Brbljaonica / Pričaona

Dobre želje, čestitke, ljubavni jadi, objave, snubljenja i slično.

Moderator: Xaotix

Post Reply
User avatar
Tanja.C
Ancient
Posts: 736
Joined: 02 Sep 2005, 11:11
Location: Dežela

Re: Brbljaonica / Pričaona

Unread post by Tanja.C »

Eh Ire, to su već advanced fotošop skillz, ali uspjela sam. :D Klikćem okolo, layer ovaj layer onaj, brush ovaki brush onaki... prođe pored mene dragi i vidi na monitoru svoj precious fotošop: "Što pokušavaš napravit?" "Pa oću ovo vako ono nako..." Klikne on triput i sve gotovo. :zbunj:

Uglavnom, Chrisette, imaš sad dvije variante, obadve manje od 10 kb-a. Enjoy! :santa:

Image Image
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Brbljaonica / Pričaona

Unread post by Xaotix »

Nelchee - kapica na lubanji?
A ova dva balvana( :lol: ), mogu dobiti darove pod iste. Balvane.
Imam ja jjoš nešto za svog surfya. Samo da se dočepam Photoshopa.
Randomness is strong with this one!
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Brbljaonica / Pričaona

Unread post by niniane »

Ire wrote:@ niniane:
pssst, Tanja ne nelchee
Ooops... :angel:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Re: Brbljaonica / Pričaona

Unread post by Hamenaglar »

Tanja.C wrote:Dabogda ti kapica na nosu zrasla. :D
A gle, fakat je. :zubo:

Image
damn. :x
nema me.
User avatar
Tanja.C
Ancient
Posts: 736
Joined: 02 Sep 2005, 11:11
Location: Dežela

Re: Brbljaonica / Pričaona

Unread post by Tanja.C »

A ne bi ti radije umjesto starih tenisica imao čizmice od Djeda Božićnjaka u avataru? :santa: :zubo:
User avatar
nelchee
Pa'u 10. razine
Posts: 375
Joined: 06 Apr 2007, 09:46
Location: Avalon
Contact:

Re: Brbljaonica / Pričaona

Unread post by nelchee »

Tanja.C wrote:Uh, nelcheen avatar se ne usuđujem taknuti, da moja lubanja ne završi u njenim rukama. :shaking: :D
wise choice :vrag:

(pusa u čelo, zezam se malo :love:)

nije bitan djed Mraz i darovi koje nosi, već rođenje našeg Isusa Krista spasitelja! zato ću umjesto crvene kapice staviti sliku malog Isusića u pelenama.



ili ne.
User avatar
Tanja.C
Ancient
Posts: 736
Joined: 02 Sep 2005, 11:11
Location: Dežela

Re: Brbljaonica / Pričaona

Unread post by Tanja.C »

nelchee wrote: (pusa u čelo, zezam se malo :love:)
ma znam :cmok:

Nešto me zanima. Mi smo kao klinci imali djeda Mraza, jel tako? Obučen je bio u crveno odijelo, imao je kapicu :lol: i dolazio je 31.12. iza ponoći. Znam da sam ko klinkica jedva čekala Novu zbog darova, Božiću sam se veselila zbog ukrašivanja bora na Badnjak - ali darova za Božić nije bilo. Kako je bilo kod vas?
Kako danas klinci shvaćaju djeda Božićnjaka ili djeda Mraza, kako ih zovu, kada dolaze? Jel očekuju darove i za Božić i za Novu i za sveta tri kralja? I na svetog Nikolu sam zaboravila. Isustemazo, koliko darova bi to sve zajedno bilo. :shock:

Drugo pitanje. (Danas sam radoznala. :drunken: ) Budući da sam išla u vrtić u Zagrebu (+ 4 razreda osnovne), sjećam se da smo učili neku pjesmicu o djedu Mrazu. Jel bi se netko mogao sjetiti te pjesmice (budući da smo više-manje slična generacija) ... ja se sjećam samo kraja pjesmice, bila je neka rima u stilu "doći će nam naš... [dramatička pauza i onda udarničko iz sveg glasa]: DJED(O) MRAZ!" :santa:
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Brbljaonica / Pričaona

Unread post by Izitpajn »

Hmmm, ovako iz glave...

