Literarna radionica

Sudjelujete u literarnoj radionici pisanjem, čitanjem i komentiranjem priča

Moderators: Nimrod, niniane

MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

Kris wrote:
Klara wrote:To s zapo?etom re?enicom mi se ?ini dosta ograni?avaju?e (tj. te[?]ko) ali zato bi bilo ve?i izazov 8)

Meni se svi?ala idjeja koju je prije netko spomenuo: da pri?a mora sadrĹžavati neku fizikalnu/matemati?ku formulu. Ili ne[?]to drugo, na prijmjer veliko staro stablo smokve...

:idea: Ili da se radnja mora dogoditi u sat vremena...
:idea: Da bude ispri?ana sa stajali[?]ta djeteta od 6 godina...
:idea: Da se doga?a na odre?enom mjestu - npr. u zgradi u izgradnji u nedjelju (kad nema radnika)...
:idea: Da se radi o doga?aju kojega se glavni junak srami/Ĺžali zbog njega i kojega odlu?uje promijeniti koriste?i vremeplov (ili ne[?]to sl.)...
:idea: Da u pri?i vaĹžnu ulogu mora odigrati [?]alica kave...

Hm, dosta gluposti. :?
MoĹžda vam se jedna od njih u?ini zanimljivom :?:

A za[?]to ne sve to zajedno? :wink:
Dakle:
:idea: Dijete od 6 godina u nedjelju na gradili[?]tu napravi neko sramotno djelo kojeg se kasnije kao odrasla osoba sjeti uz [?]alicu kave, sjedne u vremeplov i vrati se u to doba... e da bi kasnije pri?a pre[?]la natrag u to doba, samo sat kasnije gdje dijete pri?a o doga?aju i o stri?eku... itd...
Da ne bi sad sve skupa napisao...
Hm... tempting...
Moglo bi...
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

Čini mi se malo previše ograničeno ali what the hell ak budu svi budem i ja 8)
Život je samo san na putu do smrti
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Ma ja stvarno nisam mislila to sve odjednom. Ali ako ba[?] ho?ete :? :)

Ali me je strah da ?e kasnije biti: Ĺ to nas je to Klara tjerala da pi[?]emo... :evil:

A [?]to mislite o ideji da svatko ima pravo odabrati po tri elementa koja ?e ubaciti u pri?u? Mogli bismo onda dodati jo[?] koji element? :?:
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

Dobro, zajednički naslov, sa tri elementa koje sam biraš između desetak predloženih, moglo bi.
Život je samo san na putu do smrti
User avatar
Leone hahaha
Ewok
Posts: 12
Joined: 28 Jan 2004, 08:49

Unread post by Leone hahaha »

Nemojte pitat sto Vi mozete uciniti za literarnu radionicu, vec sto literarna radionica moze uciniti za Vas... :shock:
Gospon Kris je vrlo demokratican i dopusta nam svasta, sad na pocetku. A kasnije, kad nas preuzme, gotovi smo. Svakog od nas prikljucit ce na golemi jumbo-kompjutor, zadavat nam nemoguce norme u zamjenu za koricu kruha i 17 kapljica vode po danu, tko ne ispuni zadatak ne leti van vec mu se zadaju novi zadaci, i pritisce ga se tik do ludila...
Pardon gospon Kris na ovoj bljuzgi, nadam se da je necete shvatiti ozbiljno :roll:
Ajmo u jednom krugu iz zezancije napisat pjesmu, dal esef-lirsku il esef-epsku(ova druga je isfurana, pogotovo ak netko slusa gomilu stranih power ili progressive ili symphonic metal bendova), cisto da se nasmijemo, i oprobamo kak kome to ide. Pa bi mogli crtat ili obradit neku jotpeg-slikicu na zadanu tematiku, sto bi bilo zanimljivo. No, ne znam dal se netko ovdje time bavi, ja ne... da se malo nasmijemo
Ovo sam napisao cisto da povecam entropiju prijedloga.
Pozdrav...
P.S. Nazalost jos sam mnogo zauzet, i ne stizem ubacivat komentare pricica, sto je u kontradikciji sa duljinom ove poruke za koju sam ipak nasao vremena :oops:
User avatar
Kris
Jedi Master
Posts: 228
Joined: 19 Aug 2003, 13:37

Unread post by Kris »

Hehe, pa sviđa mi se taj prijedlog. Odnosno, može se pjesmica (o sličicama neću jer bi morali imati neko mjesto za uploadanje jpg-ova) ubaciti u ili iza priče sa zadanom temom, dakle na tu temu. Ili posve neovisno od te teme.

