it is politically incorrect to be politically correct

Mrgudov brlog.

Moderator: Xaotix

User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: it is politically incorrect to be politically correct

Unread post by writer16 »

najvažnije je da sam ja u pravu pa ćemo se onda tek slagati :kava: to je najvažnije.....ma zafrkavm se i šta ima novog :D :D
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: it is politically incorrect to be politically correct

Unread post by Belzebubbles »

@Nimrod

Sorry na drskom neodgovaranju, bio sam na praznicima... :glasses2:

Sada bih se pozabavio tvojim postom, ali u nešto 'ladnije-ležernom tonu.

Daklem, prvo citat, da se podsjetimo...
Nimrod wrote: Ljudi s poremećajima u prehrani imaju JEDNAKU mogućnost da promjenom životnog stila i primjenom snage volje korigiraju vlastiti metabolizam kao i ljudi koji pate od impotencije.
Ili ti ga, ako meni treba samo snaga volje da smršavim, onda bome svakom impotentnom frajeru je potrebno isto to da mu se digne.
Onda još jedan citat, da objasnimo (http://www.plivazdravlje.hr/?section=ho ... 1&id=11808):
Prekomjerna tjelesna masa drugi je najčešći uzrok preventabilnih smrtnih slučajeva (prvi je pušenje) te šesti je najvažniji čimbenik rizika razvoja kroničnih bolesti.
Naglasio Belzebubov mačak Bubbles

Prevencija je dakako mogućnost da se na nešto djeluje ili spriječi.

To je dio sa debljinom, onda imamo impotenciju (http://www.plivazdravlje.hr/?section=pr ... &bid=205-0):
Tijekom proteklih desetljeća stručno mišljenje o uzrocima impotencije se promijenilo. Opći stav je bio da je većina uzroka psihološke prirode. Danas istraživači ocjenjuju da je 70-80% slučajeva medicinskog uzroka: ateroskleroza je na prvom mjestu, a slijede komplikacije dijabetesa, prostatektomija (kirurško uklanjanje prostate) i lijekovi.
Q.e.d.

Pa, onda dalje...
Nimrod wrote:Jerbo "Još je Hipokrat napisao "Korpulencija nije samo bolest za sebe, već i prijetnja za razvoj ostalih bolesti", što navodi na činjenicu da je već tada pretilost shvaćena kao medicinski poremećaj koji vodi brojnim popratnim bolestima." Vidi http://www.plivazdravlje.hr/?section=ho ... 1&id=11808
Da, korpulencija jest uzrok nastajanja drugih bolesti. Netko bi mogao usporediti i alkoholizam - on, naime, uzrokuje nastajanje bolesti, recimo ciroze jetre (ova je usporedba prilično škakljiva, pošto je nezahvalno uspoređivati ovisnost sa stanjem koje nastaje unošenjem sredstava koja su inače potrebna za život. Malo karikiram :lol: ).
Nimrod wrote:Da je problem samo u snazi volje i suvremenom životnom stilu, debeli ljudi prije modernog doba ne bi bili ni postojali.
Vidiš, i to je malo škakljivo... Kako definirati suvremeni životni stil? Junk food, malo kretanja i fizičkih aktivnosti (jer je danas posao sa fizičkom aktivnosti stigmatiziran kao manje vrijedan), bolji životni uvjeti nego prije (tj. lakša dobavljivost hrane)... blah, blah... Znači. više hrane, lošije hrane i manje trošenja energije - računica je jasna.

Debeli su ljudi postojali i u prošlosti, ali zar nije debljina uvijek bila povezivana sa bogatstvom - tj. boljim uvjetima?

Ali, to su povijesna naklapanja - mi (barem ja) smo vrlo dobro svjesni od kuda dolaze masne naslage. Znamo i kako to spriječiti - znači, jedino je na nama odgovornost za svoje tijelo.

Što ti radiš sa svojim, zaista nije moja odgovornost - a kamoli razlog za osudu! Zato imam svoje ukućane, koji su mi i više nego zahvalna prilika za popovska posla. :lol:

P.S. Zaista bih morao početi kratiti postove...
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Re: it is politically incorrect to be politically correct

Unread post by Bahod »

Belzebubbles wrote:Onda još jedan citat, da objasnimo (http://www.plivazdravlje.hr/?section=ho ... 1&id=11808):
Dakle dragi Belzebubbles kad već pristupaš medicinskim temama "znanstveno" onda bi mogao za početak citirati medicinare, a još bolje znanstvenike.
Ono što ne bi trebao raditi je citirati inžinjere s portala Pliva zdravlje.
Članak tamo objavljen pun je neistina i/ili manipuliranih činjenica.
Mislim da je svima jasno da portal Pliva zdravlje baš i nije neka referenca, doli zabava za mase.

Pušenje nije prvi uzrok preventabilnih smrtnih slučajeva (o kretenizmu ove sintagme neću ni razglabati jer i sidu bi mogli utrpati u preventabilne :x )
Pa tako ne mogu ne sumnjati u iskaz da je pretilost na drugom mjestu.

