'Ko je poèeo rat?

Mrgudov brlog.

Moderator: Xaotix

Lakat Brade Pedalj Muza

Unread post by Lakat Brade Pedalj Muza »

Izitpajn wrote:Oprostit ?e[?], ali ovo mi ne izgleda kao rasprava o beogradskoj konvenciji znanstvene fantastike.
Dakako, ovo je trebala biti rasprava o tvom veselom bratstvojedinstvenom pozivu da se ?oporativno sudjeluje na Beokonu. Nakon moga komentara toga poziva pa tvoga nebuloznog odgovora i jo[?] nebuloznijeg premje[?]tanja postova postala je ovo [?]to jest.
Izitpajn wrote: Da, kad smo ve? kod poznavanja, ja zapravo nemam pojma o tebi. Ne znam tko si, ne znam odakle si, ne znam je li i[?]ta [?]to si napisao o sebi uop?e istina. Ja sam, s druge strane, javno na internetu; svi koji op?e sa mnom znaju moje ime, porijeklo i biografiju. Ti sve to skriva[?], ali zato bez problema zloupotrebljava[?] ono [?]to sam bez zle namjere napisao kako bi me ljudi upoznali.
To?no, ne zna[?] tko sam, ali ti to ne smeta da mi pri[?]iva[?] razne osobine. Ja o tebi tako?er ne znam ni[?]ta (ni ime ni porijeklo ni biografiju) osim [?]to si naveo svoj novinarski rad, a iskreno, i ne zanima me [?]to si i tko si. Komentiram samo ono [?]to napi[?]e[?].

