Nagrade NOSF-a

Za rasprave kojima je mjesto na smetlištu.
Za pretjerano oftopičarenje.
Za flejmanje.
Ogius
Ewok
Posts: 5
Joined: 08 Feb 2006, 12:44

Unread post by Ogius »

Ja sam glasao za Smrt jer mi se svi?ala njegova pri?a, stil pisanja, ali navi[?]e zato [?]to ga poznajem!

Konkurenciju nisam ni pro?itao. Buahahahaha!

Smrti, ako dobije[?] ?asti[?] pivom! :uzdravlje:
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Ogius wrote:Ja sam glasao za Smrt jer mi se svi?ala njegova pri?a, stil pisanja, ali naviše zato što ga poznajem!

Konkurenciju nisam ni pro?itao. Buahahahaha!

Smrti, ako dobiješ ?astiš pivom! :uzdravlje:
i što da sad ?ovjek kaže na ovo? :? :x
Instant Geek. Just Add Coffee.
the_ghost
Ewok
Posts: 36
Joined: 08 Feb 2006, 14:01
Location: Zagreb

Unread post by the_ghost »

Ire wrote:
Ogius wrote:Ja sam glasao za Smrt jer mi se svi?ala njegova pri?a, stil pisanja, ali navi[?]e zato [?]to ga poznajem!

Konkurenciju nisam ni pro?itao. Buahahahaha!

Smrti, ako dobije[?] ?asti[?] pivom! :uzdravlje:
i [?]to da sad ?ovjek kaĹže na ovo? :? :x
To je normalno stanje stvari. Najbolji primjer toga je Hugo i Worldconi, tko skupi najvise fanova, pobjedi... Hugo 2003, pobjedio Robert Sawyer, gdje je ono bio Worldcon? U Kanadi...

Doduse, posto nisam procitao niti jednu pricu od nominiranih necu glasati za nikoga ali to je druga prica :)
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Ogius wrote:Ja sam glasao za Smrt jer mi se svi?ala njegova pri?a, stil pisanja, ali naviše zato što ga poznajem!

Konkurenciju nisam ni pro?itao. Buahahahaha!

Smrti, ako dobiješ ?astiš pivom! :uzdravlje:
Dada... najlakše je glasat za nekog tko vodi pa re?: "ako dobiješ pla?aš pivu" :uzdravlje:

@ Ire: Mislim, zar si ti STVARNO o?ekivala da ?e ljudi masovno i?i ?itati sve pri?e i recenzije tako da bi mogli dati objektivnu ocjenu? Ovako kako je glasao Ogius glasat ?e i ve?ina ostalih. I tako je kod svih "fanovskih" nagrada. Dobro, ne poznaju svi autore, ali su pro?itali jedan ili dva teksta i ako im se jedan svidio - za njega ?e glasati. Bez obzira što ostale nisu ?itali. To je normalno i ljudski. Zato te fanovske nagrade ne treba shva?ati previše ozbiljno.
User avatar
Kris
Jedi Master
Posts: 228
Joined: 19 Aug 2003, 13:37

Unread post by Kris »

Zoran wrote: Zato te fanovske nagrade ne treba shva?ati previše ozbiljno.

Upravo tako.

I zato je pitanje imaju li fanovske nagrade kod nas uop?e nekog smisla, objektivno gledaju?i. Onaj tko skupi više poznanika pobijedit ?e, što dakle ne zna?i da bi njegov uradak jedan objektivniji žiri (tipa SFERAkonskog) uop?e uzeo u obzir za konkuriranje za neku nagradu. Naravno, sigurno da i u svemu ovome ima kvalitetnih uradaka, ali da je fanovska nagrada (ponovno naglašavam - u našim uvjetima i na na?in kako je koncipirana) neko mjerilo - i nije.
You think of me as rats. You think of a thing known as The Air Force Survival Handbook, where it explains that if you cut off one of my heads --which is where the poison is -- you must then slit open the ventral side and continue the cuts to extend the length of each leg. Subsequent to this, the skin can be peeled off, the belly opened and emptied, the backbone split and both halves roasted on sharpened sticks over a small fire.
Ogius
Ewok
Posts: 5
Joined: 08 Feb 2006, 12:44

Unread post by Ogius »

Kod fanofskih nagrada je najve?a faca onaj tko ima 0 glasova.
Tako je bilo glasanje na Ri-Rocku pred par godina, pa su pobjedili ATHA!

