Izlazni pol

Mrgudov brlog.

Moderator: Xaotix

Za kega ste se glasali?

HDZ
1
5%
SDP
10
45%
HNS
2
9%
HSS-HSLS
1
5%
IDS
0
No votes
HDSSB
0
No votes
HSP
0
No votes
HSU
0
No votes
Za nekog od luzera koji nisu dobili zastupnike.
2
9%
Nisam se glasalo zbog objektivnih okolnosti, iako sam htjelo
2
9%
Nisam i neću i nitko me na to nemože natjerat!
4
18%
 
Total votes: 22

User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

Mene se ne laže. Meni i mojoj kasti se ionako nitko ne obraća jer oni drugi čine većinu.
Hah?
Da, doslovno malo više.
http://ivko007.20m.com/custom2.html#Raz ... Slovenijom
Možeš li to malo pojasniti?
Pa zar nije na stranackim izborima Milanovic predlozio jurcica kao premijera. Na kraju su to svi ucinili, ali ako se ne varam (a mozda se varam) Milanovic je bio prvi. Da nije to ucinio pitanje je bi li postao predsjednik stranke.

I ja ponekad govorim jedno, a na kraju napravim nešto drugo. Na kraju možeš reći ili da lažem ili da sam vidio da to što sam govorio nije bilo dobro i da sam se predomislio. Je li se bolje predomisliti ili ustrajati u odluci za koju si naknadno utvrdio da je loša?
Najbolje je odmah donijeti ispravnu odluku, a bas mi je zanimljivo kako je par dana NAKON izbora maknuo jurcica. zasto to nije ucinio prije izbora?
Nešto se ne sjećam da je u 80-ima puno ljudi završilo po zatvorima zbog verbalnog delikta. Ako i je, u svakom slučaju manje nego što ih je izginulo u zadnjih 15 godina po mafijaškim obračunima.
Uff, sorry, nisam znao da je komunizam na ove prostore stigao tek u 80-ima. A i budale smo, bilo nam je tako dobro u jugoslaviji, pa sto bismo onda izlazili van.

P.s. Ako se ne varam Tito je na listi 10 najvecih zlocinaca 20-og stoljeca, što se tice broja ljudi koji su nestali za vrijeme njegove vladavine.
Recimo to ovako: svi su loši, samo su neki manje loši od drugih.
Još, jednom kazem, zbog ovakvih stavova nam je i stanje u drzavi takvo kakvo je. Ti zakljuci sam, sto ne valja s tim stavom, vjerujem da mozes.
Okej, onda si trebao glasati za HDZ. Njih su podržali i nogometaši i Žak Hudek.
Žak nije cool, on je samo debeo, Bare je cool (a on je pjevao za SDP). A svi sportasi su podrzali HDZ jer doticnoj stranci barem stalo do sporta, ali HDZ kao takav nije cool, pa mislim njima je Kirin bio na listi, a i ministar u vladi.