Izitpajn wrote: Ne, ti govori[?] o ljudima koji su ?lanovi kluba ljubitelja SF-a, a ne drŞavni ?inovnici ili bilo ?iji predstavnici. I [?]to je tu to?no SLUŽBENO?
Kao ponavlja?u ponovit ?u ti opet gradivo - Beokon je manifestacija koju organizira odre?ena institucija, grupa gra?ana, savez, udruga, komitet, whatever. Ono [?]to ta grupa organizira obiljeĹženo je, izme?u ostaloga i samom tom grupom. Na primjer, zamisli da u Njema?koj SF konvenciju organizira hitlerjugendovska udruga skinheadsa - tko bi i[?]ao na nju iako ti klinci nisu bili ni u petogodi[?]njem planu u vrijeme holokausta. E sad, kako ?e[?] ti odmah, po svom obi?aju izvu?i ovu re?enicu, prvo udahni, odbbroji do deset, ?itaj dalje, moĹžda shvati[?]. Beokon, dakle, organizira odre?ena institucija, skupina, GG... Nju definiraju njezini ?lanovi, simpatizeri, sponzori... Ako u te spadaju osobe "hitlerjugnedovske" provenijencije, a institucija, skupina, GG... se od toga nije ogradila, [?]tovi[?]e oni su njezini ugledni ?lanovi, simpatizeri, sponzori... onda dok se ta institucija, skupina, GG... sluĹžbeno ne izjasni o tome, moje je mi[?]ljenje da svatko tko drĹži do svoga digniteta, stava, po[?]tenja... niti sa institucijom, skupinom, GG... niti sa manifestacijom koju organizira ne smije imati nikakve veze. To vrijedi i za institucije, skupine, GG... ovdje!
Ovo odgovara i na neka druga pitanja iz tvoga posta, pa ih ne?u ponavljati, valjda ?e[?] uspjeti i sam to shvatiti.
Izitpajn wrote: O?e[?] jo[?] jednu herezu? U mom je materijalnom interesu da Hrvatska, Srbija, BiH i CG postanu jedno trĹži[?]te.
Uvijek iznova pokazuje[?] kako ni[?]ta ne shva?a[?]. I ja sam apsolutno za to. Ali ti jo[?] treba[?] puno papati da spozna[?] i razlike izme?u odre?enih nuĹžnosti i kulturolo[?]ko-sociolo[?]kog povezivanja. Izrael i Njema?ka su ostvarili gospodarsku suradnju, ali njema?ki umjetnici do ju?er nisu smjeli nastupati u Izraelu. Sapienti sat!
Izitpajn wrote: Mislim da se sasvim lako moĹže argumentirati da si ti jedna obi?na anonimna pizda.
Hvala na komplimentu pa ?u ti u tvome stilu uzvratiti ?injenicom da si ti jedno neanonimno govno.
Izitpajn wrote: Za tebe: i dalje mislim da treba[?] biti zahvalan Srbima za sve [?]to su u?inili Hrvatskoj jer je to bio jedini na?in da se popne[?] na moral high ground (kako se to kaĹže na hrvatskom?) i da se osje?a[?] pravednikom koji je po ne?emu bolji od nekih drugih ljudi. Jedini razlog zbog kojeg inzistira[?] na isprici je [?]to ti to inzistiranje daje mo?, razloge da popuje[?] drugima i govori[?] kako na ovome svijetu ima netko tko je manje u pravu od tebe. Savjetujem ti da se [?]to prije okrene[?] sebi i da postigne[?] neki osobni uspjeh, jer ako se Srbi zaista jednog dana i ispri?aju, izmaknut ?e ti tlo pod nogama i opet ?e[?] zavr[?]iti totalno izgubljen u blatu prosje?nosti i sivila i pitat ?e[?] se gdje je nestala sva ta mo? kojom si tako dugo bezbriĹžno vitlao.
Ha-ha-ha, ovo me je stvarno nasmijalo. Ja sam postigao uspjeh kakav ti nikad ne?e[?]. Tvoje prizemno psihologiziranje je pateti?no retori?ko skribentski poku[?]aj da me omalovaĹži[?], a sebe uzdigne[?]. Sorry, ali proma[?]io si metu za 180 stupnjeva.
Izitpajn wrote: Za ostale: I ja sam dosta dugo smatrao da se Srbi trebaju ispri?ati Hrvatima i da mogu razgovarati samo s onim Srbinom koji stane pred mene i kaĹže "?uj, mislim da ono [?]to su Srbi radili '91. nije bilo u redu". Me?utim, onda sam se susreo sa Srbima koji su to podrazumijevali - [?]to je bilo sasvim o?igledno iz njihovog nastupa - i zaklju?io sam da bi bilo vrlo glupo inzistirati na nekakvom sluĹžbenom deklariranju. Kao prvo, Hrvati u Domovinskom ratu nisu bili Ĺžrtve. Hrvati su bili pobjednici. Za[?]to bi se neki tamo luzeri morali ispri?avati pobjednicima? Da, vjerojatno su mnogi Srbi jo[?] uvijek nabru[?]eni na Hrvate, ali neka ih! Tko gubi, ima pravo da se ljuti! Kao drugo, ja ?ak nemam problema razgovarati s nekim Srbinom koji ima, jelte, svoje mi[?]ljenje o ratu. Ja sigurno s nekim takvim ne?u biti prijatelj, ali ne zato jer me takav stav "vrije?a", nego jednostavno zato jer ?injenice kaĹžu da su Srbi po?eli rat, svatko tko ne po[?]tuje ?injenice je budala, a ja s budalama ne Ĺželim imati posla. I gotovo. Drugim rije?ima: traĹžiti ispriku od nekoga tko ionako prihva?a istinu je bespredmetno, pa ?ak i uvredljivo. Ako ja njega imalo po[?]tujem, ne?u inzistirati na tome, jer ako je ?ovjek u redu, za[?]to mu nabijati na nos ne[?]to za [?]to ionako nije odgovoran, a ima puno kretena s ove strane koji mu trpaju odgovornost koja tako o?ito nije njegova. A traĹžiti ispriku od nekoga tko je kreten, pa, tko Ĺželi ispriku od kretena, neka je i traĹži. Ja s kretenima, kao [?]to rekoh, ne Ĺželim imati posla.
Kao i obi?no ne sagledava[?] cjelinu nego detalje. Stoji dobar dio ovoga [?]to si rekao, ali ne u kontekstu ove diskusije. Upravo zbog toga je, primjerice ovih dana izbio skandal s makedonskim generalom Miroslavom Stojanovskim. Pojedinac kreten je pojedinac kreten, ali institucija, skupina, GG... sa manifestacijom koju organizira je ne[?]to sasvim drugo (ponovno pro?itaj gore).
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

pozivam zara?ene strane na primirje ina?e ?u se po?eti igrati amerikanaca!

