Literarna radionica

Sudjelujete u literarnoj radionici pisanjem, čitanjem i komentiranjem priča

Moderators: Nimrod, niniane

User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Mislim da se samo moramo složiti oko te tri stvari i onda mozemo počet mozgati. Sve ostalo proizvoljno.

Prijedlozi za sada:

:arrow: Mjesto radnje: park u malom gradiću
Prva rečenica: "Od malih nogu privlačilo ju je to skrovito mjesto
na kraju staze."
Ime glavnog like: Morana

:arrow: Mjesto radnje: park u malom gradiću
Prva rečenica: "Nešto je šušnulo u grmlju iza starog hrasta,
pogledala je prema gore i počela se smijati."
Ime glavnog like: Morana


:idea: Tko se buni mora dat protuprijedlog :mrgreen:

Dat ćemo Krisu da odluči koliko znakova i kad moramo predati :?: Ja sam za.

:?: Kaj velite :?: :?:
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Leone hahaha wrote:Google mi je rekel da je Morana slavenska božica zime i smrti. Tak da su opcije za pri?icu vrlo velike... Pun pogodak, ako nije namjeran..
namjeran, za zimu se doduše ne sjećam, za smrt da.
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

cloudwalker wrote:
Klara wrote: Što se ti?e hektolitara krvi i svemirskih brodova koji slije?u u park, da li se to da pri?a bude SF/F/H podrazumjeva ili biste se složili da to ne mora biti uvjet? Nije da sam smislila ideju za neku ne-SF pri?u, ali zanima me vaše mišljenje. :?:
Mislim da bi žanr mogao biti slobodan ako su drugi uvjeti zadovoljeni.
slažem se :P
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

MadDog wrote:
Leone hahaha wrote: A jedino bi zelio da su Krisove "mrtve-linije" ("dead-line") fiksne, tj. da ne produzuje rokove.
Uop?e nije problem u produživanju dovoljno dugog roka, problem je u inicijalnom postavljanju prekratkog roka!
Koliko je dug rok koji nije prekratak :?: Dva tjedna od konačnog dogovora :?: Meni bi to recimo odogovaralo. Mislim.
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Leone hahaha wrote:"Ej ljudi
zar se bojite? Pustite da se probudi
usnuli pjesnik u Vama;
znajte, da on jedini, usudi
se kročiti puteljkom narativne bludi...
Slijedite ga bez srama."

Ajme, spasite me od pjesmica u 7:30 ujutro, pogotovo ako su iz moje glave. Prijedlog je ionako bio iz zezancijskih poriva, da se okusamo u stvarima koje ne pasu svakom.
Ništa od spašavanja, meni je prijedlog za pisanje poezije bio super, ja sam spremna sudjelovati, iako mi ide prilično grozno. Mislim da bismo se mogli dobro nasmijati.

Kad smo vec na toj temi, pogledajte http://www.ice.hr/davors/sf_haiku_2003.htm
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

Ja nikad nisam ni pokušao s poezijom, dok se dogovaramo o ostalim stvarima mogli bi pokušati s poezijom ( neki kratak rok), da se nasmijemo?
:lol:
Život je samo san na putu do smrti
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

nisam ni ja nikad probala pisati poeziju, uvijek mi je nekako u glavi da mora biti rime :P i to je sasvim dovoljan pritisak da meni mozak stane u potpunosti... i nema ništa.

ako vam se da mozemo probati haiku (bar nije dugačko :D )
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

Koliko je dug rok koji nije prekratak Dva tjedna od konačnog dogovora Meni bi to recimo odogovaralo. Mislim.
Previše je to, meni je tjedan dovoljan :?: ( ionako mislim da imam vremena, pa pišem u posljednji čas :twisted: )
Život je samo san na putu do smrti
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Koliko je dug rok koji nije prekratak Dva tjedna od kona?nog dogovora Meni bi to recimo odogovaralo. Mislim.

Previ[?]e je to, meni je tjedan dovoljan ( ionako mislim da imam vremena, pa pi[?]em u posljednji ?as )
Meni ne treba puno vremena za ono [?]to volim raditi, a pisanje pri?a je jedna od tih stvari. Ali ako drugima treba dva tjedna, nemam ni[?]ta pritiv pri?ekati. 8)

Kada moram ispraviti gomilu testova ili napraviti veliko spremanje, onda mi treba puuuno vremena... :evil:
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

ja ne znam koliko mi vremena treba. al se bojim da ce mi crknut jos nesto od kucnih aparata ako imam samo jedan tjedan.
mislim da bi mi i 10 dana bilo ok. (15 mozda ipak bolje) :roll: :roll:
:) mozda da nam Kris napravi poll i za to :)
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

Nimrod wrote: :) mozda da nam Kris napravi poll i za to :)
Može, ajd Kris radi poll, živjela demokracija :twisted:
Život je samo san na putu do smrti
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

L.Z. wrote:
Nimrod wrote: :) mozda da nam Kris napravi poll i za to :)
Može, ajd Kris radi poll, živjela demokracija :twisted:
a mozda nam samo i naredi... :D :D
u svakom sučaju poštovat ću odluklu većine
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Leone hahaha
Ewok
Posts: 12
Joined: 28 Jan 2004, 08:49

Unread post by Leone hahaha »

[quote="Nimrod
Ni[?]ta od spa[?]avanja, meni je prijedlog za pisanje poezije bio super, ja sam spremna sudjelovati, iako mi ide prili?no grozno. Mislim da bismo se mogli dobro nasmijati.

Kad smo vec na toj temi, pogledajte http://www.ice.hr/davors/sf_haiku_2003.htm[/quote]

A poglej ovu grozotu:

"Strune propasti
Ĺ ire tonove Carstvom-
Usul gleda stupove."

Nije 5-7-5, ve? 5-7-7. No nema smisla da kozmi?ki haiku ograni?avaju Japanski standardi. Ionako je napisano dovoljno lo[?]e, da niti "Japanische normen" ne mogu unijeti nekakav spas. Blabla...
Kak vidim, rok konvergira u gomili[?]te s naznakom deset dana.
A nakon toga ?emo glasati koliko nam dana treba za dogovor o danima za pisanje...
Dasvidjanja
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

ako se uskoro ne dogovorimo, u trenutku kad počen teći naš rok od 10 dana bit će isto ko da smo si dali rok od 15 dana od nedjelje.
:lol: :lol: :lol:

Kris, uleti čvrstom rukom. :P
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
Locked