LR - 13 niveska16

Sudjelujete u literarnoj radionici pisanjem, čitanjem i komentiranjem priča

Moderators: Nimrod, niniane

Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Malo je problematično kad priča traži pojašnjenja koliko je sama duga.

Nema veze, piši dalje. Možeš i ovu priču ekspandirati...
User avatar
niveska16
Puppeteer
Posts: 147
Joined: 30 Jun 2006, 22:08
Location: Dalmacija

Unread post by niveska16 »

E znaš da si me utješio. Možda ja reagiram i objašnjavam previše što kako reče Bahod " pisac kao stvoritelj svjetova" ne bi trebao raditi. Malo druženja i dobre volje cijeli je moj grijeh... :!:
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Hej, nisam Te želio uvrijediti ili povrjediti. Ako je tome tako, žao mi je.

MIslim, nastavi pisati! Jedna priča nastala u (namjerno) limitirajućim okolnostima ne čini opus!
Quicksilver
Jedi Master
Posts: 208
Joined: 25 Aug 2006, 14:57

Re: LR - 13 niveska16

Unread post by Quicksilver »

A jooooooooooooooj...
i kako da ja sad idem spavat?
Pa ko zna kakvi onda dolaze duhovi k meni doma (kad se stalno čuje da nešto pada) i koliko ih je već dobilo stakleno srce??? a buuuuuu :-(
Nway, cute - da si se mogo raspisat, bilo bi jos bolje!!


Nimrod wrote:DOBRI KUĆNI DUHOVI

Na pod padne staklenka puna slatkih zrnaca bijelog ??ećera. Tresak ispuni kuhinju. Duhovi-patuljci zaprepa???teno pogleda??e jedni u druge. Njih �?etvorica???
Zagledaju se zatim u staklene krhotine izmije??ane sa zrncima. Preplavi ih istovremeno osjećaj nemoći .
-Propast!-reko??e uglas.
Pogleda??e se opet redom i baci??e na posao.Za manje od minute pod je blistao. Najveći uzme hrpicu , prebaci rukav bijele pelerine preko nje, i puhne. Hrpica poleti u zrak i staklenka se nađe na onom istom mjestu , potpuno netaknuta!
Ostali pognu??e glavu jer su znali da će onaj tko prvi dodirne staklenku zauvijek dobiti stakleno srce. Niz lice im kliznu suze!
User avatar
niveska16
Puppeteer
Posts: 147
Joined: 30 Jun 2006, 22:08
Location: Dalmacija

Unread post by niveska16 »

Ne boj se, to su samo DOBRI...A iskreno da ti kažem, da sam mogla, raspisala bih se sigurno. Ali, ne dadoše...kažu 100 riječi i gotovo!Hvala ti što si čitao...srdačan pozdrav! :wave:
User avatar
Romantica
Jedi Master
Posts: 272
Joined: 22 Jul 2005, 09:11

Unread post by Romantica »

Jooooj ali' pošpotašte ženu.
OK, ponekad nam odgovara da je u priči sve kristalno jasno, ali ponekad je zanimljivo da u priči ostanu neki djelovi nedovršeni ili nejasni tako da si svaki čitatelj ponaosob može dovršiti priču onako kako njemu paše ili koliko mu mašta dozvoljava. Ovo je jedna od ovih drugih i meni je dobra strana ove priče što još uvijek razmišljam o njoj i staklenom srcu i pitam se zašto ovo, zašto ono ... dok god razmišljaš o priči nakon njezinog čitanja priča je savšena ... zar ne?

Niveska, mislim da polagano ali sigurno sazrijevaš za objavljivanje svoje prve knjige ili zbirke priča.
Mah - mah
User avatar
niveska16
Puppeteer
Posts: 147
Joined: 30 Jun 2006, 22:08
Location: Dalmacija

Unread post by niveska16 »

Hvala ti na srdačnoj potpori :wave:
Moram te obradovati:Objavila sam svoju prvu knjigu 2001. (zbirka pjesama za djecu), za Uskrs će vjerojatno u tisak i druga, a u kući su spremne još dvije, zasada sve dječje.U sf žanru sam doduše novak,ali trudim se jer mi se sviđa ekipa forumaša.Možda nikad neću dovoljno sazreti,ali zabavno mi je i dok tako bude ostajem na OVOM forumu...
User avatar
Romantica
Jedi Master
Posts: 272
Joined: 22 Jul 2005, 09:11

Unread post by Romantica »

Ista stvar je i kod mene. Ja doduše pišem romane i priručnike, ali u SF-u sam nova i kod pisanja imam dosta nelogičnosti i nedorađenosti pa sam shvatila da to baš i nije za mene, ali čitati SF volim, a posebno pogledati dobar SF film. A o ekipi s foruma da ne pričam, užasno su mi se uvukli pod kožu i ne mogu zamisliti biti bez njih. Å kvadra je za 5 :wave:
Mah - mah
User avatar
niveska16
Puppeteer
Posts: 147
Joined: 30 Jun 2006, 22:08
Location: Dalmacija

Unread post by niveska16 »

Eto tako...otprilike smo tu negdje... :wave:
CITAT: Å to bih ja bez tebe,romantiko?!

P.S.Iako su mi neki muškarci ,kad sam ono tri puta uzastopce (od sreće što ih pozivam) ,poslala isti post, a oni ni riječi o tome ,već navalili na to da treba obrisati, malo pokvarili užitak druženja... :!:
Tebi VELIKI pozdrav!!! ;)
User avatar
Romantica
Jedi Master
Posts: 272
Joined: 22 Jul 2005, 09:11

Unread post by Romantica »

e, može li se gdje pročitati tvoja nagrađena priča? Nije me bilo dosta dugo u civilizaciji pa malo kaskam i možda pitam gluposti ... ali ... doista bih je rado pročitala ... i naravno ... iskreno mi je drago zbog tebe :wave:
Mah - mah
User avatar
niveska16
Puppeteer
Posts: 147
Joined: 30 Jun 2006, 22:08
Location: Dalmacija

Unread post by niveska16 »

Poslah ti priču privatno... :wave:
User avatar
Bubba Zanetti
Pa'u 10. razine
Posts: 428
Joined: 09 Jul 2006, 12:42

Unread post by Bubba Zanetti »

Perhaps it's the result of an anxiety.
Post Reply