'Ko je poèeo rat?

Mrgudov brlog.

Moderator: Xaotix

Post Reply
Nyarlathotep
Ewok
Posts: 32
Joined: 30 Nov 2005, 11:01
Location: Beograd

Unread post by Nyarlathotep »

Pozdrav svima...
ja sam iz BG-a, pratio sam diskusiju i odlucio da postujem svoje utiske i komentare... osecam da ima potrebe jer sam ja bio u dvoclanoj delegaciji koja je otisla na Istrakon, da, i cesto dolazim u Hrvatsku, ali o tome kasnije.

Prvo... svakom normalnom coveku moze samo da bude uzasno mnogo zao zbog sranja koja su se desavala izmedju nasih naroda. Mogu reci da mi je zao patnje tolikih nevinih ljudi, da mi je sve to sumanuto i da mnogo toga ne razumem. O nekim stvarima necu ni da razmisljam, van mog sveta su. Rat (kakav god i gde god) je najgora tvorevina ljudske civilizacije i nema goreg zla ni za Hrvate, ni za Srbe, ni za Busmane ili Hinduse. Shvatam da se po vasoj zemlji pucalo, da su vasi zivoti bili ugrozeni, da su se najgorih sranja iz devedesetih godina nagledali upravo Hrvati i izbegli Srbi.
Priznajem, dok je rat besneo, a cetnici i ustase vaskrsli iz mrtvih, ja sam ziveo u sjebanoj diktatorskoj zemlji, u najgoroj materijalnoj bedi, pod najgorom policijskom, kulturnom, drustvenom i medijskom torturom Milosevicevog rezima. Ali citao sam sf/horor, pisao, igrao basket, svirao r'n'r, spavao, jeo, srao, jednostavno ziveo svoj zivot odvojeno. Tada sam voleo, isto ko sto i dalje volim moje rodjake iz Splita, i drugare iz Zagreba, Osijeka.
Verovali ili ne, ja (i svi normalni ljudi oko mene) Milosevica i govna koja su pored njega vladali srpskom razularenom masom, mrzim vise nego sto to cini 90% Hrvata. Isti ljudi koji su sjebali Hrvatsku i rusili kuce po njoj, su po Srbiji sprovodili kriminalnu diktaturu baziranu na strahu, policijskoj torturi, organizovanom kriminalu, ratnom profitiranju.
Oni su kvarili drustvo i sve prave dustvene i ljudske vrednosti, sjebavali sve zdrave norme ponasanja, zivljenja. Izivljavali se na srpskom narodu isto koliko i na hrvatskom, samo u drugom obliku. R'N'R je devedesetih u Srbiji zamro, dok su se seljacka turbo folk sranja rasplamsavala zajedno sa novonastalim nacionalizmom srpske bagre. Jebiga, ko razume, razume... :dontknow:
Nazalost, ja se ne mogu nikome izviniti, niti zelim, jer ne vidim razloga za to. Izvinjavam samo kad ja licno nekom nesto ucinim i odgovaram samo za svoje postupke. Nije li to normalno? Kad je besneo rat u Hrvatskoj, ja sam bio klinac i nisam ga pratio ni preko TVa - druge stvari su me privlacile, ne nacionalna propaganda. Naravno, razumem ja zasto su mnogi besni na Srbe, mozda i trebaju biti. Isto tako razumem zasto su prognani Srbi besni na Hrvate... velike nesrece su pogodile nase narode i odredjeni ljudi treba da snose krivicu, a ne citave nacije.
Oprostite na izrazu, ali jebe mi se zivo i za Srbe i za Hrvate. Svaki covek mi je za sebe i o njemu sudim kada ga upoznam, ne po njegovoj nacionalnosti.

Rodjen sam 1979. u Beogradu, gde sam ziveo sve vreme. Od 13. godine se aktivno bavim knjizevnoscu, muzikom, RPG igrama, i dosta ljudi iz Hrvatske deli moje interese. Zato sam sa drugarom Pavlom na slepo otisao u Pazin. I daleko od toga da sam se pokajao. U Pazinu sam upoznao mnogo predivnih ljudi, stekao super drugare, tri dana sam trpeo domacinska maltretiranja ko ce me vise napiti. Ne postoji ni jedna osoba, ni jedan jedini incident koji se desio za ta tri dana koji bi mi pokazali da sam tamo nepozeljan. Naprotiv, zao mi je sto sa mnogima koje sam tamo upoznao nisam odrzao kontakt. Upoznao sam sjajne ljude iz Pazina, Rijeke, Zagreba, Osijeka. Svi, ali svi do jednog, su bili iskreni, otvoreni i prijateljski nastrojeni. Svi, od Davora, Vedrana i lokalne ekipe iz Pazina, do Tomasa Knighta i zagrebacke ekipe. I sad imam osmeh na licu jer se prisecam tih druzenja.

