kuhinja golog čarobnjaka

Dobre želje, čestitke, ljubavni jadi, objave, snubljenja i slično.

Moderator: Xaotix

User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Unread post by Xaotix »

Tanja.C wrote:Vidi-vidi, koliko wannabeja. Svi bi oni bili goli čarobnjaci. :D
Nemate šansi, there can be only one (jel tako, niniane?).
Ma nemoj? Hoces recida je on goliji goli čarobnjak od nas ostalih? :lol:
Tanja.C wrote:...nemam neku ogromnu motivaciju kemijati s pekmezima, ali moram ih potrošiti. MORAM. :x
Pa sto nisi odmah rekla?

1. nadji susjeda koji ti ide na zivce, i namazi mu kvake na vratima s pekmezom. Ili otirač... Ili cijeli auto...
2. pricekaj zimu i predlozi skijasko natjecanje ekipi (Jeste Slovenci ili niste?). Prije starta, namazi im flehe na skijama s pekmezom (najbolje bi bilo na samom startu... ) :fuch:
3. Pekmez je jako dobra lazna krv za maskiranje, filmove itd (ovisi o gustoći)
4. Stavi na teglicu lijepu masnu i uvali ih nekome s urlikom "Da znas kak su fiiiiniiii!". Onda su pekmezi tuđa briga.
5. Prodaj pekmeze kao ručni rad na E-Bayu
6. Predstavi se kao mlada avangardna umjetnica i izlozi hrpu teglica. Ako je Warholu uspjelo sa konzervom paradajz juhe....
Last edited by Xaotix on 13 Sep 2007, 10:06, edited 1 time in total.
Randomness is strong with this one!
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

Kvotala bih cijeli Xaotixov post, ali mi to nema smisla - ali predobro, odvalih se od smijeha skroz (a to mi, ovako histeričnoj i kronično zabrinutoj, nije lako...) :blob: :blob: :blob: :D :D :D
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Tanja.C
Ancient
Posts: 736
Joined: 02 Sep 2005, 11:11
Location: Dežela

Unread post by Tanja.C »

:lol2: :lol2: :lol2:
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Tanja, predlažem pokuse s roladama i sacher tortama.

U slučaju da ti se ne da, kupi lisnato tijesto, razvaljaj namaži pekemezom, smotaj, zapeci, i to ti je to. :) 40 min tops. very tasty, posebno za doručak.
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

prava pravcata SF kuharica

žena je opičena :headbang:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
merlin
Goli čarobnjak
Posts: 80
Joined: 30 Jul 2007, 12:40
Location: Stan

Unread post by merlin »

LUDOOOOOO, hm čovjek se nemre ni oženiti na miru a da mu magic biper ne zvoni :D . Nego ljudi skinuo se opet čarobnjak iz svadbenog odjela i uhvatio se kuhače(kao svaki dobri pap.. :poguzi: :poguzi: :poguzi: auuu ne tom tavom nin,mislim mužić :oops: ) no ljudi I`m back, i pekmez party može poćeti :vrag: :vrag:(<-to mi je žena, auuu neču više obečajem evo idem odmah kuhati ručak :D ) Å alim se ljudi moji nikada u životu nisam bio mirniji i nadasve sretniji :D :blob: :D :blob: :blob: :blob: :blob: :blob: :blob:
goli gdin čarobnjak:-)
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

Molim samo da bude uneseno u zapisnik da ja NE tučem Merlina niti kuhačom niti tavom niti valjkom niti ičim... :D
No moram povući jednu granicu - Merlin može davati recepte vama tek nakon što meni skuha ručak, hohoho... :P
Daklem, moj dragi novopečeni suprug već nakon dva dana smatra sebe papučarem. Hmmm.... :scratch: Moram malo razmisliti o tome... :scratch: :scratch: :scratch:
:D I ja se šalim. Ipak su Niniane i Merlin po predaji jedan krasan par, zar ne? :P :blob: :angel:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
merlin
Goli čarobnjak
Posts: 80
Joined: 30 Jul 2007, 12:40
Location: Stan

Unread post by merlin »

vidim nitko od vs nema problemas kuhanjem :? ja sada idem spremiti divljač u naranđi(umak).POZ
goli gdin čarobnjak:-)
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

