Izlazni pol

Mrgudov brlog.

Moderator: Xaotix

Za kega ste se glasali?

HDZ
1
5%
SDP
10
45%
HNS
2
9%
HSS-HSLS
1
5%
IDS
0
No votes
HDSSB
0
No votes
HSP
0
No votes
HSU
0
No votes
Za nekog od luzera koji nisu dobili zastupnike.
2
9%
Nisam se glasalo zbog objektivnih okolnosti, iako sam htjelo
2
9%
Nisam i neću i nitko me na to nemože natjerat!
4
18%
 
Total votes: 22

User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Kakve veze Tito ima sa današnjim socijalistima (komunista još možda ima jedino na Kubi)? Više veze ima sa HDZom. Na kraju, Tuđman je bio Titov general, Manolić sekretar unutrašnjih poslova, a stranka je bila krcata prebjezima iz Partije.
Jednom sam čuo genijalnu usporedbu. Na izborima '90-te su se suprotstavili komunisti iz 50-ih, komunisti iz 70-ih i komunisti iz 80-ih. Na žalost, pobijedili su komunisti iz 50-ih.
to je ono čega se ludi sjećaju i zašto ih hvata Jugonostalgija.
Xe, xe, pojam koji je toliko famozan da su ga stavili i u Wikipediju, englesku verziju :lol:
S obadvije strane ima karijerista koji su u politici samo zato da se okoriste. Ali SDPu i HNSu više vjerujem. Možda će ipak krasti manje, a više usmjeriti u pošten rad.
To je točno ono zbog čega mislim da jugoslavenski komunisti nisu uopće bili loša ekipa, naravno, nakon što je završio WWII i nakon što je završeno s odmazdom koja je u mnogim slučajevima bila pretjerana (razumljiva, ali pretjerana, ali razumljiva, ali pretjerana itd. No, to je već druga priča.) Naime, sve grupacije političara kradu, uvijek i svuda i to je apsolutno pravilo. Međutim, mislim da ključnu razliku čini pjesmica koju sam čuo prije 5-10 godina: "Druže Tito, ti si krao, ali si i nama dao. Ovi sada kradu, ali nam ne dadu."

Slična stvar mi je sa SDP-om i HNS-om (i možda i s IDS-om, ali njih poznajem samo iz daljine i oni koji su bliže će možda imati drugo mišljenje). Da, okej, lažu i kradu, ali božemoj, ako se fakat potrude srediti državu, pokrenuti proizvodnju, smanjiti nezaposlenost, izvući obrazovanje i sudstvo iz govana, ako poprave situaciju, onda NEKA KRADU! NEK UZMU ŠTO GOD HOĆE, SVE IM DAM! Samo ako usput nešto naprave za ljude od čijih plaća žive.
User avatar
nelchee
Pa'u 10. razine
Posts: 375
Joined: 06 Apr 2007, 09:46
Location: Avalon
Contact:

Unread post by nelchee »

Izitpajn wrote:
"Stop sending people to kill me", Tito wrote. "If you don't stop sending killers, I'll send one to Moscow, and I won't have to send a second."
Koja jebena FACA :o Mislim, okej, čak i ako je urbani mit, dobro zvuči :D Jebeš Klinta Istvuda i Roberta De Nira :headbang:
izbjegavam ovaj topik, ali samo zbog ovog mi je drago da sam zirnula :lol:
Image
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

Glasao sam za SDP, i to mi je konstanta, osim na prvim izborima, kad sam glasao za HNS ("kupili" su me koncertom Prljavaca)

Ȓak sam i bio član SDP-a... heh... pa shvatio da nisam za političara - na znam srati i gledati u oči... :angel:
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2847
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Unread post by Xaotix »

Gledam malo anketu.. Zar zbilja nitko nije glasao za HSU? :shock:
Pa oni su naša budućnost! :lol:
Randomness is strong with this one!
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Unread post by TB »

Ovaj forum je leglo ljevičara. :D
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

fala bogu jer bi vas sve zbanala :D
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2847
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Unread post by Xaotix »

TB wrote:Ovaj forum je leglo ljevičara. :D
A ja sam mislio da sam dešnjak? :scratch:
Randomness is strong with this one!
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Unread post by jbt »

Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Svi vi dešnjaci koji ste glasali za ljevicu ste licemjeri! Ja sam barem dosljedan: ljevak po tijelu, ljevak po srcu. :D
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Unread post by Nazir »

A sto ako sam ambidexter? :dontknow:
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Onda ti se sestra zove ambidee-dee. :D
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Aranel
Pa'u 10. razine
Posts: 466
Joined: 05 Oct 2003, 15:20
Location: Istočna Anarhija
Contact:

Re: Izlazni pol

Unread post by Aranel »

NITKO nije glaso za HDZ!?

il se stidi priznat :zubo:
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Izlazni pol

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

To ti je poznat sindrom kod nas, ali ne samo kod nas. Bila je u Njemačkoj jedna grupa, zvali se Modern Talking (ne znam jel čuo tko od vas za njih; ako niste, sigurno ste čuli pjesmu You're My Heart, You're My Soul - e to su oni), koju su svi Njemci ismijavali zbog jednoličnosti pjesama i skvičavih glasova i hrpe drugih stvari. Kao, nitko živ ne sluša Modern Talking, a gle čuda - Modern Talking je bio najprodavanija grupa u Njemačkoj! Izgleda da su članovi te grupe sami pokupovali svih 30 milijuna albuma.

Tako ti je i kod nas s HDZ-om. Nitko ne glasa za njih, ali uvijek pobjeđuju. :zubo:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Izlazni pol

Unread post by Milena »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:To ti je poznat sindrom kod nas, ali ne samo kod nas.
Kod nas se to, po jednom mom frendu, zove, "zakon Miše Kovača". Mislim, nitko nema doma ni jednu njegovu ploču. Ne poznaš nikoga tko ima ijednu njegovu ploču. A prodao ih je 2,5 milijuna.

Inače mi je najdraži američki primjer. JFK je na predsjedničkim izborima pobijedio s najmanjom većinom u povijesti. A kad su poslije atenata pitali ljude tko je glasao za njega, 75% Amera je reklo -- pa, za JFK-a, jasno! (Toliko ih nije ni ukupno izašlo na izbore.)

Što ti je ljudska priroda...
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
Post Reply