Isto tako, sviram u tri benda, i sa jednim od njih sam proletos imao dve kratke turneje po Hrvatskoj. U Zagrebu imam prijatelje sa kojima bih se svaki dan vidjao da zivimo i istom gradu. Mislite li da je nekoga od nas briga ko je Srbin, a ko Hrvat? I kad pocne neka politicka prica, kad se malo zapijemo, na kraju se zavrsi tako sto svako svoje najvise pljuje. Mozda ste culi za njih, oni su bend Tena Novak, i svi su sjajni i pametni, meni mnogo dragi ljudi. OK, neko moze reci, da oni mozda nisu pretrpeli strahote rata. Ali, upoznao sam njihovog frenda koji je na ratistu proveo dve godine. Dve godine je puskom branio svoju kucu... branio je od Srba, naravno. Covek je preziveo teske traume, dan danas nema miran san, jer ko zna cega se sve nagledao. Ali to nije sprecilo da mi od srca pruzi ruku kad smo se upoznavali, i da se na kraju, posle sedam dana druzenja, izgrlimo kao prijatelji. Sa covekom koji je pucao na Srbe, i na kog su Srbi pucali, ja, rodjeni Srbin iz Beograda, sam spavao u njegovoj kuci, sa njim delio njegov hleb, vario istu ganju, pio istog Zuju, bio prirodan, opusten i iskren kao da sam sa mojim najboljim prijateljima koje znam citav zivot. Sa bendom sam svirao i u Osijeku, i u Kutini. U Osijeku sam upoznao sjajne ljude, slicne meni i mojim prijateljima. Govorimo skoro istim jezikom, isto razmisljamo, iste stvari volimo. Svi dobro znate sta je bilo u Osijeku.... a ja vam mogu reci da sam jedan od najboljih koncerata u zivotu imao bas tamo. Osijecka publika je bukvalno odlepila na nas bend, svirali smo u Domu mladih, i tada sam na stejdzu bio srecan kao retko kada u Beogradu, Novom Sadu, Zrenjaninu... Isto tako, u Zagrebu smo svirali u MMCentru i koncert je bio pakleno dobar. U Zagrebu sam proveo predivno vreme, Zagreb je divan grad, pun divnih gostoprimljivih ljudi. Ja sam u ZGu upoznao mnogo ljudi, preko pedeset sigurno i mnogima se imena ne secam, ali svi oni su bili srecni sto je jedan beogradski post rock/electro noise bend dosao da svira u njihov grad. Moji drugari iz Zagreba dolaze u Beograd i ja jedva cekam da ugrabim nesto slobodnog vremena da dodjem u Zagreb.

Isto tako, znam ljude u Srbiji koji seru o Hrvatima a pojma nemaju o cemu pricaju, te sam uvek rad da ih site najedem njihovih govana. Jebiga, neki ljudi nemaju pojma i zrtve su nacionalne propagande, neki ljudi su nesrecno izgnani iz Hrvatske i s pravom su ogorceni, a svuda ima idiota i budala, uskogrudih jadnika retardiranog uma koji su zaslepljeni srpskom seljastinom. Kretena i debila ima svuda... i u Srbiji i u Hrvatskoj.

Ja vas ljudi sve pozdravljam, i kao jedan od clanova "Lazara Komarcica" sve face zeljne sf/h/f druzenja pozivam da dodju na dobro zezanje na BEOKON.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

:( taman diskusija lijepo napredovala prema op?em flejmu i onda do?e Nyarlathotep i sve upropasti! Subverzivni elementu! :(
Lakat Brade Pedalj Muza

Unread post by Lakat Brade Pedalj Muza »

