'Ko je poèeo rat?

Mrgudov brlog.

Moderator: Xaotix

Post Reply
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Zoran wrote:Narodno Oslobodila?ka Srpska Fronta

:uzdravlje:
trol?ino dvostruka

(LoL)
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

"Osim ostalih nevolja, glupost ima i ovu osobinu: uvijek se ponavlja."
Seneka
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Nyarlathotep wrote: Pozdrav svima...
ja sam iz BG-a, pratio sam diskusiju i odlucio da postujem svoje utiske i komentare...
(...CCCUUUTTT...)
:notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy:
Dobro došao i nadam se da ?eš ostati.
Lakat Pedalj... wrote: Prvo, iako me Izitpajn nastoji prikazati nekim šovinistom, srbofobom, mrziteljem etc. ja to uop?e nisam
Nemam te ja što prikazivati, ti se sasvim lijepo sam prikazuješ, ali ne šovinistom itd. jer ?ak i za to treba imati neki mentalni kapacitet, ?isto kako bi se pokop?ala pravila, nego osobom kojoj je valjda granata odnijela dio mozga.
štoviše vrijedi upravo suprotno, ja sam kozmopolit koji parafrazira legendarnu Teslinu - "Ponosim se svojim europejstvom i svojom domovinom Hrvatskom". I dandanas komuniciram s prijateljima iz Beograda i Vojvodine, a barem jednom mjese?no ru?am na Skadarliji i ne propuštam tada ve?ernja druženja u "Moskvi" uz sjajnu komornu glazbu.
AAAAARRRRGHHHH!!!! :pottytrain5: SESTROO!!! :pottytrain5: SESTROOOOOOOOOO!!!!!!!
:puke: :puke: :puke: :puke: :puke: :puke: :puke: :puke: :puke: :puke:
Lijepo te molim da mi navedeš, imenom i prezimenom, a može i samo nadimkom ako ne znaš, ?lanove LK-a 'hitlerjugendovske' provinijencije zbog kojih treba masovno bojkotirati odlazak u BG.
Da ne odgovaram ja
Ali poanta je upravo u tome da odgovoriš baš ti! Hajde, molim te imena! Baš me zanima!
A Poljaci, Romi etc...
Da, okej, Rome sam zaboravio, kao i ?ehe. Poljaci su ve? druga pri?a jer su 1)upravo oni bili odlu?uju?i kod prepuštanja Sudeta Hitleru (SSSR je nudio svoje divizije ?esima, a onda su Poljaci rekli da ?e oni zaratiti s Rusima ako pokušaju preko njihovog teritorija do? do ?ehoslova?ke) i 2)nisu bili sasvim nedužni u holokaustu. Bilo bi pregrubo re?i "dobili su što su zaslužili" jer to nije nitko zaslužio, ali recimo da ih je njihova zadrtost došla glave.

Izvin'te na digresiji, možemo se dalje flejmati.
I zašto bi uop?e sjeckao zanimljivu diskusiju, toliko zanimljivu da si je odlu?io podijeliti s forumom "Znaka sagite" u Srbiji?!
Vidim da te to strašno boli, o internacional?e moj! 'O?eš da ti pustim malo komorne glazbe da se opustiš?
Zoran wrote: Narodno Oslobodila?ka Srpska Fronta
Hmmm... Nacionalno Ostraš?ena...? Ne, ne, imam ga! Nevaljala Obrenovi?evska Srpska Fronta! :brave:
taman diskusija lijepo napredovala prema op?em flejmu i onda do?e Nyarlathotep i sve upropasti! Subverzivni elementu!
Sad mi je pala na pamet jedna zgodna subverzivna recimoduhovita replika, al bojim se da bi se ?ovjek uvrijedio... :oops:
Nimrod wrote: ak oš predavat povijest, na?i si namještenje.
Zapravo, dio koji si citirala je još okej, ako zanemarimo da je malo agitpropovski i ono, dobro nau?en... Ali pro?itao sam ga i nema ?injeni?no-logi?kih blesavo?a kakva ina?e karakteriziraju ostale kolegine postove. Onaj dio koji slijedi nakon toga je meni za klini?ko promatranje.
User avatar
Alien2dio
Pa'u 10. razine
Posts: 487
Joined: 08 Oct 2003, 13:48
Location: SB
Contact:

Unread post by Alien2dio »

Nije mi jasno sto ste napali LBPM. Kao prvo slabi ste domacini a kao drugo i vaznije, covjek je apsolutno u pravu i ja ga podrzavam i izvan granica zdravog razuma.

