'Ko je poèeo rat?

Mrgudov brlog.

Moderator: Xaotix

Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Lakat Brade Pedalj Muža wrote:
Zoran wrote:Zar bih se ja trebao nekom ispri?avati za konc-logore u Bosni?
Bosna je druga država
Naravno da je druga država. I ljudima iz Beograda je Hrvatska druga država :scratch: Ne vidim zašto bi se neki tip iz Beograda koji je piškio u pelene dok su njegovi sunarodnjaci radili sranja po Hrvatskoj trebao ispri?avati, ako se je ne trebam ispri?avati za to što su moji sunarodnjaci radili sranja po Bosni. :dontknow:
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Btw. ja mislim da su rat po?ele feministkinje. Jesu, majkemi :blob:
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Pedalj Lakat... wrote: Uop?e mi nisu jasne te gluposti s premještanjem postova. To je režiranje i iskrivljavanje diskusije i tim se zahvatom gube zna?ajni elementi.
Oprostit ?eš, ali ovo mi ne izgleda kao rasprava o beogradskoj konvenciji znanstvene fantastike.
Izitpajn wrote: Okej, onda sam se zajebo, napravio budalu od sebe i red je da se pospem šleperom pepela. Greška ide na moju dušu.
Pa, koliko sam vidio iz tvojih dosadašnjih diskusija, to ti je standardna osobina.
Oprostite, vele?asni, duboko se kajem.
Ništa nisi nau?io niti shvatio iz gornje svoje re?enice (zna?i da si se lažno samokriti?ki osvrnuo) pa ponavljaš svoje skribentske novinarskoizmišljenedrugimauustastavljeneanikad izre?ene rije?i. Takve ti fore mogu popušiti samo maloumni i zapravo ne zavre?uju odgovor, ali kako sam ja dobra duša, evo ti još jedne besplatne lekcije.
Eto, ima još dobrijeh ljudi na ovome svijetu. Idem oma zapalit svije?u u katedralu.
Ti ne znaš ništa o mojim patnjama, pa se ne petljaj u njih i ne spominji ih.
Da, kad smo ve? kod poznavanja, ja zapravo nemam pojma o tebi. Ne znam tko si, ne znam odakle si, ne znam je li išta što si napisao o sebi uop?e istina. Ja sam, s druge strane, javno na internetu; svi koji op?e sa mnom znaju moje ime, porijeklo i biografiju. Ti sve to skrivaš, ali zato bez problema zloupotrebljavaš ono što sam bez zle namjere napisao kako bi me ljudi upoznali.
Da pažljivo ?itaš napisano umjesto što odmah ska?eš i otvaraš vatru, vidio bi da ne govorim o cjelokupnom srpskom narodu, neki moji dobri lege žive tamo i nerijetko ih posje?ujem, ja govorim o SLUŽBENIM odnosima.
Ne, ti govoriš o ljudima koji su ?lanovi kluba ljubitelja SF-a, a ne državni ?inovnici ili bilo ?iji predstavnici. I što je tu to?no SLUŽBENO?
Tvoje silne hipertrofirane rije?i i opisi i pripisivanje onoga što nije re?eno i izmišljanje zaklju?aka kojih nema, ne?e izmijeniti ?injenicu o tome tko je zapo?eo agresiju, tko je ?inio zlo?ine svojim službenim i neslužbenim trupama, tko je posizao za tužim teritorijem, tko je razarao, ubijao i plja?kao, kao što ne?e izmijeniti ?injenicu da postoji razlika izme?u pojedinaca i društva u cjelini, izme?u pojedinaca i institucija.
Ja sam vjerojatno malo retardiran i promi?u mi dometi tvoje visoke logike, ali ovdje sam nabrojao tri dijela re?enice me?u kojima ne vidim apsolutno nikakvu vezu. Dakle:

"hipertrofirane rije?i i opisi..." Okej, tvoja ocjena mog nastupa. Ajmo dalje.

"tko je zapo?eo agresiju..." Da, to svi znamo, to nikad nije ni bilo u pitanju. Ajmo dalje.