A moja demokratičnost...pa cilj je da svatko doprinosi, a ne da ja postavljam pravila...bar ne tako da to drugi skuže. :twisted: :twisted:

:D
You think of me as rats. You think of a thing known as The Air Force Survival Handbook, where it explains that if you cut off one of my heads --which is where the poison is -- you must then slit open the ventral side and continue the cuts to extend the length of each leg. Subsequent to this, the skin can be peeled off, the belly opened and emptied, the backbone split and both halves roasted on sharpened sticks over a small fire.
User avatar
cloudwalker
Ewok
Posts: 6
Joined: 25 Jan 2004, 11:06
Location: Dubrovnik

Unread post by cloudwalker »

L.Z. wrote:Dobro, zajedni?ki naslov, sa tri elementa koje sam bira[?] izme?u desetak predloĹženih, moglo bi.
Ja sam za to da se biraju 3-4 elementa iz liste ponu?enih koji se moraju ugraditi u pri?u, a da naslov ovaj put bude slobodan.
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

A da utvrdimo samo Ĺžanr, bez naslova, bez elemenata...
Recimo kao:

Cyberpunk
Alternativna budu?nost
Bliski susret tre?e vrste
Ma? i magija ( :?: )

ili ne[?]to sli?no, ovo je prvo ?ega sam se mogao sjetiti.
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
Kyra
Ewok
Posts: 41
Joined: 06 Aug 2003, 00:02
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Kyra »

MadDog wrote:A da utvrdimo samo Ĺžanr, bez naslova, bez elemenata...
Recimo kao:
SF fantasy? Mislim na ono kada svi elementi fantasyja zapravo ispadnu SF... :roll:
"Roses are red, violets are blue, if i'm schizophrenic, then i am too!"
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

Sva sreća što šta smo se unaprijed počeli dogovarat (Toliko ideaaaaaa :roll: )
Život je samo san na putu do smrti
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Mislim da ?e opet Kris morati odlu?iti 8)

Samo bez poezije molim. To mi nikako neide. :?
Kyra
Ewok
Posts: 41
Joined: 06 Aug 2003, 00:02
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Kyra »

Ja glasam da se zada zhanr i neki elementi koji moraju biti sadrzhani. :!:

Mozhda se u ovaj krug ukljuchim i ja... :oops:

I slazhem se sa djelom da ne bude poezije... :?
"Roses are red, violets are blue, if i'm schizophrenic, then i am too!"
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

Kyra wrote:Ja glasam da se zada zhanr i neki elementi koji moraju biti sadrzhani. :!:

Mozhda se u ovaj krug ukljuchim i ja... :oops:

I slazhem se sa djelom da ne bude poezije... :?
E, to, Ĺžanr... moĹže i zadani elementi...

Mi smo se lijepo dogovorili, zar ne? Na Krisu je da veli svoju zadnju (na [?]to ?emo mi opet re?i svoju zadnju :wink: )...
Definitivno - poezija ne.
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
User avatar
Leone hahaha
Ewok
Posts: 12
Joined: 28 Jan 2004, 08:49

Unread post by Leone hahaha »

"Ej ljudi
zar se bojite? Pustite da se probudi
usnuli pjesnik u Vama;
znajte, da on jedini, usudi
se kro?iti puteljkom narativne bludi...
Slijedite ga bez srama."

Ajme, spasite me od pjesmica u 7:30 ujutro, pogotovo ako su iz moje glave. Prijedlog je ionako bio iz zezancijskih poriva, da se okusamo u stvarima koje ne pasu svakom.
Dogovori padaju, to je odlicno, veseli me da su ljudi nabrijani za pisanje. A jedino bi zelio da su Krisove "mrtve-linije" ("dead-line") fiksne, tj. da ne produzuje rokove. Neka budu price bez previse prerada, dorada, sminkanja, lickanja, pudranja, krinki, karnevala... (by-the-way-->Kris, dobar provod u Veneciji, nemoj cuvati tih 80 eura).
Locked