Open Office2.1 trebam pomoč

Sva pitanja u vezi funkcioniranja foruma.
User avatar
Iljko
Ewok
Posts: 35
Joined: 11 Feb 2008, 10:27
Location: hmm, meni se čini lijevo od Alpha Centauri

Open Office2.1 trebam pomoč

Unread post by Iljko »

Hallo!
Nekidan sam si skinuo Openoffice 2.1 (odlučio sam se legalizirati :zubo: ) te hrvatski pravopis ali nekako mi neželi popravljati-pokazivati pravopisne greške.
Zna li tko kamo se u Openoffice instalira hrvatski pravopis i kako se ukljućuje? Meni naime te stvari neleže baš previše. :x
Još sanjam!
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Open Office2.1 trebam pomoč

Unread post by Milena »

Jesi skinuo hrvatsku verziju OO? (sa hr.openoffice.org). Ako jesi, hrvatski spellcheck bi morao biti uključen u njega, ne trebaš ništa dodavati. Ako si skinuo englesku verziju, moraš fajle za rječnike ubaciti u direktorije /user/wordbook. (Trebaju ti fajle od Myspella, nalaze se ovdje:http://cvs.linux.hr/spell/myspell/hr_HR.zip)

Onda u istom tom direktoriju (/user/wordbook) nađi fajlu koja se zove dictionary.lst, otvori je s notepadom i negdje (najbolje na kraj) dopiši : DICT hr HR hr_HR (pazi, važna su velika/mala slova, razmaci, sve). Sejvaj fajlu, otvori OO.

Onda u tools/options (alati/odrednice) otvoriš postavku language (jezik) i nađi gdje piše "Available language modules" (pod tabom "Writing Aids/Pomagala za pisanje"). Tamo klikni na Edit (Uredi) i odaberi Openoffice Myspell kraj jezika Croatian (Hrvatski).
Onda na tabu Languages (Jezici) kao default language (podrazumijevani jezik za dokumente) odabereš hrvatski. I to je to. Ako hoćeš mijenjati jezik u dokumentu, selektiraj tekst, desni gumb, i pod "uredi stil odlomka" odabereš jezik.

To sve ako vrtiš OO na dozama. Linux sve napravi sam. :D
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
Iljko
Ewok
Posts: 35
Joined: 11 Feb 2008, 10:27
Location: hmm, meni se čini lijevo od Alpha Centauri

Re: Open Office2.1 trebam pomoč

Unread post by Iljko »

Hvala na brzoj pomoći ! :lol:
Imao sam hrvatsku verziju ali sam nekaj mrdao( nemam boljeg stručnog izraza :D )pa sam si sam isključio spellchek. Kad sam provjeravao tvoje upute sam to ispravio, iako sam vjerojatno to nebi pronašao.

Hvala još jednom!
Još sanjam!
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Open Office2.1 trebam pomoč

Unread post by Milena »

Nema na čemu... :wave:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
Post Reply