"postoji razlika izme?u pojedinaca i društva..." Apstraktna tvrdnja koja stoji sama za sebe, ali koju ja nisam uspio uglaviti u ostatak re?enice.
Institucije, udruge gra?ana i sli?ne grupacije zrcale kolektivno mišljenje svojih ?lanova, a ako se ta grupacija ne ogradi od onoga što ?ine njezini ?lanovi, ako ne osudi njihova nedjela, to zna?i da ih prihva?a i slaže se s njima.
A netko od ?lanova "Lazara Komar?i?a" je ?inio ratne zlo?ine?
A ako netko prihva?a službene odnose s takvom grupacijom bez da zine, to tako?er zna?i da prihva?a i slaže se s onim što ta grupacija proklamira.
A šta da ti kažem, deda mi je bio u UDBi, hrvatomrštvo nam je u genima... Svaki dan se malo recnem i gucnem pa da se napijem ustaške krvi...
To što si ti slijep za to jadno je, ali ostaje tvoje privatno svojstvo sve dok ga ne po?neš širiti na op?e, poput tvoga poziva na bratstvojedinstveni odlazak na Beokon.
O?eš još jednu herezu? U mom je materijalnom interesu da Hrvatska, Srbija, BiH i CG postanu jedno tržište. Ajde, požuri, nitroglicerin je u gornjoj ladici, jednu ispod jezika i udahni, izdahni, udahni, izdahni...
Zadivljuje da uz telepatiju (?itaš tu?e misli), posjeduješ i empatiju (?itaš tu?e osje?aje). Vrlo si nadaren, nema što. AKo novinarske ?lanke pišeš kao ove postove onda je informacija koja dolazi do ?itatelj krajnje neto?na i isfabricirana.
Dakle, da se nadovežem na gore napisane vlastite re?enice, dok svoj identitet skrivaš kao zmija noge, sasvim uredno koristiš podatke o meni koje sam u dobroj vjeri stavio na internet kako bih se predstavio svima koje zanima s kim razgovaraju. I umjesto da bar budeš pristojan i napadaš moje argumente, na koji god na?in, jer valjda se o tome radi u svakoj diskusiji, ti kukavi?ki, iz sigurnog zaklona, podjebavaš mene kao osobu koriste?i stvari koje nemaju veze niti s tobom niti s temom diskusije. Mislim da se sasvim lako može argumentirati da si ti jedna obi?na anonimna pizda.
Iz cijelog ovog cušpajza koji si nadrobio profiltrirano se može prihvatiti da se cijelo pleme treba osje?ati krivim zbog onoga što su njihovi napravili. Tako je to u svijetu, pro?itaj malo povijesne i sociološke knjige, a bogami i pravne, pa ?eš možda nešto i nau?iti.
Nisam shvatio. Molim priru?nik za imbecile.
Možemo graditi nove mostove, možemo opet suraživati, možemo oprostiti ali tek nakon što se zatraži oprost i izmoli deset O?enaša, Zdravomarija i Slavaocu za pokoru.
Blago tebi u tvom crno-bijelom svijetu.
I to je sve što imaš re?i? Ostao si bez teksta! Ne ?udim se.
Živa istina. Ostao sam bez teksta.
?injenica je da su Srbi i srpska jugovojska na ?elu sa SANU kao ideologom i Miloševi?em kao liderom pokrenuli rat, krvoproli?e, agresiju... (...cut...) E, za to se sve moraju ispri?ati. I tu nema jednostranog sagledavanja krivnje. Ta ?e istina i ta kolektivna krivica vje?no ležati na sadašnjoj i budu?im generacija Srba. (...cut...) Da, neki su i na našoj strani u ratnom vihoru i ludilu ?inili zlo?ine, sramim ih se i krivo mi je što je do njih došlo i kao pojedinac se ispri?avam svakoj žrtvih takvih nedjela, kao što se i predsjednik Mesi? svima ospri?ao za ta pojedina?na zlodjela, upravo zato da ne padne ljaga na, kako ti voliš re?i, cijelo pleme, nego samo na izrode.
Eh, mislim da sad dolazimo do onog bitnog. Na ovo imam dva odgovora. Jedan je za tebe, a drugi za sve ostale koji još ovo ?itaju.

