spamanje NOSF-a

Sva pitanja u vezi funkcioniranja foruma.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

ma kakva je ovo navala?? sad sam morala obrisat još jednog spamera :burn baby:
Instant Geek. Just Add Coffee.
ban

Unread post by ban »

Vjerojatno neki novi exploit phpbb-a. Probat cu dodati u proces registracije provjeru koju roboti ne mogu provaliti.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

?uj daj pothitno. svaki dan najmanje dvoje zbrišem. :shock:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

1. u zadnjih tjedan dana na nosf listu svakodnevno dobivam molbu za autentikaciju poruke ne-?lana za druge ?lanove (sve spam)

2. sad sam se ulogirala na admin su?elje i tamo gdje je 'Who is online" stajalo je jedno 70-tak Guestova (IP 66.249.65.75 ) u razli?itim podforumima. jel to normalno?
Instant Geek. Just Add Coffee.
ban

Unread post by ban »

Ire wrote:2. sad sam se ulogirala na admin su?elje i tamo gdje je 'Who is online" stajalo je jedno 70-tak Guestova (IP 66.249.65.75 ) u razli?itim podforumima. jel to normalno?
Ne samo da je normalno nego je u neku ruku i pozeljno :shock: To je adresa googlebota.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

ja sam neuka pa ne kužim u ?em je stvar. zašto je to poželjno? :oops:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Jer googlebot njuška okolo, bilježi stvari i stavlja ih u guglovu bazu.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

zavaljujem na objašnjenju
Instant Geek. Just Add Coffee.
ban

Unread post by ban »

Tako da se mozemo pohvaliti da Google nadje postove na nosf forumu stare i nekih desetak dana:
klik
ban

Unread post by ban »

Danas sam na nosf forumima ukljucio CAPTCHA image verification system koji bi trebao smanjiti broj automatiziranih bot registracija na forumima. Kako to izgleda mozete vidjeti ako se odlogirate i kliknete na: registracijski link u meniju foruma. Kad kliknete na SlaĹžem se i imam to?no/vi[?]e od 13 godina vidjet cete u registracijskom obrascu sliku sa generiranom nasumicnom kombinacijom neuredno poslaganih slova i brojeva na mutnoj pozadini. Nadajmo se da ce ovo funkcionirati jer su razlicite spamerske akivnosti, medju kojima prednjaci bot registracija, u zadnje vrijeme poprilicno porasle.
ban

Unread post by ban »

Ire wrote:1. u zadnjih tjedan dana na nosf listu svakodnevno dobivam molbu za autentikaciju poruke ne-?lana za druge ?lanove (sve spam)
Ajde molim te posalji mi na mail administratorsko korisnicko ime i password za mail listu (ne mogu se sjetiti)! Ima nekoliko sigurnosnih caka koje cu probati podesiti.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Reko'b' da je za[?]tita ne[?]to [?]upla...
ban

Unread post by ban »

Dagi wrote:Reko'b' da je za[?]tita ne[?]to [?]upla...
Koja zastita? Ako Ire nije brisala botove, nijedan se novi nije registrirao na forum od kako sam to ukljucio. Ako mislis na zastitu mail liste, to je prakticki nemoguce napraviti jer je mail adresa liste mjesecima bila objavljena na stranici i pokupili su je svi spambotovi Interneta. Mjere koje sam poduzeo samo ce sprijeciti nove spambotove da pozanju adresu.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

ne nego nismo isklju?ili opciju da tehnikalije budu public pa si je sad bot bio napravio i cijeli post :!:

ispravljeno
pobrisano

:D
Instant Geek. Just Add Coffee.
Post Reply