Voznja u Dalj

Dobre želje, čestitke, ljubavni jadi, objave, snubljenja i slično.

Moderator: Xaotix

Post Reply
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Voznja u Dalj

Unread post by jbt »

Posto sam prosli tjedan dobio tu iznimno izvrsnu i itekako izvanrednu cast da budem kum, prosli sam vikend morao otici izvrsiti kumske duznosti. To ce reci da smo se spakirali i krenuli u Slavoniju, u rodno mjesto mlade, a da bismo ju prosili. Jes da je ona vec znala da je zaprosena, znali su i roditelji(svi roditelji), znale su i prijateljicei prijatelji, susjedi(i Rijecki i Daljski), moja mama je znala...al smo isli, sto da ne ubijemo vrijeme odmaranjem pomocu lagane voznje do Dalja.

Iz Varazdin se do Dalja u stvari posve jednostavno dodje, izadjes na cestu Vz-Os i ne ides lijevo na krizanju staze, nego samo pravo. Eventualno moras doci do Dalja il' si nesto usro. Imena pravih naselja kroz koja ili pokraj kojih moras proci su: Ludbreg, Koprivnica, Virovitica, Slatina, Osijek. Komicna imena naselja kroz ili pokraj kojih moras proci slijede: Ludbreg, Otrovanec, Vlaislav, Špišić Bukovica, Čemernica, Pčelić, Žiroslavje, Koška, Normanci, Topoline. Pretpostavljam da ih ima jos gro, al ova su mene bacala u komu od smijanja. Vlaislav, hehe. Ostala naselja koja su me veselila su vezana uz bukvu: Špišić Bukovica, Bukvik, Nova Bukovica, Bukovački Antunovac. Ne kuzim zasto ima toliko bukve u igri, al sta ces. Kako god bilo, vecina tih mjesta su vukojebina. Nema niceg tamo, jedna cesta, jedan ducan, mozda jedna tvornica, pokoji obrtnik. Nakon sto sam u zadnje vrijeme putovao Hrvatskom, moram reci da bas i nisam siguran da u stvari u Hrvatskoj ima iceg izvan gradova, sve same vukojebine.

U svakom slucaju, napokon dodjes u Dalj. Dalj je, kao i vecina lokacija kroz koje sam se ovaj vikend vozio, selo. Ima manje ljudi od mog kvarta u Zg, ali ima i vise crkvi od prosjecnog kvarta u Zg. Neke su crkve katolicke a neke su njihove. Ista je i situacija sa kaficima, neki su nasi a neke oni drze. Oni se ne spominju inace u normalnoj konverzaciji, uglavnom zato jer su takvi i sta su radili. Ja sam se trudio da se ne skuzi da sam polu-oni, samo sam se smjeskao na komentare i mudro sutio. Sutnja je zlato kako je znao reci moj deda pilot.

E sad, kad smo stigli, prvo smo se malo ljubili i grlili, a onda se pila rakija. Ja sam ispao cudak jerbo sam rekao da bas i ne pijem alkohol(zbog lijekova), pa su mi dali pivo. Malo su me gledali kad sam krenuo reci "Hvala, ali stvarno ne..." pa sam dodao "...mislim da ce mi biti zadnje pivo!" Mislim da je ne pijenje alkohola u Slavoniji nesto poput ne disanja...it ain't done. Zatim se krenulo na jedenje i razno. Jelo se sastojalo od: masne juhe, nauljene sarme, zamascene svinjetine(jep, mastili su svinjetinu...to mi je nekako ko da ides namociti modu, al nisam im iso kenjat, neka im kad ih veseli), salate s uljem i torte(plural, od margarina i maslaca, 4 komada za nas 24(pojedene su sve tad...)). Razno je bilo deranje na vlast koja je kriva za sve, al sva sreca da nisu komunjare i od deranja na vlast koja je usrala sve, al nazalost nisu desnicari. Jos se malo i revalo(oni kazu pjevalo, but i beg to differ), a onda se islo van...pit. Pijenje se izvrsilo u propisnom kaficu iz kojeg se orila Ceca, a ne iz njihovog iz kojeg se cuo Magazin.

Sva sreca, i veselju dodje kraj(zanimljiva rijec veselje, kako ju ljudi uglavnom spajaju s necime sto to uopce nije ako nema alkohola, tj. razum ti nije pomaknut), pa smo dobili dozvolu(nevoljko danu) da se onesvijestimo. Naravno, kako to vec ide, moja nesvjestica je kratko trajala, opet sam dozivio jutro na selu. To drazesno jutro, ispunjeno bojama i meketanjem, larmom, šumom i žagorom, kokodakanjem, lajanjem, cvicanjem i skicanjem. Bas...ljupko.