Da potkrijepim svoj stav.
Danas sam citao statut vrtica Pcelica Maja i mislim da je on dobar pokazatelj kako krasan ovaj svijet moze biti ako se sve dobro razjasni.
Naime, u njemu crno na bijelom pise da se djeca vrtica Pcelica Maja ispricavaju romima, srbima, tatarima i cerkezima za zlocine koje su pocinili njihovi preci.
Izmedu ostalog, ponaosob se ispricavaju i svim igrackama koje su maltretirali u prvom redu Kenovima i Barbikama.
A u daljnjem textu obznanjuju i da stavovi pojedinaca ne odrazavaju "politiku kuce".
Doslovno pise:
"Iako neki nasi clanovi ne voli jesti povrce, stovise kad ga serviramo oni placu i vriste kako ne zele ni gledati u te gadarije a kamoli ih staviti u tanjur, mi ostali, na celu s tetama iz vrtica, smatramo da je povrce zdravo i kao takvo pozeljan gost u nasem vrticu i na nasem tanjuru."

I tako je u vrticu Pcelica Maja sve u najboljem redu, djeca su se ispricala, povrcu je priznata nutricionisticka vrijednost i svi sretni.
(When Lisa asks him about recycling)
Mr. Burns: Oooh, so Mother Nature needs a favor?! Well maybe she should have thought of that when she was besetting us with droughts and floods and poison monkeys! Nature started the fight for survival, and now she wants to quit because she's losing. Well I say, hard cheese
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

"Why can't we work out our differences? Why can't we work things out? Little people, why can't we all just get along?"
President Dale
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

Alien2dio wrote:Nije mi jasno sto ste napali LBPM. Kao prvo slabi ste domacini a kao drugo i vaznije, covjek je apsolutno u pravu i ja ga podrzavam i izvan granica zdravog razuma.

Da potkrijepim svoj stav.
Danas sam citao statut vrtica Pcelica Maja i mislim da je on dobar pokazatelj kako krasan ovaj svijet moze biti ako se sve dobro razjasni.
Naime, u njemu crno na bijelom pise da se djeca vrtica Pcelica Maja ispricavaju romima, srbima, tatarima i cerkezima za zlocine koje su pocinili njihovi preci.
Izmedu ostalog, ponaosob se ispricavaju i svim igrackama koje su maltretirali u prvom redu Kenovima i Barbikama.
A u daljnjem textu obznanjuju i da stavovi pojedinaca ne odrazavaju "politiku kuce".
Doslovno pise:
"Iako neki nasi clanovi ne voli jesti povrce, stovise kad ga serviramo oni placu i vriste kako ne zele ni gledati u te gadarije a kamoli ih staviti u tanjur, mi ostali, na celu s tetama iz vrtica, smatramo da je povrce zdravo i kao takvo pozeljan gost u nasem vrticu i na nasem tanjuru."

I tako je u vrticu Pcelica Maja sve u najboljem redu, djeca su se ispricala, povrcu je priznata nutricionisticka vrijednost i svi sretni.
najpametniji post u cijelom topicu, takodjer ne shvacam zasto su se svi okomili na LPBM, izitpajn se barem trudi raspravljati, dok se vi svi ostali ponasate poput... ne mogu sad smisliti odgovarajucu metaforu... uglavnom ako nemate nista pametno za reci sutite ( takodjer nemojte mi govoriti da bih trebao poslusati svoj vlastiti savjet, to je maloumna i iskliseizirana replika, koja puno cesce ne vrijedi nego sto vrijedi...)

Sto se tice same rasprave necu ulaziti u nju. Uglavnom koliko sam shvatio cijela rasprava se vodi oko organizacije/drustva Lazar K-nesto i o njihovom stavu prema zlocinima u hrvatskoj.

