Alien Vs Predator

Za rasprave kojima je mjesto na smetlištu.
Za pretjerano oftopičarenje.
Za flejmanje.
Osla
Puppeteer
Posts: 119
Joined: 08 Aug 2003, 05:08
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Osla »

.. da stiže i taj AVP iliti tolko dugo ?ekani Alien vs. Predator. Kažu slijede?e ljeto, a možda i malkice prije (?itaj divx i ostale tri?kice).
:rolleyes:

ciao društvo!!!

:xlol:
---------------<br>Osla was

here!
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

Ja sam igrao dvojku ( i nažalost je prebrzo prešao) i igra je super, valjda ?e i trojka biti zakon. :ska: :ska:
Život je samo san na putu do smrti
User avatar
Alien2dio
Pa'u 10. razine
Posts: 487
Joined: 08 Oct 2003, 13:48
Location: SB
Contact:

Unread post by Alien2dio »

Citao sam romane AVP i bili su mi prva liga.
Ti stripovi su dosegli cult-ni status preko bare, ali opet sto u americi nema horde svojih poklonika.
Vjerujem da vam je poznata cinjenica da je u drugom dijelu predatora napravljen svojevrsni homage tom stripu (lubanja Aliena u trofejnoj sobi).
Malo me strah cinjenice da niti jedan od kreatora Aliena i Predatora nije bio ukljucen u ovaj film. Reziju je odradio Paul W.S. Anderson koji me bas i nije odusevio s poslom u Rezident Evil-u ili Mortal Kombat-u. :(
Ako me i jopet razcara shadov :ph34r: ce ga posjetiti.
(When Lisa asks him about recycling)
Mr. Burns: Oooh, so Mother Nature needs a favor?! Well maybe she should have thought of that when she was besetting us with droughts and floods and poison monkeys! Nature started the fight for survival, and now she wants to quit because she's losing. Well I say, hard cheese
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

Khayman wrote: Ja sam igrao dvojku ( i nažalost je prebrzo prešao) i igra je super, valjda ?e i trojka biti zakon. :ska: :ska:
:o Ups ja mislio da govorite o igri :grr4:
Život je samo san na putu do smrti
Osla
Puppeteer
Posts: 119
Joined: 08 Aug 2003, 05:08
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Osla »

Ha ?uj... nema se tu kaj puno zabrljat, makljaža do jaja i tako cijeli film. A siroti ljudi gledaju što se to zapravo doga?a...

Moglo bi biti dobro.
---------------<br>Osla was

here!
Osla
Puppeteer
Posts: 119
Joined: 08 Aug 2003, 05:08
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Osla »

Khayman wrote:
Khayman wrote: Ja sam igrao dvojku ( i nažalost je prebrzo prešao) i igra je super, valjda ?e i trojka biti zakon. :ska:  :ska:
:o Ups ja mislio da govorite o igri :grr4:
Probao sam i ja igricu i izgledala je dosta dobro ali je bila malo pre zahtjevna za moj komp... a nije mi se htjelo kupovat novi hardware samo da bih se mogal igrati...
:rolleyes:
---------------<br>Osla was

here!
User avatar
Alien2dio
Pa'u 10. razine
Posts: 487
Joined: 08 Oct 2003, 13:48
Location: SB
Contact:

Unread post by Alien2dio »

A sto vi mislite ko je zapravo jaci Alien ili Predator u jednoj fer borbi?

Ja sam za imenjaka jer ima gadne celjusti, opasne kandje na rukama, rep mu takodje nije bezazlen, a ako ga slucajno Predator i ozljedi Alien ga moze kiselinom oslijepiti i onda na miru bozjem iskasapiti.

