Kisik?

Mrgudov brlog.

Moderator: Xaotix

User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Kisik?

Unread post by ratchet »

Na ovo sam naletio pod topicom Thenika i znanost. Skroz zabavno. Ne samo tekst nego i odgovori ( link na dnu )

Kad nam već Teorija štrajka pa da se zabavimo u međuvremenu.
Daklem, niste li se ponekad zapitali kako mi svi dišemo?
Naravno da jeste, a odgovor vam je već bio pripremljen: Biljke proizvode kisik procesom fotosinteze. E pa to je laž! NASA zna da biljke ne proizvode ni kisik ni išta slično, ali to ne žele objaviti, siguran sam! Pa kako mi onda dišemo? Evo moje teorije koju ću objasniti jednim jednostavnim pokusom koji ćete vi izvesti. Da, vi koji ovo upravo čitate. Ne bojte se, neće boljeti i vrlo je jednostavno. Kad bude noć pogledajte u nebo. Vidjet ćete jedan mali bijeli, okrugli predmet kako se sjaji iznad vaših glava. Da, to je Mjesec. On uopće nije tako mali kako se čini na prvi pogled (ali o tom u nekoj drugoj temi), to vam je zapravo jedan veliki... mjesec... koji ima vrlo važnu zadaću u naši životima. On proizvodi kisik!
No prije nego me napadnete, saslušajte me do kraja. Dokaz da upravo Mjesec proizvodi kisik leži u činjenici da more (i oceani naravno) imaju neobičnu naviku podizanja i spuštanja svoje razine što ću nazvati plimom i osekom. Kako su te dvije stvari povezane? Pa ovako glasi odgovor:
Prema mojoj teoriji more se podiže kako bi se približilo Mjesecu u pokušaju da uzme k sebi što više kisika koji Mjesec širi oko sebe. Dalje, kisik odlazi u more kojim se širi omogućavajući život u njemu. Ta voda dolazi do kopna, prolazi kroz korijenje biljaka i koje samo prosljeđuju taj kisik dalje.
Biljke, očito, služe samo kao katalizatori, Mjesec nas opskrbljuje kisikom, a more ga apsorbira omogućujući biljkama da ga brže prošire po Zemlji...

fotolipomiozna kosperitetnost je ekopostnukilomarna reakcija jednostavne simbioze dvaju opogostunistička planeta (Zemlja i Mjesec u ovom slučaju) koja kruži elipsastom putanjom ispresijecanom crnom svijetlošću i rupinim nitima naravno pritom noseći u svojem smjeru i njoj sukladne čestice ununununijumnijona. To sve dovodi do odstupanja od 5° i 10'' (uzevši pritom u obzir i Sunčevu svijetlost) i to je ukratko znanstveno objašnjenje kako kisik dolazi s Mjeseca u more Zemaljsko.
http://www.index.hr/forum/default.aspx? ... =60026&p=1
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: Kisik?

Unread post by jbt »

mislim da je ovo los humor i nista vise i takvim cu ga tretirati dok mi se ne pokaze da je nesto drugo.
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Kisik?

Unread post by Xaotix »

ŽIVA ISTINA!

Evo, i na Space.com, javljaju da su pronašli molekule kisika u dubokom svemiru. za to su kriva ova naša mala mora, sa kilavom razlikom plime i oseke, pa dosta kisika pobjegne u vanjski svemir...
Randomness is strong with this one!
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Kisik?

Unread post by ratchet »

jbt wrote:mislim da je ovo los humor i nista vise i takvim cu ga tretirati dok mi se ne pokaze da je nesto drugo.
Humor ili ne, tip zdušno brani svoju tezu u raspravi. Uključujući i tvrdnju da nismo niti bili na Mjesecu ( nego u Australiji ). Ako je zajebancija barem ima mašte. Trebalo bi ga pozvati da održi predavanje o svojoj tvrdnji na Sferakonu. Pod geslom "Na rubu pameti".
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Kisik?

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Na prvi pogled, lik mi se sviđa. Čini mi se da je namjerno uspio napraviti budalama sve koji mu se suprotstavljaju. Čak i oni koji su se ispočetka smijali, malo-pomalo ga počinju shvaćati ozbiljno, a on se, čini mi se, i dalje zajebava. Zovite ga na SFeraKon! Mogla bi biti zanimljiva rasprava između njega i publike, kao i onomadne kad je Drago Plečko imao predavanje na Istrakonu o moći HU, pa je rasprava nakon predavanja trajala duže nego samo predavanje. :D
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Kisik?

Unread post by LordShaper »

Može li mi molim vas netko, itko, bilo tko dati nekakav sažetak tog famoznog predavanja? Slušam o njemu već par godina, pokušavao sam naći dretvu na nosfu u kojoj se komentiralo ali ne uspijeh, pa ako bi netko bio ljubazan da mi rekne riječ-dvje, što se točno zbilo, zafaljivam unaprijed :zubo:

a što se tiče ovog frika: takvih na forum.hr bude svaki tjedan barem jedan, čini mi se :lol2: ...i spadaju pod onu 'šta majka rodi' :lol:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Kisik?

