Obrana diplomskog

Dobre želje, čestitke, ljubavni jadi, objave, snubljenja i slično.

Moderator: Xaotix

User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 768
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Re: Obrana diplomskog

Unread post by Zeljko »

joj kad se sjetim svoje obrane

na pauzi u 12 sati četvrtak 16.09.2004... samo sam čeko da izbiflam i da idem na poso


ja sam... kad sam vidio seljake kako dovode pola sela na diplomski... rekao sam nikad tako


komisija bez vodećeg člana koji je išao na put jer se nije podnosio s mentorom mojim

:occasion9: :occasion9: :occasion9: :occasion9: :occasion9:
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
User avatar
Tanja.C
Ancient
Posts: 736
Joined: 02 Sep 2005, 11:11
Location: Dežela

Re: Obrana diplomskog

Unread post by Tanja.C »

BRAVO, NINIANE!!! :wav:
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Obrana diplomskog

Unread post by niniane »

:D :D :D

Meni je komisija odmah u startu postavila dosta opuštenu atmosferu (HVALA IM!), pa sam se u par navrata ulovila i da se zahebavam, kao i da govorim poštapalice tipa "tralala" ili "itd".
Al su me cijedile sat i pol, pa ono, da je i atmosfera bila napeta, bilo bi mi užasno...
... characters, personalities, stories and larps...
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Re: Obrana diplomskog

Unread post by Dagi »

:cheers:
User avatar
Bubba Zanetti
Pa'u 10. razine
Posts: 428
Joined: 09 Jul 2006, 12:42

Re: Obrana diplomskog

Unread post by Bubba Zanetti »

Kongratuliren und selebriren.

:headbang: :wav: :headbang:

:uzdravlje:
Perhaps it's the result of an anxiety.
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: Obrana diplomskog

Unread post by writer16 »

svaka čast ninniane s velikim zakašnjenjem ali hebiga ga....nemojte se naljutit ili nešto tako ali mi nije jasno to s diplomskim peglaš se i mučiš 4 5 godina i sve uredno položiš oo je valjda čista formalnost?
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
Ariel
Puppeteer
Posts: 193
Joined: 02 Feb 2008, 23:14
Location: Split

Re: Obrana diplomskog

Unread post by Ariel »

You wish. ima tu posla. zapravo ovisi šta studiraš. ja ću moj radit bar 3 miseca. :x
U STVARNOSTI JE REALNOST SASVIM DRUKČIJA. :kava:
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: Obrana diplomskog

Unread post by poison »

writer16 wrote:nemojte se naljutit ili nešto tako ali mi nije jasno to s diplomskim peglaš se i mučiš 4 5 godina i sve uredno položiš oo je valjda čista formalnost?
to ti je od fakulteta do fakulteta različito, a onda opet zavisi kakav ti je mentor, kakva ti je tema...
ja sam svoj diplomski pisala 3 mjeseca. (pod pisala podrazumijevam: svoje misli u sređenom obliku stavljala na papir) s istraživanjem i kopanjem po literaturi, pisanje mog diplomskog je trajalo godinu dana - u veljači prošle godine sam od mentora dobila preporuku neke literature i lozinke za par online databases s kojih sam počela iščitavati masu stvari kako bih iz TEME izvukla TEZU, (trajalo tri mjeseca) a potom sam još pola godine iščitavala i ponovno iščitavala literaturu relevantnu za moju tezu (dobro, paralelno s tim sam davala i ispite, i neke knjige sam teško nabavljala).
prijateljica će svoj rad, kako je krenulo, napisati u mjesec dana. ali njeno istraživanje (teoretski + praktični dio) isto traje već preko godinu dana. sve skupa, možeš završiti diplomski u 3 mjeseca od samog početka rada na njemu samo ako imaš mentora koji će ti servirati svu potrebnu literaturu i smjernice za rad na tacni. ako mentor očekuje da radiš samostalno, bude to i godinu i pol... a ako još i radiš/daješ ispite/imaš život uz taj diplomski, zna biti i puno duže.
ako imaš sreće, obrana ti bude formalnost. ako nemaš sreće, prođeš ko na jednom susjednom fakultetu, gdje te na obrani ispituju neke "relevantne" bedastoće sa sve četiri godine, pa imaš ljude koji ponavljaju obranu nekoliko puta.
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
Ariel
Puppeteer
Posts: 193
Joined: 02 Feb 2008, 23:14
Location: Split

Re: Obrana diplomskog

Unread post by Ariel »

o.k. ja u onu procjenu od 3 miseca nisam kontala pisanje diplomskog, nego samo rad u labosu. a mislim da će pisanje trajat još bar po godine.
U STVARNOSTI JE REALNOST SASVIM DRUKČIJA. :kava:
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Obrana diplomskog

Unread post by niniane »