P.s. čehok se razlikuje po svom izgledu od drugih politicara, nije kupio diplomu, za razliku od nekih debelih svinja, eh i skoro sam zaboravio, Varaždin je najrazvijeniji grad u Hrvatsoj (da znam da je Cacic dozupan).
Planiraš li ti uskoro upotrijebiti neki argument ili će se sve svesti na pubertetsko podjebavanje? Mislim, ako je ovo drugo, hej, nisam sudjelovao u takvim političkim raspravama već više od deset godina i baš me svrbe prsti, baš bi bilo zgodno da ljudi konačno upoznaju i tu moju stranu :o
Pa zar nisi vidio argument. Bili su 4 godine na vlasti, a nisu nista ucinili. Super ajmo im dati jos jedan mandat pa da vidimo hoce li ovog puta napraviti nesto. Ne znam za tebe, ali ja volim uciti na pogreskama.
nema me.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Okej, što se tiče Slovenije, svi pričaju o tome što je Račan dao, a nitko o tome što je dobio: olakšice vezane uz promet i prelazak granice, neka granična područja, trgovina, podrška u vezu pristupanja EU i, prije svega, činjenica da je cijela jedna nacija taoc nekoliko kubika slane vode.
Hamenaglar wrote:Pa zar nije na stranackim izborima Milanovic predlozio jurcica kao premijera. Na kraju su to svi ucinili, ali ako se ne varam (a mozda se varam) Milanovic je bio prvi. Da nije to ucinio pitanje je bi li postao predsjednik stranke.
To se tada činilo kao dobra ideja. Kasnije, kad je Jurčić počeo istupati u javnosti, pokazalo se da to i nije tako dobra ideja. Na kraju, stvar se pokazala neizvedivom s obzirom na potrebne koalicijske dogovore. Ja i dalje mislim da je dobro da predsjednik stranke i premijer budu različite osobe, samo nisam siguran da je dobro da jedan od ta dva bude Jurčić.
Najbolje je odmah donijeti ispravnu odluku,
Yes, mister Perfect.
a bas mi je zanimljivo kako je par dana NAKON izbora maknuo jurcica. zasto to nije ucinio prije izbora?
Jer onda još nije znao rezultate i bilo je glupo donositi odluke na temelju nepotpunih informacija. Da je SDP dobio 60%, vjerojatno bi sastavili vladu s Jurčićem što bilo da bilo, a onda bi se već korigirali.
Uff, sorry, nisam znao da je komunizam na ove prostore stigao tek u 80-ima. A i budale smo, bilo nam je tako dobro u jugoslaviji,
Nekima jest, nekima nije. Danas mnogima nije, a malobrojnima jest. Toliko o frazetinama. Kad počneš ozbiljno raspravljati, počet ću i ja. Iako ne znam zašto jer ti si '91. imao koliko, pet godina?, i ne znam što uopće možeš reći o Jugoslaviji a da nije loše prepričano tuđe mišljenje.
pa sto bismo onda izlazili van.
Da nije bilo Miloševića i da su se neke stvari mogle preformulirati za pregovaračkim stolom, ja bih danas bio najžešći zagovornik ostanka Hrvatske u Jugoslaviji. Po mogućnosti, bez Slovenije, jer tada bi Hrvatska bila apsolutni gospodar i vlasnik svega što vrijedi od Vardara pa do Sutle.
P.s. Ako se ne varam Tito je na listi 10 najvecih zlocinaca 20-og stoljeca, što se tice broja ljudi koji su nestali za vrijeme njegove vladavine.
Malo previše surfaš po čudnim internet sajtovima. To kao prvo. Kao drugo, s obzirom što je sve izniklo '90. i '91., kako u Hrvatskoj, tako i u ostatku Juge, rekao bih da ih je premalo nestalo. Jebiga, Tuđman nije dobro gađao kad su on i njegovi rešetali po Bleiburgu.
Još, jednom kazem, zbog ovakvih stavova nam je i stanje u drzavi takvo kakvo je. Ti zakljuci sam, sto ne valja s tim stavom, vjerujem da mozes.
Dakle, hoćeš da razmišljam umjesto tebe jer je tebi teško? It figures.
P.s. čehok se razlikuje po svom izgledu od drugih politicara,
Definitivno argument za procijeniti kvalitetu političara.
Varaždin je najrazvijeniji grad u Hrvatsoj (da znam da je Cacic dozupan).
Župan, i dosta dulje nego što je šminker gradonačelnik.

