tehnikalije 2

Sva pitanja u vezi funkcioniranja foruma.
ban

Re: A, moĹže li se... ovajjj???

Unread post by ban »

MadDog wrote:A gdje su na[?]i moderatorski CP-i? (kak' to lijepo zvu?iii.... :wink:)
U dnu stranice foruma imas desno "mozete moderirati ovaj forum", a lijevo imas nekoliko moderatorskih alata u obliku ikonica.
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

čini mi se da ne[?]to [?]teka kod označavanja u kojim thredovima odnosno topicima ima novih postova
po datumu koji pi[?]e za zadnji post vidim da je noviji od mog zadnjeg spajanja, ali ne mjenja boju onih ikonica kao prije (barem nije htio maloprije - juče je označavao)
ban

Unread post by ban »

Den wrote:?ini mi se da ne[?]to [?]teka kod ozna?avanja u kojim thredovima odnosno topicima ima novih postova
Vidjet cu. To je povezano s kukijima koje prima tvoj browser. Ako si brisao kukije (ili koristio neki od programa koji to rade, tipa Window Washer, onda se tako nesto moze dogoditi.)
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

ban wrote:
Den wrote:?ini mi se da ne[?]to [?]teka kod ozna?avanja u kojim thredovima odnosno topicima ima novih postova
Vidjet cu. To je povezano s kukijima koje prima tvoj browser. Ako si brisao kukije (ili koristio neki od programa koji to rade, tipa Window Washer, onda se tako nesto moze dogoditi.)
kukije dosta dugo nisam dirao, no danas radi normalno
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

mislim da se s foruma ne moĹže direkto na chat (ili ja ne znam kako :?: ). Bane ajde dodaj linkove na vrhu stranice ako moĹže[?]
ban

Unread post by ban »

Klara wrote:mislim da se s foruma ne moĹže direkto na chat (ili ja ne znam kako :?: ). Bane ajde dodaj linkove na vrhu stranice ako moĹže[?]
Moze se direktno na chat ako posjetis adresu http://nosf.net/forum-main.html, tj. ako ides preko linka 'forum' u gornjem meniju nosf stranica.

Ako ides preko 'nosf forums live' u novom izborniku na stranicama (s desne strane), onda ti se forum otvori bez framea i nema linka za chat.

Mozda u buducnosti dodam link na chat direktno u stranici foruma (a ne samo preko framea kao sad), ali zasad se ne bih s time zezao.
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Da, shvatila sam, hvala!
ban

Emotikoni i avatari

Unread post by ban »

Neki stari emotikoni, ukljucujici ponajprije Klarine, te neki novi, kao i jos veci izbor avatara osvanut ce na forumu uskoro cim budem imao dovoljno vremena za to. Hvala sto posjecujete forum i postate sa ovako relativno malim emotikonskim izborom :shock:
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Koja je razlika izme?u sentboxa i outboxa u PM's? :?:
Ako je poruka u outbox-u, da li to zna?i da sam je uspje[?]no poslala?
ban

Unread post by ban »

Danas je forum (samo onim korisnicima koji ne koriste defaultnu temu) kratko (oko 30 min) bio nedostupan zbog tehnickih razloga. Ispricavam se zbog eventualnih neugodnosti.

Klara, ni sam nisam siguran za taj sentbox i outbox
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

ban wrote:Danas je forum (samo onim korisnicima koji ne koriste defaultnu temu) kratko (oko 30 min) bio nedostupan zbog tehnickih razloga. Ispricavam se zbog eventualnih neugodnosti.

Klara, ni sam nisam siguran za taj sentbox i outbox
trebalo bi da je Outbox folder gdje su jo[?] neposlane poruke
a u Sentbox one koje su oti[?]le (uspje[?]no ili ne nije bitno, jer se obično kasnije dobije povratna informacija ako poruka nije mogla biti poslana -kriva adresa ili slično)
ban

Unread post by ban »

Den wrote: trebalo bi da je Outbox folder gdje su jo[?] neposlane poruke a u Sentbox one koje su oti[?]le
Izgleda da poruke stoje u outboxu skroz dok ih primatelj ne otvori. Onda se sele u sentbox.
ban

Unread post by ban »

Tri novosti u jednom postu:

1) Malo sam obogatio ponudu avatara. Dodao sam neke nove kategorije, a u nekima povecao broj ponudjenih avatara. Nove avatare vecinom je poslala Ire.
2) Novost je i novi logo foruma koji je izradio Osla. Hvala ljudi :)
3) Forum je sigurniji od spambota jer sam ponovno ukljucio sigurnu opciju slanja maila korisnicima preko foruma tako da sama e-mail adresa nije vidljiva.
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Osla svi?a mi se logo! :) :) :) :) :)


Bane opet gnjavim :twisted: :oops: :twisted: :
Molim te vrati opciju da se ne moĹže postati kao gost. Mene froum ne logira automatski (vjreojatno zato [?]to se na interenet spajam preko LAN-a), pa se kad odlu?im ne[?]to napisati moram logirati i ponovo otvarati temu.
Post Reply