Hrvatski vs. Srpski (SF, a i ostalo)

Mrgudov brlog.

Moderator: Xaotix

Post Reply
User avatar
Boban
Ewok
Posts: 5
Joined: 08 Feb 2004, 05:40
Location: Beograd
Contact:

Hrvatski vs. Srpski (SF, a i ostalo)

Unread post by Boban »

(post premješten iz rasprave o Veroniki Santo i "Vrtu pramčanih figura" jer tamo ne pripada, by Izitpajn, mod ili admin, ni sam nisam siguran, KRIZA IDENTITETA! AAAARGH!)
Izitpajn wrote:Što se tiče svega ostalog, bogami, dva koplja ispred (gotovo) svega ovdje napisanog u zadnjih dvadeset godina. Neke stvari imaju patinu što nije uvijek dobro, ali definitvno postoji odmak od svega domaćeg što sam čitao, osim možda nekih stvari od Raosa.
oh, koliko optužbi je ovde izneto na moj račun, te ljubomora, te ovo, te ono...
Meni je vrlo drago da je Veronika dobila svoju knjigu bilo gde. Sem toga ja sam joj nadenuo to umetničko ime, neki se verovatno sećaju kako se zvala pre. A vaša potreba da odvojite hrvatski iz korpusa nekadašnjeg srpsko-hrvatskog je razumljiv pokušaj, ali realno besmislen, pošto nas deli samo jedno jedino slovo (različito čitanje mekog J i to samo kod dela Srba) i generacije koje dolaze, posebno u zajedničkoj budućnosti EU kada nećete više moći da se branite granicama kao sada od kulturnog uticaja odavde, a ni mi od vas, naravno, dovešće zasigurno do poravnanja svega toga na nivou nekoliko desetina godina.
Znak sagite kao koncept domaće proze, koji je na ovim prostorima doneo mnogo novog, inovantnog i naprednog presudno je uticao i na nju da postane mnogo jača nego što bi bila da je ostala pod Sirius-Zagrebačkim uticajem.
Imate vi još ljudi koje nekako zanemarujete, a daleko su iznad proseka, Neven Jovanović, recimo...
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Hrvatski vs. Srpski (SF, a i ostalo)

Unread post by Izitpajn »

Dakle, kao prvo, post sam premjestio jer se u njemu ništa ne odnosi na temu. Ako je Boban htio odgovoriti na konkretne stvari rečene u raspravi, onda ih je trebao i citirati. Vjerujem da, kao čovjek s vrlo dugim internetskim stažom, zna kako se rade quoteovi i nemam pojma zašto je citirao nešto što nema apsolutno nikakve veze s odgovorom. Vjerojatno postoji razlog i imam neke svoje teorije, ali nema svrhe da zamaram ljude.

Kao drugo, post je premješten i zato da neki ljudi koji su admini na nekim forumima nauče kako se sprečava da se konstruktivne i pametne teme pretvore u sveopće pičkaranje koje, kad ljudima prijeđe u naviku, dugoročno rastjera sve pametno s foruma. Dakle, potencijalno vatrenu temu sam odmah izdvojio. Nemam apsolutno ništa protiv pičkaranja i uvijek se rado ubacim dok god se obavlja na mjestima gdje ne iritira ljude koji u tome nimalo ne uživaju.

Kao treće, ovo je sve bilo o formi, a o sadržaju posta ću se očitovati kad otkrijem što je autor uopće htio reći, ako je uopće išta htio reći. Zanimljivo je da ova tema stoji već duuugo vremena i da je isti pronašao shodno baš sad se javiti, a ne vjerujem da do sada nije znao da je to tu. Opet, imam neke svoje teorije, ali koga zanima, nek' se grize.

Slobodno nastavite, khm, raspravu.
Post Reply