Za tebe: i dalje mislim da trebaš biti zahvalan Srbima za sve što su u?inili Hrvatskoj jer je to bio jedini na?in da se popneš na moral high ground (kako se to kaže na hrvatskom?) i da se osje?aš pravednikom koji je po ne?emu bolji od nekih drugih ljudi. Jedini razlog zbog kojeg inzistiraš na isprici je što ti to inzistiranje daje mo?, razloge da popuješ drugima i govoriš kako na ovome svijetu ima netko tko je manje u pravu od tebe. Savjetujem ti da se što prije okreneš sebi i da postigneš neki osobni uspjeh, jer ako se Srbi zaista jednog dana i ispri?aju, izmaknut ?e ti tlo pod nogama i opet ?eš završiti totalno izgubljen u blatu prosje?nosti i sivila i pitat ?eš se gdje je nestala sva ta mo? kojom si tako dugo bezbrižno vitlao.

Za ostale: I ja sam dosta dugo smatrao da se Srbi trebaju ispri?ati Hrvatima i da mogu razgovarati samo s onim Srbinom koji stane pred mene i kaže "?uj, mislim da ono što su Srbi radili '91. nije bilo u redu". Me?utim, onda sam se susreo sa Srbima koji su to podrazumijevali - što je bilo sasvim o?igledno iz njihovog nastupa - i zaklju?io sam da bi bilo vrlo glupo inzistirati na nekakvom službenom deklariranju. Kao prvo, Hrvati u Domovinskom ratu nisu bili žrtve. Hrvati su bili pobjednici. Zašto bi se neki tamo luzeri morali ispri?avati pobjednicima? Da, vjerojatno su mnogi Srbi još uvijek nabrušeni na Hrvate, ali neka ih! Tko gubi, ima pravo da se ljuti! Kao drugo, ja ?ak nemam problema razgovarati s nekim Srbinom koji ima, jelte, svoje mišljenje o ratu. Ja sigurno s nekim takvim ne?u biti prijatelj, ali ne zato jer me takav stav "vrije?a", nego jednostavno zato jer ?injenice kažu da su Srbi po?eli rat, svatko tko ne poštuje ?injenice je budala, a ja s budalama ne želim imati posla. I gotovo.

Drugim rije?ima: tražiti ispriku od nekoga tko ionako prihva?a istinu je bespredmetno, pa ?ak i uvredljivo. Ako ja njega imalo poštujem, ne?u inzistirati na tome, jer ako je ?ovjek u redu, zašto mu nabijati na nos nešto za što ionako nije odgovoran, a ima puno kretena s ove strane koji mu trpaju odgovornost koja tako o?ito nije njegova. A tražiti ispriku od nekoga tko je kreten, pa, tko želi ispriku od kretena, neka je i traži. Ja s kretenima, kao što rekoh, ne želim imati posla.
Ako me neki Vukovarac upita o tebi, ispri?at ?u mu se i zamoliti ga za oprost zbog tvojih vi?enja.
S obzirom na upravo odgledanu Latinicu, trebao bi mu se ispri?ati zbog toga što su Hrvati izdali Vukovar.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Unread post by Xaotix »

JA wrote:Troll: a newsgroup post that is deliberately incorrect, intended to provoke readers; or a person who makes such a post
zoran wrote:Btw. ja mislim da su rat po?ele feministkinje. Jesu, majkemi :blob:
I krumpirove zlatice!!!

