Tehnikalije

Za rasprave kojima je mjesto na smetlištu.
Za pretjerano oftopičarenje.
Za flejmanje.
Osla
Puppeteer
Posts: 119
Joined: 08 Aug 2003, 05:08
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Osla »

grmbl!!
a mislio sam da sam ulogiran.
---------------<br>Osla was

here!
Osla
Puppeteer
Posts: 119
Joined: 08 Aug 2003, 05:08
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Osla »

Bane, jel se moze narihtat tak da forum ne dozvoljava 'anonimous' postove? Nije da je neka greda, ali.. ocu bit svemirski forumas, a ovak kad mi zbrisu postovi jer ne pazim jesam li ulogiran... heh.
B)
---------------<br>Osla was

here!
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

MadDog wrote: Nakon temeljite revizije posta pod novim topicom ovom istom forumu, i Oslinog savjeta ( :hvala:) ), postam ovo ovdje jer sam prokleto lijen da bih pretrazio sve postove na ovih 7 stranica.


-Kako se može otvoriti novi forum? (ne novi topic) Te, ako se može, tko to radi i gdje se takvo nešto može 'prositi'?

Jos nesto:
-Koliki je refresh rate podataka o ?lanovima na forumu? (pogotovo chat) Želio sam isprobati funkcioniranje chata, pozvah ?lana nam našega da mi se pridruži, no isprva nije uspjelo, pa je uspjelo prekasno i tako to...
prosi bana pošto je on vlasnik sajta, urednik nosfa i administrator doti?nog foruma i glavni i odgovorni za sve.. dakle neka vrst božanstva u ovim cyber prostorima :lol: (ne znam koliko ?e mu se svidjet ovakva analogija, al ja sam neznabožac, stoga skužajte) :ph34r:
Instant Geek. Just Add Coffee.
ban

Unread post by ban »

MadDog wrote:S obzirom da nema prikladnog foruma za pitanja vezana uz njegovo funkcioniranje,
Buduci da ipak ima, prebacio sam ti post u ovu temu. Bez ljutnje ;)
MadDog wrote: a ja naime, razmi[?]ljam, u koji bi forum mogla spadati pitanja, kao [?]to su ova:
-Kako se moĹže otvoriti novi  forum? (ne novi topic) Te, ako se moĹže, tko to radi i gdje se takvo ne[?]to moĹže 'prositi'?  :joj:
Moze se tako da ovdje predlozis, a ja cu otvoriti ako bude dobra ideja.
MadDog wrote: -Koliki je refresh rate podataka o ?lanovima na forumu? (pogotovo chat)
Chat nije dio foruma nego zasebni program. Popis prisutnih na chatu se iz tehnickih razloga ne refresha nikako, ali evo, napravit cu link za refresh popisa.
Popis online clanova foruma nalazi se u statistici foruma ispod glavnih foruma na prvoj stranici. Kad pritisnes 'vidi cijeli popis', vidjet ces tko je na kojem dijelu foruma i sto otprilike radi (posta, cita, pretrazuje, pise PM...). Niti on se ne refresha iz tehnickih razloga no vrijedi u onom trenutku kad ga pogledas.
MadDog wrote:Ĺ˝elio sam isprobati funkcioniranje chata, pozvah ?lana nam na[?]ega da mi se pridruĹži, no isprva nije uspjelo, pa je uspjelo prekasno i tako to...  :grr1:


Clana na chat mozes pozvati privatnom porukom koja ce se njemu pojaviti uobliku popupa ako to postavke njegovog browsera dozvoljavaju.
MadDog wrote:Ne znam shva?ate li me?  <_<
Da ti pravo kazem, ne znam ni ja :0
ban

Unread post by ban »

Osla wrote:Bane, jel se moze narihtat tak da forum ne dozvoljava 'anonimous' postove?
Moze. Ucinjeno :D Od dana anonimci ne mogu postati na niti jednom formu osim nosf/etc.
Osla wrote: Nije da je neka greda, ali.. ocu bit svemirski forumas, a ovak kad mi zbrisu postovi jer ne pazim jesam li ulogiran... heh.
Ne znam jesi li primijetio da je Ire otprasila vec u hipersvemir :)
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

ban wrote:Moze. Ucinjeno :D Od dana anonimci ne mogu postati na niti jednom formu osim nosf/etc.
Pametna stvar! :ska:
Ne znam jesi li primijetio da je Ire otprasila vec u hipersvemir :)
I ja bi bila svemirac. Ĺ mrc :joj:
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

ban wrote:
Ne znam jesi li primijetio da je Ire otprasila vec u hipersvemir :)
kako je Osla krenuo s postovima (jedan smajli i gotov sadrĹžaj posta i to par takvih) brzo ?e on ispreskakati rejtinge

iako li?no mislim da je bitniji kvalitet od kvantiteta :unsure:
ban

Unread post by ban »

Den wrote: kako je Osla krenuo s postovima (jedan smajli i gotov sadrĹžaj posta i to par takvih) brzo ?e on ispreskakati rejtinge

iako li?no mislim da je bitniji kvalitet od kvantiteta :unsure:
U pravu si Den. Osla, ajde molim te nemoj umnazati takve postove :angry:
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