Nyarlathotep wrote:Pozdrav svima...
ja sam iz BG-a, pratio sam diskusiju i odlucio da postujem svoje utiske i komentare...
Po[?]tovani kolega,
tvoje je javljanje ugodan doprinos ovoj na mahove neugodnoj diskusiji. Potpisujem dobar dio, moĹžda i ve?inu onoga [?]to si rekao, ali eto i ja osje?am potrebu da razjasnimo neke stvari. Prvo, iako me Izitpajn nastoji prikazati nekim [?]ovinistom, srbofobom, mrziteljem etc. ja to uop?e nisam, [?]tovi[?]e vrijedi upravo suprotno, ja sam kozmopolit koji parafrazira legendarnu Teslinu - "Ponosim se svojim europejstvom i svojom domovinom Hrvatskom". I dandanas komuniciram s prijateljima iz Beograda i Vojvodine, a barem jednom mjese?no ru?am na Skadarliji i ne propu[?]tam tada ve?ernja druĹženja u "Moskvi" uz sjajnu komornu glazbu. No, ?injenice su ?injenice, ledene i hladne. Zbog tebe i takvih pozitivnih osoba poput tebe jo[?] ?u jednom ponoviti svoje, za mene realno sagledavanje stvari, a njega dijeli i relevantna ve?ina stanovni[?]tva u Hrvatskoj. MoĹžda ?u pomalo biti epski op[?]iran, ali ne?e [?]koditi.
Dakle, na razvalinama Austro-Ugarske, poglavito zalaganjem Hrvata, nastala je zemlja JuĹžnih Slavena, Kraljevina Jugoslavija, u kojoj je vlast odmah diktatorski uzurpirala velikosrpska dinastija Kara?or?evi?a. Hrvatska i Hrvati u novoj drĹžavi nisu doĹživjeli ostvarenje svojih teĹžnji i ve? tada po?inju problemi i sukobi. Dolazi II.S.R. i nastaje DFJ pa FNRJ pa SFRJ. Rat je iznjedrio izdajni?ke i zlo?ina?ke skupine i me?u Hrvatima i me?u Srbima (usta[?]e, ?etnici, Jasenovac, Banjica...)... nakon rata komunisti dolaze na vlast, no najve?e pogrome tada doĹživljavaju upravo Hrvati (Bleiburg, kriĹžni put), (da ne spominjem Neum, Boku, Srijem etc...)dok u vojsci i miliciji kao i upravnim institucijama majoritet dobivaju srpski kadrovi, a politi?ka mo? koncentrira se u Beogradu. Plemeniti ideali bratstva i jedinstva ipak zaĹživljavaju pod Ĺželjeznom rukom Tita, no nezadovoljstvo tinja i me?u Hrvatima (koji Ĺžele ravnopravnije sudjelovanje u spomenutim grupacijama i samostalnije odlu?ivanje o svome gospodarstvu) i me?u Srbima (koji Ĺžele jo[?] izrazitije teritorijalno i vlastodrĹža?ki profitirati). Nezadovoljstvo postoji i u drugim republikama i pokrajinama, ali ne?u sada o tome. Nakon Titove smrti inercija jo[?] neko vrijeme pokre?e bratstvojedinstveni jugobrod, no razlike se konkretiziraju u akcijama. SANU je ideolo[?]ki nositelj velikosrpskog pokreta koji ultimativno zahtijeva majoritet i vlast Srbije i Srba, a Milo[?]evi? pistaje izvr[?]itelj. Prvo se protuustavno mijenja ustavni poloĹžaj Vojvodine i Kosova, potom se sinkroniziranom partijskom i politi?kom akcijom nastoji uvesti pravilo jedan ?ovjek jedan glas, eliminirati samostalnost republika, kao i rotaciju na ?elu vlasti, a propaganda po?inje govoriti o velikoj Srbiji do linije Karlobag-Karlovac-Virovitica. Druge republike to nikako ne Ĺžele prihvatiti i par godinamo imamo silnu politi?ku krizu, koja dovodi do odluka Hrvatske, Slovenije, BiH i Makedonije da, nakon [?]to Srbija nikako nije prihva?ala labavu konfederaciju, iskoriste svoje ustavno pravo "samostalnosti do uklju?ivo odcjepljenja". Milo[?]evi?evsko-sanuovska propagandna ma[?]inerija izaziva pravu op?u velikosrpsku nacionalnu histeriju u Srbiji i [?]ire (sjeti se samo milijunskih okupljanja na Kosovu i u Begradu, masovne jogurt-revolucije i mitinga[?]enja). Vojska, ?iji zapovjedni kadar u golemoj ve?ini ?ine Srbi, staje uz Milo[?]evi?a, izuzima oruĹžje TO-a, priprema se za nasilnu potporu milo[?]evi?evskoj vlasti. Propaganda djeluje i me?u Srbima u Hrvatskoj i BiH i drugdje, pa razni Marti?i, Babi?i, Ra[?]kovi?i, HadĹži?i i ini po?inju svoje akcije balvanima i mitinzima. Srbija i JNA ih naoruĹžavaju do zuba, razni Ĺ e[?]elji, Arkani, Gi[?]ke, kapetani Dragani i ostali oformljuju uz potporu Srbije i JNA svoje ekstremno ?etni?ke skupine. Svima je jasno da ?e se ?etiri republike izdvojiti, a velikosrpska bratija Ĺželi iz toga iza?i s granicama do spomenute linije. U Hrvatskoj na vlast dolazi desni?arska vlada [?]to srpska propaganda izvrsno koristi jo[?] vi[?]e homogeniziraju?i, zastra[?]uju?i i pripremaju?i svoj narod na rat. Kako Hrvatska i Slovenija progla[?]uju osamostaljenje i svijet ih priznaje tako kre?e oruĹžana intervencija JNA i srbo?etni?kih formacija, no[?]ena op?im valom nacionalne euforije. Hrvatska se te[?]ko opire jer nema oruĹžja. Formiraju se dragovolja?ki odredi koji se gotovo goloruku bore protiv nadmo?nog i do zuba naoruĹžanog neprijatelja. Tre?ina Hrvatske je okupirana uz od II. svjetskog rata nevi?en genocid i zlo?ine. DUbrovnik, Gospi?, Karlovac, Ĺ ibenik, Osijek, Vinkovci... pa i Zagreb su pod vatrom, a Vukovar je najstra[?]niji primjer. Jesi li vidio jadne kolone izbjeglica, raspojasane ?etni?ke kolone kako mar[?]iraju i pjevaju "spremaj salate, klat ?emo Hrvate"... jo[?] se ne zna za sudbinu nekoliko tisu?a zarobljenika Vukovaraca. Hrvatska se ipak uspjela obraniti uz goleme ljudske i materijalne Ĺžrtve, no njezin je i politi?ki i gospodarski i eurointegracijski razvitak zaustavljen za nekoliko desetlje?a. Milo[?]evi? je tek nakon poraza i svega [?]to je zbog toga zadesilo Srbiju (izolacija, op?esvjetska osuda, ekonomski kolaps) prestao biti omiljeni voĹžd i osoba na koju se svalila sva krivica.
Rat je, kao [?]to ve? rekoh u ovoj diskusiji, prljava stvar. I u ?asnoj hrvatskoj obrani od velikosrpske agresije i otima?ine i genocida na[?]lo se izroda i zlo?inaca koji su ?inili zlo?ine i bez milosti ih treba prokazati i kazniti jer to nije bila hrvatska politika. Upravo tu je krucijalna razlika. Velikosrpska agresija bila je op?i nacionalni program, orkestriran i vo?en na temelju ideolo[?]ke platforme SANU i provedbene politike Milo[?]evi?a uz gotovo op?i konsenzus u srpskom korpusu. Bilo je to kolektivno ludilo sli?no ludilu koje je zahvatilo Nijemce tridesetih godina pro[?]loga stolje?a, nakon ?ega je do[?]lo surovo otreĹžnjenje. No, nakon svega [?]to je u?injeno nije dovoljno re?i "mi to nismo mislili, to je netko drugi, neka manja grupica, [?]to je bilo bilo je...." ili "ipak smo zajedno krivi, na obje su strane ?injena sranja..." i sli?no. Ne, kolega. U Hrvatskoj nije bio gra?anski rat, na Hrvatsku je iz Srbije izvr[?]ena agresija, u Hrvatskoj su organizirano ?injeni zlo?ini i za to se mora zatraĹžiti kolektivni oprost kao [?]to su ga Nijemci zatraĹžili od Izraelaca. Da, pro[?]lo je deset godina od rata, ekonomija ide dalje, regionalno i geopoliti?ki smo povezani, no za Vukovar se treba ispri?ati da doista kao dva naroda moĹžemo iskreno graditi prijateljsku budu?nost. Ti jesi pojedinac i gradi[?] svoje osobne veze i prijateljstva, svoju osobnu karijeru, svetonazor, budu?nost, no to te kao pripadnika zajednice ne osloba?a duĹžnosti i obveza tvoje zajednice. Srbija je duĹžna milijarde, moĹže[?] li re?i ja to nisam potro[?]io i ne ti?e me se, to su potro[?]lili dok sam ja bio beba...", ne moĹže[?] i osje?a[?] posljedice tih dugova i ti ih mora[?] vra?ati. Srbija je duĹžna Hrvatskoj ispriku, institucije su duĹžne Hrvatskoj ispriku jer one predstavljaju kolektiv. Ne pojedinci. S tobom bih rado popio kavu u "Moskvi" kad opet navratim u Beograd, ali na Beokon, koji je sluĹžbena manifestacija grupacije koja ne da se nema namjeru ispri?ati, nego [?]tovi[?]e podrĹžava eklatantne antihrvatske izjave i pona[?]anja, s njom ne Ĺželim imati nikakva posla. Jo[?] jedno pitanje, ako si u toj grupaciji i ne reagira[?] na opisano, i dopu[?]ta[?] da takvi budu ugledni i utjecajni ?lanovi grupacije, [?]to ja mogu pomisliti - da ti je svejedno, da to opravdava[?]? To nisu stvari u kojima moĹže[?] biti neutralan i poput Poncija Pilata oprati ruke.
Pozdrav
Lakat Brade Pedalj Muza

