Tehnikalije

Za rasprave kojima je mjesto na smetlištu.
Za pretjerano oftopičarenje.
Za flejmanje.
User avatar
Thomas
Puppeteer
Posts: 105
Joined: 17 Aug 2003, 10:12

Unread post by Thomas »

Klara wrote: To nije tako teško za nepomi?ne slike B) - u Corel PHOTO-PAINTu ima opcija kod exporta u gif. Ali ja pokušavam otkriti kako da pozadina pokretne sli?ice bude prozirna. Ovako: :grr1:
Odi na Uleadov site i skini si ulead gif animator, on ti ima mogucnost animiranja gifova, stvar ti je da moras sama napraviti koliko slikica oces, odrediti im prozirnu boju i on bu ti napravil animirani gif. Mozes i preko photoshopa, pokrenes lijepo image ready i slozi si koliko oces frejmova, svaki ti mora biti na svojem layeru i kazes export2gif.
Yeah, right!
User avatar
Thomas
Puppeteer
Posts: 105
Joined: 17 Aug 2003, 10:12

Unread post by Thomas »

ban wrote: Jel pelinkovac manja jedinica od pive? U kakvom su odnosu? :okac:
Trenutno je pelinkovac u malom vodstvu poradi cijene te kolicine koja je potrebna za opijanje te samim time ispadne jeftinije se napit a i ne moras ici svako malo na pis pauzu. Tak da nekak preferiram pelin u zadnje vrijeme, a uostalom i zima dolazi pa mi mrzla piva bas i ne pase po zimi, a pelin lijepo grije. Lijepo napunis pljosku i uvijek ti je toplo. Ma znas kak vele: s cugom nikad nisi sam, ima tu i bijelih miseva a i ruzicastih slonova.
Yeah, right!
ban

Unread post by ban »

Thomas wrote: Trenutno je pelinkovac u malom vodstvu
Podsjetilo me na dane civilnog sluzenja :nalet:
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Odi na Uleadov site i skini si ulead gif animator, on ti ima mogucnost animiranja gifova, stvar ti je da moras sama napraviti koliko slikica oces, odrediti im prozirnu boju i on bu ti napravil animirani gif.
Uspjelo! Npravila sam sli?icu koja je prozirna i vrti se. B)

Sada idem crtati emotikone, a Thomas dobiva pelinkovac e-mailom. :D
ban

Unread post by ban »

Klara wrote:Ali vi[?]e mi se svi?alo biti "member" nego "standarndi foruma[?]".
Bane nemoj se ljutiti, ali to mi zvu?i kao nekakav proizvod. :blink:
Svi smo mi proizvod drustva spektakla :) Pa, ajde, predlozi ti rankove. Ozbiljno, to sam vec bio zatrazio. nakon 'vrlo naprednog forumasa' slijede neki smjesniji.
Klara wrote:Novi avatar ti je fora! B)
Vise odrazava moju bit od prethodnog. No, kad smo kod fori, tvoj je najveca fora na cijelom forumu.
Evo stavio sam i tvoje nove emotikone. Ovi su znatno napredniji i ljepsi. Imas dara za vajara :)
:hvala:)
ban

Unread post by ban »

Arhiva trenutno nije vidljiva jer je stari host otkazao cgi-bin. Imam stari forum u backupu, pa ce arhiva jednog dana vjerojatno ipak proraditi da se vidi kako je zapoceo prvi ozbiljni forum na nosf-u.
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Svi smo mi proizvod drustva spektakla  Pa, ajde, predlozi ti rankove. Ozbiljno, to sam vec bio zatrazio. nakon 'vrlo naprednog forumasa' slijede neki smjesniji.
Pa, nemam bas neku pametnu ideju. MoĹžda jednostavno ?lan, pa aktivan ?lan, vrlo aktivan ?lan, izuzetno aktivan ?lan... :sleg:

A koji su to smje[?]niji?
No, kad smo kod fori, tvoj je najveca fora na cijelom forumu.
Jupi, hvala! :D

Sto se ti?e chata, nekoliko puta sam pokusavala pa nije nilo nikoga. Zato imam jedan prijedlog: neka se svi koji se logiraju (pod uvjetom da im se da brbljati, naravno) odmah spoje i na chat, pa cemo se mozda koji puta i naci i popri?ati. :chat:
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

na ovom drugom forumu na kojem sam stalan gost, clanovi su rangirani prema pojasima - bijeli pojas imaju novaci, pa onda ide zuti, narancasti, pa si plavi gro vremena, pa smedji onda crni.. oni najnapredniji imaju jos neke fore dodane uz crni pojas, a tate-mate imaju svoj vlastiti rang, tipa 'queen-bitch-from-hell' :D

ja sam samo crni pojas :ph34r:

to je recimo fora rangiranje. mozda bi mogli smislit nesto slicno a vezano uz sf
npr. novaci imaju dzepni nozic, a napredni forumasi fotonski torpedo :D il vec nesto slicno..
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Valek
Ewok
Posts: 40
Joined: 05 Aug 2003, 01:12
Location: Nasice, Hrvatska
Contact:

Unread post by Valek »

ire wrote: to je recimo fora rangiranje. mozda bi mogli smislit nesto slicno a vezano uz sf
npr. novaci imaju dzepni nozic, a napredni forumasi fotonski torpedo :D il vec nesto slicno..
ili podijeliti rankove po uzoru na ?inove u Star Treku: Cmdr., Lt. Cmdr., itd... :alien:
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

ba[?] sam htjeo gun?ati zbog promjene skina, no otkrio sam da je stvar u tome [?]to nisam bio logiran - obrisao sadrĹžaj tempreri int.f. pa se vi[?]e nije automatski logirao kod dolaska na forum
onaj skin za goste je dosta nepregledan
ban

Unread post by ban »

Den wrote: onaj skin za goste je dosta nepregledan
Ma nema skina specificno za goste. Radi se o tome da momentalno na forumu postoje tri skina, ali jedan je default (ovaj po uzoru na phpBB koji mi se najvise svidja).

Svaki clan moze promijeniti svoj skin u Moje kontrole|languages&skins
ban

Unread post by ban »

Gomila se baza foruma. Imate nekih prijedloga sto da radim sa starim topicima? Da brisem? Jos ima prostora, ali osjecam da ce doci dan kad ce se trebati nesto poduzeti po tom pitanju.
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Da li je mogu?e prebaciti stare postove u neki drugi format, htm ili pdf na primjer, pa da ih onaj koga zanimaju moĹže downloadirati?
:nalet:
ban

Unread post by ban »

Klara wrote: Da li je mogu?e prebaciti stare postove u neki drugi format, htm
I ja sam o tome razmisljao. Vjerojatno ce tako nesto i biti, pa cu topike koji dugo ne budu u uporebi seliti na besplatni prostor u obliku html dokumenata.
Post Reply