Da se razumijemo nije da je ne mislim da pušenje i prekomjerna težina (a trenutno uživam u objema) ne povećavaju rizik za razvoj nekih kronično-smrtnih bolesti, no daleko od toga da su glavi uzrok, pa bilo da se radilo o moždanom/srčanom udaru ili karcinomu ili vama nekog drugoj omiljenoj patologiji.
Ta je izjava čista i bezobrazna laž. Niti jedan znanstvenik, koji drži do sebe i bavi se znanošću, a ne izdavanjem slikovnica tipa Hrana pod povećalom ili uređivanjem "portala" vitiamini.hr neće nikada izjaviti tako nešto.

Zato molim te drži se činjenica ili napomeni da navodiš svoja vjerovanja.
User avatar
Bubba Zanetti
Pa'u 10. razine
Posts: 428
Joined: 09 Jul 2006, 12:42

Re: it is politically incorrect to be politically correct

Unread post by Bubba Zanetti »

Belzebubbles wrote: Vidiš, i to je malo škakljivo... Kako definirati suvremeni životni stil? Junk food, malo kretanja i fizičkih aktivnosti (jer je danas posao sa fizičkom aktivnosti stigmatiziran kao manje vrijedan), bolji životni uvjeti nego prije (tj. lakša dobavljivost hrane)... blah, blah... Znači. više hrane, lošije hrane i manje trošenja energije - računica je jasna.
E u onom boldanom leži problem, šljakerski poslovi bi trebalii biti više na cijeni. Ja eto osim što radim, usput odvalim i ekvivalent jedne žešće šihte u teretani. Tako spojim ugodno s korisnim.

P.S.
Hoću veću plaću. :D

:uzdravlje:
Perhaps it's the result of an anxiety.
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: it is politically incorrect to be politically correct

Unread post by Belzebubbles »

Bahod wrote:Dakle dragi Belzebubbles kad već pristupaš medicinskim temama "znanstveno" onda bi mogao za početak citirati medicinare, a još bolje znanstvenike.
Ono što ne bi trebao raditi je citirati inžinjere s portala Pliva zdravlje.
Članak tamo objavljen pun je neistina i/ili manipuliranih činjenica.
Mislim da je svima jasno da portal Pliva zdravlje baš i nije neka referenca, doli zabava za mase.

Pušenje nije prvi uzrok preventabilnih smrtnih slučajeva (o kretenizmu ove sintagme neću ni razglabati jer i sidu bi mogli utrpati u preventabilne :x )
Pa tako ne mogu ne sumnjati u iskaz da je pretilost na drugom mjestu.

Da se razumijemo nije da je ne mislim da pušenje i prekomjerna težina (a trenutno uživam u objema) ne povećavaju rizik za razvoj nekih kronično-smrtnih bolesti, no daleko od toga da su glavi uzrok, pa bilo da se radilo o moždanom/srčanom udaru ili karcinomu ili vama nekog drugoj omiljenoj patologiji.
Ta je izjava čista i bezobrazna laž. Niti jedan znanstvenik, koji drži do sebe i bavi se znanošću, a ne izdavanjem slikovnica tipa Hrana pod povećalom ili uređivanjem "portala" vitiamini.hr neće nikada izjaviti tako nešto.

Zato molim te drži se činjenica ili napomeni da navodiš svoja vjerovanja.
Kažeš? :drunken:

Pa čovječe, nisam ih citirao zbog njihove stručnosti (ili manjka iste, ili ponekog sitnog proturječja u tekstovima, ili poluobjašnjenim pojmovima...), već zato jer je ista stranica citirana u postu na koji sam odgovorao. Činilo mi se zabavnim naći protuargumente u istom izvoru (i da, suviše sam lijen da utipkujem u Gljugl).

Ipak, drago mi je da moj pristup znanstvenim temama smatraš znanstvenim. :cheers:
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Re: it is politically incorrect to be politically correct

Unread post by Bahod »

@ Belzebubbles
Nu da zbog napada na uvođenje citata s Pliva zdravlje - viritualno posipanje pepelom-
No Nimrod je samo citirala jednu rečenicu koja je i tamo citirana, a ti si s druge strane iscitirao veći dio "članka", ergo veći dio onog što sam ja napisao stoji

No proširimo zamolbu da se kao argumenti ne citiraju gluposti na cijeli auditorij - Happy pappy?
Ipak, drago mi je da moj pristup znanstvenim temama smatraš znanstvenim
Nema na čemu :vrag:
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: it is politically incorrect to be politically correct

Unread post by niniane »

Ja bih samo voljela da se pročita VIŠE izvora (posebno onih relevantnih, što Plivin portal nije u tolikoj mjeri u kolikoj neki misle da je) pa onda donose zaključci, citati i slično. Toliko o neopravdanim generalizacijama :zbunj:
A baš sam mislila da se rasprava KONAČNO malo smirila... :scratch:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: it is politically incorrect to be politically correct

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

A o čemu se raspravlja...? :drunken:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Post Reply