Koji formati za nosf?

Za rasprave kojima je mjesto na smetlištu.
Za pretjerano oftopičarenje.
Za flejmanje.
ban

Unread post by ban »

Znaci, unijet cemo opet i glasovanje za ovo :)

Nadam se da ste vidjeli izdanje nosfdigresija. Jedini prigovor lit formatu koji ja imam jest da je Microsoftov proozvod :okac: Inace je jako dobar za e-knjige, a softver s kojim ga radim ruskog je porijekla, pa smo tu na nezavisnom terenu ;)
Uglavnom, za korisnike Linuxa i one koji vole pdf, pdf ostaje. Za korisnike Windowsa, prelaĹžem raspravu [?]to je bolje html ili MS reader format?
Neka test pocne. Citajte <a href='http://nosf.net/nosfdigresija.phtml' target='_blank'>nosfdigresija</a> i javite se sa svojim razmisljanjima ovdje
User avatar
Valek
Ewok
Posts: 40
Joined: 05 Aug 2003, 01:12
Location: Nasice, Hrvatska
Contact:

Unread post by Valek »

ban wrote:Uglavnom, za korisnike Linuxa i  one koji vole pdf, pdf ostaje. Za korisnike Windowsa, prelažem raspravu što je bolje html ili MS reader format?
Mislim da ne bi trebalo razdvajati korisnike po tome koji operativni koriste... :??: ovdje smo, ipak (nadam se), svi jednaki, bez obzira jel netko preferira pingvina ili BSoD... stoga je moj prijedlog (a i glas) samo PDF... :pisac:
User avatar
Valek
Ewok
Posts: 40
Joined: 05 Aug 2003, 01:12
Location: Nasice, Hrvatska
Contact:

Unread post by Valek »

Malo me je zainteresiralo ono što sam pro?itao u dijelu "Digresija"... da li ?emo biti u mogu?nosti dobiti na download cijeli rad... :ska: :ska:
ban

Unread post by ban »

Valek wrote: Mislim da ne bi trebalo razdvajati korisnike po tome koji operativni koriste... :??: ovdje smo, ipak (nadam se), svi jednaki, bez obzira jel netko preferira pingvina ili BSoD... stoga je moj prijedlog (a i glas) samo PDF... :pisac:
Ma naravno da ne bi trebalo razdvajati. Nije ni cilj razdvajanje :) Nego, mozda nisi pratio, o formatu nosf-a se vec dosta raspravljalo jos otkako je Macan (prvi put javno) spomenuo u Futuri da ima problema s ucitavanjem pdf-ova. Onda su se javili jos neki, pa smo uveli i html. No, html nije dobar knjiski format. Osim ako ne bi isli raditi kao na <a href='http://www.elektronickeknjige.com' target='_blank'>elektronickeknjige.com</a> gdje html stranice formatiraju u obliku knjiskih stranica. Da bi sve skinuo oflajn u tom slucaju, moras imati jako puno zivaca.
Meni se svidja lit. Ima jako puno zanimljivih opcija, a najzanimljivija je dodavanje bookmarka... No, naravno, ostaje problem nepremostivosti platforme. M$ je sluzbeno objavio da lit nece portati na druge platforme, a u biti ionako nema niti jedan e-book format osim pdf-a (koliko ja znam) koji je krosplatformski.
User avatar
Valek
Ewok
Posts: 40
Joined: 05 Aug 2003, 01:12
Location: Nasice, Hrvatska
Contact:

Unread post by Valek »

ban wrote:Nego, mozda nisi pratio, o formatu nosf-a se vec dosta raspravljalo jos otkako je Macan (prvi put javno) spomenuo u Futuri da ima problema s ucitavanjem pdf-ova.
Sorry, ali nisam pratio... ali, ako može pomo?i, imam paket zasnovan na GhostScriptu, koji radi konverziju u PDF, a još se nitko nije žalio da ne može u?itati te fajlove koje sam tako radio... Naravno, cijeli paket je FREEWARE :P da ne bi netko rekao da "dilam" wareze... samo reci kako da ti dostavim, ako želiš... :chat:
I što je s odgovorom na prethodno pitanje... cijela pri?a: DA/NE :sleg:
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

[?]to bi s glasanjem'

kliknem na prvu opciju, a on izbaci rezultat : pola za 1. i pola za 3.??
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

[?]to bi s glasanjem'

kliknem na prvu opciju, a on izbaci rezultat : pola za 1. i pola za 3.??

i uz to evo ode post dva put - jel se moĹže kako obrisat ako se po[?]alje s gre[?]kom ili
ne planirano?
ban

Unread post by ban »

Den wrote: [?]to bi s glasanjem'
kliknem na prvu opciju, a on izbaci rezultat : pola za 1. i pola za 3.??
Ne kuzim?!
ban

