tehnikalije 2

Sva pitanja u vezi funkcioniranja foruma.
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

Javlja se itekako...

Vrlo sablasno, prvo se nisam mogao sjetiti adrese foruma, ve? mi je bilo 'za plakati'... :oops: ... a osim toga, pa nosf mi je home page u borwseru! :cry:
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
Guest

Unread post by Guest »

prvo se nisam mogao sjetiti adrese foruma
ja imam posebno forum pod favorites :twisted:
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

Anonymous wrote:
prvo se nisam mogao sjetiti adrese foruma
ja imam posebno forum pod favorites :twisted:
:twisted: :twisted:
Ja imam nosf kao home page, ali forum nemam posebno izdvojen, [?]to ?u sada ispraviti, valjda zbog linije manjeg otpora i povjerenja u servere... :twisted: :twisted:
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Ako se naslovnica NOSF-a ne na otvoriti (kao meni sada) u forum se moĹže preko linkova iz HISTORY-a.
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

Klara wrote:Ako se naslovnica NOSF-a ne na otvoriti (kao meni sada) u forum se moĹže preko linkova iz HISTORY-a.
Hvala... no da, ako ne bri[?]e[?] history, u suprotnom... treba ipak forum-main.html ubaciti u favorite i onda [?]ljaka (ako [?]ljaka). ;)
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
ban

Unread post by ban »

Evo sad je sve opet online. Javite ako se negdje na sajtu javlja neka greska!
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

Ban zar je opet uključena opcija postanja kao gosta, mogao si barem reć pa da više pazim na logiranje :( ;) :D
Život je samo san na putu do smrti
ban

Unread post by ban »

Ukljucena je u svim novim forumima (koji su nastali nakon sto sam uveo restrikcije.) Uvest cu restrikcije i u te forume cim budem imao cajta, a mozda me Ire (ili Klara koja je sad isto adminica ;) ) ne preteknu.
BTW, Klara, oprosti sto ti se ne javljam za pomoc oko administracije. Imam puno posla pa jednostavno ne stignem. :roll:
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Evo sad bi gosti trebali imati pristup samo ovamo. (Pretekla sam te ;) )
BTW, Klara, oprosti sto ti se ne javljam za pomoc oko administracije. Imam puno posla pa jednostavno ne stignem.


Ma nema veze :) :evil: ;)
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Kona?no opet mogu otvoriti NOSF! :)
Ĺ to se de[?]avalo u zadnja dva dana? :?:
ban

Unread post by ban »

Dogadjalo se to da je premasen dopusteni mjesecni bandwidth. Mislim da bi MadDog strucnije ovo znao objasniti nego ja ;) Ovo ce se, nazalost :(, ako se nastavi ovoliki broj posjeta :) na stranice dogadjati cesto :(
Ispricavam se svima zbog neugodnosti. :oops:
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

trebamo li biti sretni ili tužni, pitanje je sad? ;)
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Priznajem da prvi puta ?ujem za brandwith. Ali zanima me da li bi mi "stalni posjetitelji" mogli pomo?i tako da u forum ulazimo preko linka iz favoritsa. (Ja na primjer znam vi[?]e puta na dan otvarati nosfov home-page samo zato da u?em u forum i vidim ima li [?]ta novoga). Da li to uop?e ima veze, ili je svejedno na koji dio nosfa se ulazi?

Tako?er posje?ujem jedan forum koji koristi isti program kao i nosf a ima (po mojoj procjeni) bar 10 puta ve?i promet. Zna?i li to da oni imaju vi[?]e dopu[?]tenih ulaza?

MadDog ako zna[?] ne[?]to vi[?]e o tome, molim te objasni :?:
ban

Unread post by ban »

Bandwidth (sto se doslovno moze prevesti kao sirina pojasa) ogranicava davaoc prostora na serveru. Obicno postoji maksimalni mjesecni bandwidth koji sad ne znam napamet za nosf.net. Nema veze sa sadrzajem stranica. Kad promet na nekom sajtu predje odredjenu kolicinu MB, server automatski zakoci sav promet dok se ne okrene sljedeci mjesec ili dok zakupitelj prostora ne kapne koji Euro, Dolar odnosno Kunu na racun davaoca prostora. Granica bandwidtha moze biti i veca, pa i prakticki negranicena, ali kao sto vec rekoh, koliko para, toliko muzike.
Post Reply