eve od tvog kombija, na jedan dan - demonova grimasa išla mu je na živce u jednakoj mjeri kao i njegov neizdržljivi slatkasti zadah trulog vo?a.

Naprijed ili natrag? ? upita ponovno pulsiraju?a želatinozna hrpa šaraju?i tre?i perceptorom u smjeru jednog od brojnih monitora kojima je komandni most interstelarnog rudarskog postrojenja bio naki?en kao boži?no drvce.

U rikverc do?avola ! ? Sever je polako gubio živce, prividna nezainteresiranost glavnog prospectora uvijek ga je dovodila do ruba nervnog sloma. Ugrizao se za usnice sprije?avaju?i tako provalu bujice so?nih psovki koja mu je škakuljala vrh jezika, no Gnotov vremeplov mu je ovaj put stvarno trebao. Zaglibio je sino? u Ramirovoj kantini preko svake mjere. Sedam tisu?a kredita, polovica njegove ušte?evine, o bože! Karte i vino definitivno ne idu zajedno, pogotovo ne onaj kiseliš koji Ramiro prodaje kao da je u pitanju vrhunski Rizling sa same Zemlje a ne spla?ine ilegalno sintetizirane u prehrambenom postrojenju svemirske željezare.

?ovjek gotovo poželi da Kompanija žeš?e sankcionira to?enje alkohola na svojim postrojenjima ? pomisli mrzovoljno inžinjer ? no život u bespu?ima rudama bogatih asteriodnih pojaseva poput ovog Bergunsenovog i bez toga je blago re?eno ?emeran. Kada bi glavonje koje su upravljale Združenim Interstelarnim Kopovima tražile baš svaku dlaku u jajetu, njihova profitabilna postrojenja vrlo brzo bi nastanjivali samo Demoni a ti su ljigavi alieni možda bili izvanredni analiti?ari i navigatori ali za rudarenje je potrebno imati nešto više od supravodljivih mozgova koji ?itavu poznatu povijest Zemlje mogu analizitrati u djeli?u sekunde.

Dvije ruke primjerice ? cini?no dovrši Sever svoje razmišljanje gotovo pre?uvši demonovo pitanje.

A gdje sam ja tu? ? upita Gnot usmjerivši sva tri perceptora, rožnate izrasline zbog kojih su ih ljudi i nazvali demonima, natrag na inžinjera.

Heh ? isceri se Sever samouvjereno posežu?i za zamotuljkom u džepu jakne ? mislio sam ja i na tebe dragi prijatelju, dat ?u ti ponudu za koju sam siguran da je ne?eš mo?i odbiti.

Razmotavši prethodno alu-foliju zamotuljka Sever mahne njegovim sadržajem ispred Gnotovih perceptora. Miris svježeg kravljeg sira ispuni prostoriju našto dio demonova želatinoznog tijela uz središnju koštanu os nalik ki?mi stane pulsirati ruži?astim nijansama.

Inžinjer je jedva susprezao osje?aj trijumfa, sati kopanja po datasferi su se zaista isplatili. Tih nekoliko dekgrama sira koje je na jedvite jade izmolio od ?asnika jednog od opskrbnih padobrodova koštali su ga doduše tjedne pla?e, no što je dvije stotine kredita invensticije naprema par tisu?a istih duga. A spomenuta bi invensticija mogla ne samo poništiti njegov minus nego mu, ukoliko pametno odradi svoj plan, u kona?nici i donijeti nekakvu zaradu. Naime podatak koji je pronašao u datasferi otkrio mu je kako u nepatvorenim mlije?nim proizvodima ima nešto što djeluje stimulativno na biokemiju tu?inaca stvaraju?i u njihovim neuronskim vezama osje?aj ugode nalik na pijanstvo kod ljudi, a Sever je bio siguran da se Gnot, usprkos odgovornoj dužnosti koju je obavljao na svojem mjestu glavnog prospectora ipak dosa?uje na smrt.
Naime od prvog kontakta me?u dvjema vrstama svi su mladi demoni, ukoliko su željeli postati navigatori i putovati svemirom, dio svoje obuke bili prisiljeni provesti na ljudskim brodovima vježbaju?i ne samo vještine potrebene za njihovo daljnje napredovanje ve? i komunikaciju i suživot sa novom vrstom.
Gnot je prema Severovim prora?unima, koji su se pak svodili na prebrojavanje kvrga na njegovim perceptorima, tek bio zagazio u pubertet i stoga bio vrlo podesan za manipulaciju sirom.

