Nestala priča!

Sva pitanja u vezi funkcioniranja foruma.
User avatar
buco
Jedi Master
Posts: 206
Joined: 30 Sep 2008, 20:46

Nestala priča!

Unread post by buco »

Nestala mi je priča u Č.M ? Danas postavljena "Bio jednom..." :scratch:

Jel to tehnička greška ili....? :vrag:

Pozdrav
Pisanje priče me podsjeća na pisanje programa u asembleru !
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Nestala priča!

Unread post by Xaotix »

Priča nije nikamo nestala, i dalje je u Čiča Miči.
Randomness is strong with this one!
User avatar
buco
Jedi Master
Posts: 206
Joined: 30 Sep 2008, 20:46

Re: Nestala priča!

Unread post by buco »

Za javnost, da ne ostane ova @Xaotix-ova neistina! :vrag:

Nakon postanja priče (zabranjene) nešto sam čitao na boardu i nakon refresha vidjeh da je više nema (izbrisana). Odoh na "Početna" da vidin tko je taj "maher" Kad tamo ti (Xaotix) i Dagi.
Otvorim topic (ovaj u kojem pišemo) napišem post vratim se na "Aktivne teme" kad tamo ponovo "zabranjena" priča. :scratch:

Kad se predvečer ili uvečer (zaboravih) vratih kući pogledan ma board kad tamo ban radi te iste priče.
Pročitah pravila postanja priča i tad sam shvatio zašto je i vraćena već pobrisana priča vraćena. :x

Toliko o istini! Navode je lako provjerit jer skripta bilježi sve takve "akcije" admina i modova (svih korisnika).

Pozdrav
Pisanje priče me podsjeća na pisanje programa u asembleru !
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Re: Nestala priča!

Unread post by Bahod »

Pa buco prijatelju di si ti do sad
falio si nam
velkom bek
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Nestala priča!

Unread post by Ire »

buco, tvoje obraćanje i čašćenje nazivima adminima i modovima ne pridonosi tome da si ikome ovdje drag niti će ti osigurati ostanak u našem društvu. već sam te upozoravala da se upristojiš i da se normalno razgovaraš s ljudima. svaki drugi tvoj post je izazivački. je, ti to lijepo upakiraš, da se možeš kasnije izvući sa "šalio sam se", ali nemoj misliti da ikome mažeš oči. već ionako imamo previše materijala da te zauvijek zbanamo s foruma, a meni već lagano živci trepere kad vidim tvoje ime. zadnji put ti govorim da se upristojiš. ovo ti je posljednja šansa. dosta mi je toga da mi se gadi ići na vlastiti forum jer se nekoj individui sprdnulo da nas sve kolektivno jebe u mozak. pazi kaj radiš ...
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Nestala priča!

Unread post by ratchet »

Buco vjerojatno nije oženjen. Jer da je već bi dosada shvatio da se sa ženama nema smisla svađati. Jače su bolan i gotovo. :gori:
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
buco
Jedi Master
Posts: 206
Joined: 30 Sep 2008, 20:46

Re: Nestala priča!

Unread post by buco »

ratchet wrote:...već bi dosada shvatio da se sa ženama nema smisla svađati.
Hmmm, gle nisam znao da je Xaotix žena?! :scratch: :x

To je već, ne mali, previd! :vrag:

Pozdrav
Ire wrote:..., da se možeš kasnije izvući sa "šalio sam se", ali nemoj misliti da ikome mažeš oči.
Nemam se baš naviku izvlačiti na te jeftine fore. Neznam od kud ti to?
Zaš misliš da je mazanje očiju napomena da se navodiizneseni u replayu mogu provjeriti u logovima (eventsima....kako tko voli) skripte?
Uvidom u članstvo boarda izgleda da vi imate i 2 tehnička admina ( jedna ima mislim 0, drugi 2-3 posta).
Pa slobodno ih pitajte da vam pomognu, i daju na uvid log od dana kad se dogodilo ono što je rečeno.
Po tebi ispada da sam kriv zato što sam se drznuo uopće spomenut opisanu radnju tvog admina (dobro si pročitala, jer po vidjenom i pročitanom si ti master admin i svi su ti podređeni, čak i tehnički admini).
Ire wrote:dosta mi je toga da mi se gadi ići na vlastiti forum


Nemoj si to dozvolit! To moš' riješit na dva načina
1 teži: da vidiš zašto
2 lakši: da nevisdiš zašto. Često u primjeni.

Ti si master i tvoj je board. Za svoje se postupke nemoraš nikome opravdavat i od nikoga strepit.
Važno je da znaš što želiš i kako s boardom. Ako znaš odgovr na to pitanje onda ćeš znati što treba napraviti.

Tako sam ja radio, znao sam u kom smjeru treba ići board i kako to napraviti. Jedino što sam se potrudio da vidm što to moji admini i modovi rade, jel to baš sve tako kao što su raportirali!
Vjeruj mi da baš nije uvijek tako. I vjeruj mi da sam to riješavo kako se to više ne riješava, vidim. Samo je izgleda lakše sa glavon u pjesku. Manje briga i problema. U djiru je ona da su neki nepogrešivi čak i kad se daju dokazi i kad se vidi što se radi. Valjda su takva vremena i takve morane vrijednosti ne samo tu, no ovom boardu.