Unread post by Lakat Brade Pedalj Muza »

ire wrote:... i prestani mi se "prisno" obra?ati, ne poznamo se....LBPM, sori, ali ti fakat ima[?] problema....ponavljam, drugi put: upozoren si..
Po[?]tovana gospo?ice Ire (a mislio sam da je po?elo jedno divno prijateljstvo), za[?]to mislite da imam problema? Nisam to dosad opazio. Nadalje, nije lijepo [?]to mi niste odgovorili na pitanja koja sam vam postavio. Lijepo prosim za odgovore i tuma?enja kako bih se popravio i moĹžda postao dostojniji. I na [?]to sam to konkretno upozoren?
Hvala unaprijed.
Rukoljub
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

@Nyarlathotep:

ima[?] PM
At last, the stars are finally right...
Lakat Brade Pedalj Muza

Unread post by Lakat Brade Pedalj Muza »

Izitpajn wrote:
Lakat Brade Pedalj MuĹža wrote: gadi mi se ... nerazumijevanju stvari, glupost, lupetanje ... ravno je petokolona[?]tvu ... niti uop?e ima[?] prava o ovome raspravljati ... pove?i traktat o vlastitoj gluposti ... reĹžiranje i iskrivljavanje diskusije ... ponavlja[?] svoje skribentske novinarskoizmi[?]ljenedrugimauustastavljeneanikad izre?ene rije?i ... mogu popu[?]iti samo maloumni ... silne hipertrofirane rije?i i opisi ... slijep ... jadno je ... poziv na bratstvojedinstveni odlazak ... budala[?]tine ... preblesave su i presmije[?]ne ... neto?na i isfabricirana ... cu[?]pajza koji si nadrobio ... rasprava o tvom veselom bratstvojedinstvenom pozivu ... ?oporativno sudjeluje na Beokonu ... nebuloznog odgovora i jo[?] nebuloznijeg premje[?]tanja postova ... ni[?]ta ne shva?a[?] ... treba[?] puno papati ... prizemno psihologiziranje ... pateti?no retori?ko skribentski poku[?]aj ...
Sestro, inekciju!
Da, [?]to si htio posti?i ovim citiranjem mojih rije?i? Potcrtati moju elokvenciju? Iskazati svoje nerazumijevanje re?enoga? Objaviti da si narki? koji treba [?]ut?
Izitpajn wrote:Lijepo te molim da mi navede[?], imenom i prezimenom, a moĹže i samo nadimkom ako ne zna[?], ?lanove LK-a 'hitlerjugendovske' provinijencije zbog kojih treba masovno bojkotirati odlazak u BG.
Da ne odgovaram ja, upu?ujem na site "Znaka sagite" kojima si poslao ovaj link pa su se oni nastavili na na[?]u diskusiju. Zanimljivo je i signifikantno to pro?itati.

http://www.znaksagite.com/diskusije/vie ... php?t=2995
Izitpajn wrote:Zna[?], ba[?] sam razmi[?]ljao o ovome i pala mi je na pamet analogija s holokaustom. I onda sam shvatio da su Židovi jedini narod na kugli zemaljskoj koji se u WWII moŞe smatrati apsolutnom Şrtvom. Oni su jednostavno poklani i oni su jedini koji se nikome nemaju za[?]to ispri?avati. Bar [?]to se ti?e doga?aja do '45. Nakon toga su i oni debelo okrvavili ruke.
A Poljaci, Romi etc... Svi narodi i drĹžave koji su stradali pod fa[?]isti?kom ?izmom, ili misli[?] da su oni podjednako krivi poput nacionalsocijalisti?ke Njema?ke?
Drago mi je da si izrekao posljednju re?enicu. Njezina poanta za tebe je...?