Pahuljice padajte lijepe i guste
Na široke ceste i stazice puste
Jer veeeeć se bliiiiži oooonaj ČAS
Kad naaaaama doooć' će Djeeeeda MRAZ

Možda ima i dalje al se ne sjećam :wav:
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: Brbljaonica / Pričaona

Unread post by poison »

buhuhu... :( ja nemam kapicu. :( probala sam slikati zvijer s avatara s rogovima, ali sam gotovo završila na hitnoj. (pomalo je grinč...), a s vizualnim medijima sam poslovično... ahm... retardirana bi bio dobar izraz, bojim se. :D
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
nelchee
Pa'u 10. razine
Posts: 375
Joined: 06 Apr 2007, 09:46
Location: Avalon
Contact:

Re: Brbljaonica / Pričaona

Unread post by nelchee »

Tanja.C wrote:Kako danas klinci shvaćaju djeda Božićnjaka ili djeda Mraza, kako ih zovu, kada dolaze? Jel očekuju darove i za Božić i za Novu i za sveta tri kralja? I na svetog Nikolu sam zaboravila. Isustemazo, koliko darova bi to sve zajedno bilo. :shock:
moja obitelj je u prijelaznoj fazi, kad sam bila mala doma je "dolazio" samo Sveti Nikola, a općina je negdje oko nove godine dijelila darove svoj djeci u obliku Djeda Mraza. za Božić se ništa nije poklanjalo.
zadnjih par godina su moji počeli stavljati pizdarije pod bor valjda čisto zato da ne budemo čudni, tj. da moj brat može u školi reći da je i on nešto dobio za Božić.
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: Brbljaonica / Pričaona

Unread post by poison »

ne znam... mi smo kao klinci dobijali poklone i za svetog nikolu, i za božić, i za novu godinu. ubacite između dva zadnja jedan rođendan, i shvatit ćete zašto toliko volim prosinac. :D
zanimljivo je da je nama "mali isus" uvijek za božić donosio puno bolje poklone od "djeda mraza" za novu godinu. samo mu je uskršnji zec predstavljao konkurenciju :D
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Re: Brbljaonica / Pričaona

Unread post by Bahod »

Tanja.C wrote:Nešto me zanima. Mi smo kao klinci imali djeda Mraza, jel tako?..
Hm kod nas je bilo malo drugačije
Mi nismo imali Djeda Mraza nego Kriskindla a "poklone" smo dobivali za Sv. Nikolu - naranča i šiba od prošle godine,
a za Božić pidžama i čarape
Za NG nismo dobivali ništa
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Brbljaonica / Pričaona

Unread post by Ire »

kao familija s pravim komunističkim zaleđem :zubo: mi još uvijek ne slavimo božić i darivamo se za novu godinu :occasion9:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Brbljaonica / Pričaona

Unread post by niniane »

poison wrote:zanimljivo je da je nama "mali isus" uvijek za božić donosio puno bolje poklone od "djeda mraza" za novu godinu. samo mu je uskršnji zec predstavljao konkurenciju :D
Uf, a ja sam mislila da je moja obitelj jedina tako šašava da smo dobivali poklone i od malog Isuseka i od Djeda Mraza... :lol: :santa:

Zanimljivo je da je ta tradicija potrajala samo do kraja rata. Kad smo ušli u demokraciju, valjda više nije bilo potrebno inatiti se sustavu sa malim Isusekom :zubo:
Ili je možda razlog u tome što smo u međuvremenu brat i ja shvatili da poklone stavljaju mama i tata :zubo: :lol:
... characters, personalities, stories and larps...
Post Reply