ban wrote:
MadDog wrote:S obzirom da nema prikladnog foruma za pitanja vezana uz njegovo funkcioniranje,
Buduci da ipak ima, prebacio sam ti post u ovu temu. Bez ljutnje ;)
MadDog wrote: a ja naime, razmi[?]ljam, u koji bi forum mogla spadati pitanja, kao [?]to su ova:
-Kako se moŞe otvoriti novi  forum? (ne novi topic) Te, ako se moŞe, tko to radi i gdje se takvo ne[?]to moŞe 'prositi'?  :joj:
Moze se tako da ovdje predlozis, a ja cu otvoriti ako bude dobra ideja.
MadDog wrote: -Koliki je refresh rate podataka o ?lanovima na forumu? (pogotovo chat)
Chat nije dio foruma nego zasebni program. Popis prisutnih na chatu se iz tehnickih razloga ne refresha nikako, ali evo, napravit cu link za refresh popisa.
Popis online clanova foruma nalazi se u statistici foruma ispod glavnih foruma na prvoj stranici. Kad pritisnes 'vidi cijeli popis', vidjet ces tko je na kojem dijelu foruma i sto otprilike radi (posta, cita, pretrazuje, pise PM...). Niti on se ne refresha iz tehnickih razloga no vrijedi u onom trenutku kad ga pogledas.
MadDog wrote:Želio sam isprobati funkcioniranje chata, pozvah ?lana nam na[?]ega da mi se pridruŞi, no isprva nije uspjelo, pa je uspjelo prekasno i tako to...  :grr1:
Clana na chat mozes pozvati privatnom porukom koja ce se njemu pojaviti uobliku popupa ako to postavke njegovog browsera dozvoljavaju.
MadDog wrote:Ne znam shva?ate li me?  <_<
Da ti pravo kazem, ne znam ni ja :0
Sorry, nekako se ne mogu naviknuti na administratora koji funkcionira. :flaster:

Tako sam revidirao post, pa se onda uspio ponoviti i ispast' blesav ([?]to je bolje nego ispast' iz vlaka, zar ne?) :P

No, uglavnom, mislim da bi, ipak, umjesto pod //nosf/etc - Tehinkalije, sve ovo skupa trebalo biti Froum sa velikim "F": Tehnikalije, sa opisom kakav ima ovaj topic.

Tako ja sada kad znam gdje to sve treba re?'.
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
ban

Unread post by ban »

Neke novosti

Evo i nekoliko noviteta od kojih ste neke vec i uocili. Kategorizacija foruma je malo jasnija. Dodao sam nove kategorije kako bi se novi korisnici, a i oni stari, lakse snalazili. Temu (topic) tehnikalije premjestio sam na MadDogov prijedlog u zaseban forum pod kategorijom Tehnicka podrska. Od danas je moguce anonimno postati samo unutar topica tehnikalije i to ponajvise zbog razloga sto neki registrirani clanovi imaju problema s logiranjem pa da te probleme jave tamo.

Molio bih ipak i one koji anonimno postaju u forumu Tehnikalije da unesu nick jer je glupo razgovarati sa nekim tko se zove Guest osobito ako to nije ista osoba. Registracija na forum je besplatna, te korisnik ionako ne mora ostaviti nikakav podatak o sebi, a ponajprije sluzi da ostali clanovi foruma znaju tko im se obraca te kome se obracaju makar osoba koja posta bila predstavljena prakticki anonimnim nickom i avatarom.

Azgatoth, tvoj post o Star Treku premjestio sam u topic s tim nazivom. Tu sam i uocio da postoji nesnalazenje u zbrci s forumima pa sam malo kategorizirao stvari.

Od danas ce, takodjer, biti po defaultu vidljive sve teme unutar odredjenog foruma. Do danas je bilo da se vide samo teme u kojima se postalo u posljednjih 30 dana. No, buduci da su neke teme vjecno aktuelne, nije dobro da ih se nakon trideset dana sakrije. Pretpostavljam da se neki, ukljucujuci i mene, ne sjete koristiti padajuci meni u dnu i odredjivati koje ce postove citati.

Obracam paznju korisnicima na mogucnost pretrazivanja foruma. U osnovnom meniju (gore) postiji opcija 'Pretrazi' (s povecalom), a u svakom otvorenom forumu moguce je u dnu unijeti kljucne rijeci za pretragu tog foruma.

Klara nam je spremila jedno iznenadjenje koje ce uskoro osvanuti na ovom forumu, pa joj se unaprijed zahvaljujem :hvala:)

Hvala na paznji i razumijevanju, te sudjelovanju na nosf forumima i citanju nosf-a. :)
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

dok se ne naviknem na novo grupiranje bit ?e mi neobi?no (u sebi ?u psovati jer pri pregledavanju ?esto otvorim onu me?ustranicu nepotrebno
jer sam ve? pro?itao sve nove postove i zaboravio na koju grupu trebam pre?i)

no ko [?]to kaĹžem navika...
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

zgodne su novosti, bane :zijev: baš si si dao truda :aplauz:
Instant Geek. Just Add Coffee.
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

ban wrote: Neke novosti
Stvarno pravo osvjeĹženje. Neke novosti? Mnoge novosti! :lolek:

No, znam... sad ?e opet biti "Vidi ga, opet on", ali, zapelo mi za oko:
Nisam do sada 'za[?]ao' me?u linkove, ali danas - jesam i...
-Me?u linkovima je i link na Yahoo! grupu hrvatskisfklubno1 ili kako ve?, nisam zapamtio, samo sam se u?lanio, onako brzinski.
Jedino - adresa je <a href='http://groups.yahoo.com/group/hrvatskisfklubno1' target='_blank'>http://groups.yahoo.com/group/hrvatskisfklubno1</a>
Nije zapravo bitno, Yahoo! tako i tako automatski radi redirekciju sa clube na groups, ali, eto, nek' se na?e.

Pazdravljaju (kako bi to rekli stari latini :aplauz: )
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

:unsure: Ban ne kužim se baš u te stvari ali jeli mogu?e promjeniti forumski nik bez da se ponovo registriraš (o?u da budem svemirski forumaš, ne?u sve isponova a dosadilo mi ime Khayman)
Život je samo san na putu do smrti
Post Reply