Izitpajn wrote:
ire wrote: pozivam zara?ene strane na primirje ina?e ?u se po?eti igrati amerikanaca!
Da sam zaduĹžen za ovaj dio foruma i da nisam direktno sudionik u raspravi, ja bih ve? davno po?eo seckati.
Pa ti si ve? koristio administratorske ovlasti, za[?]to ne bi opet? I za[?]to bi uop?e sjeckao zanimljivu diskusiju, toliko zanimljivu da si je odlu?io podijeliti s forumom "Znaka sagite" u Srbiji?!
Izitpajn wrote:
Izitpajne, pametniji popu[?]ta, pa daj budi pametniji.
Okej, da citiram ?oleta koji ima glupih izjava, ali ova nije me?u njima. Dakle, na (moĹžda i ne samo) jednom koncertu krajem '90-ih rekao je: "...pre deset godina rekao sam vam da se maknete budalama, da pametniji popu[?]ta i tako to. Ali danas vidim da sam pogre[?]io, da je moĹžda i moja krivica sve ovo [?]ta se desilo, jer kako se koji od pametnih makne, tako *hop* budala uleti na njegovo mesto. I isterali nas totalno. I danas vam kaĹžem, ne mi?ite se vi[?]e budalama, ne popu[?]tajte, ostanite ?vrsto tu gde jeste..." ili tako nekako...

Osim toga, za[?]to bih bio pametan, pa tako je lijepo biti glup.
E sa ovim se svim 100 posto slaĹžem!!!! :mrgreen:
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Citiram sa sita Znaka Sagite:
Prevelika je koncentracija kretena na Balkanu.
At last, the stars are finally right...
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Lakat Brade Pedalj Muža wrote:Da ne odgovaram ja, upu?ujem na site "Znaka sagite" kojima si poslao ovaj link pa su se oni nastavili na našu diskusiju. Zanimljivo je i signifikantno to pro?itati.

http://www.znaksagite.com/diskusije/vie ... php?t=2995
Ja pro?itao taj topic tamo. Vidim, sve vrvi od srpskih ekstremista i ?etnika žednih nevine hrvatske krvi :dontknow:

Sve sama jugokomunisti?ka, srbo?etni?ka, zlo?ina?ka soldateska :flower:
Nyarlathotep
Ewok
Posts: 32
Joined: 30 Nov 2005, 11:01
Location: Beograd

Unread post by Nyarlathotep »

S tobom bih rado popio kavu u "Moskvi" kad opet navratim u Beograd, ali na Beokon, koji je sluĹžbena manifestacija grupacije koja ne da se nema namjeru ispri?ati, nego [?]tovi[?]e podrĹžava eklatantne antihrvatske izjave i pona[?]anja :scratch: , s njom ne Ĺželim imati nikakva posla. Jo[?] jedno pitanje, ako si u toj grupaciji i ne reagira[?] na opisano, i dopu[?]ta[?] da takvi budu ugledni i utjecajni ?lanovi grupacije, [?]to ja mogu pomisliti - da ti je svejedno, da to opravdava[?]? To nisu stvari u kojima moĹže[?] biti neutralan i poput Poncija Pilata oprati ruke.
Vidim da si povredjen i ozjoladjen, mozda i imas razloga, mozda ne, ja ne ulazim u to. Sve je to van mene i mojih puteva. Bavim se knjizevnoscu i teorijom knjizevnosti, muzikom, i uopste me ne interesuje istorija hrvatsko-srpskih sukoba. Ni najmanje. Na kraju krajeva, ne osecam se dovoljno Srbinom da o tome polemisem. Nekako, prvenstveno shvatam sebe kao slobodnog coveka, Evropljanina... sta god.

