Hrvatski obrazovni sustav

Mrgudov brlog.

Moderator: Xaotix

User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Hrvatski obrazovni sustav

Unread post by Ire »

evo, mrzite ga ovdje :zubo:
i slobodno ovaj topik shvatite kao mjesto ispucavanja frustracija :puca:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: Hrvatski obrazovni sustav

Unread post by poison »

ok, počinjem:
mrzim balavurdiju kojom s njihovih 9 godina više ne možeš vladati. pazite ovo - dva bisera mi i inače stvaraju cirkuse na satu, i sad pišemo test. bar tu očekuješ da će se smiriti. jedan (trebao bi imati program, ali pametna mamica ne da) naravno da ništa ne zna (ja mu IZ PRINCIPA neću prilagođavati zadatke bez papira. daj papir, i odradit ću to. bez papira ODBIJAM!!! ako ona može odbiti prilagođeni program, mene nitko ne može natjerati da dodatno prostituiram ocjene!) i onda se dere, pjeva, pokazuje drugoj djeci srednjak - a test se piše!!! u prvih pet minuta ga tri puta opomenem zbog pričanja i prepisivanja (upada u test djevojčici ispred sebe) i (nakon pete opomene) dobije jedan. onda se tek s njim nije moglo izaći na kraj. na kraju sam ga morala otprašiti kod psihologinje kako bi ostatak razreda mogao pisati test. hvala bogu, pa nam ga nije vratila do zadnjih pet minuta, a i onda je upao ko šerif uz komentar: mogu ja svaki dan kod psihologinje ići, što onda!
mrzim školu u kojoj glupavi roditelji mogu odbiti da njihova ograničena djeca idu na program koji mogu pratiti, i s kojim bi nešto mogli i naučiti, i posljedično ne bi maltretirala svu drugu djecu.
mrzim školu u kojoj ne možeš učenika koji ometa pisanje testa izbaciti iz razreda (što bi bilo najnormalnije), nego on lijepo ništa ne zna, ali onda će se pobrinuti da ni druga djeca ne mogu test pisati u miru.
mrzim roditelje koji nisu u stanju odgojiti svoju djecu, i onda im je glavni odgovor "ali on/ona je takav/a i kod kuće".
slobodno nastavite mrziti, ja idem istući jastuk.
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Hrvatski obrazovni sustav

Unread post by ratchet »

Bilo je toliko mrzim da bi Jbt bio zadovoljan i u Mrzim.

To da im ne možeš zalijepiti P.P. bez dozvole roditelja e to mrzim. Kao da će ijedan roditelj priznati da mu je dijete glupo i ograničeno. Ej narode, zajebite Marksa, nisu svi ljudi jednaki, a nije ih niti Bog stvorio iste. To da se u našem obrazovnom sustavu bedaci ( a ovdje najviše mislim na huligane i one koji prosto ne žele učiti i boli ih neka stvar ) ne mogu staviti u jedan razred ili jednu od gradskih škola, a da se istodobno ne dozvoljava niti osnivanje razreda napredne djece, e to mrzim. Dajmo sve na prosječnost, ne dozvolimo niti onima koji mogu, na račun onih koji niti mogu, niti žele.

Ovdje stvarno nisam mislio na onu djecu koja su intelektualno zbilja ograničena. Takvi su me čak znali pozitivno iznenaditi u svakom smislu na onim satovima koje su pohađali s ostalom djecom. Većinom su puni volje i u granicama svojih kapaciteta daju koliko god mogu. Za razliku od nekih kojima je životni cilj samo svima ostalima zagorčati život, koji su većinom samo notorni neodgojeni neradnici i lijenčine.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Hrvatski obrazovni sustav

Unread post by niniane »

Ah, dobri stari PP-ovi... Jučer bijah na sastanku kod školske liječnice s defektologinjom i pedagoginjom - a liječnica i pedagoginja zavlače s tim zahtjevima za utvrđivanje oblika primjerenog školovanja toliko da to nije normalno... Mislim, trebali smo ih poslati već krajem 1. polugodišta da se mene pitalo, ali neeee...
Meni strahovito ide na živce a) kad se klinci koji imaju rješenje na njega non stop izvlače (a mi takvih imamo masu - "Znate, ja imam ADHD", "Znate, ja ne smijem dobiti jedinicu jer imam PP, moji će roditelji tužit školu" i sl.), b) kad onemogućavaju onima koji žele raditi da rade u miru (kao što poison reče), c) kad mi nastavnici pošalju klinca zabezveze (npr zato jer se gađao papirićima ili sl.), a ne šalju ga u pravim kriznim situacijama nego kasnije ispadne "Pa kako stručna služba nije znala da je on nemoguć na satu???"

