nije mi uopæe smiješno

Mrgudov brlog.

Moderator: Xaotix

User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

nije mi uop?e smiješno

Unread post by Ire »

- Koja je razlika izmedju zeljeza i zene?
- Zeljezo se kuje dok je vruce, a zene su kuje dok su vruce.
ovo je vic koji bi mi možda i bio smiješan (da, ja se mogu smijati i šovinisti?kim vicevima jer viceve op?enito shva?am kao satiru), da zadnjih par tjedana nije bio overload sa šovinizmom i to u svjetskim razmjerima..

prvo je bila ona stvar s harvardskim rektorom koji je izjavio da ženski mozak nema kapacitete za hvatanje ukoštac sa znanoš?u i pritom ostao živ. poslije se izvla?io da su njegove rije?i krivo protuma?ene. bile one doista krivo protuma?ene ili ne, ?injenica ostaje da je za vrijeme njegovog rektorata sustavno smanjivan broj žena zaposlenih na sveu?ilištu. što nam to govori?

neki dan sam ?itala kako je jedan od istaknutijih izraelskih rabina rekao da izrelke ne bi trebale nositi crvenu boju jer je to boja prostituki. nije se izjasnio bi li se i izraelci trebali odre?i te boje. ili prostitutki.

u ju?erašnjim je novinama osvanula slika nasmijanog supruga austrijske ministrice unutarnjih poslova. on je za novine izjavio - ozbiljno i bez bojazni da ?e netko njegove rije?i krivo protuma?iti - da je ženama mjesto u kuhinji te da je 'njihovo da odgajaju djecu i gotovo'. on žene vidi kao konzumentske glupa?e, jer 'stalno kupuju' i 'ako jedna ima dobar kaput, odmah ga želi kupiti i druga', te dodaje 'i onda se ?udimo da više nemamo novaca za djecu'.. ?ovjek je, naime, menadžer ženskog rukometnog kluba. o?ito se puno druži sa ženama pa zna sve o njima. supruga mu je ministrica unutarnjih poslova Austrije i osvaja?ica srebrne medalje u sedmoboju na OI u Meksiku 1968., dakle postigla je puno više nego on. za nju bi, po njemu, bilo bolje da se držala kuhinje, jer tada ga ne bi pratio ovaj strašan osje?aj manje vrijednosti koji ga je i nagnao da ovako pametuje narodu.

šovinizam je nešto s ?im žene nau?e živjeti. ako smo pametne, na?emo krug ljudi u kojem takvo nešto ne postoji, no to ne zna?i da izvan naše male ograde šovinizam nije ?injenica. možda ?e opet netko na?i za shodno da me podbode pa mi re?i da sam sufražetkinja ili feministica, ali to je još jedan od oblika šovinizma, dakle nešto s ?im sam nau?ila živjeti. ja sebe smatram normalnom osobom, a smatram da bi normalne osobe na ovakve stvari trebale reagirati, ako ikako onda barem negodovanjem, jer se šutnjom i pasivnoš?u, na kraju krajeva, ovakvi blesani samo još više poti?u.
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Aranel
Pa'u 10. razine
Posts: 466
Joined: 05 Oct 2003, 15:20
Location: Istočna Anarhija
Contact:

Unread post by Aranel »

Ma takvi koji 'smišljaju' takve viceve o?igledno imaju problema s osje?ajem manje vrijednosti i sve što mogu re?i za njih je "jaaaaaadni".
takve izjave uop?e u meni samo pobu?uju sažaljenje i podsmjeh nad tim ?ovjekom, zapravo se osje?am bolje i tu osobu nikad više u životu ne?u smatrati ni pametnom ni dostojnom svojega društva...


no ire znaš onu staru narodnu?

Iza svakog uspješnog muškarca stoji za?u?ena žena!
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Ire wrote:neki dan sam ?itala kako je jedan od istaknutijih izraelskih rabina rekao da izrelke ne bi trebale nositi crvenu boju jer je to boja prostituki. nije se izjasnio bi li se i izraelci

