VOLIM!!!!

Dobre želje, čestitke, ljubavni jadi, objave, snubljenja i slično.

Moderator: Xaotix

Post Reply
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: VOLIM!!!!

Unread post by Ire »

volim kad NE crkne moj komp.

:ninja: :D :fuch:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Samuel
Jedi Master
Posts: 275
Joined: 19 Dec 2009, 19:43

Re: VOLIM!!!!

Unread post by Samuel »

Zamisli disk od 1 terabajta, 80% pun klasika. Nešto je na DVDu, files su u raidu, oni su uvijek sigurni. Ipak nije usamljen disk. Ali svejedno... gdje ću opet naći Čudesnu šumu i Profesora Baltazara opet? Backup, backup, backup... Klik, index... backup... kuhaj kavu... backup... WC... backup... U što volim backup... Još da imam jedan za novčanik...
Tko ima dovoljno vremena da sve napravi ispravno...?
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: VOLIM!!!!

Unread post by jbt »

gdje ću opet naći Čudesnu šumu
Od mene?
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
Samuel
Jedi Master
Posts: 275
Joined: 19 Dec 2009, 19:43

Re: VOLIM!!!!

Unread post by Samuel »

Sve je moguće.
Tko ima dovoljno vremena da sve napravi ispravno...?
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: VOLIM!!!!

Unread post by jbt »

kad forum radi
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: VOLIM!!!!

Unread post by jbt »

radi mi komp, hihihi. ne gledam vise mini ekrancek od EEEja, nego finih 21'', jeeeeee
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: VOLIM!!!!

Unread post by Brumiko »

Zakaj rasprava "Volim!" ima manje od trećine poruka nego li je u raspravi "Mrzim!"?
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: VOLIM!!!!

Unread post by Xaotix »

Kad neđeš nekog tko voli isto što i ti, on/ona/ono je možebitna konkurencija.
Kad nađeš nekog tko mrzi isto što i ti, on/ona/ono je srodna duša :zubo:

On topic:
Volim Rum pločice, pogotovo kad me iznenade one zaboravljene u džepu ruksaka!
Randomness is strong with this one!
Nog
Puppeteer
Posts: 121
Joined: 06 Aug 2009, 19:47
Location: Veja

Re: VOLIM!!!!

Unread post by Nog »

Brumiko wrote:Zakaj rasprava "Volim!" ima manje od trećine poruka nego li je u raspravi "Mrzim!"?
Hej zagorec ne kradi mi postove, znaš kakvi smo mi boduli. :hehe:
Navigare necesse est, vivere non est necesse
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: VOLIM!!!!

Unread post by jbt »

pa zato jer ekipa shvaca "Mrzim!!!" kao nekakav teren za raspravu umjesto sa samo mrzi. sto ja...ne volim bas jako, cak uopce ne volim, mozda i manje od toga(nemrem mrzit tu, ovo je volim thread).
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: VOLIM!!!!

Unread post by writer16 »

jbt wrote:radi mi komp, hihihi. ne gledam vise mini ekrancek od EEEja, nego finih 21'', jeeeeee
eeeeeeeee ja sad mislim nabaviti 10.1' asusić eeeić 1005PE..... :love: :love:
jel valja što???
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: VOLIM!!!!

Unread post by jbt »

Izvrsna investicija. Redom:

1) Browsanje i razne vrste komunikacije prek neta izvodi bez problema. Stavis Chrome ili FF i lud si. Samo se sjeti browsat na full screen, mnogo ti ekrana ode na sranja iz vindoza.
2) Neki su prigovarali da je spor, al kenjaju, cekanje od 3-4 sekunde da napravi nes nije sporo, to je mali netbook koji se ponasa isto kao i komp od prije 4-5 godina, samo su svi zlatne ribice i ne sjecaju se kompova od tad.
3) Baterija traje vjecno. Ja imam EEE sa vindozima, odem do zg(3h vlakom) i nazad i pogledam dva filma, procitam neki strip ili tak nes, malo igram AlphaCentauri, malo surfnem i krepa mi tek na povratku pred Varazdinom. EEE sa linuxom traje dvostruko duze.
4) Manjak CD/DVD pogona su neki nazvali OOOOGROMNOOOOOM MAAAANOM!! Seru. Doslovno seru. Stvar dolazi s predinstaliranim OSom, a doslovno sve ostalo ti se nalazi online. Sve. Pitali su me kak sam instalirao MSOffice. Nisam, imam OOffice, kojeg imam i na kompu kod staraca a na kojem sam cijeli diplomski napisao. Jednako je dobar kao i MSO, nis mu ne fali. Takav pristup mozes za gotovo sav SW primjenit.
5) Navodno je i reza problem jer je to "maleno, pa nis se ne vidi, blahblah". Naravno da nije, malo pogledas okolo i nadjes sw i fw za skinut koji ti daju druge rezolucije i opet sve5. I ktomu, to je osobna preferenca, nekima smeta, nekima ne.
6) Najbolja stvar kod EEEja je to sto je istinski prenosiv, minijaturan je. Stane u vecinu torbi, ne zauzima prostor nit na stolu nit u ruci. Istinski radi ono za sto je dizajniran.

neam pojma sta jos da napisem, javi ako ti treba jos nekih informacija
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: VOLIM!!!!