Izitpajne, pametniji popušta, pa daj budi pametniji.

LBPM, kao prvo i osnovno, premiještanje postova se desilo jer je tema rasprave promijenjena. kao što se postovi uvijek sele kad i ukoliko do?e do promijene teme rasprave. ovdje se nijednom rije?ju ne spominje beocon, stoga raspravi nije mjesto u threadu o beoconu. "kako" je zapo?ela rasprava, nije relevantno. ako ti se ne svi?a odluka moderatora/administratora, možeš slobodno odšetati s foruma.

kao drugo, shva?amo tvoj stav prema srbiji i srbima. shvati i ti da ima ljudi koji druga?ije misle od tebe. ho?eš li napadati sve te ljude i ulaziti u rasprave s njima, tvoj je izbor. ali, ponavljam, na ovim se forumima ne podržava nikakvo poticanje mržnje prema ljudima druge vjere/nacionalnosti/rase itd. smatraj se upozorenim (sad ve? dvostruko). ako ti politika ne da mira, odi nekamo drugdje raspravljati o njoj, jer ovo definitvno nisu forumi za takvo što.
Instant Geek. Just Add Coffee.
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

Sandman wrote:Smrt Fašizmu, Sloboda Narodu!

:uzdravlje:
I tebi, sinko!
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

ire wrote: LBPM...
... ako ti se ne svi?a odluka moderatora/administratora, moĹže[?] slobodno od[?]etati s foruma.
Ali radije ipak nemoj. :;
At last, the stars are finally right...
Lakat Brade Pedalj Muza

Unread post by Lakat Brade Pedalj Muza »

ire wrote:pozivam zara?ene strane na primirje ina?e ?u se po?eti igrati amerikanaca!
SrdĹžbu mi, boginjo, poj Ire, NOSFa [?]efice, Pogubnu, kojano zada foruma[?]ima tisu?u jada...
ire wrote:Izitpajne, pametniji popu[?]ta, pa daj budi pametniji.
Ovdje moram zatraĹžiti ispravak krivog navoda - JA SAM PAMETNIJI!
ire wrote:LBPM, kao prvo i osnovno, premije[?]tanje postova se desilo jer je tema rasprave promijenjena. kao [?]to se postovi uvijek sele kad i ukoliko do?e do promijene teme rasprave. ovdje se nijednom rije?ju ne spominje beocon, stoga raspravi nije mjesto u threadu o beoconu. "kako" je zapo?ela rasprava, nije relevantno. ako ti se ne svi?a odluka moderatora/administratora, moĹže[?] slobodno od[?]etati s foruma.
Maine liebe Ire, kao prvo, moĹžda smo ?itali razli?ite postove, ali rije? jest o Izitpajnovu pozivu da se ide na Beokon, o ?emu sam ja iznio svoje mi[?]ljenje, a Izitpajn ga nastojao opovrgnuti, pa kako je shvatio da ?e netko moĹžda podrĹžati moje mi[?]ljenje, brzo je taj dio diskusije prebacio u posebnu temu, kako bi diskusija s pozivom na Beokon ostala djevi?anski ?ista. Kao drugo, dakako da je relevantno kako je diskusija po?ela jer to daje motiv raspravi, uzroke, duh rasprave, smjerove u kojima diskusija ide i tako to. Zamisli da ?ita[?] roman, a netko ti je izrezao prvu tre?inu jer nije bitno kako je radnja po?ela. Glupo bi bilo tako ?itati, zar ne? Kao tre?e, za[?]to mene tjera[?] s foruma a ne i, odnosno samo, Izitpajna, jer on je zapo?eo neprimjerenim pona[?]anjem, a ne ja? Ili moĹžda tu igra neki drugi kec, kako bi rekao ?oka Bala[?]evi??
ire wrote:kao drugo, shva?amo tvoj stav prema srbiji i srbima. shvati i ti da ima ljudi koji druga?ije misle od tebe. ho?e[?] li napadati sve te ljude i ulaziti u rasprave s njima, tvoj je izbor. ali, ponavljam, na ovim se forumima ne podrĹžava nikakvo poticanje mrĹžnje prema ljudima druge vjere/nacionalnosti/rase itd. smatraj se upozorenim (sad ve? dvostruko). ako ti politika ne da mira, odi nekamo drugdje raspravljati o njoj, jer ovo definitvno nisu forumi za takvo [?]to.
Maine liebe Ire, oprosti jadniku koji ne razumije stvari pa moli da mu ih razjasni[?], ali moĹže[?] li uperiti prstom gdje sam ja to poticao mrĹžnju prema ljudima druge vjere/nacionalnosti/rase itd. da bi me morala opominjati?!Jesi li sigurna da smo ?itali isti topik? Ja sam u topiku pro?itao kako je Izitpajn pokrenuo politi?ku diskusiju (BTW, jedna definicija kaĹže SVE JE POLITIKA) o odlasku na Beokon, a njega ne opominje[?], Izitpajn je zapo?eo s izravnim vrije?anjem nazvav[?]i me pizdom, a njega ne opominje[?] (ili je to ovdje normalno i pristojno nazivanje ?lanova foruma prepuno ljubavi umjesto mrĹžnje), Izitpajn je politi?ku notu diskusije digao na n-tu potenciju a njega ne opominje[?] i ne prijeti[?] mu... Takvom sam dvojno[?]?u izrazito zbunjen. Jesmo li na ovom forumu svi jednaki ili su neki jednakiji od drugih? Uputi me, maine liebe, kako bih znao [?]to je ovdje zakon i tko je iznad zakona, a tko je raja. Mene si o?ito svrstala u raju, a ne znam za[?]to. Hvala unaprijed na poja[?]njenjima!
Lakat Brade Pedalj Muza