Inače, imidž koji sada čehok njeguje je isti onaj koji je imao Canjuga prije nego što je došao u Zagreb. Znam neke njegove bivše učenike.
Pa zar nisi vidio argument. Bili su 4 godine na vlasti, a nisu nista ucinili. Super ajmo im dati jos jedan mandat pa da vidimo hoce li ovog puta napraviti nesto. Ne znam za tebe, ali ja volim uciti na pogreskama.
To što ti ne znaš što su učinili znači samo da nije dobro informacije prikupljati pomopskurnim internet sajtovima i hrvatskim dnevnim novinama. Slučajno sam bio novinar 1998-2002. i znam neke zanimljive detalje. Na primje, kompletan sustav hrvatskog visokog školstva je '99. bio na rubu bankrota. Javna infrastruktura je bila u raspadu, a školstvo se po opremljenosti moglo mjeriti otprilike s albanskim. Kad je Račan došao na vlast, trebale su mu najprije dvije godine da plati dugove koje je država imala prema svima, od obrazovanja, preko zdravstva pa sve do gospodarstva. U međuvremenu se morao baviti Budišinim podmetanjima, izigravati balansera između onoga što treba napraviti i onoga što želi HSS i na kraju me uopće ne čudi da je 2003. javno izjavio da SDP priznaje poraz i da neće ići u sastavljanje vlade. Očito je neke trebalo pustiti da se opamete. Kako sada stvari stoje, HSS je pred ulaskom u vladu HDZ-a, što je, dugoročno, najgora stvar za Hrvatsku, a najbolja za SDP jer za četiri godine seljake će skupljati lopatom po cesti, a SDP će moći sam formirati vladu. A HSLS će ostati ono što je oduvijek i bio - desno smetalo čija važnost će otprilike biti u proporciji s onom HSP-a.
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

Okej, što se tiče Slovenije, svi pričaju o tome što je Račan dao, a nitko o tome što je dobio: olakšice vezane uz promet i prelazak granice, neka granična područja, trgovina, podrška u vezu pristupanja EU i, prije svega, činjenica da je cijela jedna nacija taoc nekoliko kubika slane vode.
Ako se ne varam Slovenija tada nije bila u EU, a ako ce nas slovenska vlada ucjenjivati zbog nekoliko kubika slane vode, to vise govori o njima. Uostalom sve ove stvari koje bismo dobili su tek kratkorocne beneficije.
To se tada činilo kao dobra ideja. Kasnije, kad je Jurčić počeo istupati u javnosti, pokazalo se da to i nije tako dobra ideja. Na kraju, stvar se pokazala neizvedivom s obzirom na potrebne koalicijske dogovore. Ja i dalje mislim da je dobro da predsjednik stranke i premijer budu različite osobe, samo nisam siguran da je dobro da jedan od ta dva bude Jurčić.
Oh, da se razumijemo, ja mislim da bi Milanovic bio bolji premijer od Jurcica, ali nazalost sumnjam da cemo doznati.
Jer onda još nije znao rezultate i bilo je glupo donositi odluke na temelju nepotpunih informacija. Da je SDP dobio 60%, vjerojatno bi sastavili vladu s Jurčićem što bilo da bilo, a onda bi se već korigirali.
What the flock? Dakle ako smo uvjerljivo pobijedili, onda cemo imati loseg premijera. To je tebi u redu? Uostalom SVE ankete su najavljivale neizvjesnu utrku, a u njima nije bila gledana dijaspora. Milanovic je ZNAO da nece dobiti 60%. Tako da ti ovi argumenti stvarno ne stoje.

Nekima jest, nekima nije. Danas mnogima nije, a malobrojnima jest. Toliko o frazetinama. Kad počneš ozbiljno raspravljati, počet ću i ja. Iako ne znam zašto jer ti si '91. imao koliko, pet godina?, i ne znam što uopće možeš reći o Jugoslaviji a da nije loše prepričano tuđe mišljenje.
Ne trebam imati puno godina, dovoljno mi je vidjeti kako relikvije iz Jugoslavije razmisljaju.
Da nije bilo Miloševića i da su se neke stvari mogle preformulirati za pregovaračkim stolom, ja bih danas bio najžešći zagovornik ostanka Hrvatske u Jugoslaviji. Po mogućnosti, bez Slovenije, jer tada bi Hrvatska bila apsolutni gospodar i vlasnik svega što vrijedi od Vardara pa do Sutle.
Što bi bilo kad bi bilo. A cuj da su izvanzemaljci dosli i tebe proglasili svojim predsjednikom, ha? Otprilike jednako nevjerojatan scenarij.

Malo previše surfaš po čudnim internet sajtovima. To kao prvo. Kao drugo, s obzirom što je sve izniklo '90. i '91., kako u Hrvatskoj, tako i u ostatku Juge, rekao bih da ih je premalo nestalo. Jebiga, Tuđman nije dobro gađao kad su on i njegovi rešetali po Bleiburgu.
Ne surfam ja po cudnim sajtovima. Ako se ne varam prvi put sam tu informaciju dobio s telke, mislim da je bilo rijec o onom povijesnom kalendaru ili tako nesto, no stvarno vjerujem da nije tesko provjeriti da je maršal odgovoran za smrt jednog milijuncica.

