Politika na NOSF-u

Mrgudov brlog.

Moderator: Xaotix

Mislite li da bi na ovom forumu trebalo biti politièkih diskusija?

Ni u kom sluèaju. Ovo je forum za SF/F/H. Koga zanima politika, ima mnoštvo drugih mjesta na kojima se o tome može raspravljati.
17
59%
Da, ali uz strogi nadzor moderatora/admina kako se stvari ne bi previše razbuktale, jer svi znamo u što se politièke rasprave mogu izoditi..
0
No votes
Da, nemam ništa protiv i malo žustrijih rasprava dok god nema otvorenog vrijeðanja, dakle, dok se poštuju pravila pristojnosti.
4
14%
Na "Razvaljotki" je sve dopušteno.
8
28%
 
Total votes: 29

User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

Izitpajn wrote:
Pham Nuwen wrote:ali evo mene bas zanima sto ti i drugi memberi mislite o ovome
http://www.iskon.hr/vijesti/page/2006/0 ... 47006.html
Ljudska vrsta se tehnološki nalazi na stupnju razvoja koji je daleko iznad njenog psihološko/moralno/društvenog stupnja razvoja. Ekvivalent bi dobili da djetetu od dvije i pol godine date u ruke kašikaru ili baca? plamena pa neka se igra.
a da mu damo gravitacijski induktor?????
nema me.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

ban wrote:Virtualni prostor na kom je forum jest privatno vlasnistvo, odnosno ja placam zakup servera i slicno, ali ja ga osobno smatram javnim dobrom. Nemojte argumentirati s tim argumentom (o privatnosti) jer se iz svega vidi da ja nikad nikom nigdje nisam nabijao na nos da je forum moj i da se s necu igrati s onima koji ne plesu na moju svirku.
Drugi je par opanaka da smatram isto tako da se ni po javnom dobru ne smije pishati gdje i kom se hoce. Javnost dobra nije argument za pishanje po istom nego za opcenje s njime kao da je tvoje.
Okej, da povu?em argumentaciju? Ionako je postala bespredmetnom.
ban

Unread post by ban »

Dagi wrote: Okej, da povu?em argumentaciju? Ionako je postala bespredmetnom.
Ja jednostavno mislim da mjesto rasprave, nalaziilo se ono u javnom ili privatnom prostoru (npr. tramvajska stanica ili neciji stan) ne karakterizira samu raspravu u nekom posebnom smislu. Ovo svakako nije forum na kojem se o necemu eksplicitno ne smije raspravljati u smislu da ima tabu tema. Dapace. No, ton rasprave te i vrijedjanje je druga stvar. A tu opet vrijede ne pravila vlasnika mjesta na kojem se raspravlja nego neke opce kulture. Mislim da je onaj moj link na netiquette tu sasvim aktualan.
Sto se tice izbora tema, kazem, nije da se ne smije raspravljati o politici, ali ne vidim zasto na forum koji se bavi sf-om uvlaciti dnevnopoliticke rasprave tipa svi koji su u ovoj stranci su budale, a oni koji su te i tegodine bili na tom mjestu su jos vece budale.
Druge teme: moda, mediji, auti, akvaristika... sve su one moguce, ali cini mi se samo kroz prizmu nekakve, pa barem i kvazi, teoretske rasprave Npr. socioloske ili psiholoske implikacije gledanja big brothera, pracenja mode.. filozofija medija a la Chomsky ili Mcluhlan, sve je to u redu i moze ici u forume drustvenih znanosti ili razno... No, ne mozemo sad otvarati na nosf-u topike u kojima se raspravlja o Golfu petici, jel ga se isplati ili ne isplati kupiti, koliko trosi i kome ga prodati i jesu li svi koji voze Pezoe levati. Za to postoje drugi forumi, no moze se raspravljati o nekakvim tendencijama u automobilskoj industriji, problemu fosilnih i inih goriva, buducnosti automobila kao prijevoznog sredstva i sl. Mislim zapravo da se ne radi toliko o izboru tema koliko o diskursu.
User avatar
4/\/I)`/
Puppeteer
Posts: 145
Joined: 16 Apr 2005, 01:39
Location: Astralna špilja.
Contact:

Unread post by 4/\/I)`/ »

Nakon sto smo transhumirali Velebitom, susreli smo se oci u oci groznom transgresijskom diskrepancijom, kojeg li akcidenta! Zbog horibilnog gigantizma imisije nodalnih tiranopolisa , ekocid je bio negligentno neizbjezan...
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Unread post by TB »

U vezi ovih recentnih političkih prepucavanja ko će s kim, malo sam pogledao što kažu ljudi koji pišu na newsgrupi hr. soc. politika.
To što i kakvim tonom pišu, je GROZNO! Ljudi se šalju u P. M., psuju... Ȓaste se u stilu: «budalo, idiote, goni se u Sjevernu Koreju». Non stop spominjanje partizana i ustaša...
Nadam se da ta i slične političke grupe i forumi nisu prosjek onoga što ljudi i inače misle, (a na internetu si dozvole to pisati jer pišu pod nadimkom), nego da su političke newsgrupe ipak samo sastajališta debila. Jer ako naši sugrađani stvarno tako misle kao što pišu po tim grupama... ispada da kod nas drugi svje'cki još traje.
Hrvatska politika je dno dna. :puke:
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

pa znaš što se veli o svađanju na internetu .. :D
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

TB wrote:U vezi ovih recentnih političkih prepucavanja ko će s kim, malo sam pogledao što kažu ljudi koji pišu na newsgrupi hr. soc. politika.
To što i kakvim tonom pišu, je GROZNO! Ljudi se šalju u P. M., psuju... časte se u stilu: «budalo, idiote, goni se u Sjevernu Koreju». Non stop spominjanje partizana i ustaša...
Nadam se da ta i slične političke grupe i forumi nisu prosjek onoga što ljudi i inače misle, (a na internetu si dozvole to pisati jer pišu pod nadimkom), nego da su političke newsgrupe ipak samo sastajališta debila. Jer ako naši sugrađani stvarno tako misle kao što pišu po tim grupama... ispada da kod nas drugi svje'cki još traje.
Hrvatska politika je dno dna. :puke:
jeb'ga, kakvi ljudi, takva vlada.
nema me.
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Unread post by writer16 »

1 - jedinica kao kuća
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

writer16 wrote:1 - jedinica kao kuća
No, no, no. Kod mene ce dobiti prolaznu ocjenu ako se opamete i naprave veliku koaliciju.
nema me.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Ako to naprave, ja postavljam bombu na Iblerov trg :?
User avatar
Sir John
Hani
Posts: 68
Joined: 22 Sep 2007, 17:36
Location: dva koraka do tamo

Unread post by Sir John »

jos kad bi neko sjeo i o ovome natipkao dobar sf :D

nije da nema materijala...

:ocasion:
kad vec biras idiota - neka bar bude plemenit...
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

Izitpajn wrote:Ako to naprave, ja postavljam bombu na Iblerov trg :?
Ali to je stvarno, dugorocno gledano, a mozda i kratkorocno, najbolja opcija.
nema me.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Hm, želiš li zaista analizu zašto to nije istina? :scratch:
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

naravno da je istina.
nema me.
Post Reply