ATHA :dontknow:

@Zoran:
Kako si se ti prepozano u nadimku smrt?
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Zoran wrote:@ Ire: Mislim, zar si ti STVARNO o?ekivala da ?e ljudi masovno i?i ?itati sve pri?e i recenzije tako da bi mogli dati objektivnu ocjenu? Ovako kako je glasao Ogius glasat ?e i ve?ina ostalih. I tako je kod svih "fanovskih" nagrada. Dobro, ne poznaju svi autore, ali su pro?itali jedan ili dva teksta i ako im se jedan svidio - za njega ?e glasati. Bez obzira što ostale nisu ?itali. To je normalno i ljudski. Zato te fanovske nagrade ne treba shva?ati previše ozbiljno.
pa ja recimo nisam glasala za pri?e i filmske recenzije jer ih još nisam pro?itala .. :dontknow: a kao što rekoh, vremena ima dosta, ne zna?i da danas moraš sve pro?itati i danas glasati ..

kao što negdje u uvodu piše, ova je nagrada nastala i djelomi?no radi promocije doma?e produkcije. a ako doma?i SF fanovi nemaju živaca / vremena / whatever pro?itati 8 pri?ica doma?ih autora (koje su, btw, sami fanovi birali), onda sve u q!
Instant Geek. Just Add Coffee.
Kron
Ewok
Posts: 27
Joined: 10 Sep 2005, 18:20

Unread post by Kron »

Kada vec idemo OT:

Da se kojim slucajem Bush kandidira za Nobelovu nagradu za mir, koliko amerikanaca bi glasalo za njega (kada bi mogli)?
Ogius
Ewok
Posts: 5
Joined: 08 Feb 2006, 12:44

Unread post by Ogius »

Ma pro?itao sam cijelu zbirku sa Sferakona 2005. Po[?]to vidim da je najvi[?]e nominiranih upravo iz te zbirke mislim da bi se moj glas trebao uvaĹžiti.

Ali da sam nai[?]aio i na bolju pri?u od Smrti, i dalje bi glasao za smrt jer ga poznajem!

Jel' tu [?]ta lo[?]e?

A bit fanovskih nagrada je da se vidi tko ima vi[?]e fanova, a ne tko je bolji.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Ogius wrote: @Zoran:
Kako si se ti prepozano u nadimku smrt?
Nisam. Taj "Smrt" je sigurno neki haker koji mi je provalio u account i napisao onaj post prije.
Ogius
Ewok
Posts: 5
Joined: 08 Feb 2006, 12:44

Unread post by Ogius »

Zoran wrote:
Ogius wrote: @Zoran:
Kako si se ti prepozano u nadimku smrt?
Nisam. Taj "Smrt" je sigurno neki haker koji mi je provalio u account i napisao onaj post prije.
Ali je onda taj "smrt" mislio da sam glasao za tebe!
Vidi i sam:
Zoran wrote: Dada... najlak[?]e je glasat za nekog tko vodi pa re?: "ako dobije[?] pla?a[?] pivu"
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Ogius wrote: Ali je onda taj "smrt" mislio da sam glasao za tebe!
Vidi i sam:
Zoran wrote: Dada... najlakše je glasat za nekog tko vodi pa re?: "ako dobiješ pla?aš pivu"
Ma kažem ti, to je neki haker! Zna ?ak i za koga je tko glasao!
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Tomislav Sakic »

A da jednostavno klikne[?] (kliknete) i glasate? N emorate svima re?i u postu za koga ste glasali. Glasovanje bi trebalo biti tajno. MoĹžda utje?ete na druge glasa?e. A moĹžda i druge ljude jednostavno ne zanima za [?]to se ba[?] vi (ti) glasali. Iritantno. Glasuj u ti[?]ini.
Ogius
Ewok
Posts: 5
Joined: 08 Feb 2006, 12:44

Unread post by Ogius »

Tomislav Ĺ aki? wrote:A da jednostavno klikne[?] (kliknete) i glasate? N emorate svima re?i u postu za koga ste glasali. Glasovanje bi trebalo biti tajno. MoĹžda utje?ete na druge glasa?e. A moĹžda i druge ljude jednostavno ne zanima za [?]to se ba[?] vi (ti) glasali. Iritantno. Glasuj u ti[?]ini.
Moje glasanje je tajno!
Ne znam za[?]to si Zoran pripisuje moj glas. :dontknow:
Post Reply