Hijerhija je jasna i nedvosmislena. Dozvolila si da moderator prijeti banom! Što nisam vidjeo poprilično dugo! To je posao isključivo onaga koji ima i ovlasti za to, a to nije moderator!
Admin je odgovoran za postupke svojih moderatora, nitko drugi. Nitko mu nebi trebo govoriti što mu moderator radi a nije uredu, to vidi sam.
Admini su odgovorni masteru, tj. voditelju boarda kojeg postavlja vlasnik(obično, ili je to sam vlasnik) a on je odgovoran članstvu za njihove postupke, ako nisi znala. Zbog njih i postoji boarda valjda. :kava:
Ta vertikala odgovornosti kod nas (na večini opčenarodnih boarda, vjerojatno mentalitet) ne funkcionira. Nažalost.

Pozdrav
Pisanje priče me podsjeća na pisanje programa u asembleru !
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Nestala priča!

Unread post by niniane »

Wow. I feel enlightened now. :kava:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Nestala priča!

Unread post by Ire »

buco, tvoje dijatribe ću pročitati kad se opismeniš, ovo je nečitljivo, a moje je vrijeme dragocijeno. :kava:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Nestala priča!

Unread post by Izitpajn »

buco wrote: Ti si master i tvoj je board. Za svoje se postupke nemoraš nikome opravdavat i od nikoga strepit.
Važno je da znaš što želiš i kako s boardom. Ako znaš odgovr na to pitanje onda ćeš znati što treba napraviti.
E, s ovim se i ja slažem. Zato sam jednom davno i napisao da treba utvrditi jedno pravilo: "Ne budi kreten", i tko ga prekrši, frk van. Ako nekome treba objašnjavati što to znači "biti kreten", onda vjerojatno i sam potpada pod tu kategoriju.

Naravno, ne moraju se svi slagati je li netko kreten ili nije. Ali zato postoji ili board admin koji može samostalno odlučiti (i može, ali i ne mora nikome obrazlagati) ili board of board admins koji se mogu dogovoriti (i mogu, ali ne moraju nikome obrazlagati) treba li nekoga frknuti ili ne.

Samo što treba odlučiti. A meni se čini da oni koji se ovdje smatraju odgovornima (ne da se sami smatraju odgovornima, nego ih drugi smatraju odgovornima) odbijaju odlučiti i prepuštaju minionima da odlučuju umjesto njih kako ne bi morali biti odgovorni za eventualno nepopularne poteze. Pa se onda dogodi da, recimo, neki hipotetski juzer, koji je evidentni kreten, dakle krši pravila foruma, ostane na forumu maltretirati normalne ljude bez da ga itko šutne van. Onda se, na kraju, oni koji su odgovorni jave s nekim nesuvislim i potpuno pogrešnim obrazloženjima koja je vrlo lako pobiti i bolje bi bilo da onda ništa ne obrazlažu, onda se ti hipotetski korisnici kojima je kretenluk smisao života zakače za ta, naravno, potpuno promašena obrazloženja, i onda im narastu krila.

Ja mislim da svega ovoga ne bi bilo da je glavni admin muško jer žene su te koje se stalno nećkaju i oklijevaju i treba im milijun obrazloženja da naprave bilo što :fuch:
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Re: Nestala priča!

Unread post by Bahod »

zanimljivo je to da si ti prvi skoćio na mene kada sam ja spomenuo ban, eda bi sad bio glavni pobornik istog
ne znam ja neću nikoga banati iz jednostavnog razloga jer sam u zadnje vrijeme premalo na forumu te se ne osjećam dovoljno upućen u situaciju/e da bi nekome išta zabranjivao ili ukidao
ukoliko je to razlog da mi se smanje/maknu ovlasti ja se neću buniti
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Nestala priča!

Unread post by Milena »

Izitpajn wrote: Ja mislim da svega ovoga ne bi bilo da je glavni admin muško jer žene su te koje se stalno nećkaju i oklijevaju i treba im milijun obrazloženja da naprave bilo što :fuch:
Ti si baš suicidalno raspoložen, jel' da? :angel:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Nestala priča!

Unread post by Ire »

Ja mislim da svega ovoga ne bi bilo da je glavni admin muško jer žene su te koje se stalno nećkaju i oklijevaju i treba im milijun obrazloženja da naprave bilo što
koliko sam se nećkala kad je tebe trebalo maknuti s foruma? ;) :hehe:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Nestala priča!

Unread post by Izitpajn »

bahod wrote: zanimljivo je to da si ti prvi skoćio na mene kada sam ja spomenuo ban, eda bi sad bio glavni pobornik istog
Zato jer sam mislio da onda, kad si ti to predložio, hipotetski korisnik još nije prešao granicu iritacije. Nije da sam bio izričito protiv, samo sam htio da se ne brza s tim samo zato jer nekome on ide na živce. Drugim riječima, htio sam biti siguran. Kasnije je hipotetski korisnik prešao prag normalne i ušao u područje analne iritacije što sam smatrao kao dovoljan razlog da ga se ukloni iz naše velecijenjene blizine.
ne znam ja neću nikoga banati iz jednostavnog razloga jer sam u zadnje vrijeme premalo na forumu te se ne osjećam dovoljno upućen u situaciju/e da bi nekome išta zabranjivao ili ukidao
ukoliko je to razlog da mi se smanje/maknu ovlasti ja se neću buniti
Nisam na tebe mislio u gornjem postu, ako si mislio da sam mislio. Meni više ide na hipofizu to što su hipotetski admini već ispisali toliko opomena i toliko se isposvađali s hipotetskim korisnikom da si isti već može ukrasiti pola zida njima (ne hipotetskim adminima, nego opomenama, iako bi bilo zanimljivo vidjeti i ono prvo...), a čovjek je još uvijek ovdje.
Post Reply