Literarna radionica

Sudjelujete u literarnoj radionici pisanjem, čitanjem i komentiranjem priča

Moderators: Nimrod, niniane

User avatar
Kris
Jedi Master
Posts: 228
Joined: 19 Aug 2003, 13:37

Unread post by Kris »

:)

Hm, evo dakle pravila igre.

Pošto, kao što je Leone lijepo primijetio, neću preko vikenda biti u Zgb, onda ostavljam vam da dogovorite tri elementa koja moraju biti zajednička pričama. Koja? Pa ovako - mjesto radnje, prva rečenica i ime glavnog lika. Naslov je proizvoljan.

Dogovorite se, pa onda treći krug može početi čim padne dogovor. :)
You think of me as rats. You think of a thing known as The Air Force Survival Handbook, where it explains that if you cut off one of my heads --which is where the poison is -- you must then slit open the ventral side and continue the cuts to extend the length of each leg. Subsequent to this, the skin can be peeled off, the belly opened and emptied, the backbone split and both halves roasted on sharpened sticks over a small fire.
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

Leone hahaha wrote: A jedino bi zelio da su Krisove "mrtve-linije" ("dead-line") fiksne, tj. da ne produzuje rokove.
Uop?e nije problem u produĹživanju dovoljno dugog roka, problem je u inicijalnom postavljanju prekratkog roka!
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

Kris wrote:
tri elementa
Prvi previ[?]e ograni?ava, osim da se ne radi o galaksiji.

Ĺ to se mene ti?e prva re?enica i ime glavnog lika su OK.

Rest of you?
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
User avatar
Alien2dio
Pa'u 10. razine
Posts: 487
Joined: 08 Oct 2003, 13:48
Location: SB
Contact:

Unread post by Alien2dio »

Meni je s druge strane mjesto radnje i prva recenica ok, a ime glavnog lika bez veze jer taj detalj je apsolutno nebitan za pricu.
Osim ako je ime glavnog lika Louis Cyphre (film Angel Heart :wink:).
(When Lisa asks him about recycling)
Mr. Burns: Oooh, so Mother Nature needs a favor?! Well maybe she should have thought of that when she was besetting us with droughts and floods and poison monkeys! Nature started the fight for survival, and now she wants to quit because she's losing. Well I say, hard cheese
User avatar
cloudwalker
Ewok
Posts: 6
Joined: 25 Jan 2004, 11:06
Location: Dubrovnik

Unread post by cloudwalker »

Kris wrote::)
ostavljam vam da dogovorite tri elementa koja moraju biti zajedni?ka pri?ama. Koja? Pa ovako - mjesto radnje, prva re?enica i ime glavnog lika. Naslov je proizvoljan.
SlaĹžem se sa Krisovim prijedlogom.

Moj prijedlog za prva dva elementa je:
Mjesto radnje: park u malom gradi?u
Prva re?enica: "Od malih nogu privla?ilo ga je to skrovito mjesto na kraju staze."
Kyra
Ewok
Posts: 41
Joined: 06 Aug 2003, 00:02
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Kyra »

cloudwalker wrote:Mjesto radnje: park u malom gradi?u
Koliko je ta definicija "parka" u "malom gradichu" fiksna? :wink:
Prva re?enica: "Od malih nogu privla?ilo ga je to skrovito mjesto na kraju staze."
Zashto njega? Zashto ne nju? :twisted:
"Roses are red, violets are blue, if i'm schizophrenic, then i am too!"
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