Ja sam hrvat. Ponosan sto sam hrvat, no priznajem da je moj narod u proslosti ucinio ogavne stvari, takodjer u svoje ime se sada ovdje ispricavam za sve zlocine koje je neki hrvat u ime hrvatske ucinio. Mnogi mogu diskutirati zasto se ja ispricavam za tudje zlocine, ali to cinim zato sto sam PONOSAN sto sam hrvat, jer nije li grijeh mog oca i moj grijeh ako se ne ogradim od njega (grijeha, ne oca)...

Takodjer nemojte mi govoriti da se trebam ispricavati za to sto je netko opljackao banku i ubio policajca, jer zlocin za novac i zlocin u ime naroda/roda nisu isti...
ire wrote:"Why can't we work out our differences? Why can't we work things out? Little people, why can't we all just get along?"
President Dale
zato jer se jebote nitko ne trudi (including you!)
nema me.
Nyarlathotep
Ewok
Posts: 32
Joined: 30 Nov 2005, 11:01
Location: Beograd

Unread post by Nyarlathotep »

Uglavnom koliko sam shvatio cijela rasprava se vodi oko organizacije/drustva Lazar K-nesto i o njihovom stavu prema zlocinima u hrvatskoj.
Ovako dolazi do nesporazuma. Ovde se ne radi ni o kakvim stavovima "Kluba ljubitelja fantastike Lazar Komarcic" o zlocinima u Hrvatskoj, jer ovaj klub nema bas nikakav stav u vezi tih stvari, ah...hssshmmmhsssaaaoohhhshmnnmhhh.... muka mi je vise da objasnjavam...

pricacemo o necemu drugom...
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

@Nyarlathotep:

postala sam ne[?]to za tebe na podforumu nosf/etc :;
Last edited by Dagon on 01 Dec 2005, 12:35, edited 1 time in total.
At last, the stars are finally right...
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

pham, koka, ja sam se trudila, ali mi se lik popeo na vrh glave. zašto da se živciram?
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Pham Nuwen wrote: najpametniji post u cijelom topicu, takodjer ne shvacam zasto su se svi okomili na LPBM, izitpajn se barem trudi raspravljati, dok se vi svi ostali ponasate poput... ne mogu sad smisliti odgovarajucu metaforu... uglavnom ako nemate nista pametno za reci sutite ( takodjer nemojte mi govoriti da bih trebao poslusati svoj vlastiti savjet, to je maloumna i iskliseizirana replika, koja puno cesce ne vrijedi nego sto vrijedi...)
(including you!)
Belj!
At last, the stars are finally right...
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Pham wrote: Mnogi mogu diskutirati zasto se ja ispricavam za tudje zlocine, ali to cinim zato sto sam PONOSAN sto sam hrvat, jer nije li grijeh mog oca i moj grijeh ako se ne ogradim od njega (grijeha, ne oca)...

Takodjer nemojte mi govoriti da se trebam ispricavati za to sto je netko opljackao banku i ubio policajca, jer zlocin za novac i zlocin u ime naroda/roda nisu isti...
Ja mislim da je "zlo?in u ime naroda" puno bliži zlo?inu za novac nego grijehu neposrednog pretka, a ?ak i ako je tvoj otac nešto napravio, nije pravilo da se ti moraš ispri?avati. Recimo da je oplja?kao banku. Malo je glupo da se zbog toga ispri?avaš, zar ne? A ako je, recimo, sudjelovao u nekom nacionalisti?kom pokolju, pa, nije toliko poanta da se ispri?aš, jer ti nisi odgovoran za tu?e postupke, on je odgajao (ako je) tebe, a ne ti njega; stvar je u tome da ljudima daš do znanja da ti ne misliš tako, upravo zato jer je on odgajao tebe i ljudi koji te ne poznaju imaju razloga za vjerovati da bi ti mogao ponoviti njegove postupke.