Inace, "Lazar Komarcic" je drustvo ljubitelja fantastike i organizacija koja nema veze ni sa jednom drzavnom institucijom ili organizacijom, niti od bilo koje takve zavisi. Oduvek je tako bilo. Lazar Komarcic, kao klub ljubitelja fantastike, takodje, nema potrebe bilo kome da se izvinjava za inostranu politiku koju je bivsi srpski rezim vodio tokom devedesetih godina. Mozemo se izviniti ljudima samo zato sto je Beokon pomeren za januar, jer su nas u Domu Omladine ispalili za prostorije dogovorene za decembar.

Oprosti, ali tvoja tvdrnja da Lazar Komarcic "[?]tovi[?]e podrĹžava eklatantne antihrvatske izjave i pona[?]anja" je cisto sranje i nema veze s mozgom!!!! :x :x :x

To sta koji pojedinac iz kluba misli je iskljucivo njegova stvar i nema veze sa ostalim ljudima iz kluba, ili generalnim stavom kluba.

Ako neko po forumima na netu lupeta gluposti bazirane na nacionalnoj osnovi, ja sada javno ogradjujem "Klub ljubitelja fantastike Lazar Komarcic" od nacionalistickih ili bilo kakvih drugih fasistickih stavova, jer sam u tom klubu vec nekih 5 godina.

Pobogu, mi smo bili presrecni sto smo drugarski pozvani na Istrakon i tamo se odlicno proveli. Mi se bavimo zanrovskom knjizevnoscu, filmom, stripom, a ne Srbima, Hrvatima i njihovim istorijskim problemima :!: . A to sta kod od clanova licno misli i kakve stavove ima to je njegovo i vazi samo za njega. Na kraju krajeva, ni ne znas Bobana da bi bio svestan koliki je on provokator, cimach, potpaljivac pozara... a ne neostvareni koljac Hrvata.

Kafa, uvek moze... ali ne u kretenskoj elitistickoj fancy Moskvi. Rodjen sam Beogradjanin i nikada tamo nisam zasao, lepse mi je piti pivo u parku.... u gradu od 2 500 000 ljudi, ima barem 50 boljih mesta da se popije kafa. :)

pozdrav svima
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

pozdrav Nyarlathotepu, šteta što je povodom ovako glupe rasprave (ako se to tako može nazvati, budu?i da samo jedna osoba raspravlja). ako si bio u pazinu, vjerojatno smo se upoznali budu?i da se jasno sje?am da smo u jednom trenutku sjedili s dvojicom beogra?ana za stolom :iconbiggrin:

nadam se da ?eš se priklju?iti i nekim normalnijim raspravama :wave:
Instant Geek. Just Add Coffee.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Narodno Oslobodila?ka Srpska Fronta

:uzdravlje:
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Unread post by Sandman »

Zoran wrote:Narodno Oslobodila?ka Srpska Fronta

:uzdravlje:
A HA, ZNAO SAM!!