Unread post by Brumiko »

[quote="jbt"][/quote]

Ja bi volio modularan latop, modularan poput stolnih računala, nešto nalik ovoj "specifikaciji". :)

Mislim, recimo, koga vraga mi trebaju zvučnici na laptopu?!? Ionako uštekam vanjske ili pak slušalice. Beeper AKA PC Speaker je sasvim dosta.

Nadalje, zašto su zvučna-grafička-mrežna-bežična-bluetooth, komponente koje mogu riknuti (i rikavaju), uvijek integrirane u matičnu pa onda ako ti rikne neka od njih moraš cijelu matičnu mijenjat? Kaj ekipa nije čula za PCMCIA-e, PCMCIA Minije, bla...? Sličan problem je i s Micro-Mini ATX-ovima za desktope. Ako je Micro-Mini-bla, zašto mora imati integrirane zvuk, grafiku i mrežu?

USB slotovi? Halo? Dovoljan je jedan, a za ostalo si nabavim hub.

Ugrađeni CD/DVD? Još jedna konponenta koju koristim jednom mjesečno, a ako rikne, ode cijeli laptop na servis! Čemu ako mogu uštekati vanjski? Plus kaj me onda ne tangira kada DVD zastari, a Blu Ray počne uspon prema vrhuncima...

Tipkovnica? Halo? Puno bolje rješenje je imati (tabletoliki) touchscreen (s virtualnom tipkovnicom), a da industrija napravi baš pravu mobilnu vanjsku tipkovnicu. Dobro, ima takvih rješenja od Appleovih do onih za PC-je, samo kaje nevjerojatno teško to pronaći v dućkasima.

Neki od ovih snova ostvareni su na netbookima, no oni imaju preslabe procesore i premalo RAM-a. Zašto nema netbooka sa standarnim mobilnim Core2 Duo procesorom?

Hmmm...ova bi se poruka prije mogla uklopiti u dretvu "mrzim"... :zubo:

P.S. Nekaj slično ovome, iako bi se i tu dalo otprti prostor za poboljšanja - i smanjenje cijene ukidanjem rugged opcija.
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: VOLIM!!!!

Unread post by writer16 »

jbt wrote:Izvrsna investicija. Redom:

1) Browsanje i razne vrste komunikacije prek neta izvodi bez problema. Stavis Chrome ili FF i lud si. Samo se sjeti browsat na full screen, mnogo ti ekrana ode na sranja iz vindoza.
2) Neki su prigovarali da je spor, al kenjaju, cekanje od 3-4 sekunde da napravi nes nije sporo, to je mali netbook koji se ponasa isto kao i komp od prije 4-5 godina, samo su svi zlatne ribice i ne sjecaju se kompova od tad.
3) Baterija traje vjecno. Ja imam EEE sa vindozima, odem do zg(3h vlakom) i nazad i pogledam dva filma, procitam neki strip ili tak nes, malo igram AlphaCentauri, malo surfnem i krepa mi tek na povratku pred Varazdinom. EEE sa linuxom traje dvostruko duze.
4) Manjak CD/DVD pogona su neki nazvali OOOOGROMNOOOOOM MAAAANOM!! Seru. Doslovno seru. Stvar dolazi s predinstaliranim OSom, a doslovno sve ostalo ti se nalazi online. Sve. Pitali su me kak sam instalirao MSOffice. Nisam, imam OOffice, kojeg imam i na kompu kod staraca a na kojem sam cijeli diplomski napisao. Jednako je dobar kao i MSO, nis mu ne fali. Takav pristup mozes za gotovo sav SW primjenit.
5) Navodno je i reza problem jer je to "maleno, pa nis se ne vidi, blahblah". Naravno da nije, malo pogledas okolo i nadjes sw i fw za skinut koji ti daju druge rezolucije i opet sve5. I ktomu, to je osobna preferenca, nekima smeta, nekima ne.
6) Najbolja stvar kod EEEja je to sto je istinski prenosiv, minijaturan je. Stane u vecinu torbi, ne zauzima prostor nit na stolu nit u ruci. Istinski radi ono za sto je dizajniran.

neam pojma sta jos da napisem, javi ako ti treba jos nekih informacija
samo me još zanima,što je sa čitanjem sa 10.1' ekranom? je li nakog duljeg buljenja u mali ekran je li te zaboli glava? jer mislim dosta provesti s tim malim netbookom jer će mi trebati za fax a praktični su mi sva predavanja i zadaci,sve mi je na netu pa ću svako malo nešto čitati i proučavati s njega..(jelte to će mi biti zamjena za pravi laptop)..hoće mi to proći za rukom? jer fakat sad nemam love za pravi lap(a i uostalom prevelik mi je i preglomazan,laptop jelte :lol: ) a EEEijevci su tako mali i kompaktni..idealni za mene s obzirom da sam svaki dan na faxu i treba mi laptop...savjeti? iskustva??
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
Post Reply