Tinejdžeri ?e probati sve samo da umaknu dosadi ? zlurado pomisli inžinjer promatraju?i kako ruži?aste pruge uz Gnotovu ?ki?mu? poprimaju sve tamnije tonove.

Dvadeset i ?etiri sata od sada ? klimne žustro perceptorima Gnot ? umetni sir u hranilicu i zavali se u stolac.

Sever pri?e hranidbenoj jedinici tu?inca, otvori njen poklopac i ubaci u hranjivu otopinu sadržaj zamotuljka zatim se žurno smjesti u sjedalo tik do prospectorove upravlja?ke konzole.

Gnot prvo jednim od perceptora srkne malo otopine, našto mu tijelo oblije rijeka purpura zatim se grgolje?i od zadovoljstva obrati inžinjeru.

Spreman?

Aha ? kratko odvrati Sever ? sklapaju?i o?i kako bi umanjio osje?aj mu?nine u želucu kad je tu?inac po?eo parati nabore prostor vremena oko njih.

***

Nekoliko otkucaja srca kasnije, ?eli?ni je stisak njegovoj utrobi nestao i Sever otvori o?i.

Što je inžinjeru? Zaspao si? ? upitao ga je Santini mjerkaju?i ga preko vrhova karata koje držao u ruci ? o?š minjenjat štogod il? ti je dosta to što držiš u tim šapama?

Sever trepne, pokušavaju?i povratiti koncentraciju. Pogleda još jednom crnokosog rudara koji je bjesomu?no žvakao okrajak goleme cigare otpuhuju?i povremeno oblake dima preko stola nakrcanog žetonima, zatim svrne pogled na ono što je držao u vlastitim rukama.

Par aseva , dvije osmice i baba - sje?anje mu se namah vrati, prošli put je odbacio babu i dobio sedmicu.
Santini je pak odbacio dvije karte, dobio dvije sedmice i ubio svojim fulom sedmica i kraljeva njegova dva para s aševima. No sada ?e zaigrati druk?ije, udahne duboko te odbaci i babu i osmice.

Santini se namršti i Sever se na trenutak poboja da je njegov protivnik nekako nanjušio prevaru, no rudar se maši špila i frkne preko stola tražene tri karte. Potom još jednom promotri svoju ruku i baš kao i prošli put objavi kako on mijenja dvije.

Sever je jednu po jednu sporo razmicao svoje karte sve dok ih pred o?ima nije imao rastegnute poput lepeze nakon ?ega je jedva suzbio ushit koji ga je obuzeo kada je prepoznao kombinaciju, baš kao što je i planirao ful aseva i sedmica. Inžinjer potom prebaci pozornost na svog protivnika koji se nervozno poigravao svojim žetonima.

Onda? ? zausti promuklo Santini.

Ulažem? ? objavi oprezno Sever ? ulažem dvije tisu?e

Oh, ozbiljna igra ha? ? odvrati rudar oklijevaju?i na trenutak , zatim frkne snop žetona ka središtu stola - Pla?am tvoje dvije i dižem za još jednu.

Baš kao i prošli put - pomisli zadovoljno Sever mašivši se za žetone ? pla?am tvog soma i dižem za još dva.

Na stolu je sada bilo ukupno pet tisu?a njegovih kredita, kada u slijede?em krugu nadmetanja rudar odgovori na njegov izazov i pove?a ga za još dvije tisu?ice pred Severom ?e biti slatka nedomica: dali da se zadovolji sa dobitkom ?etrnaest tisu?a ili igru novim ulogom gurne još dalje.

