LR - 13 TB 4

Sudjelujete u literarnoj radionici pisanjem, čitanjem i komentiranjem priča

Moderators: Nimrod, niniane

User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

LR - 13 TB 4

Unread post by Nimrod »

UVID

Ni??ta ne postoji, shvatio je Jusuf hodajući ulicom. U svijetu oko sebe, automobilima, zgradama, vidio je treperenje, nestvarnost. Kad bi skrenuo udesno, osjećao je, glatko bi pro??ao kroza zid zgrade. Taj uvid je bio uvjerljiv na onaj na[?]?in na koji je istina uvjerljiva. Solidnost formi je varka, sad je znao. Ljudi ??ive u zabludi da su stvarni. Duhovi koji se zavaravaju su koji da su [?]?vrsta tvar. Recimo, ovi tu ameri[?]?ki vojnici.
Ono ??to će Jusuf u[?]?initi iduće sekunde, biti će njihovo oslobođenje iz te opsjene.
U[?]?init će dobro, tim vojnicima, svojim ljudima, sebi, i otići ususret Bogu sretan.
Last edited by Nimrod on 20 Oct 2006, 09:29, edited 1 time in total.
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

ako preskoÄ?im i ovu bit će oÄ?ito za??to

pa ajde

kao ??to sam u mnogim trenucima svog ??ivota napomenuo
"Fanatizam bilo koje vrste je dobra stvar."
User avatar
Alien2dio
Pa'u 10. razine
Posts: 487
Joined: 08 Oct 2003, 13:48
Location: SB
Contact:

Unread post by Alien2dio »

konfuzne recenice i los dojam
(When Lisa asks him about recycling)
Mr. Burns: Oooh, so Mother Nature needs a favor?! Well maybe she should have thought of that when she was besetting us with droughts and floods and poison monkeys! Nature started the fight for survival, and now she wants to quit because she's losing. Well I say, hard cheese
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Nisi ti vidio konfuzne reč?enice. A dojam je okej, bar meni. Dodu??e, mo??da ja malo previ??e brijem na politiku.
User avatar
Alien2dio
Pa'u 10. razine
Posts: 487
Joined: 08 Oct 2003, 13:48
Location: SB
Contact:

Re: LR - 13 TB 4

Unread post by Alien2dio »

Nimrod wrote:Duhovi koji se zavaravaju su koji da su Ä?vrsta tvar.
ovo nije konfuzno?
(When Lisa asks him about recycling)
Mr. Burns: Oooh, so Mother Nature needs a favor?! Well maybe she should have thought of that when she was besetting us with droughts and floods and poison monkeys! Nature started the fight for survival, and now she wants to quit because she's losing. Well I say, hard cheese
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Re: LR - 13 TB 4

Unread post by TB »

Alien2dio wrote:
Nimrod wrote:su koji quote]
ovo nije konfuzno?

Dovraga, promaklo mi je.

"Duhovi koji se zavaravaju da su Ä?vrsta tvar."

Tako. 2 rijeci ...
User avatar
klaun van trenda
Puppeteer
Posts: 139
Joined: 05 Aug 2005, 13:06
Location: um - debelo crijevo racunalnog virusa
Contact:

Unread post by klaun van trenda »

moram priznat: nisam ni??ta shvatio :ocasion:
sve ovo dajem generaciji u dešperaciji!
http://www.5wwwww5.com/forum/index.php? ... ticlicense
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Unread post by Indigo Montoya »

Ergo materijalni svijet koji nas okru??uje je samo privid, i to privid koji nam č?ini lo??e, dr??i nas u uzama virtualne stvarnosti i u stvari nam kao ljudskim bićima ??kodi jer je stvarna stvarnost (ona duhovna pretpostavljam) puno ljep??a (barem nas tako uč?e na??i duhvni oci).

Stvarno prljavo i ru??no lice prividne materijalne stvarnosti u kojoj ??ivimo vide valjda samo luđaci i vjerski fanatici dok se svi ostali pod navodnike "normalni ljudi" ??ive u zabludi i samozavaravanju tj. spavaju otvorenih oč?iju.

Jusuf dakle ide unakolo u namjeri da otvori oč?i i probudi nekoga, po mogućnosti amera a pojas pun eksploziva ima ulogu pilule kojom se u Matrixu stupa "in real world"...

Mhn... nije da mi se ne sviđa, jer kao ??to se iz samog posta vidi natjerala me je ne samo na č?itanje i potom na i??č?itavanje "spejsa" između redaka već i na razmi??ljanje o svemu napisanom a to je za ovako kratku formu dobar biznis, ali nekako mi ovakvo ezoterič?no SF promi??ljanje terorizma ipak nije sjelo kak' spada ... ju??ina je u mom kraju valjda zato.
:blob:
Image
User avatar
mcn
Forumaš mcn
Posts: 315
Joined: 02 Feb 2004, 13:03

Unread post by mcn »

Priliccno dobro, ali nije SF te je Nimrod to trebala izbaciti, ne?

mcn
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

mcn wrote:Priliccno dobro, ali nije SF te je Nimrod to trebala izbaciti, ne?

mcn
Nimrod cringes i odmah po??eli prijeći u nadap koji je najbolja obrana i osjeća se ovako: :shaking2: jer ovo je pravi sfera??ki moment za ponudit ti da vodis radionicu, and I will pass it up.0 (s romanom na pameti)

U pravu si. I have no excuse. :dontknow: :drunken:
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
Post Reply