Dakle, hoćeš da razmišljam umjesto tebe jer je tebi teško? It figures.
hahahahaha. Ovo je jadno. Ja sam tebi rekao da ti razmislis za sebe, ne za mene. Mislio sam da mozes doci sam do jednog vrlo jednostavnog zakljucka. Mozda sam se prevario.
Definitivno argument za procijeniti kvalitetu političara.
Zasto ne. Nas izgled puno govori o nama.

Župan, i dosta dulje nego što je šminker gradonačelnik.
Zar nije Cacic zupan tek od 2005-e?
Inače, imidž koji sada čehok njeguje je isti onaj koji je imao Canjuga prije nego što je došao u Zagreb. Znam neke njegove bivše učenike.
Prosvijetli me.
Pa zar nisi vidio argument. Bili su 4 godine na vlasti, a nisu nista ucinili. Super ajmo im dati jos jedan mandat pa da vidimo hoce li ovog puta napraviti nesto. Ne znam za tebe, ali ja volim uciti na pogreskama.
To što ti ne znaš što su učinili znači samo da nije dobro informacije prikupljati pomopskurnim internet sajtovima i hrvatskim dnevnim novinama.
Vau, nisam znao da ti mozes vidjeti sve sto ja radim. To je bas cool, kako to radis?

Slučajno sam bio novinar 1998-2002. i znam neke zanimljive detalje.
Slucajno sam isao u skolu u vrijeme SDP-ove vladavine, pa znam na kakvim racunalima sam radio i znam da se skola pocela opremati tek nakon sto smo je moja generacija otisla.
Kad je Račan došao na vlast, trebale su mu najprije dvije godine da plati dugove koje je država imala prema svima, od obrazovanja, preko zdravstva pa sve do gospodarstva.
A dugove je platio tako sto je povecao hrvatski inozemni dug za 100%. Vau, odlican nacin placanja dugova.

U međuvremenu se morao baviti Budišinim podmetanjima
Druga strana bi mogla reci da je Racan izdao Budisu i da je on zapravo cijelo vrijeme Budisi podmetao.
izigravati balansera između onoga što treba napraviti i onoga što želi HSS i na kraju me uopće ne čudi da je 2003. javno izjavio da SDP priznaje poraz i da neće ići u sastavljanje vlade
.

A sto je mogao, proglasiti pobjedu?
Očito je neke trebalo pustiti da se opamete. Kako sada stvari stoje, HSS je pred ulaskom u vladu HDZ-a, što je, dugoročno, najgora stvar za Hrvatsku, a najbolja za SDP jer za četiri godine seljake će skupljati lopatom po cesti, a SDP će moći sam formirati vladu. A HSLS će ostati ono što je oduvijek i bio - desno smetalo čija važnost će otprilike biti u proporciji s onom HSP-a.
SDP je trebao ove godine skupljati HDZ s lopatom, ali ocito nisu sposobni. Ja jos ne vjerujem da je HDZ pobijedio na ovim izborima. U toj vladi je Jubito Kirin bio ministar i SDP ju nije mogao srusiti. Da ne govorimo o tome da je jedino HNS imao gore predizborne spotove od HDZ-a, da se Sanader nije usudjivao suceliti sa Milanovicem, a ti tvrdis da bi bili sposobni voditi drzavu. Ni kumicu s placu nisu sposobni pronaci.
nema me.
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Unread post by jbt »

Ako se ne varam prvi put sam tu informaciju dobio s telke, mislim da je bilo rijec o onom povijesnom kalendaru ili tako nesto, no stvarno vjerujem da nije tesko provjeriti da je maršal odgovoran za smrt jednog milijuncica.
Ne trebam imati puno godina, dovoljno mi je vidjeti kako relikvije iz Jugoslavije razmisljaju.
It must be the truth, i saw it on TV. Okay, jasno ti je da taj argument ne stoji. Posebno kad uzmes u obzir profil ljudi koji kreiraju i uredjuju receni TV-kalendar(kaslj, Obrad Kosovac). Svaki dan imat jednu vijest o jugosrbocetnickokomunistickomasonskoj uroti...kako im vise ne dojadi mlatiti praznu slamu? Nije ti bas izvor takav da se na njega valja pozivati, daj ti radje neku knjigu.