Å to ćeš, dragi, izgleda da si zakasnio na onu prvu navalu kad je svima bio potreban savjet, a onda te Ire pretekla sa SF kuharicom i sad se svi konzultiraju s tom kuharicom osim sa tobom.
Može ovo biti naš topic ako se nikome više ne dolazi ovamo :D Bit ćemo par koji živi zajedno i komunicira putem foruma :D :D :D

Btw, mogu sad one palačinke?... S puno Ȓokolino namaza, molit ću :D
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Unread post by Xaotix »

Tek ste se oženili, i već ne razgovarate u živo?!?!?! :shock:
Eh, što ta jedna riječ "Da" uradi od ljudi... :lol:

Ali da se uključimo u kulinarsku raspravu palacinkoidnog tipa:
Ja obozavam palacinke bogato punjene pekmezom, dobro smotane, preko kojih se onda prelije kiselo vrhnje :klopa:

A da organiziramo jednu kulinarsku radionicu?
Randomness is strong with this one!
Quicksilver
Jedi Master
Posts: 208
Joined: 25 Aug 2006, 14:57

Unread post by Quicksilver »

Daklem,
ima moja teta neki bolestan recept za tortu od pjenastih palačinki s čoxom, koja se mora radit u dvoje jer je recept sulud (palačinke se peku samo na jednoj strani i extra brzo slažu dok su ultra vruće i peku i svašta nešto)..uglavnom to bi vam bila dobra vježba za pravljenje palačinki u dvoje :thumbup:

Ali do tad (moram prvo nazvat tetu), evo vam jedan neobičan recept koji sam nedavno našla na netu:

Pohane palačinke:

1) ispečete palačinke (standardna smjesa, kak vam je već običaj)
2) napravite filu za punjenje:

20 dkg šunke za pizzu, šaka i pol šampinjona, glavica luka i jedno jaje. Izdinstate luk i nakon toga luku dodate izrezanu šunku za pizzu i gljive, pustite desetak minuta. Kad se punjenje malo ohladi, dodate jedno kiselo vrhnje i jaje i to promiješate.

3) punjenje palačinki: kad savijate palačinke, pazite da ih savijete sa svake strane kako punjenje ne bi curilo!
4) onda ispohate

(Najbolje bi bilo još iskoristiti neki umak s kojim će se preliti palačinke - tartar ili nešto slično)


:klopa:


Naravno nakon toga valja i nešto slatko klopnut, pa možete palačinke vulgaris s pekmezom / nutelom itd..
User avatar
merlin
Goli čarobnjak
Posts: 80
Joined: 30 Jul 2007, 12:40
Location: Stan

Unread post by merlin »

Ideš! Recept je nadasfe zanimljiv, pohane čapalinke,zapečene čapalinke... imam recept za židovsku tortu: ispečete cca 50 čapalinki,napravite smjesu za punjenje od oraha( mljeveni orasi,šlag pjene, i deci ruma, i dobro izmješajte to na pari), čoko mousse,i peeeeekmez(evo i pekmez sam ubacio :D ).imate čapalinke, i smjese? Sad ih lijepo mažite sloj po sloj(red čokse, red pekmeza, red oraha) i tako dok ne nestane čapalinki.
Nakraju napravite čoksu za preljev(puno preljeva) i zalite tako da se cijela pokrije čoksom, što više to bolje.
Uslast :klopa: :klopa:
goli gdin čarobnjak:-)
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

Xaotix wrote:Tek ste se oženili, i već ne razgovarate u živo?!?!?! :shock:
Eh, što ta jedna riječ "Da" uradi od ljudi... :lol:
He he... :vrag:
Zapravo je istina ta da toliko puno razgovaramo u živo da je našim jezicima trebao malo predah od toliko razgovora, pa smo odlučili dio naše komunikacije voditi putem foruma... :D :D :D

Ja bih recept za te palačinke udvoje - da merlin i ja malo vježbamo našu komunikaciju uživo uz izradu palačinki... :D :blob:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Unread post by Nazir »

Al znate sto, ja sam upravo zavrsio sa svojojm prvom porcijom palacinki s bananama (viđ sf kuharicu :D) i bome su dobre! :shock:
Post Reply