E sad dolazimo do onog oko ?ega se prepucavamo: zna?i li davanje do znanja da ne misliš tako da to moraš službeno izjaviti, sa zaglavljem, datumom, žigom ili potpisom, ili je dovoljno da tvoji postupci i rije?i u drugim diskusijama to kažu sami za sebe? Ja vjerujem da je ipak ovo drugo. Službena isprika podrazumijeva službeni krivicu. Ja zaista vjerujem da se Republika Srbija mora ispri?ati Republici Hrvatskoj i da su naši politi?ari - ponavljam, politi?ari, dakle službeni predstavnici - preblagi prema srpskima, ali to ne tražim i od pojedinaca ili udruga koje s tim nisu imale nikakve veze. Iskreno, ne bi me smetalo da to naprave, ?ak bi mi nakon takvog poteza porasli u o?ima, recimo da jednostavno službeno zaklju?e da klub podržava onaj prvi tekst koji je Nyarlaho... Nyarho... Nyorlah... kolega iz Srbije napisao na ovom forumu. Ali mislim da je na ovakav na?in inzistirati i uvjetovati prakti?nu suradnju takvim isprikama van svake pameti.
Last edited by Izitpajn on 01 Dec 2005, 14:40, edited 1 time in total.
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Izitpajn wrote:...ono [?]to je Nyarlaho... Nyarho... Nyorlah...
S kim se ti sprda[?], Dalibore... A sam si kriv jer nisi slu[?]ao moje predavanje. Pa ?u ti ovdje ljubazno kvotati odgovaraju?i ulomak:
Nyarlathothep ? poslanik Azathotha, crni ?ovjek, tako?er znan kao The Crawling Chaos du[?]a i glasnik Izvanjskih bogova, personifikacija telepatiji.
Kao glasnik Izvanjskih bogova obi?ava prenositi poruke izme?u Izvanjskih bogova i Velikih Starih.
Iako obavlja i druge usluge za Izvanjske bogove, a povremeno i za Velike Stare, on sve samo nije slabi?. Kad do?e vrijeme za to, njegova zada?a ?e biti uni[?]tenje svemira za [?]to je Nyarlathotep nadasve voljan i sposoban.
Govorka se da ima tisu?e oblika kad ima posla s niĹžim rasama ili kultovima. Njegov naj?e[?]?i oblik ? visok ?ovjek s tamnom kosom i dobrim smislom za humor.
Razli?ite njegove avatare oboĹžavane su [?]irom svijeta, kao naprimer: : The Black Pharaoh (Egypt), The Floating Horror (Haiti), Bloated Woman (China) Dark One a.k.a Mr.Skin (California and Louisiana), Haunter of the Dark (Australia)
Nyarlathothepa ?esto asociiraju s egipatskim bogom Sethom i acteckima boĹžanstvima Teckatlipokom (ogledalo koje se dimi) i Ksaip Totekom (?ovjekom bez koĹži).
Njegova domjena je magija i tehnologija. ?esto kontaktira s odabranim ljudima i daje njima magi?ni mo?i ili naprednu tehnologiju. ?ini se da on uĹživa u promatranju kako ljudi pogre[?]no razumiju njegove ?darove? i kona?no se uni[?]tavaju. Za razliku od Hastura koji boravi iza dalekih zvijezda, ili Cthulhua, koji spava u dubinama oceana, Nyarlathothep pun Ĺživota i aktivno mje[?]a se u doga?anja na Zemlji.
:wave:
At last, the stars are finally right...
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Dagon wrote:S kim se ti sprdaš, Dalibore...
Još nisi shvatila... Sa SVIME, apsolutno SVIME! :wave:
Nyarlathotep
Ewok
Posts: 32
Joined: 30 Nov 2005, 11:01
Location: Beograd

Unread post by Nyarlathotep »

Pored standardnih mitoloskih izvora za ovog fiktivnog Lovecraft-ovog boga postoje jos neki. Po nekim akademskim kriticarima (ST Johi), Lovecraft je istvorio knjizevni lik Nyarlathotep-a (aka The Crawling Chaos) inspirisan Nikolom Teslom. Nyarlathotep, takodje, razara enormnom snagom elektricne struje.
Nyarlathotep... the crawling chaos... I am the last... I will tell the audient void...
Post Reply