Unread post by Lakat Brade Pedalj Muza »

Dagon wrote:
ire wrote: LBPM...
... ako ti se ne svi?a odluka moderatora/administratora, moĹže[?] slobodno od[?]etati s foruma.
Ali radije ipak nemoj. :;
Dagon, my evil queen, you are the greatest!

Smiley koji [?]alje puse!
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

:shock: LBPM, sori, ali ti fakat imaš problema
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

i prestani mi se "prisno" obra?ati, ne poznamo se.
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

ponavljam, drugi put: upozoren si.
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Zoran wrote:Što se ti javljaš, USTAŠO!!
?uli smo te u Pazinu!! :!:
Ne, ne ?ekaj, imam objašnjenje! IMAM OBJAŠNJENJE!

Dakle, kao prvo, napili smo se. Okej, napio sam se, za ostale ne znam. Dalje, atmosfera je bila zajebanska, ono, cerekanje, subverzivni vicevi i sve, i kad su krenule politi?ke parole, onda je, jelte, trebalo biti subverzivan i kad je netko ispalio "Za domovinu s Titom", ja sam, naravno, ispalio ono najsubverzivnije i najradikalnije i NAJSUPROTNIJE što sam znao. Naravno, pošto mi je prednji režanj bio malo umrtvljen, umjesto "Naprijed" izletjelo je "Spremni" (uh, a zamisli da mi to izleti u Beogradu!). Ali, pazi sad, to za moj mozak uop?e nije bio nekakav fašisti?ki pozdrav. Naime, SJE?AM SE da sam u tom trenutku podigao desnu ruku, ali NE kao ono ?api?evo mjerkanje kukuruza, nego u pozdrav koji su drugovi donijeli iz Španije, visoko uzdignuta šaka.