Ali najviše, najviše mi idu na živce roditelji koji zaključe da se s njihovim djetetom ne radi dovoljno u školi (a mali je DOSLOVNO svaki dan kod nas i oko toliko stvari smo mu progledali kroz prste da to nije normalno - sad mi je, naravno, žao), pa onda nazovu Ministarstvo kako bi se "konzultirali", a ja onda visim cijeli faking dan u dotičnoj ustanovi i dokazujem kako je moj dnevnik rada autentičan i da sam zbilja toliko radila s malim koliko tamo piše... :x A on je jedan od onih koje bih, da radim nastavu, ja prva izbacivala sa svakog sata. Vrijeđa i učenike i nastavnike, agresivan je, izaziva i provocira... NON STOP! Nema dana da ne čujem njegovo ime :x :x :x
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Hrvatski obrazovni sustav

Unread post by niniane »

Još jedna stvar koja mi u zadnje vrijeme jako ide na nerve - političke igre koje prate odabir članova školskog odbora, kao i sam način odabira istih. :x
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Hrvatski obrazovni sustav

Unread post by Izitpajn »

Može nešto detalja?
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Hrvatski obrazovni sustav

Unread post by niniane »

Elem, postoje dva klana - "domaći" i "nedomaći" (naravno). Domaći ne žele da trenutna ravnateljica ostane ravnateljica (čast iznimkama) jer je mlada, lijepa, pametna i nedomaća. Većina nedomaćih, uključujući mene, želi da ravnateljica ostane ravnateljica jer je super nadređeni (ekšli, najbolji kojeg sam ikad imala). U dotičnom kraju je običaj, kao i u sličnim sredinama, da domaći drže sve iole bitne funkcije. E sad, kako je škola prolazila mjesecima kroz bolan i naporan i polagan proces razdvajanja na dvije ustanove, tako su i ravnatelji novostvorenih ustanova zapravo privremeni ravnatelji. Kad se formira školski odbor, raspisat će se natječaj za ravnatelja, a od onih domaćih koji se namjeravaju prijaviti jedan je gori od drugog. Dakle, bilo bi super kad bi u školskom odboru oni članovi koji dolaze iz redova zaposlenika bili naklonjeni ravnateljici i glasali za nju kad se bude birao ravnatelj. Elem, kako osigurati da se takve izabere u odbor? Tko će ih predložiti? Ako ih predloži netko za koga domaći misle da je ravnateljičin čovjek (tipa ja), nitko od domaćih neće glasati za te osobe. Ako u odbor uđu domaći koji nisu naklonjeni ravnateljici, ona će izvisit - što je posebno dramatično kad se uzme u obzir da si nije sačuvala radno mjesto (zapravo nije sigurno jel je ili nije jer se radno mjesto, ako je ravnatelj radio u ustanovi koje postaje ravnatelj, navodno čuva tijekom prvog mandata - ali nije jasno što je tu s privremenim ravnateljima) pa bi žena mogla ostati bez posla na kraju cijele balade. A sev to je praćeno, naravno, kojekakvim spletkama, lobiranjima, niskim udarcima i sl. (npr, svi dobiju poziv na vijeće za prevenciju osim nje, i onda se širi glas kako, eto, jedino iz naše škole nije nikog bilo na tome...).
Eto, od toga svega mi je muka... Jer je ta moja ravnateljica jedna jako kreativna i poštena osoba koja cijeni dobre ideje, potiče mlade ljude, motivira, i ukratko, samo želi da ta škola liči na nešto... Moš mislit kako bih radila prevenciju elektroničkog nasilja da nije nje. I tak.
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Hrvatski obrazovni sustav

