Linkovi na forumu

Sva pitanja u vezi funkcioniranja foruma.
ban

Linkovi na forumu

Unread post by ban »

U zadnjih par dana imamo prikaz zadnja tri posta na forumu na prvoj stranici sajta. Cini mi se da je tako zgodno. I drugi to koriste, da privuku posjetitelje na forum a i da ucine prvu stranicu zanimljivijom. No, buduci da je tablica u kojoj se prikazuju postovi na pocetnoj stranicu dosta uska, nezgoda se pojavljuje kod vrlo dugackih rijeci koje prosiruju tablicu. Nisam nasao neko fancy javascript rjesenje koje bi prisililo prijelom dugackih rijeci.
No, buduci da se radi ipak o rijecima s preko 40 slova, vecinom su to raw linkovi na neke stranice o kojima se diskutira.
Predlazem upotrebu url tagova da se ovom problemu doskoci i prednja stranica izgleda lijepo.
Znam da svi znate kako linkati na forumu u bbcode-u, ali evo primjera:

Code: Select all

[url=http://adresa.com/str.html]ime linka[/url]
Napomena: Linkovi nisu aktivni u prikazu postova na pocetnoj stranici, a slike se ne vide uopce (isto zbog mogucnosti velikih slika koje bi prosirile tablicu). No, moguc je lagani prijelaz na sam forum klikom na naslov posta.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

nije direktno vezano uz gornji post, al bi se moj thread zvao jednako ko i ovaj, stoga ima smisla ovdje nastavljat..

naime, malo sam promijenila boju linkovana forumu, jer, ko što znate, nisu se razlikovali od obi?nog teksta.. jel vam ovak paše il je preplavo?

:wave:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

:( a zakaj sad ovj link gore nije poplavio?? :( bane, otkrij mi misteriju, jerbo ja se ne snalazim.. :scratch:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Nakon prvog klikanja linkovi postaju bijeli...
Poku[?]aj promjeniti i boju posje?enih linkova
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

linkovi bi trebali biti podvu?eni crtom da bi bili uo?ljivi, a moĹže i neka svjetlija boja od pozadine (Ĺžuta,...)
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

Ne znam gdje i kako to radi[?], nadam se preko nekakvog cascading style sheeta, no, da bi sve bilo cakum-pakum, trebalo bi provjeriti/izmijeniti izgled svih A vrijednosti (za linkove), i to A:link, A:hover, A:visited (sam link, prelazak kursorom mi[?]a preko linka, posje?eni link)
Tako... ina?e, svi?a mi se plava bojica, lijepo se uklapa u plavetnilo...

Nego, ovo poti?e jo[?] jednu raspravu, barem kod mene, ali o tome ?u na novo threadu.

Ako sam dosadan, neka me netko upozori.
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
Post Reply