Osim toga, u puno više filmova se vi?e "Za dom spremni" nego "Za domovinu s Titom - naprijed" i tako je refleks nadvladao razum. I nikako ne treba zanemariti element sli?nosti: "ZA DOMovinu s Titom..." jel...
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Lakat Brade Pedalj Muža wrote: gadi mi se ... nerazumijevanju stvari, glupost, lupetanje ... ravno je petokolonaštvu ... niti uop?e imaš prava o ovome raspravljati ... pove?i traktat o vlastitoj gluposti ... režiranje i iskrivljavanje diskusije ... ponavljaš svoje skribentske novinarskoizmišljenedrugimauustastavljeneanikad izre?ene rije?i ... mogu popušiti samo maloumni ... silne hipertrofirane rije?i i opisi ... slijep ... jadno je ... poziv na bratstvojedinstveni odlazak ... budalaštine ... preblesave su i presmiješne ... neto?na i isfabricirana ... cušpajza koji si nadrobio ... rasprava o tvom veselom bratstvojedinstvenom pozivu ... ?oporativno sudjeluje na Beokonu ... nebuloznog odgovora i još nebuloznijeg premještanja postova ... ništa ne shva?aš ... trebaš puno papati ... prizemno psihologiziranje ... pateti?no retori?ko skribentski pokušaj ...
Sestro, inekciju!
Ja o tebi tako?er ne znam ništa (ni ime ni porijeklo ni biografiju) osim što si naveo svoj novinarski rad, a iskreno, i ne zanima me što si i tko si.
Iskreno, mislim da lažeš, ali ne da mi se sad kopati po svojim i tvojim starim postovima da bih to dokazao, pa neka ostane na tome.
Beokon, dakle, organizira odre?ena institucija, skupina, GG... Nju definiraju njezini ?lanovi, simpatizeri, sponzori... Ako u te spadaju osobe "hitlerjugnedovske" provenijencije, a institucija, skupina, GG... se od toga nije ogradila, štoviše oni su njezini ugledni ?lanovi, simpatizeri, sponzori...
Lijepo te molim da mi navedeš, imenom i prezimenom, a može i samo nadimkom ako ne znaš, ?lanove LK-a 'hitlerjugendovske' provinijencije zbog kojih treba masovno bojkotirati odlazak u BG.

Ire, lijepo te molim, ako odlu?iš da intervenišeš, ostavi ovo pitanje, jako me zanima odgovor.
ali njema?ki umjetnici do ju?er nisu smjeli nastupati u Izraelu.
Znaš, baš sam razmišljao o ovome i pala mi je na pamet analogija s holokaustom. I onda sam shvatio da su Židovi jedini narod na kugli zemaljskoj koji se u WWII može smatrati apsolutnom žrtvom. Oni su jednostavno poklani i oni su jedini koji se nikome nemaju zašto ispri?avati. Bar što se ti?e doga?aja do '45. Nakon toga su i oni debelo okrvavili ruke.

A što se ti?e njema?kih umjetnika u Izraelu, ako je to uop?e istina i jako bih htio to provjeriti, to je vjerojatno zato jer se dogodilo da je narod fašisti?kih žrtava stvorio fašisti?ku državu koja je utemeljena na genocidu i etni?kom ?iš?enju. No, to je ve? druga tema.
ire wrote: pozivam zara?ene strane na primirje ina?e ?u se po?eti igrati amerikanaca!
Da sam zadužen za ovaj dio foruma i da nisam direktno sudionik u raspravi, ja bih ve? davno po?eo seckati.
Izitpajne, pametniji popušta, pa daj budi pametniji.
Okej, da citiram ?oleta koji ima glupih izjava, ali ova nije me?u njima. Dakle, na (možda i ne samo) jednom koncertu krajem '90-ih rekao je: "...pre deset godina rekao sam vam da se maknete budalama, da pametniji popušta i tako to. Ali danas vidim da sam pogrešio, da je možda i moja krivica sve ovo šta se desilo, jer kako se koji od pametnih makne, tako *hop* budala uleti na njegovo mesto. I isterali nas totalno. I danas vam kažem, ne mi?ite se više budalama, ne popuštajte, ostanite ?vrsto tu gde jeste..." ili tako nekako...

Osim toga, zašto bih bio pametan, pa tako je lijepo biti glup. Pa vidi Lakta, misliš da je on nesretan?
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

E, da, ovo sam zaboravio:
anonimna pizda
neanonimno govno
Dakle, dok je ona prva uvredu argumentirana pa ?ak i pomalo duhovita, ova druga je samo vukgarna i neoriginalna. Jebote, pa ?ak ne znaš ni vrije?ati sa stilom!
User avatar
Romantica
Jedi Master
Posts: 272
Joined: 22 Jul 2005, 09:11

Unread post by Romantica »

Iro carice .... vrijeme je da zaklju?a[?] ovaj topic dok nam se ?lanovi nisu ozbiljno zaratili :x Evo ... ve? me boli glava od udaranja, hajd' please, pa da se vratimo onome zbog ?ega i jesmo ovdje, SF-u i F...
Mah - mah
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Ej, ma nemojte zaklju?avat! Kona?no se nešto dešava, a vi bi zaklju?avali!
Post Reply