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

@ niniane

Kad opet bude neki sastanak/vijeće/tulum ili slično na kojemu će biti pozvani svi domaći osim nje, baci bombu. Više neće biti domaćih.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: Hrvatski obrazovni sustav

Unread post by poison »

niniane wrote: Ako u odbor uđu domaći koji nisu naklonjeni ravnateljici, ona će izvisit - što je posebno dramatično kad se uzme u obzir da si nije sačuvala radno mjesto (zapravo nije sigurno jel je ili nije jer se radno mjesto, ako je ravnatelj radio u ustanovi koje postaje ravnatelj, navodno čuva tijekom prvog mandata - ali nije jasno što je tu s privremenim ravnateljima) pa bi žena mogla ostati bez posla na kraju cijele balade.
koliko ja znam, i vd ravnateljima ostaje radno mjesto (tako je bar bilo u mojoj gimbi prije 100 godina, kada nam je jedan ravnatelj otišao u vječna lovišta preko ljeta - vd ravnateljica je postala jedna divna profesorica. kada je - nakon cijelog polugodišta duge, spletkaste i pomalo tragične priče - prave izbore za mjesto ravnatelja izgubila, jednostavno se vratila na svoje prijašnje radno mjesto i tamo radila do mirovine.)

koliko sam skužila, domaći su u većini? jer, ako ste brojem blizu, možete i vi pokušati istom tehnikom - dakle, blokirati izbor domaćih u školski odbor.
iako, moram te utješiti - not! :vrag: - broj nastavnika u školskom odboru je tako ogroman, da, čak i da svi podržavaju istog kandidata, opet će pobijediti onaj kojeg politika (dakle, većina u školskom odboru - ako računamo da se i roditeljski član odbora obično tamo uvali po političkoj liniji) odabere. :x
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Hrvatski obrazovni sustav

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Dakle, jedino rješenje je bacit bombu na školski odbor.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Hrvatski obrazovni sustav

Unread post by Izitpajn »

Čak ni roditelji i nastavnici ZAJEDNO nemaju većinu.
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Hrvatski obrazovni sustav

Unread post by niniane »

Ma znam... al ono, tolika je doza i atmosfera neprijateljstva od strane tih domaćih da je to strašno... Čak i ako prožvačem činjenicu da većina njih smatra da stručna služba ništa ne radi (na što sam, kao netko tko radi i doma vikendom te stalno izmišlja neke zanimljive stvari kako bi se nešto u školi događalo postala JAKO osjetljiva :baba: ), svejedno ostaju sabotiranja, podmetanje nogu, zabijanje noža u leđa... i njoj, i svima koji su procijenjeni kao "njeni ljudi".

@poison: Nije to upitno, nego činjenica da je žena odradila jedan mandat, a drugi joj je taman započeo kad se desilo sve ovo s razdvajanjem škola. Također, to je na kraju ispalo tako komplicirano (upućeni znaju da se s raspodjelom započelo već od kraja prošle godine kad su učenici raspodjeljivani na dvije ustanove kako bi s početkom ove školske godine mogli krenuti u obje škole) da se nameće zaključak da je namjerno napravljeno ovako, kako bi se osnovale dvije nove ustanove, umjesto da se jedna nova ustanova jednostavno odvoji od matične, upravo zato da bi ona morala od ravnateljice postati privremena ravnateljica i tako došla u situaciju da može ostati bez tog ravnog mjesta. to me ljuti.
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Hrvatski obrazovni sustav

Unread post by niniane »

Elem, izvješća radi, izbor članova školskog odbora nije mogao proći gore. Od nas osam iz ekipe, samo jedna kolegica i ja imamo ugovor na neodređeno, ostali će izvisiti onog trena kad novi školski odbor izglasa novog ravnatelja (a znam već tko će to biti, i crna mi je budućnost pod tom čizmom...).

Disaster... :x :puca: :mda: :(
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: Hrvatski obrazovni sustav

Unread post by poison »

wellcome to the club. da ti krenem pričati kakve sve nebuloze ravnalić u jednoj od moje 2 škole izvodi - samo zato što može...
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
Post Reply