Zavjera medjunarodnih i medjuvrsnih razmjera!
Randomness is strong with this one!
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Mislim da je ovo pravi topic za to:

Svima vama (a pogotovo Lakatbrade Pedaljmuža) želim SRETAN 29. NOVEMBAR, DAN REPUBLIKE!!! :ocasion:
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Unread post by Xaotix »

Zoran wrote: Svima vama (a pogotovo Lakatbrade PedaljmuĹža) Ĺželim SRETAN 29. NOVEMBAR, DAN REPUBLIKE!!! :ocasion:

:wav: HOCEMO STAFETU! :wav:

:mrgreen:
Randomness is strong with this one!
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Zoran wrote:Btw. ja mislim da su rat po?ele feministkinje. Jesu, majkemi :blob:
?ek, ?ek da te Ire pro?ita, dobi?eš ti svoje. :cyclopsani: (znaš li ti kako je završila rasprava o Krvi?)
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Izitpajn wrote: Mislim da se sasvim lako može argumentirati da si ti jedna obi?na anonimna pizda.
lol?ina
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Izitpajn wrote: Za ostale: I ja sam dosta dugo smatrao da se Srbi trebaju ispri?ati Hrvatima i da mogu razgovarati samo s onim Srbinom koji stane pred mene i kaže "?uj, mislim da ono što su Srbi radili '91. nije bilo u redu". Me?utim, onda sam se susreo sa Srbima koji su to podrazumijevali - što je bilo sasvim o?igledno iz njihovog nastupa - i zaklju?io sam da bi bilo vrlo glupo inzistirati na nekakvom službenom deklariranju. Kao prvo, Hrvati u Domovinskom ratu nisu bili žrtve. Hrvati su bili pobjednici. Zašto bi se neki tamo luzeri morali ispri?avati pobjednicima? Da, vjerojatno su mnogi Srbi još uvijek nabrušeni na Hrvate, ali neka ih! Tko gubi, ima pravo da se ljuti! Kao drugo, ja ?ak nemam problema razgovarati s nekim Srbinom koji ima, jelte, svoje mišljenje o ratu. Ja sigurno s nekim takvim ne?u biti prijatelj, ali ne zato jer me takav stav "vrije?a", nego jednostavno zato jer ?injenice kažu da su Srbi po?eli rat, svatko tko ne poštuje ?injenice je budala, a ja s budalama ne želim imati posla. I gotovo.
podržavam
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Xaotix wrote:
Zoran wrote: Svima vama (a pogotovo Lakatbrade Pedaljmuža) želim SRETAN 29. NOVEMBAR, DAN REPUBLIKE!!! :ocasion:

:wav: HOCEMO STAFETU! :wav:

:mrgreen:
:!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Štafeta je za DAN MLADOSTI, tudume!!!!

Odma da si nau?io napamet "Titov naprijed", "Jamu" i "?amac na kupi! Ve?eras ispitujem!
Nimrod wrote: (znaš li ti kako je završila rasprava o Krvi?)
U krvi ;)
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Unread post by Sandman »

Smrt Fašizmu, Sloboda Narodu!

:uzdravlje:
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Nimrod wrote:
Zoran wrote:Btw. ja mislim da su rat po?ele feministkinje. Jesu, majkemi :blob:
?ek, ?ek da te Ire pro?ita, dobi?eš ti svoje. :cyclopsani: (znaš li ti kako je završila rasprava o Krvi?)
ignore mode
Instant Geek. Just Add Coffee.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Izitpajn wrote:Štafeta je za DAN MLADOSTI, tudume!!!!

Odma da si nau?io napamet "Titov naprijed", "Jamu" i "?amac na kupi! Ve?eras ispitujem!
Što se ti javljaš, USTAŠO!!
?uli smo te u Pazinu!! :!:
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Unread post by Xaotix »

Izitpajn wrote:Ĺ tafeta je za DAN MLADOSTI, tudume!!!!
:oops:

Prvo: Ponijelo me... :dontknow:
Valjda je dugo nije bilo pa se eto zaboravilo...

Drugo: Stari mi ima rodjendan... Ajde, 28.11. ali to ne znaci da ga ne mozemo slaviti na Dan Republike! Ako moze Tile imati stafetu, moze i moj stari! :D

Trece: Nema nista od Branka ?opi?a??? :scratch:
Randomness is strong with this one!
Post Reply