ZAĹ TO ME IRE NE VOLI???

Za rasprave kojima je mjesto na smetlištu.
Za pretjerano oftopičarenje.
Za flejmanje.
Lakat Brade Pedalj Muza

Unread post by Lakat Brade Pedalj Muza »

Everything for my Evil Queen. :)
User avatar
Aranel
Pa'u 10. razine
Posts: 466
Joined: 05 Oct 2003, 15:20
Location: Istočna Anarhija
Contact:

Unread post by Aranel »

:shock:

wtf?

šta je ovo?? iskrica??

admin daj briši ovaj topic
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 768
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Unread post by Zeljko »

Pham Nuwen wrote:super odlicno, malo si fulao topic al nema veze, jes za kavu, tj. toplu cokoladu u mom slucaju...
ne znam
ne smijem ni[?]ta obe?ati

pro[?]le godine sam radio od 8 do 5
a poslije 5 nas je [?]ef odvozio u neku ku?u na sesvetama gdje nas je zaklju?avao sve do ujutru :ocasion: :flower: :!: :dontknow:

ina?e vrlo rado :uzdravlje:
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
Lakat Brade Pedalj Muza

Unread post by Lakat Brade Pedalj Muza »

Aranel wrote::shock:

wtf?

[?]ta je ovo?? iskrica??

admin daj bri[?]i ovaj topic
Ljubomorna? :dontknow:

P.S. [?]to zna?i wtf?
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

What the f**k :angel:
At last, the stars are finally right...
Lakat Brade Pedalj Muza

Unread post by Lakat Brade Pedalj Muza »

Dagon wrote:What the f**k :angel:
A [?]to zna?i f**k?
:scratch:
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Ho?e[?] da i ja dobijem opomenu pred isklju?enje? :!:
At last, the stars are finally right...
Lakat Brade Pedalj Muza

Unread post by Lakat Brade Pedalj Muza »

Dagon wrote:Ho?e[?] da i ja dobijem opomenu pred isklju?enje? :!:
Ups, a ta se rije? ne smije koristiti? :angel:
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Ne znam ja vi[?]e [?]to se smije, a [?]to ne, pitaj admine.
At last, the stars are finally right...
Lakat Brade Pedalj Muza

Unread post by Lakat Brade Pedalj Muza »

Stavljena mi je zabrana na PM, pa ?u javno. Na jednom drugom forumu na kojemu nisam ?lan, ona koja me ne voli upitala:
prevodim jednu knjigu (s engleskog) u kojoj ima dosta povijesti s podru?ja biv[?]e Jugoslavije. na nekim sam mjestima zapela, pa bih bila zahvalna ako mi moĹžete pomo?i glede prijevoda sljede?ih naziva / izraza (boldano):

In two or three hours our party was ready; the servants, the Tatar, the mounted Suridgees, and the baggage-horses, altogether made up a strong cavalcade.

Kinglake's Great Servian Forest

Venetian counting houses

Rebecca West thinks that memories of Prince Marko have become confused with those of the Thracian Rider, a god worshipped in ancient Thrace and Macedonia, whose cult was taken by the legions to Rome itself.

svima se unaprijed zahvaljujem za bilo kakvu pomo?!
Kako sam je, op?e je znano, sveznalica, priska?em pomo?i djevi bajnoj u nevolji:

Ako prevodi[?] "Eothen" [?]to ga napisa Alexander William Kinglake mogu re?i da je to vrlo zanimljiv putopis. Pro?itao sam ga prije par godina. A sad evo odgovora:

1. Suridgees su zacijelo u onim krajevima tzv. dĹžambasi, u ono vrijeme najvi[?]e cigani i cincari koji bijahu trgovci konjima, voditelji i timaritelji konja...

2. Nije rije? ni o kakvom konkretnom toponimu, Kinglake pi[?]e kako su nakon Beograda on i ekipa za[?]li u velike srpske [?]ume. U ono vrijeme je doista od Ĺ umadije, u koju su za[?]li nakon Beograda, pa nadalje bilo golemo gusto [?]umsko podru?je. Dakle prijevod bi bio "od izvorne goleme [?]ume, koju Kinglake naziva velika srpska [?]uma, preostalo je vrlo malo"

3. counting houses su u ovome kontekstu me[?]etarske ku?e, komore, burze (ne u smislu trgovine dionicama nego robama)

4. Tra?ki konjanik ili tra?ki heros, kako ga negdje nazivaju: Tra?ko boĹžanstvo, svemogu?i bog koji lije?i i spasava, za[?]titnik stada i vegetacije. Njegovo pravo ime je nepoznato. Poistovje?uje ga se s Asklepijem, Apolonom, Dionisom ili Silvanom. Sa?uvano je mnogo prikaza toga boĹžanstva nastalih u razdoblju od IV. st. pr. n. e. do prvih desetlje?a IV. st. n. e. Na njima je predstavljen kao mladi? na konju, u mirnom stavu ili u lovu, zaogrnut karakteristi?nim ogrta?em koji lepr[?]a na vetru. Pokraj konjanika je ?esto predstavljen pas koji napada divljeg vepra i drvo oko koga se obavija velika zmija. Katkad je nazivan i megas theos (veliki bog), kao i tra?ko boĹžanstvo Darzalas koje je po[?]tovano u Odesosu (dana[?]nja Varna). O kultu tra?kog konjanika malo se zna. Bio je rasprostranjen na velikom teritoriju, od zapadnih obala Crnog mora do Pomoravlja. Njegova sveti[?]ta naj?e[?]?e se nalaze pod vedrim nebom, pokraj izvora.

Molim, molim! :wave:

P.S. Vidim li to osmijeh na tvome licu?
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

Lakat Brade Pedalj MuĹža wrote:
Dagon wrote:What the f**k :angel:
A [?]to zna?i f**k?
:scratch:
Prema posljednjim prili?no neprovjerenim izvorima, izraz potje?e iz vremena raznoraznih kraljeva koji su, izme?u ostalog imali i "jus primae noctis" te su posebnu dozvolu izdavali kojom bi dozvolili odrĹžavanje spolnog odnosa mladenca i mladenke, a sve bez da oni sami iskoriste to pravo spavanja prve bra?ne no?i sa mladenkom... a dozvola se zvala:
Fornication Under Consentment of the King

Tako barem nama kaŞe Pjer Žardin u Genijalcima (ovo odakle sama rije?ca F*** (kako bje[?]e - poku[?]ava ne psovati)) uz doradu by 'humble' myself - ovo nazovi obja[?]njenje vezano uz jus primae noctis...

Disclaimer: Primam na znanje i ravnanje sve opomene i pripomene te napose naputke u svezi pisanja i slovkanja latin[?]tine koju ne znak nit' je ikad u?io jesam ne.

A sada mirno sjedim i ?ekam... bananu...
:wave:
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
Locked