'Ko je poèeo rat?

Mrgudov brlog.

Moderator: Xaotix

User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

pa kad smo ve? kod hrv-srp odnosa, saznala ja danas da je moj komp srbin.

je, tako je.

sestra je naime iz zezancije, kaže, dodala dolje u lengvi? bar srpski, jelte, jezik. i tako ja otvorim fajrfox kadli ono po?me mi pisat ?irilicu.

pa reko, pobogu, koji ti je?!?!

skužim ja dolje mi piše SR umjesto HR. brže-bolje ja prebacim na HR, ali, vidi vraga, opet on po?me pisati ?irilicom. opet ja prebacim. piše HR. ali van ide ?irilica! i tako pet puta!!!

po?nem se derat na komp.

ne pomaže.

po?nem se derat na sestru.

sliježe ramenima.

ne?e pa ne?e. moj se komp opredijelio. morala sam ga silom natjerat da se unormali.

i što bi na sve to rekao moj susjed koji je prozore svog stana i auta oblijepio gotovininim slikama? jel bi pucao u moj komp ili mene što imam takav komp? :scratch:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

Irena, mislim da bi ti sused ucinio uslugu kad bi pucao u taj komp...

ali mozda on nije srbin, mozda je crnogorac (komp naravno, ne sused)...
nema me.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

ne znam za susjeda al ja bi pucao oma
:burn baby: --> dobro di je onaj smajli? koji puca??

ina?e provjeri da ti prozori nisu puknuli ?irili?nu tipkovnicu na default :scratch:
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Pa nije ti kriv komp nego program koji je instaliran ne njega. neki srpski windows, valjda... :ocasion:
At last, the stars are finally right...
Nyarlathotep
Ewok
Posts: 32
Joined: 30 Nov 2005, 11:01
Location: Beograd

Unread post by Nyarlathotep »

ne?e pa ne?e. moj se komp opredijelio. morala sam ga silom natjerat da se unormali.
He, he.... toliko o tolerantnosti i jednakosti. :wave:

:;
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

He, he.... toliko o tolerantnosti i jednakosti.
pa kad sam zaboravila ?irilicu, miša mu poljubim :dontknow:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Pham Nuwen wrote:ali mozda on nije srbin, mozda je crnogorac (komp naravno, ne sused)...
:pale: (ovo nema nikakve veze sa crnogorcima nego s mojom babom)
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

provjeri da ti prozori nisu puknuli ?irili?nu tipkovnicu na default
nisu, HR je još uvijek bio default :dontknow:

jesam li spomenula da u zadnje vrijeme imam puno problema s tim starim kompom? :whip:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

o?ito je da si prekr[?]ila staro praviol sa prozorima
treba ih redovito (barem jednom godi[?]nje a bolje svakih 6 mj.) do temelja oprati

?itaj format c:

:uzdravlje:
Nyarlathotep
Ewok
Posts: 32
Joined: 30 Nov 2005, 11:01
Location: Beograd

Unread post by Nyarlathotep »

Ire wrote:
He, he.... toliko o tolerantnosti i jednakosti.
pa kad sam zaboravila ?irilicu, mi[?]a mu poljubim :dontknow:
He... ja, recimo, nikada svojevoljno nisam koristio cirilicu. Oduvek latinicu... cirilicu dok sam morao u pismenim zadacima u osnovnoj skoli.
Nekako, sve je na latinici.... sve informacije koje su me oduvek interesovale, strani jezici (neracunajuci ruski), cak je i srpskom izdavastvu latinica danas vise zastupljena od cirilice. Sve sto sam ja ikada napisao javno ili privatno, fiktivno ili faktografsko, pisano je na latinici. Kapiram ja vas... cirilica nije vase pismo i nametnuto vam je u YU skolama.
Oduvek se potpisujem latinicom... cirilicu, naravno, citam isko kao i latinicu, samo je ne koristim.

Sto se tice hrvatskog jezika, istina je da nemam pojma sta sve znaci mnogo ovih novih vasih kovanica, ali mi to ne smeta da ga citam i potpuno razumem. Mislim, ako sam svojevremeno napamet znao (debelo razumeo i usvojio) tumacenja Aristotelove poetike od Zdeslava Dukata, mislim da mi hrvatski ne bi pretstavljao problem. :)
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Šuti, nisu tebi preveli "šatl" u "?unak" i "vatrenu komandu" u "paljbeni stožer" :x:

Sva sre?a pa zadnjih godina malo posustaju...
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Unread post by Sandman »

Izitpajn wrote:Šuti, nisu tebi preveli "šatl" u "?unak"
:!: :!: :!:
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Nyarlathotep wrote: Kapiram ja vas... cirilica nije vase pismo i nametnuto vam je u YU skolama.
Sami smo si krivi, kad smo odavno zapustili bosan?icu, koja spada i u hrvatsko kulturno naslje?e. A glagoljica Ĺživi jo[?] samo me?u entuzijastima.

Mislim, koliko jezika zna[?], toliko vrijedi[?]. Isto vrijedi i za pisma. Nekad sam u [?]koli u?io latinicu, ?irilicu i alfabet, dok sam nastojao sam svladati glagoljicu. Od svega, ostalo mi je kakvo-takvo znanje srpske ?irilice.
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Dagi wrote:A glagoljica Ĺživi jo[?] samo me?u entuzijastima.

Mislim, koliko jezika zna[?], toliko vrijedi[?]. Isto vrijedi i za pisma. Nekad sam u [?]koli u?io latinicu, ?irilicu i alfabet, dok sam nastojao sam svladati glagoljicu. Od svega, ostalo mi je kakvo-takvo znanje srpske ?irilice.
Za tvoju informaciju, u Istre glagoljicu u?e u [?]kolama. ?ak na osnovnoj [?]kole u Pore?u i natpis Osnovma [?]kola Pore? je na glagoljice.
At last, the stars are finally right...
Post Reply