Hmm... Kod nas na psihologiji svaki student za diplomski mora napraviti kompletno znanstveno istraživanje i napisati znanstveni rad (koji ne smije biti dužine veće od 30-tak stranica - a to zna biti teže neko raspisivanje na 50-60 stranica čega je bilo prije). Drilaju nas cijeli faks da usvojimo znanstveni i istraživački način razmišljanja i onda moramo dokazati da smo ga zaista usvojili. Također, za mentora se trebamo odlučiti sredinom 4. godine, a neki mentori već tada očekuju i konkretnu temu. Moja mentorica spada među te - tako da sam ja već tada imala temu koju ću obraditi i nacrt istraživanja koji ću provesti - odnosno, diplomski sam laganini počela raditi već u drugom semestru 4. godine, i to tako da sam sama konstruirala skalu stavova (uz pomoć mentorice, of kors), a koliko je to posao i koliko računa i kalkuliranja i kombiniranja uključuje, neću sad raspisivati ovdje. Pa sam pročitala gomilu literature koju sam sama iskopala (not to mention stotinjak članaka, tj. drugih istraživanja i znanstvenih radova, knjige su još bile najmanji problem). Kad sam napravila upitnik, za provedbu istraživanja mi je trebalo kojih mjesec dana, a pisati rad sam počela negdje u 5.-6. mjesecu 2007. (otud oni moji komentari kako mi je duuuugo trebalo da diplomiram).
Čak mi i nije trebalo tako dugo da napravim sve analize i napišem rad, kojih mjesec dana. Ali onda je uslijedilo "peglanje", kako su to nazvale članice komisije, do razine na kojoj je taj rad (kako mi rekoše) više od običnog diplomskog rada i objavljiv u nekoj stručnoj publikaciji.
Nakon što je obrana (za koju mi nisu dale da bude čista formalnost) prošla, mentorica mi je rekla da jedan dan dođem do nje na faks, da malo preuredimo neke sitnice i prijavimo rad za Dane psihologije u Zadru...
Uh, oh, dosta sam se namučila s tim diplomskim...
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: Obrana diplomskog

Unread post by writer16 »

e je li moguće ako nekog profera baš impresioniraš svojim briljantnim diplomskim (teško u mom slučaju ali eto) i da baš sad i nemaš sve čiste petice tijekom faxa (blago rečeno :zubo: ) da te pozovu da ostaneš na katedri????
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Obrana diplomskog

Unread post by niniane »

Da bar. Ja sam svoju mentoricu podosta impresionirala pa me ipak, eto, u maloj firmici umjesto na asistentskom mjestu na faksu :zubo:
Ne znam o čemu to ovisi. Dvoje ljudi s moje godine su ostali raditi na faksu, ali kako su do toga došli, nemam pojma...
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: Obrana diplomskog

Unread post by poison »

ja slučajno znam par ljudi koji su ostali na faksu. postoje dvije mogućnosti:
a) biti student s prosjekom studija 4,8 - sa samo 2 (slovima: DVIJE) četvorke od pedeset-i-kusur ispita. to bi bila tragedija da njoj nisu ponudili asistentsko mjesto
b) biti onaj kojemu samo prstići vire iz izvjesnog otvora profesora u pitanju. bile su dvije curke, jedna je bila demosica, i kao takva organizirala profki cijeli raspored, sve joj držala pod špagu, brinula se za konzultacije s nižim godinama... (znate kako to već rade oni koji ozbiljno shvate demonstratorsko mjesto), objavljivala radove, super prosjek imala, diplomski joj je cijeli originalni rad s vlastitim idejama, primljen na neku konvenciju u jamerike - cura rođena za asistenticu... a druga je napisala diplomski čiji podnaslov bi mogao biti "hvalospjevi prof. toj-i-toj i njenoj fenomenalnofantastičnogenijalnonajboljoj knjizi koju je napisala", pa čučala na predavanjima te iste profke za niže godine i oduševljeno pljeskala i klimala glavom na svaku njenu riječ, i ajd' pogodite, tko je dobio asistentsko mjesto? :x :x :x

profesori često uzimaju za asistente studente koji su kod njih radili diplomske, no to nije uvijet. znaju uzeti ljude koji su radili na projektima i istraživanjima s njima, a neki idu regularno: raspišu natječaj, i onda odaberu prema kvalifikacijama - dakle, oni koji imaju veći broj radova, dalje su dogurali s postdiplomskim i te šeme, doiju mjesto (što je po mom čist fer i ok)
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Obrana diplomskog

Unread post by Nazir »

Sad, frendica mi je na filozofskom dobila ponudu za asistenticu na informatologiji, ali joj je uvjet bio da dobije rektorovu nagradu. Kao, to je uvjet za sve asistente s filozofskog... (uspjela ju je dobit) :D

Kod mene na ekonomiji imas raznih mogucnosti, al jako se poklapa s ovim sto je poison napisala - to da si mali osobni imp nekog tamo profesora i nemas zivot osim toga ili da ti se ni prsti ne vide iz one stvari... Omjer takvih slucajeva je oko 75:25...
Post Reply