Unread post by Izitpajn »

Sažetak predavanja Drage Plečka? Ili kasnijih pitanja? Meni se čini da su pitana (tj. čerečenje) bila zanimljivija.

A što se mene tiče, te i takve molim što dalje od SFeraKona.
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Kisik?

Unread post by LordShaper »

Ma, za predavanje pretpostavljam da je bila klasična Plečkova bulaznija :zubo: ali o tom q&a session nakon predavanja sam čuo da je bilo spektakularno (najviše mu se spočitava da je imao uvredljiv stav prema publici?)
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Kisik?

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

LordShaper wrote:Ma, za predavanje pretpostavljam da je bila klasična Plečkova bulaznija :zubo: ali o tom q&a session nakon predavanja sam čuo da je bilo spektakularno (najviše mu se spočitava da je imao uvredljiv stav prema publici?)
Istina, ali nije ni publika njemu ostala dužna. :lol: Predavanje mu se sastojalo u tome da je uglavnom objašnjavao kako je riječi(?)/izraz(?)/princip(?)/energija(?)/duhovna moć(?)/šta već, zvan "hu" najmoćnija stvar u državi, jer se nalazi u svim riječima u svim jezicima svih naroda (primitivnih i civiliziranih) u cijelome svijetu: tipa riječ "man" označava čovjeka kao nakupinu mesa, ali kad mu dodaš "hu", onda postaje "human", tj. više stvorenje, ispunjeno duhovnošću n stuff. Pa je nabrajao kojekakve riječi na kojekakvim jezicima koje su sve u sebi sadržavalo to "hu" i sve su otprilike imale značenje nečga duhovnoga. I sve je donekle šljakalo dok nije spomenuo i riječ "church", kao, ima i ona u sebi "hu". E, onda su počeli iz publike upiti o ozbiljnosti toga što priča, kako onda riječ "crkva" nema taj "hu", pa su nabrajali kojekakve riječi koje imaju slog "hu" u sebi (ali, ubije me, ne mogu se sad sjetiti ni jedne, ali ono, tipa "hulahopke" i slično). On se opravdavao i pravdao, pa je onda rasprava otišla u sasvim drugom smjeru, općenito o vjerodostojnosti Plečka i njegovih izučavanja, i o tome kako su dobar dio ljudi i znanstvenika s kojima se on družio narkomani i slično.

Kako god, bilo je zanimljivo gledati prepucavanja između njega i publike. Ne sjećam se je li na kraju, kad su se strasti smirile, dobio pljesak. :D
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Kisik?

Unread post by LordShaper »

:lol2:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Kisik?

Unread post by ratchet »

Pa bilo je i deranja na publiku u smislu, jebe se mene što vi mislite i tako to a i deranja iz publike na njega.

Da, magična riječ Hu. Ne kažu ljudi za ništa da su sove mudre životinje.

Ja sam pročitao Dan Browna i njegov izgubljeni simbol, jer je Plečko tvrdio da je najtajnija tajna Masona koja se dobiva u zadnjem krugu upravo riječ Hu. Samo što Brown pojma nema. Prožvakao sam na tešku muku cijelu knjigu ( a knjiga ne da je Shit na kvadrat nego Bulshit na kvadrat ) i na kraju nije otkrio masonsku tajnu ( jer je zakopana u zaglavnom kamenu najvećeg Washingtonskog spomenika ). E moj Brown, a da si pitao Plečka ili došao na Istrakon mogao si i efektnije završiti taj šugavi roman.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Kisik?

Unread post by LordShaper »

ratchet wrote:Pa bilo je i deranja na publiku u smislu, jebe se mene što vi mislite i tako to a i deranja iz publike na njega.
ccc, tako respektabilni autoritet pa na takvu demagogiju spadne...
Da, magična riječ Hu. Ne kažu ljudi za ništa da su sove mudre životinje.
Fkors, to svi koji su Blufonce gledali znaju.
Ja sam pročitao Dan Browna i njegov izgubljeni simbol, jer je Plečko tvrdio da je najtajnija tajna Masona koja se dobiva u zadnjem krugu upravo riječ Hu. Samo što Brown pojma nema. Prožvakao sam na tešku muku cijelu knjigu ( a knjiga ne da je Shit na kvadrat nego Bulshit na kvadrat ) i na kraju nije otkrio masonsku tajnu ( jer je zakopana u zaglavnom kamenu najvećeg Washingtonskog spomenika ). E moj Brown, a da si pitao Plečka ili došao na Istrakon mogao si i efektnije završiti taj šugavi roman.
Plečko bi se trebao s recimo Raosom ili nekim skompati pa da pišu brownovske thrillere, to bi para namlatilo po kioscima vjerojatno...
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Kisik?

Unread post by Izitpajn »

Ne diraj mi Raosa. Raosov nastup je ponekad šarlatanski, ali sadržaj uglavnom stoji.
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Kisik?

Unread post by LordShaper »

Istina, nije pošteno gurati ih u isti koš samo zato jer obojica kad u medijima zinu čuješ svašta bizarnog...Raos je možda redikul nastupom ali iza toga je bogme ipak nešto kreativno i kvalitetno...revidiram svoj goreizraženi iščitani stav da su isti.

...ali da bi se te knjige prodavale, bi :zubo:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
Post Reply