A sto se drugog tice, ja nisam relikvija iz Yu, sta meni imas za reci? Cinjenica je i dalje da nemas blage, osim onog sto ti je HTV podastirao kroz '90. Milijun mrtvih??? Milijun?? De da ja to u numericke znakove pretvorim: 1 000 000. Jel ti vidis taj broj? Eto malo literature: http://en.wikipedia.org/wiki/Khmer_rouge
Vidis? Tak se ubija. Bogtemazo, milijun! Na koji tocno nacin mislis da bi se MILIJUN mrtvih sakrio? Gdje i tko je to radio? Sta o tome misle Mulder i Scully?
A dugove je platio tako sto je povecao hrvatski inozemni dug za 100%. Vau, odlican nacin placanja dugova.
Ma jesi ti bio budan i svjestan tokom '90? Ono kad je recimo prosjecna osoba visila na nekakvim listama cekanja, penzici su ko muve po zimi padali, idiotluk i jednoumlje u medijima(casne iznimke - F.T.), ekonomija u totalnoj banani - sverc je glavna stvar, zajedno sa sopingom u Sloveniji i Madjarskoj. Na koji nacin bi ti smanjio dug? Tvornice su umnogome bile unistene ekonomski ili izjedene privatizacijom, zaliha nemas, sta sad? A tvrdnja o 100% bas i ne stoji.
http://hgk.biznet.hr/hgk/tekst.php?a=b& ... kst&id=268
Druga strana bi mogla reci da je Racan izdao Budisu i da je on zapravo cijelo vrijeme Budisi podmetao.
Druga strana bi mogla reci i da se Racanu mama kupa gola i da mu smrdi iz usta i sve bi to bio pravi kurac od ovce od argumenta. To sto bi mogli reci ne znaci da Budisa nije podmetao, te da je zbog toga kasnije politicki marginaliziran.

Ajmo ovako. Daj ti lijepo barem jedan jedini argument za bilosta sto si reko, to ce biti dobro, pa ces onda mozda vidjeti i strumfove.


Edit: palo mi je na pamet da ces spomenuti moju slikicu za avatara. Nije Yu nego SSSR i tamo je jerbo sam igro Red Orchestra. Eto, jedan "argument" manje.
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Ako se ne varam Slovenija tada nije bila u EU
Ne, ali se znalo da će uskoro ući.
a ako ce nas slovenska vlada ucjenjivati zbog nekoliko kubika slane vode, to vise govori o njima. Uostalom sve ove stvari koje bismo dobili su tek kratkorocne beneficije.
Tako je, na rok od nekoliko godina, taman dok i Hrvatska ne uđe u EU, a ako su nam Slovenci (bili) spremni sve to dati samo zbog nekoliko kubika slane vode, tim bolje za nas. Kad uđemo u EU, ionako to više nikome neće biti važno. Zapravo, nije ni sad, osim političarima koji zahvaljujući tome svako malo dižu tenzije, kad žele skrenuti pažnju s neke bitnije teme, i što im očito uspijeva, jer primjećujem da više raspravljaš o tome, nego o ekonomiji, (ne)zaposlenosti, obrazovanju i slično.
What the flock? Dakle ako smo uvjerljivo pobijedili, onda cemo imati loseg premijera. To je tebi u redu? Uostalom SVE ankete su najavljivale neizvjesnu utrku, a u njima nije bila gledana dijaspora. Milanovic je ZNAO da nece dobiti 60%. Tako da ti ovi argumenti stvarno ne stoje.
U trenutku kad se odlučivalo o Jurčiću još se ništa nije znalo jer je do izbora bilo godinu dana. Zašto se nisu ranije predomislili? Ti možda mijenjaš odluke svakih pet minuta, ali ako to radiš u politici, onda to nije dobro, zato treba ostaviti što veći razmak. Da, pogriješili su, ali to je tako benigna tehnička greška da na njoj mogu inzistirati samo oni koji se iz sve snage trude da SDP ispadne glup, a da nemaju drugih argumenata.
Ne trebam imati puno godina, dovoljno mi je vidjeti kako relikvije iz Jugoslavije razmisljaju.
Oni bar razmišljaju.

