Image

Sva pitanja u vezi funkcioniranja foruma.
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Image

Unread post by Dagon »

Kad postujem, vidim da izme?u ostalih opcija (Quote, Code, List ti t.d.) postoji prozor?i? Img.
Da li se mogu na forumu postovati na taj na?in slike?


Nat
At last, the stars are finally right...
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

mogu, samo ne treba pretjerivti s tim jer jako usporava skidanje stranice onima s modemom (a onima koji budu uzeli MAXadsl ?e pove?avati promet .) )

to me jako nervira kad povremeno skoknem do HRTova foruma
ima neki mulac (capt. Kirk) koji pretjeruje sa slikama na topiku o startreku

radi copy/paste cijelih doc fajlova sa slikama i opisima epizoda, filmova i sl. tri dana dok se u?ita cijela stranica (dvadesetak postova)
ban

Unread post by ban »

Da. Slika se zapravo ne uploadira na server, nego moras znati URL neke slike koju zelis prikazati. Naravno, kao sto rece Den, pazi da to ipak ne budu prevelike i preteske slike. Ovo je sintaksa koju trebas upotrijebiti da bi ti se slika uspjesno vidjela:

Code: Select all

[img]http://www.barelyfitz.com/services/3d/tux-frontpage.jpg[/img]

//Obrati pozornost: 
tag [img]  zapocinje prikaz slike
URL http://www.barelyfitz.com/services/3d/tux-frontpage.jpg je adresa same slike koju zelis prikazati
tag [/img] zavrsava prikaz slike
Mozes koristiti i tipku Img u meniju. Prvi stisak ce unijeti tag [img] a drugi [/img].

Slika ce onda biti prikazana u samome bodiju poruke sa adrese na kojoj se nalazi - ovako:

Image
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

OK, ne brinite, ne?u pretjerivati sa slikama, i na drugim forumama ljudi se bune protiv preglomaznih slika jer usporavaju otvaranje, a nisam ni mislila stavljati slike samo kao ukras ili tako ne[?]to, ali ponekad slika je puno informativnija od opisa (a i zauzme manje mesta). Ina?e znam sve to sa URL-om, a pitala sam zato [?]to nisam vidjela na ovom forumu za sada ni jednu sliku u postovima (dobro, sam fri[?]ki ?lan i nisam vidjela svi postovi), pa sam mislila da moĹžda ima koje nepisano pravilo protiv toga.

Nat
At last, the stars are finally right...
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

ima dvije pod humorom
Guest

Unread post by Guest »

Otkad je site bio napadnut (mada moĹžda to nema nikakve veze s mojim problemom), ne mogu postati slike. Evo primjera, sve napravim kako treba a dobijem ovo:

Image

Ža[?]to?

Nat
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

E da, to sam ja, Dagon, zaboravila sam se ulogirati.

Nat
At last, the stars are finally right...
ban

Unread post by ban »

Anonymous wrote:Otkad je site bio napadnut (mada moĹžda to nema nikakve veze s mojim problemom), ne mogu postati slike. Evo primjera, sve napravim kako treba a dobijem ovo:

Image

Ža[?]to?
Nema veze sa napadom sa sajt nego sa slikom koju hoces prikazati iz guglovog cashea. Evo tvoje slike preko njezine prave adrese:
http://www.trygve.com/santacthulhu.jpg
Image
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Thanx!

Nat
At last, the stars are finally right...
Post Reply