Pla?am dva i dižem ? - dok je rudar pružao svoju golemu šaku punu žetona preko stola Sever više nije mogao suzdržati osmijeh na svojem licu - ? za još devet tisu?a.

Smiješak mu se namah smrzne na usnama dok je kiša žetona curila kroz Santinijeva umrljane prste zveckaju?i po stolu.

Devet tisu?a? Ovako nije igrao prošli put, otkud mu dovraga sad ta suma? ? grozni?avo je razmišljao, mjerkaju?i brdo plastike pred svojim o?ima. ?etrnaest tisu?a kredita uloga, njegova cjelokupna ušte?evina.

Pomak u vremenskoj petlji, nepredvi?ena varijacija u sinapsama? ? vrag bi ga znao no toliki bi ga dobitak mogao odlijepiti sa ove usrane olupine godinu dana prije isteka Ugovora, a to je prigoda koju jednostavno nije smio propustiti.

Pla?am! ? hukne gurnuvši objema rukama sve preostale žetone prema sredini stola. ? što imaš crnoprsti?

Poker kraljeva ? izjavi smireno rudar otkrivši svoje karte

U svakom slu?aju bolji su od tvojeg fula inžinjeru ? doda uz cerek.

Sever utone u stolac u nevjerici bulje?i u Santinijeve kraljeve?.

Ali, ali, kako? ? propenta guše?i se od navale panike.

Zar zaista misliš da bi Gnot ? demonski se smješkao rudar dok je na stol stavljao bo?icu bijele teku?ine ? dao prednost nadomjestku kad mu se sa druge strane nudi prava stvar?

Mlijeko? ? prošap?e Sever dok su mu suze navirale na o?i.

8)
Image
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

L.Z. wrote:
MadDog wrote:L.Z. hvala na podr[?]ci...
:?: neda mi se ?itat postove na ?emu mi zahvaljuje[?], ne razumijem
Aaaahhh... ma samo post prije si izjavio kako od tebe ovaj puta ni[?]ta...
pa je li... ovajjjj.... kuĹži[?]?

BTW... Inidgo... dobra ti je pri?a.... vrrrloooo dobra...
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
User avatar
Kris
Jedi Master
Posts: 228
Joined: 19 Aug 2003, 13:37

Unread post by Kris »

Evo, za ovu literarnu radionicu imamo četiri priče. Dobro, s obzirom na Istrakon i očekivao sam da će biti nešto manje priča ali sve mi se čini da je određeno previše vremena za pisanje priča pa onda ljudi misle da će stići a na kraju ne stignu. Za ilustraciju, ja sam svoju priču napisao jučer, na brzinu.

Ali dobro, možda je samo stvar u Istrakonu. Ako ništa drugo, oni koji nisu napisali ništa za ovu LR neka se malo potrude :wink: , pa pročitaju priče koje su stigle i daju komentare.
You think of me as rats. You think of a thing known as The Air Force Survival Handbook, where it explains that if you cut off one of my heads --which is where the poison is -- you must then slit open the ventral side and continue the cuts to extend the length of each leg. Subsequent to this, the skin can be peeled off, the belly opened and emptied, the backbone split and both halves roasted on sharpened sticks over a small fire.
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

da stvar je bila u Istrakonu, ja, na primjer, taman vikendom imam vremena sjest i pisat.
cast izuzecima poput Klare :wink:
a smislila sam pricu koja mi se bas svidjala :( samo je nisam stigla napisati... :cry: :cry:
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

ajmo dalje :P
Život je samo san na putu do smrti
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Da, mogli bi krenuti u sljede?i krug.

Ĺ teta [?]to je ovaj puta bilo tako malo komentara. Ili moĹžda neki planiraju komentirati a nisu jo[?] stigli? Rado bih ?ula va[?]a mi[?]ljenja.
Locked