Ovaj Predator mi bez oruzja djeluje nekako pi*kasto, koga on moze s onim kljovama uplasiti? (pa i Arni ga je pobjedio goloruk)

A ako bi probali "na ruku" mislim da su podjednaki i jedan i drugi ocito dolaze s planeta s jacom gravitacijom od zemljine.
(When Lisa asks him about recycling)
Mr. Burns: Oooh, so Mother Nature needs a favor?! Well maybe she should have thought of that when she was besetting us with droughts and floods and poison monkeys! Nature started the fight for survival, and now she wants to quit because she's losing. Well I say, hard cheese
Osla
Puppeteer
Posts: 119
Joined: 08 Aug 2003, 05:08
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Osla »

mislim da bi se malo iznenadio... :rolleyes:

prvo o fer borbi ne mozes razmisljat jer bi i jedan i drugi zeljeli pobijedit, makljaza bi definitivno bila opaka izmedju te dvije vrste, ali nisam bas siguran da bi alien pobijedio, osim toga kako znas da predator nije otporan na tu kiselinu, i definitivno, ali definitivno mislim da se predator u takvu borbu nebi ukljucio goloruk.. fer borba.. bas.. hehe.

chances are 50:50
---------------<br>Osla was

here!
User avatar
Alien2dio
Pa'u 10. razine
Posts: 487
Joined: 08 Oct 2003, 13:48
Location: SB
Contact:

Unread post by Alien2dio »

prvo o fer borbi ne mozes razmisljat jer bi i jedan i drugi zeljeli pobijedit
zelja za pobjedom nije prepreka fer borbi
makljaza bi definitivno bila opaka izmedju te dvije vrste, ali nisam bas siguran da bi alien pobijedio, osim toga kako znas da predator nije otporan na tu kiselinu
istina, nije mi palo na pamet ali jos uvijek alien ima jace celjusti i kandje
i definitivno, ali definitivno mislim da se predator u takvu borbu nebi ukljucio goloruk.. fer borba.. bas.. hehe.
npr. mi Hrvati ih zarobimo, ocistimo od oruzja pa stavimo u ring (mano a mano), i onda vidimo cija nana crnu vunu prede
chances are 50:50
ako je Arni sam i uz pomoc bavana sredio predatora mislim da bi ga alien prozvakao
(When Lisa asks him about recycling)
Mr. Burns: Oooh, so Mother Nature needs a favor?! Well maybe she should have thought of that when she was besetting us with droughts and floods and poison monkeys! Nature started the fight for survival, and now she wants to quit because she's losing. Well I say, hard cheese
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

Alien2dio wrote:
chances are 50:50
ako je Arni sam i uz pomoc bavana sredio predatora mislim da bi ga alien prozvakao
slaba ti je analogija :D
Ripley je sama nekoliko puta proĹžvakala i ispljunula aliena(aliene), a ?ak nije ni bila trenirani komandos :xlol:

tako da alien vs. predator ostaje neizvjesno, jer je dokazano da su i jedan i drugi gubitnici :P
Osla
Puppeteer
Posts: 119
Joined: 08 Aug 2003, 05:08
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Osla »

Naravno da zelja za pobjedom nije prepreka fer borbi. Mislim da nisi uzeo u obzir (ili jesi) perspektivu. Alien kao bice uopce nema svijest o 'fer borbi' ili ako i ima ne upotrebljava ga. Jedino sto mu je na umu je razmnoziti svoju vrstu i ne preza ni pred cime da to postigne.

Kad takvom stvorenju stavis kao protivnika jednog Predatora.. mislim da tu nema fer borbe. Iako Predator ima razvijen osjecaj za fer. Jer ta vrsta po definiciji su lovci. Love iz zabave, a tokom vremena se taj lov pretvorio u nacin zivota.
(ako te zanima nesto vise o predatorima, samo reci... mogu ti pokazati gdje mozes saznati vise o toj vrsti)

Kuzim kaj si htio reci sa 'fer borbom' ali i ako tako razmislim... ne znam, ne mogu se odluciti i reci koja strana bi pobijedila. Predator je puno okretniji od Aliena, ali Alien je brzi. Konfiguracija i gradja tijela.. mislim da je Predator u prednosti iako Alien moze gmizati kao pauk. Predator je snazniji od Aliena, ali je Alien aerodinamican pa ga je dosta tesko uhvatiti... i tak.. ima tu dosta 'za' i 'protiv' za svaku od tih vrsta.