trebali odre?i te boje. ili prostitutki.
Je li problem to što je on to rekao ili što ga tisu?e - izme?u ostalog i žena - slušaju?
u ju?erašnjim je novinama osvanula slika nasmijanog supruga austrijske ministrice unutarnjih poslova. on je za novine izjavio - ozbiljno i bez bojazni da ?e netko njegove rije?i krivo protuma?iti - da je ženama mjesto u kuhinji te da je 'njihovo da odgajaju djecu i gotovo'.
I tko je od njih dvoje gluplji, on što lupeta po novinama ili njegova žena što trpi budalu?
šovinizam je nešto s ?im žene nau?e živjeti. ako smo pametne, na?emo krug ljudi u kojem takvo nešto ne postoji,
Pa onda te ljude, ni krive ni dužne, pilite s ne?im sa ?im doti?ni nemaju nikakve veze...
smatram da bi normalne osobe na ovakve stvari trebale reagirati, ako ikako onda barem negodovanjem, jer se šutnjom i pasivnoš?u, na kraju krajeva, ovakvi blesani samo još više poti?u.
Na kakve to "ovakve stvari"? Na vic? Jedini vicevi koje ne volim su oni loši; ne zanima me jesu li protiv žena, muškaraca, Židova, Srba, Muslimana, Hrvata, Bosanaca, Dalmatinaca ili Zagoraca. Na jednom inozemnom forumu smo se zajebavali pa smo opisivali svoje zemlje po šabloni "government, uvoz, izvoz, zabranjeno" (tko je igrao "Elite" shvatit ?e). Naravno, svi su svoje popljuvali pa sam ja za Hrvatsku napisao da u njoj vlada kleptokracija (Englezima je to smiješnije jer kod njih ta rije? nije toliko izlizana), da su zabranjeni mozak i nacionalne manjine, da uvozimo naciste, a izvozimo ratne zlo?ince. Tako?er su mi vrlo smiješni vicevi "Što je zajedni?ko muškarcu i linoleumu" i "Kako muškarac zamišlja predigru" i s užitkom ih pri?am okolo. Zato jer su to vicevi, a ne politi?ki programi. Ovo što si gore citirala je jednostavno ne previše smiješno i to je jedino što mu zamjeram. Uzimati to kao dokaz sveop?e zavjere muških šovinisti?kih svinja je malo... tipi?no ženski :evil2:

Podsje?aš me na onaj vic: kako feministkinja mijenja žarulju?
Odgovor: to nije smiješno.
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

vic je samo vic, problem u ovom je samo što je ra?en da bude smiješan nekim primitivcima koji nemogu shvatiti više od glupe igre rije?i.
a što se ti?e šovinizma, glupo razmišljanje ali je ipak ne?ije razmišljenje i nemožeš mu zabraniti da ga iznosi ma kako glupo bilo
Život je samo san na putu do smrti
ban

Unread post by ban »

L.Z. wrote:a [?]to se ti?e [?]ovinizma, glupo razmi[?]ljanje ali je ipak ne?ije razmi[?]ljenje i nemoĹže[?] mu zabraniti da ga iznosi ma kako glupo bilo
Mislim da je ovo sto kazes LZ zapravo postmodernisticka zabluda odnosno prije samozamajavanje, kakvu je opisao Finkielkraut u svojoj knjizi Poraz mi[?]ljenja a doticao je se i Gellner u raznim svojim knjigama kao i meni osobito dragi autor Roman Karlovic te enfant terrible Leo Strauss. Naime, u jednom trenutku, u demokratskome okruzenju, postavlja se pitanje granica slobode. Njih u demokraciji odredjuje zakon, no kad smo kod misljenja, cini nam se da je za funkcioniranje demokracije pravo na misljenje apsolutno. Kad jos uzmemo da je niveliranje subjekata trend a ideja o jakosti subjekta smatra blasfemijom sto u neku ruku i jest, imat cemo zapravo diktaturu misljenja onih koji su, da tako kazem, bezobrazniji jer ce se njihovo 'misljenje' jace cuti. U drugom se trenutku stvori neokonzervativizam. PRobaj recimo u Americi ispricati vic o crncugama u politicki korektnoj sredini a ne biti optuzen za hate crime ko onomad Eric Cartman.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

što ste se uhvatili za vic, uop?e nije stvar u vicu.. ko što sam rekla, ja viceve shva?am ko satiru, dakle uop?e ne ozbiljno.. vic je bio samo uvod u temu..

ja šovinizam ne smatram mišljenjem.. ono je isto kao i rasizam jedan stav pun neutemeljenih predrasuda koje gaje needuciranost i op?enito ljudska slabost. i ne smatram da je to nešto što bi trebalo tolerirati zato što je to ne?ije mišljenje, a ne možeš ljudima re?i da ne smiju mislit to što misle.. zna?i, i nacistima treba oprostiti sve što su napravili jer su oni mislili da je to u redu, pa neka im bude.. naravno, to je ekstreman primjer, ali, lz, da tebe netko smatra zbog tvog spola automatski nižim ljudskim bi?em i da ti na temelju tvog spola odre?uje što bi trebao, a što ne bi trebao raditi sa svojim životom, ne bi tako olako to tolerirao..