Isto tako, možda bi u raspravi pomoglo ako bi naveo što ti se točno ne sviđa kod načina razmišljanja tih relikvija osim što se nabacuješ općenite primjedbe za koje samo ti znaš što točno znače, ako i to.
Ako se ne varam prvi put sam tu informaciju dobio s telke, mislim da je bilo rijec o onom povijesnom kalendaru ili tako nesto, no stvarno vjerujem da nije tesko provjeriti da je maršal odgovoran za smrt jednog milijuncica.
Prvi put sam ovlaš pročitao ovu rečenicu pa sam htio čisto zajebantski pitati je li bila riječ o emisiji Branke Šeparović ili Obrada Kosovca, a onda sam uočio "povijesni kalendar" pa sam shvatio da je zbilja riječ o emisiji Obrada Kosovca :lol2: Dakle, molim te, hajde zaista pronađi izvor koji kaže da je Tito odgovoran za smrt milijun ljudi :lol:
hahahahaha. Ovo je jadno. Ja sam tebi rekao da ti razmislis za sebe, ne za mene. Mislio sam da mozes doci sam do jednog vrlo jednostavnog zakljucka. Mozda sam se prevario.
Gle, ja do tog tvog "vrlo jednostavnog zaključka" ne mogu doći i molim te za pomoć. Iznesi mi logički slijed kojim si do njega došao.
Nas izgled puno govori o nama.
Je, je, Renatu Sopek za predsjednicu!
A dugove je platio tako sto je povecao hrvatski inozemni dug za 100%. Vau, odlican nacin placanja dugova.
Za razliku od onih prije i poslije njega koji su povećali taj dug za isto toliko, ali su istovremeno povećavali i unutrašnji. Osim toga, ako je taj HSLS bio toliko ozbiljan i odgovoran, zašto nije upozoravao na sve to i onda izašao iz vlade, a ne da ga Račan mora izbacivati, i tek onda se ekipa naljuti i iz osvete krene iznositi prljavo rublje koje su dobrim dijelom i sami zaprljali? (ček', ček', u kojoj je ono stranci tada bio ministar gospodarstva Goran Granić?)
SDP je trebao ove godine skupljati HDZ s lopatom, ali ocito nisu sposobni. Ja jos ne vjerujem da je HDZ pobijedio na ovim izborima. U toj vladi je Jubito Kirin bio ministar i SDP ju nije mogao srusiti. Da ne govorimo o tome da je jedino HNS imao gore predizborne spotove od HDZ-a, da se Sanader nije usudjivao suceliti sa Milanovicem, a ti tvrdis da bi bili sposobni voditi drzavu. Ni kumicu s placu nisu sposobni pronaci.
Ako postoji netko tko u ovom paragrafu vidi ikakvu unutrašnju logiku, molim neka me prosvijetli.
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Unread post by TB »

jbt wrote:
Edit: palo mi je na pamet da ces spomenuti moju slikicu za avatara. Nije Yu nego SSSR i tamo je jerbo sam igro Red Orchestra. Eto, jedan "argument" manje.

A što je sa nickom, ha? Koja je to igrica bila? :D
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

TB wrote:A što je sa nickom, ha? Koja je to igrica bila? :D
Sajmon sez :lol:
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

jbt wrote:
Ako se ne varam prvi put sam tu informaciju dobio s telke, mislim da je bilo rijec o onom povijesnom kalendaru ili tako nesto, no stvarno vjerujem da nije tesko provjeriti da je maršal odgovoran za smrt jednog milijuncica.
Ne trebam imati puno godina, dovoljno mi je vidjeti kako relikvije iz Jugoslavije razmisljaju.
It must be the truth, i saw it on TV. Okay, jasno ti je da taj argument ne stoji. Posebno kad uzmes u obzir profil ljudi koji kreiraju i uredjuju receni TV-kalendar(kaslj, Obrad Kosovac). Svaki dan imat jednu vijest o jugosrbocetnickokomunistickomasonskoj uroti...kako im vise ne dojadi mlatiti praznu slamu? Nije ti bas izvor takav da se na njega valja pozivati, daj ti radje neku knjigu.

