Tehnikalije

Za rasprave kojima je mjesto na smetlištu.
Za pretjerano oftopičarenje.
Za flejmanje.
ban

Unread post by ban »

Ovdje se mogu nabaciti eventualni problemi otkriveni u radu raznih nosf servisa: foruma, chata, pretrazivaca, forumulara za vijesti, e-razglednica, mailingliste... Takodjer, ako imate poteskoca s uporabom nekih od tih servisa, jope ovdje pitajte.
ban

Unread post by ban »

ban wrote: foruma
Samo da javim da sam danas stavio jos desetak avatara :xlol:
Osla
Puppeteer
Posts: 119
Joined: 08 Aug 2003, 05:08
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Osla »

jupi jupi.. pozdrav. :)
eto i mene ovdje.
---------------<br>Osla was

here!
ban

Unread post by ban »

Osla wrote: jupi jupi.. pozdrav. :)
eto i mene ovdje.
Zdravo Osla, druze stari :)
Dobro dosao :xlol:
ban

Unread post by ban »

Mozda su neki vidjeli greske koje su se pojavljivale danas prilikom pristupa na forum. Koliko sam ja uspio shvatiti radi se o nekakvoj gresci na MySql serveru koja je, izgleda, rjesena.

Druga stvar je privremeno rasterecenje sajta (na zalost, morao sam skinuti Filipovu galeriju) zbog pomanjkanja prostora. Ovo ce se rijesiti kroz par dana kad kod hosta rjesim prijelaz na veci prostor.
Osla
Puppeteer
Posts: 119
Joined: 08 Aug 2003, 05:08
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Osla »

forum radi odlicno... kaj se tice nekih tehnikalija... nisam primjetio nist cudnoga...
---------------<br>Osla was

here!
ban

Unread post by ban »

Osla wrote: forum radi odlicno... kaj se tice nekih tehnikalija... nisam primjetio nist cudnoga...
Danas se pojavljivalo jedno 5 warninga i errora u komadu. Mislim da je bila greska na serveru. Pobojao sam se da nije u bazi jer sam je nesto bio tvikao :okac:
Pa radi odlicno jer je server brz, a cijela baza dosad nema ni 300 k :) Onaj stari forum je bio mrmak.
Osla
Puppeteer
Posts: 119
Joined: 08 Aug 2003, 05:08
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Osla »

nemam pojma... ovo je slican ili isti forum kao onaj na soulsaveru i koliko god da je veliki ali radi brzo.
---------------<br>Osla was

here!
ban

Unread post by ban »

Osla wrote: nemam pojma... ovo je slican ili isti forum kao onaj na soulsaveru i koliko god da je veliki ali radi brzo.
Samo je nesto novija verzija. Tamo sam ga i vidio :) Prvo sam bio instalirao XMB. Dosta su slicni. Onda sam bio uninstalirao XMB jer kao, ima stari forum Discuss, ali prevagnuo je argument da je stari spor i tezak (jer tekstovi ne idu u bazu nego se on the fly rade html dokumenti, pa je za cas postao golem. Ali to je opet bilo najbolje sto se moglo bez baze... I tako. Sati zabave :)
Osla
Puppeteer
Posts: 119
Joined: 08 Aug 2003, 05:08
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Osla »

hehe.. sati zabave :)
danas me forum nije htio prepoznat na normalnom log in-u .. nekoliko puta sam isprobao, ali nista i kad sam vec zelio odustat od prijave skuzio sam 'quick log in' polje i tamo sam se normalno ulogirao...
nista strasno. ;)
---------------<br>Osla was

here!
ban

Unread post by ban »

Pretpostavljam da ste vidjeli promjenu jezika na nekim dijelovima foruma. Mislim da je dobro da je forum na hrvatskom zbog clanova koji ne citaju engleski. :sleg:

Sve skupa postoji 24 fajla koja treba prevesti. Ukoliko bi mi se netko htio pridruziti u tome poslu, nek se javi. Na zalost, izabrao sam forum koji nema hrvatski jezicni paket :jojjoj:
ban

Unread post by ban »

Osla wrote: danas me forum nije htio prepoznat na normalnom log in-u .. nekoliko puta sam isprobao
Navodno je invisionboard povremeno nestabilan. Kazu da je jedan od najboljih free foruma na trzistu, no da je povremeno cudljiv. Meni se nekako ipak vise svidio od phpBB, ikonboarda i XMB-a, kao najpolupalrnijih PHP/MySQL foruma out there :)
Osla
Puppeteer
Posts: 119
Joined: 08 Aug 2003, 05:08
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Osla »

ma meni je tak svejedno.. samo da se komunicira.

posalji fajle my way... imam vremena sad. :)
---------------<br>Osla was

here!
ban

Unread post by ban »

Osla wrote: posalji fajle my way... imam vremena sad. :)
Kad se vec nudis :), rado bih ti poslao ove slicice na kojima su rijeci na engleskom.... Bi li to mogao retusirati? :masan:
Post Reply