a iz onog što je izitpajn napisao zaklju?ujem da on smatra da su si žene same krive ako muškarci imaju šovinisti?ke stavove, a ako se usude nešto re? protiv toga, onda dosa?uju i kokoda?u ljudima oko sebe. that's nice..
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

a iz onog što je izitpajn napisao zaklju?ujem da on smatra da su si žene same krive ako muškarci imaju šovinisti?ke stavove, a ako se usude nešto re? protiv toga, onda dosa?uju i kokoda?u ljudima oko sebe. that's nice..
Pogrešno zaklju?uješ, samo ne znam jel to namjerno da bi imala razlog osje?ati se uvrije?eno ili je to samo obrambeni refleks. Zašto jednostavno ne staneš na ulicu i kreneš izvikivati svoje stavove? Mislim, to ti je jednako efikasno kao i rantanje po forumima - nema rezultata. Na?i šovinista pa to njemu reci i uvijek ?u te podržati. Zašto nama ovdje nabijaš na nos to što netko drugi radi?
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

nikome ništa ne nabijam na nos.. nigdje nisam napisala da se išta od mog uvodnog posta odnosi ni na koga s ovog foruma.. zapo?ela sam raspravu o jednoj temi za koju sam htjela vidjeti što drugi imaju za re?i o njoj.. možda bi trebao moj post ponovo pro?itati.. ja tu nikoga ni za što ne optužujem. samo komentiram.

ako se osje?aš napadnutim (za što uop?e ne bi trebao imati razloga) to je problem kojeg bi trebao sam sa sobom riješiti. ako moj post smatraš bezveznim rantanjem i zanovijetanjem, nitko te ne tjera da i dalje navra?aš amo i ?itaš taj isti post.. svoje mišljenje si jasno i glasno dao na znanje, hvala i dovi?enja..
Instant Geek. Just Add Coffee.
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

ire wrote:ja šovinizam ne smatram mišljenjem.. ono je isto kao i rasizam jedan stav pun neutemeljenih predrasuda koje gaje needuciranost i op?enito ljudska slabost. i ne smatram da je to nešto što bi trebalo tolerirati zato što je to ne?ije mišljenje, a ne možeš ljudima re?i da ne smiju mislit to što misle.. zna?i, i nacistima treba oprostiti sve što su napravili jer su oni mislili da je to u redu, pa neka im bude..
Toleriranje i oprastanje su kruske i jabuke. Osim toga, ogromna je razlika izmedju teorijskog sovinizma (i rasizma, nacizma - a to su vicevi, izjave...) i onog prakticnog (a to su apartheid, Auschwitz...).
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Izitpajn wrote:Na?i [?]ovinista pa to njemu reci i uvijek ?u te podrĹžati.
Ĺ to ?e[?] budaletine dokazati? I za[?]to se uop?e truditi?

Nat
At last, the stars are finally right...
User avatar
Dren
Jedi Master
Posts: 247
Joined: 16 Jun 2004, 09:18
Location: Place shifting atm

Unread post by Dren »

Yey, volim se uklju?ivati u ovakove rasprave.
Samo da bih rekao kako nemaju ama ba[?] nikakvog smisla. Jednog davnog dana kad je neki [?]onjo lo[?]eg izgleda i niskog samopouzdanja al visoke inteligencije zaklju?io da moŞe nadzirati Şene kroz monogamiju i tretiranje kao stvar ili niŞe bi?e (ovdje do?e onaj moj "[?]ovinisti?ki" post o glasanju Biskupa jeli Şena uop?e ima du[?]u) tad je sve krenulo naopako. I trebat ?e puno puno vremena da se blago (ili negdje vi[?]e nego blago) [?]ovinisti?ki pogled na Şivot promjeni jer je duboko ukorijenjen u dru[?]tvu. Žene su mu[?]karcima nerazumljive i kao [?]to su primitivni narodi se bojali svega nerazumljivog, i mu[?]karci se podsvjesno boje Şena. Stoga im [?]ovinisti?ki nastup odgovara, jer je dio njihove prirode, njihova straha. E pa sad, na vama Şenama je da se svaka na svoj na?in nosite s tim. Meni je Şao, al tako vam je.
if we learn from our mistakes then I'm getting a fantastic education
User avatar
Bojan
Puppeteer
Posts: 136
Joined: 16 Dec 2003, 03:47
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Bojan »