Unread post by ban »

Valek wrote: Sorry, ali nisam pratio... ali, ako moĹže pomo?i, imam paket zasnovan na GhostScriptu, koji radi konverziju u PDF, a jo[?] se nitko nije Ĺžalio da ne moĹže u?itati te fajlove koje sam tako radio... Naravno, cijeli paket je FREEWARE :P da ne bi netko rekao da "dilam" wareze... samo reci kako da ti dostavim, ako Ĺželi[?]... :chat:
I [?]to je s odgovorom na prethodno pitanje... cijela pri?a: DA/NE :sleg:
Da. Pa ja pdfove radim sa razli?itm alatima, a u zadnje vrijeme Adobeovim. Ina?e, sje?am se one poznate knjige The Linux Users Guide koju nisam mogao otvoriti kako spada na Linuxu, odn. gubilo se neko slovo. Mislim 'l' ili nesto. PDF je bio, naravno :)
Pa, posalji link ako je freeware.
Sto se tice price, autor je poslao samo taj ulomak. Pozvao sam ga na forum, pa se mozda javi.
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Ja imam lo[?]a iskustva s PDF-om. Upravo sam isprobala ovaj novi format i ?ini mi se jednostavnijim. Mislim da je bolje, ako je mogu?e, ponuditi vi[?]e formata. Za[?]to ne i najjednostavniji, txt, koji se moĹže otvoriti s bilo kojeg ra?unala?
ban

Unread post by ban »

Klara wrote: Ja imam lo[?]a iskustva s PDF-om. Upravo sam isprobala ovaj novi format i ?ini mi se jednostavnijim. Mislim da je bolje, ako je mogu?e, ponuditi vi[?]e formata. Za[?]to ne i najjednostavniji, txt, koji se moĹže otvoriti s bilo kojeg ra?unala?
Primljeno na znanje :) txt je meni drag. Podsjeti me na neke dane koje sam propustio - skidanje tekstova sa bbs-a, Gutenberg projekt, tekstualn browseri i slicno ... No, ne znam, nekako mi to nije format za knjigu. No, razmisljamo :)
User avatar
Thomas
Puppeteer
Posts: 105
Joined: 17 Aug 2003, 10:12

Unread post by Thomas »

Preporucam .lit meni je osobno najbolji pogotovo kad skines knjigu sa neta pa upucas u pocketpc pa u autobusima skvadra zuji dok citas na tome iako stavi bilo koji pa nek si skvadra konvertira doma kak i u kaj zna. Zato stavi ti lijepo txt pa neki si skvadra dela kaj oce
Yeah, right!
ban

Unread post by ban »

Prenosim dio najnovijih vijesti :)

Misterija vezana uz nemogu?nost otvaranja nosf-a od broja 1 do broja 5 rje[?]ena je evo jutros. Bili su uneseni krivi linkovi na pdf dokumenta, pa se ti brojevi nisu mogli u?itati preko stranica. Mea culpa. Hvala Klari za prijavu problema, a svima vama, po[?]tovani ?itatelji, poziv da prijavite prekinuti link ili kvar na nekom od servisa na sajtu, ekako bi se isti [?]to prije rije[?]ili.

Klara, stvarno ti hvala, ne znam ni sam otkud odjednom pogresni linkovi. Umjesto donje crtice '_' , u nazivima linkova na pdfove stajala je obicna crtica '-'. Mislim da se ta donja crtica pojavila tijekom jednog od preuredjena sajta, kad sam multirenameirao dokumente :huh:

Uglavno, nadam se da je ovo rijesilo problem ucitavanja prvih pet brojeva nosf-a. Ispricavam se svima koji su ga imali :)
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

ban wrote: Prenosim dio najnovijih vijesti :)

Misterija vezana uz nemogu?nost otvaranja nosf-a od broja 1 do broja 5 rješena je evo jutros. Bili su uneseni krivi linkovi na pdf dokumenta, pa se ti brojevi nisu mogli u?itati preko stranica. Mea culpa. Hvala Klari za prijavu problema, a svima vama, poštovani ?itatelji, poziv da prijavite prekinuti link ili kvar na nekom od servisa na sajtu, ekako bi se isti što prije riješili.

Klara, stvarno ti hvala, ne znam ni sam otkud odjednom pogresni linkovi. Umjesto donje crtice '_' , u nazivima linkova na pdfove stajala je obicna crtica '-'. Mislim da se ta donja crtica pojavila tijekom jednog od preuredjena sajta, kad sam multirenameirao dokumente :huh:

Uglavno, nadam se da je ovo rijesilo problem ucitavanja prvih pet brojeva nosf-a. Ispricavam se svima koji su ga imali :)
lijepo je znati da ima ljudi koji svrate i na stare nosfove :lolek:
Instant Geek. Just Add Coffee.
Post Reply