Vrlo neizvjesno...
:rolleyes:
---------------<br>Osla was

here!
User avatar
Alien2dio
Pa'u 10. razine
Posts: 487
Joined: 08 Oct 2003, 13:48
Location: SB
Contact:

Unread post by Alien2dio »

Ripley je sama nekoliko puta proĹžvakala i ispljunula aliena(aliene), a ?ak nije ni bila trenirani komandos  :xlol:
U prvom dijelu imala super srecu (prvo pa musko :D )
U drugom naoruzana do zuba + viljuskar
U trecem cijela kaznenicka kolonija tjerala vodu na njen mlin
U cetvrtom klon Aliena (dakle imala je povlasticu da je niko nije napadao)
Osim toga kao sto si rekao
Jedino sto mu je na umu je razmnoziti svoju vrstu i ne preza ni pred cime da to postigne.
nisu bas misaona vrsta njihove akcije su uvjetovane instinktima tako da ih je lakse nadmudriti i unistiti jer ce oni ici "pravocrtno"
Mislim da nisi uzeo u obzir (ili jesi) perspektivu. Alien kao bice uopce nema svijest o 'fer borbi' ili ako i ima ne upotrebljava ga.
Mozda termin fer borba nije najsretniji, pod njim ne podrazumijevam "udarce samo iznad pojasa" i sl. nego iste startne pozicije.
Dakle u ring ulaze sa samo onim sto im je majka priroda podarila.

Ova prica o Predatorima kao lovcima djelomicno stoji jer lako je loviti kad imas :
kameleonsku kamuflazu, lasere koji kokaju na kilometar i lansere raketa koji sravnjuju sve sa zemljom. Alieni su old school ;) i zato u borbi u ringu bez tehnoloskih pomagala prednost dajem starim kukama.
Predator je puno okretniji od Aliena, ali Alien je brzi.


Odakle ti ovo, da je predator okretniji, pa Alien mi izgleda puno fleksibilniji?

Ova rasprava mi slici na raspravu o borbi vuka i covjeka, jesmo pametniji, veci, tehnoloski superiorni ali ...

btw: ja svoja razmisljanja temeljim iskljucivo na filmovima tako da prihvacam da nisam u pravu.

PS: Hocemo organizirati anketu?
(When Lisa asks him about recycling)
Mr. Burns: Oooh, so Mother Nature needs a favor?! Well maybe she should have thought of that when she was besetting us with droughts and floods and poison monkeys! Nature started the fight for survival, and now she wants to quit because she's losing. Well I say, hard cheese
Osla
Puppeteer
Posts: 119
Joined: 08 Aug 2003, 05:08
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Osla »

Izvor informacija su mi stripovi i filmovi. B)

Alien je izuzetno inteligentna vrsta, to mozes vidjeti u gotovo svakom filmu, pa cak i u onom prvom. Ne krecu se pravocrtno vec pripremaju napade, komuniciraju telepatski. I oni su isto lovci, ali love zbog totalno drugacijih razloga.

Da, skuzio sam kaj mislis pod 'fer uvjetima' .. jednaki za obje strane.

Fora o okretnosti je zbog toga jer je Alien gradjen kao otrovni tenk. Tijelo mu je u osnovi nepokretno osim celjusti i malog otklona glave, naravno i ekstremiteti, dok Predator funkcionira vrlo slicno ljudskoj rasi. Moze se izvijati, savijati...

Anketa.. why the hell not!
Postavi ju, pa da vidimo sto statistika ima za rec o borbi Alien vs. Predator.
:ska:
---------------<br>Osla was

here!
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

Ljudi nemojmo se prepirati :D ajde platimo ra?e jednom alienu i jednom predatoru borbu do smrti pa da vidimo :P :D :ska:
Život je samo san na putu do smrti
Locked