Moj prijedlog za prva dva elementa je:
Mjesto radnje: park u malom gradi?u
Prva re?enica: "Od malih nogu privla?ilo ga je to skrovito mjesto na kraju staze.
Tip u parku iz djetinjstva pronađe neko iskonsko skriveno zlo + hektolitar krvi + malo vađenja uterobe * par mozgova razasutih po cesti / tragičnom smrću cijelog gradića (uključujući junake) :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: = dobra priča :twisted:
Slažem se s prijedlogom :D
Život je samo san na putu do smrti
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Tip u parku iz djetinjstva pronađe neko iskonsko skriveno zlo + hektolitar krvi + malo vađenja uterobe * par mozgova razasutih po cesti / tragičnom smrću cijelog gradića (uključujući junake) :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: = dobra priča :twisted:
Slažem se s prijedlogom :D
je je saću ti to ukrast! :D
Last edited by Nimrod on 21 Feb 2004, 22:33, edited 1 time in total.
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Kaj ste se raspisali! Da znate da ste mi falili...
Moj prijedlog za prva dva elementa je:
Mjesto radnje: park u malom gradi?u
.
ja bi možda mijenjala park, ako se slažete, jer se bojim da ću vam napisat prepravljenu verziju maksimira iz proslog kruga. no s druge strane mozda bi to bio veci izazov. U stvari, :roll: ne znam - nemam bas neki drugi prijedlog. morat cu razmisliti.
Last edited by Nimrod on 21 Feb 2004, 10:13, edited 1 time in total.
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Alien2dio wrote: a ime glavnog lika bez veze jer taj detalj je apsolutno nebitan za pricu.
možeš ga učiniti bitnim (eto ti izazova) ili mu dati nadimak.

Ja predlažem da se držimo Krisovih uputa (bas zato što nisu zahtjevi i jer je on gazda :wink: ) i da radimo unutar zadanih okvira. Mislim da će nam trebati dovoljno dugo da se te tri stvari dogovorimo.

Netko je predložio da lik bude "ona", pa evo par prijedloga imena, sasvim običnih:

Darija Njerš
Agata Sinjeri
Morana
Nina Morana
Last edited by Nimrod on 21 Feb 2004, 21:44, edited 1 time in total.
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Meni se svi?a Morana. SlaĹžem se da ime puno ne utje?e na pri?u, ali bilo bi [?]tosno da svi imamo lik s istim imenom. Ali Morana ne[?]to zna?i, zar ne?

Ĺ to se ti?e hektolitara krvi i svemirskih brodova koji slije?u u park, da li se to da pri?a bude SF/F/H podrazumjeva ili biste se sloĹžili da to ne mora biti uvjet? Nije da sam smislila ideju za neku ne-SF pri?u, ali zanima me va[?]e mi[?]ljenje. :?:
User avatar
Leone hahaha
Ewok
Posts: 12
Joined: 28 Jan 2004, 08:49

Unread post by Leone hahaha »

Google mi je rekel da je Morana slavenska boĹžica zime i smrti. Tak da su opcije za pri?icu vrlo velike... Pun pogodak, ako nije namjeran...
LJudi, lijepo se vi dogovorite prek vikenda, prihvatit cu sve sto kazete...
Bok, svima... :cry:
User avatar
cloudwalker
Ewok
Posts: 6
Joined: 25 Jan 2004, 11:06
Location: Dubrovnik

Unread post by cloudwalker »

Klara wrote: Ĺ to se ti?e hektolitara krvi i svemirskih brodova koji slije?u u park, da li se to da pri?a bude SF/F/H podrazumjeva ili biste se sloĹžili da to ne mora biti uvjet? Nije da sam smislila ideju za neku ne-SF pri?u, ali zanima me va[?]e mi[?]ljenje. :?:
Mislim da bi Ĺžanr mogao biti slobodan ako su drugi uvjeti zadovoljeni.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Nimrod wrote:IIREEEEEEEE! di si jesi se vratila, ve? je srijeda, a od tebe ni traga ni glasa (ni pri?e....a ja sam se nadala celulitnom esefu) :D
vratilaaaaaaaaaaaaaaa seeeeeeeeeeeeeeee!!! tu saaaaaaaam!! :mrgreen:

na žalos ništa od pri?e (ko što se i vidi).. po?ela sam nešto pisat a onda se to malo raspojasalo i sad raste u pripovjetku :? ne nazire se kraj..

:roll:
Instant Geek. Just Add Coffee.
Locked