Dren wrote:(...) zaklju?io da moĹže nadzirati Ĺžene kroz monogamiju (...)
Vot d fak? :tard:
User avatar
Dren
Jedi Master
Posts: 247
Joined: 16 Jun 2004, 09:18
Location: Place shifting atm

Unread post by Dren »

Bojan wrote:
Dren wrote:(...) zaklju?io da moĹže nadzirati Ĺžene kroz monogamiju (...)
Vot d fak? :tard:
Ispri?avam se.
MonoAndriju
if we learn from our mistakes then I'm getting a fantastic education
User avatar
Dren
Jedi Master
Posts: 247
Joined: 16 Jun 2004, 09:18
Location: Place shifting atm

Unread post by Dren »

E ovo je stvarno za ovaj topic :shock:

NOVI NJEMA?KI PAKET MJERA SOCIJALNIH REFORMI
> DRASTI?NO TRETIRA ODBIJANJE PONU?ENOG POSLA
>
> Odbila posao prostitutke, prijeti joj
> gubitak socijalne pomo?i
>
> Budu?i da je prostitucija u Njema?koj
> legalizirana, a vlasnici bordela pla?aju
> porez i zdravstveno osiguranje za
> zaposlenike, prostitucija je postala posao
> kao svaki drugi i nalazi se u bazi podataka
> za one koji traĹže posao
>
>
> BERLIN ? Ako ste nezaposlena Ĺžena i Ĺživite u
> Njema?koj, tada morate prihvatiti svaki
> posao koji vam ponudi agencija za
> zapo[?]ljavanje. Ukoliko posao odbijete,
> ostajete bez prava na socijalnu pomo?.
> Upravo bi se to moglo dogoditi 25-godi[?]njoj
> nezaposlenoj konobarici iz Berlina koja je
> odbila posao prostitutke!
> Naime, od 1. sije?nja, stupanjem na
> snagu paketa mjera socijalnih reformi pod
> nazivom Hartz IV, oni koji odbijaju posao
> ostaju bez socijalne pomo?i. Budu?i da je
> prostitucija u Njema?koj legalizirana prije
> dvije godine, a vlasnici bordela pla?aju
> porez i zdravstveno osiguranje za svoje
> zaposlenike, prostitucija je postala posao
> kao svaki drugi i nalazi se u bazi podataka
> za one koji traĹže posao ? objavio je ?Sunday
> Telegraph?, a prenijeli mnogi drugi mediji.
> Konobarica, koja je ina?e po zvanju
> informati?arka, izjavila je da je bila
> spremna raditi u no?nom baru, jer je ranije
> ve? radila u kafi?u. No nedavno je dobila
> pismo od agencije za zapo[?]ljavanje u kojem
> je stajalo da je ?poslodavac? zainteresiran
> za nju, te da ga nazove. Tek kad je okrenula
> navedeni broj, Njemica je shvatila da je
> dobila bordel.
> Prema reformama koje su stupile na
> snagu, svaka Ĺžena mla?a od 55 godina, a koja
> je bez posla vi[?]e od godinu dana, moĹže biti
> prisiljena da prihvati svaki dostupni posao,
> uklju?uju?i onaj u industriji seksa, ili ?e
> izgubiti sve povlastice na koje ima pravo
> kao nezaposlena.
> Iako je njema?ka vlada razmatrala
> pitanje da se posao u bordelu izuzme iz
> reforme zbog moralnih na?ela, od toga se
> odustalo jer bi bilo te[?]ko razlikovati
> bordele od barova. Iz toga je proiza[?]lo da
> agencije za pronalaĹženje posla moraju
> jednako tretirati poslodavce koji traĹže
> prostitutke i one koji traĹže konobarice ili
> medicinske sestre.
> Kad je konobarica odlu?ila tuĹžiti
> agenciju za zapo[?]ljavanje, otkrila je da oni
> ne kr[?]e nikakav zakon. Ako bi pak agencija
> nekome tko je odbio posao odlu?ila ostaviti
> povlastice, tada bi ih mogao tuĹžiti
> potencijalni poslodavac.
> ?Nema niti jedne to?ke u zakonu koja bi
> sprije?ila da Ĺžene budu 'regrutirane' za rad
> u industriji seksa?, izjavila je Merchthild
> Garweg, odvjetnica iz Hamburga
> specijalizirana za ovakve slu?ajeve te
> dodala: ?Nova pravila kaĹžu da rad u
> industriji seksa vi[?]e nije nemoralan i posao
> kao takav ne moĹže biti odbijen bez da se
> ostane bez povlastica?.
if we learn from our mistakes then I'm getting a fantastic education
Post Reply