tehnikalije 2

Sva pitanja u vezi funkcioniranja foruma.
ban

tehnikalije 2

Unread post by ban »

Ovdje je nova otvorena tema za tehnicka pitanja. Tu postajte o eventualnim problemima sa ovim novim forumom.
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

Ban dileru :!: , do nesreće nisam ni znao koliko sam ovisan o forumu, čak i nesvjesno , automatski kad idem na net najprije idem na forum :twisted:
Sviđaju mi se novi smajliji :twisted: , ali mi nešto neće prihvatiti avatar.
Život je samo san na putu do smrti
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

ti bokca.. ovo je fakat bilo razaraju?e po stari forum :shock: :(

još sam uvijek u šoku..
kad se oporavim (odn., ve?eras, kad je inta? jeftiniji) pozabavit ?u se novim-starim temama..

uf.. al ko što kažeš, davore, moglo je biti i gore, stoga bi trebali biti sretni :roll: :? :oops: :) :o :lol: :D
Instant Geek. Just Add Coffee.
ban

Unread post by ban »

L.Z. wrote:Svi?aju mi se novi smajliji :twisted: , ali mi ne[?]to ne?e prihvatiti avatar.
Vratit cu i dio starih smajlija, one Klarine i neke koje sam sam dodavao.
Avatar mora biti do 6 kb. Malo cu povecati tu vrijednost. Mislim da zasad prima samo GIF format, pa je mozda to. Pokusat cu da prima i JPG. TIF, PNG i BMP necu jer su to slike s malom kompresijom.
Galerija sa Avatarima ce gore uskoro pa cete si svi moci izabrati stare Avatare ako ih nemate na kompu.
Hvla na pohvalama, bilo je kriticno. Prvo sam uspio povratiti samo strukturu foruma, korisnike i PM-ove, a postove sam prekonvertirao tek stoprvim nacinom kojeg sam se sjetio.
ban

Unread post by ban »

ire wrote:ti bokca.. ovo je fakat bilo razaraju?e po stari forum :shock: :(
jo[?] sam uvijek u [?]oku..
Cuj, dogodilo se nesto sto ne znam tocno objasniti. Uglavnom, mislio sam da je sve propalo. Na srecu, nije. Inace, ne znam jeste li primijetili. Ovo je drugacija skripta programa od prethodne. Prosla je bila Invisionboard a ova je phpBB2. Ima nekih razlika, ali nisu prevelike.
ire wrote:kad se oporavim (odn., ve?eras, kad je inta? jeftiniji) pozabavit ?u se novim-starim temama..
Ajde molim te. Zao mi je zbog gubitaka tvojih foruma :(
ire wrote:uf.. al ko [?]to kaĹže[?], davore, moglo je biti i gore, stoga bi trebali biti sretni :roll: :? :oops: :) :o :lol: :D
A barem se malo vjezbam u MySQL-u :) Da nema ovakvih stvari sta bi ja radio kad je sad sve skoro automatizirano :)
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

ban wrote: Inace, ne znam jeste li primijetili. Ovo je drugacija skripta programa od prethodne. Prosla je bila Invisionboard a ova je phpBB2. Ima nekih razlika, ali nisu prevelike.
razlike sam primjetio, no ko [?]to kaĹže[?] nisu velike
naučit će se i na njih :wink:
ban

Unread post by ban »

Den wrote: razlike sam primjetio, no ko [?]to kaĹže[?] nisu velike
nau?it ?e se i na njih :wink:
He :) To je zato sto je default skin na onom forumu bio baziran na ovom templateu za phpBB :)
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Ha, sad sam skuĹžila da sam postala u krivim "tehnikalijama", pa idem jo[?] jednom.
Drago mi je da forum radi, falili ste mi dru[?]tvo! :D

Sve mi izgleda čudno i novo, ali pretpostavljam da ima stvari koje stari forum nije mogao (primjetila sam da pokazuje čiji ICQ je aktivan).
Nije mi ba[?] jasno čemu sluĹže premje[?]tene teme - neke teme su dva puta na forumu?

E da, usput: ire ima[?] dobrog avatara. Mislim da ti osobnost ba[?] ne odgovara, ali sviđa mi se slika! :wink:
ban

Unread post by ban »

Klara wrote:Nije mi ba[?] jasno ?emu sluĹže premje[?]tene teme - neke teme su dva puta na forumu?
To su teme koje su premjestene u taj novi forum s premjestenim temama :) A premjestene su iz tehnickih razloga. Linkovi u originalnim forumima su tu da im se lakse moze pristupiti (nisu to dvije teme, nego je u originalnom forumu samo link)
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Ovaj forum je druga?iji svaki puta kad se uklju?im. Zabavno! 8)
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

davore jel se moze kako namjestit da kad postam odgovor bude automatski prikljucen moj potpis a da ne moram svaki put mislit na to da moram oznaciti kucicu s potpisom?

ili je to do mene negdje u posavkama? (nisam uspjela nigdje naci da to popravim)
Instant Geek. Just Add Coffee.
ban

Unread post by ban »

ire wrote:davore jel se moze kako namjestit da kad postam odgovor
ili je to do mene negdje u posavkama?
Kod tebe je u posavkama :)
Profil | Uvijek dodaj moj potpis: [x] da
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

:oops: isuse, a vjerojatno sam zurila direkt u to a nisam vidjela.. :shock:
i jos psujem kakva je to glupost da moram svaki put pazit.. :roll:

tenks bane
Instant Geek. Just Add Coffee.
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

A, moĹže li se... ovajjj???

Unread post by MadDog »

Nije da ba[?] zanovijetam, ali... :twisted: ... zanovijetam...

A gdje su na[?]i moderatorski CP-i? (kak' to lijepo zvu?iii.... :wink:)

BTW, dopada mi se ovo da mogu 'puknuti' i naslov... :D
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
Post Reply