Na dorucaaaaaaaak!!!! Jestel' gladni?!?! Jeste jelda, pa niste nista jeli juce, ajte sjednite, ugrijat cu ja sarme, a ima i cvaraka na stolu!! Jel moze? U redu, eto, sace dorucak!

Potom su me pustili da sjedim i da gledam u ugasen monitor. Selo nema wifi nigdje, pa jebga, sta da palim lap. Onda sam dobio lekciju iz "Povijest Dalja od godine 1995 naovamo". Do godine '95 bas i nije bilo Dalja, bio je Dalj al to nije isto naselje, u tom su Dalju zivjeli i oni, pa to nije isto. Nakon toga se pricalo o fišu sa stukama, saranima i ne serem kad kazem da je jedan lik rekao da "u fiš idu bogami i kečige". Ispricao sam se da moram na wc jer sam se morao smijati a da me ljudi ne gledaju, ne bi shvatili. I nemos vjerovat, kako vrijeme leti kad nemas nista za raditi osim pricati o fisu, vec kratka malena 2 sata kasnije, rucak.

Rucak je bio od...bio je debel. Bio je isti ko jucer, bio je masan, da ga malo stisnes i topline jos nabijes dobio bi asfalt, mogao bi podmazivati brodske motore, izlijevati ga s gradskih zidina. Naravno da je sarma bila u igri, a bogami i svinjetina. Podmazana.

I napokon su nas onda pustili kuci, da jedemo zitarice, jabuke, sljive i ostala sranja koja se u gradu(hahahaha, Varazdin grad, it fvckin kills me) jedu. Sve je zavrsilo okay, poetgnuli smo opet laganih 5h do Vz i ostavili Dalj iza nas...donekle, imam masu svinjetine u frizideru, nema toga tu na zapadu, pa da nam malo pomognu kad smo takvi siromasi.

Ja u izvrsnoj pozi pokraj Dunava. Dunav tece s lijeva na desno, a ja naginjem na lijevo.
Image
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Voznja u Dalj

Unread post by Milena »

JBT, ti bi trebao napraviti knjigu putopisa. Zbilja.
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Re: Voznja u Dalj

Unread post by MadDog »

jbt wrote: hahahaha, Varazdin grad, it fvckin kills me
Ako dobijem napad krčmenog domoljublja (lokal-patroitizma) pjevat ćeš ti meni "Varaždinca" u troglasu! :dum:

nhf...
kidding...
:angel:
Nije što Varaždin nije grad, već većina Varaždinaca nisu baš građani... malograđani vjerojatno, seljačine - sigurno... :vrag:
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Voznja u Dalj

Unread post by Ire »

:lol2:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Melkior
Ewok
Posts: 25
Joined: 02 Apr 2009, 19:26

Re: Voznja u Dalj

Unread post by Melkior »

zanimljivo :lol:
nadam se da me nece sad itko benat zbog 'reklamiranja' drugog foruma (jer mi nije namjera), ali prva asocijacija->
http://eydis.fantasy-hr.com/index.php?s ... c=7100&hl=
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Voznja u Dalj

Unread post by Xaotix »

Randomness is strong with this one!
User avatar
uglib
Ancient
Posts: 501
Joined: 11 Sep 2006, 12:18

Re: Voznja u Dalj

Unread post by uglib »

Danas sam čula od jednog slavonca kako on popravlja okus ribi, nafila je bijelom slaninom i tako je peče, pa kad se ta slanina otopi i natopi ribu, onda je toza polizati prste, slasna i masna. :P

Ovo me podsjetilo i na zgodicu s malim prognanicima početkom rata. Osvanula dječica s mamom, jednog jutra kod bakinih podstanarki slavonki, kat ispod nas, gladna i preplašena, mi se polomili da zbrinemo i nahranimo djecu, ja sva sretna da imam knedle sa šljivama, a djeci to nikako ne ide pa ne ide. I mama isto nešto prebire kao da je kamen na tanjuru. Ja se zabrinula, što ne valja s mojim knedlama, a mama će sramežljivo da bi oni na to masti ako ima. Nije bilo masti, pa je moralo poslužiti suncokretovo ulje.
plavuše i vjernice definitivno bolje prolaze u životu, njih drugi čupaju iz govana
(J. Blažić)
Post Reply