:x

Boli glava.
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Zoran wrote::( taman diskusija lijepo napredovala prema op?em flejmu i onda do?e Nyarlathotep i sve upropasti! Subverzivni elementu! :(
trol?ino jedna
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Lakat Brade Pedalj Muža wrote: Dakle, na razvalinama Austro-Ugarske, poglavito zalaganjem Hrvata, nastala je zemlja Južnih Slavena, Kraljevina Jugoslavija, u kojoj je vlast odmah diktatorski uzurpirala velikosrpska dinastija Kara?or?evi?a. Hrvatska i Hrvati u novoj državi nisu doživjeli ostvarenje svojih težnji i ve? tada po?inju problemi i sukobi. Dolazi II.S.R. i nastaje DFJ pa FNRJ pa SFRJ. Rat je iznjedrio izdajni?ke i zlo?ina?ke skupine i me?u Hrvatima i me?u Srbima (ustaše, ?etnici, Jasenovac, Banjica...)... nakon rata komunisti dolaze na vlast, no najve?e pogrome tada doživljavaju upravo Hrvati (Bleiburg, križni put), (da ne spominjem Neum, Boku, Srijem etc...)dok u vojsci i miliciji kao i upravnim institucijama majoritet dobivaju srpski kadrovi, a politi?ka mo? koncentrira se u Beogradu. Plemeniti ideali bratstva i jedinstva ipak zaživljavaju pod željeznom rukom Tita, no nezadovoljstvo tinja i me?u Hrvatima (koji žele ravnopravnije sudjelovanje u spomenutim grupacijama i samostalnije odlu?ivanje o svome gospodarstvu) i me?u Srbima (koji žele još izrazitije teritorijalno i vlastodrža?ki profitirati). Nezadovoljstvo postoji i u drugim republikama i pokrajinama, ali ne?u sada o tome. Nakon Titove smrti inercija još neko vrijeme pokre?e bratstvojedinstveni jugobrod, no razlike se konkretiziraju u akcijama. SANU je ideološki nositelj velikosrpskog pokreta koji ultimativno zahtijeva majoritet i vlast Srbije i Srba, a Miloševi? pistaje izvršitelj. Prvo se protuustavno mijenja ustavni položaj Vojvodine i Kosova, potom se sinkroniziranom partijskom i politi?kom akcijom nastoji uvesti pravilo jedan ?ovjek jedan glas, eliminirati samostalnost republika, kao i rotaciju na ?elu vlasti, a propaganda po?inje govoriti o velikoj Srbiji do linije Karlobag-Karlovac-Virovitica. Druge republike to nikako ne žele prihvatiti i par godinamo imamo silnu politi?ku krizu, koja dovodi do odluka Hrvatske, Slovenije, BiH i Makedonije da, nakon što Srbija nikako nije prihva?ala labavu konfederaciju, iskoriste svoje ustavno pravo "samostalnosti do uklju?ivo odcjepljenja". Miloševi?evsko-sanuovska propagandna mašinerija izaziva pravu op?u velikosrpsku nacionalnu histeriju u Srbiji i šire (sjeti se samo milijunskih okupljanja na Kosovu i u Begradu, masovne jogurt-revolucije i mitingašenja). Vojska, ?iji zapovjedni kadar u golemoj ve?ini ?ine Srbi, staje uz Miloševi?a, izuzima oružje TO-a, priprema se za nasilnu potporu miloševi?evskoj vlasti. Propaganda djeluje i me?u Srbima u Hrvatskoj i BiH i drugdje, pa razni Marti?i, Babi?i, Raškovi?i, Hadži?i i ini po?inju svoje akcije balvanima i mitinzima. Srbija i JNA ih naoružavaju do zuba, razni Šešelji, Arkani, Giške, kapetani Dragani i ostali oformljuju uz potporu Srbije i JNA svoje ekstremno ?etni?ke skupine. Svima je jasno da ?e se ?etiri republike izdvojiti, a velikosrpska bratija želi iz toga iza?i s granicama do spomenute linije. U Hrvatskoj na vlast dolazi desni?arska vlada što srpska propaganda izvrsno koristi još više homogeniziraju?i, zastrašuju?i i pripremaju?i svoj narod na rat. Kako Hrvatska i Slovenija proglašuju osamostaljenje i svijet ih priznaje tako kre?e oružana intervencija JNA i srbo?etni?kih formacija, nošena op?im valom nacionalne euforije. Hrvatska se teško opire jer nema oružja. Formiraju se dragovolja?ki odredi koji se gotovo goloruku bore protiv nadmo?nog i do zuba naoružanog neprijatelja. Tre?ina Hrvatske je okupirana uz od II. svjetskog rata nevi?en genocid i zlo?ine. DUbrovnik, Gospi?, Karlovac, Šibenik, Osijek, Vinkovci... pa i Zagreb su pod vatrom, a Vukovar je najstrašniji primjer. Jesi li vidio jadne kolone izbjeglica, raspojasane ?etni?ke kolone kako marširaju i pjevaju "spremaj salate, klat ?emo Hrvate"... još se ne zna za sudbinu nekoliko tisu?a zarobljenika Vukovaraca. Hrvatska se ipak uspjela obraniti uz goleme ljudske i materijalne žrtve, no njezin je i politi?ki i gospodarski i eurointegracijski razvitak zaustavljen za nekoliko desetlje?a. Miloševi? je tek nakon poraza i svega što je zbog toga zadesilo Srbiju (izolacija, op?esvjetska osuda, ekonomski kolaps) prestao biti omiljeni vožd i osoba na koju se svalila sva krivica.
koji ti je kurac? (oprosti bane!) ak oš predavat povijest, na?i si namještenje. ovo je forum o sf-u, ne o politici. i emocionalna natovarenost cijelog tvog posta i tvoj self-righteous attitude mi se gadi, a to što namjerno krivo razumijevaš što ti je de?ko htio re?i, ?ini te agitatorom i sija?em mržnje. fuj. idi zabavljaj se na forumu.hr ili ve? negdje where people give a shit.
Last edited by Nimrod on 30 Nov 2005, 18:19, edited 1 time in total.
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
Post Reply