A sto se drugog tice, ja nisam relikvija iz Yu, sta meni imas za reci? Cinjenica je i dalje da nemas blage, osim onog sto ti je HTV podastirao kroz '90. Milijun mrtvih??? Milijun?? De da ja to u numericke znakove pretvorim: 1 000 000. Jel ti vidis taj broj? Eto malo literature: http://en.wikipedia.org/wiki/Khmer_rouge
Vidis? Tak se ubija. Bogtemazo, milijun! Na koji tocno nacin mislis da bi se MILIJUN mrtvih sakrio? Gdje i tko je to radio? Sta o tome misle Mulder i Scully?
A dugove je platio tako sto je povecao hrvatski inozemni dug za 100%. Vau, odlican nacin placanja dugova.
Ma jesi ti bio budan i svjestan tokom '90? Ono kad je recimo prosjecna osoba visila na nekakvim listama cekanja, penzici su ko muve po zimi padali, idiotluk i jednoumlje u medijima(casne iznimke - F.T.), ekonomija u totalnoj banani - sverc je glavna stvar, zajedno sa sopingom u Sloveniji i Madjarskoj. Na koji nacin bi ti smanjio dug? Tvornice su umnogome bile unistene ekonomski ili izjedene privatizacijom, zaliha nemas, sta sad? A tvrdnja o 100% bas i ne stoji.
http://hgk.biznet.hr/hgk/tekst.php?a=b& ... kst&id=268
Druga strana bi mogla reci da je Racan izdao Budisu i da je on zapravo cijelo vrijeme Budisi podmetao.
Druga strana bi mogla reci i da se Racanu mama kupa gola i da mu smrdi iz usta i sve bi to bio pravi kurac od ovce od argumenta. To sto bi mogli reci ne znaci da Budisa nije podmetao, te da je zbog toga kasnije politicki marginaliziran.

Ajmo ovako. Daj ti lijepo barem jedan jedini argument za bilosta sto si reko, to ce biti dobro, pa ces onda mozda vidjeti i strumfove.


Edit: palo mi je na pamet da ces spomenuti moju slikicu za avatara. Nije Yu nego SSSR i tamo je jerbo sam igro Red Orchestra. Eto, jedan "argument" manje.
A cuj, Hitler je k'o od sale smaknuo 6 milijuna zidova.

evo jos jedan neutralan link

http://www.straightdope.com/columns/021018.html

These numbers come from R.J. Rummel, a political scientist at the University of Hawaii who studies mass killing.

Rummel goes on to identify the top nine killers: (1) Joseph Stalin, 43 million dead, 1929-'53; (2) Mao Tse-tung, 38 million, 1923-'76; (3) Adolf Hitler, 21 million, 1933-'45; (4) Chiang Kai-shek, 10 million, 1921-'48; (5) Vladimir Lenin, 4 million, 1917-'24; (6) Tojo Hideki (Japan), 4 million, 1941-'45; (7) Pol Pot, 2.4 million, 1968-'87; (8) Yahya Khan (Pakistan), 1.5 million, 1971; (9) Josip Broz, better known as Marshal Tito (Yugoslavia), 1.2 million, 1941-'80.


pogledaj tko je zadnji na listi.
nema me.
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Unread post by TB »

Hamenaglar wrote:
A cuj, Hitler je k'o od sale smaknuo 6 milijuna zidova.

evo jos jedan neutralan link

http://www.straightdope.com/columns/021018.html

These numbers come from R.J. Rummel, a political scientist at the University of Hawaii who studies mass killing.

Rummel goes on to identify the top nine killers: (1) Joseph Stalin, 43 million dead, 1929-'53; (2) Mao Tse-tung, 38 million, 1923-'76; (3) Adolf Hitler, 21 million, 1933-'45; (4) Chiang Kai-shek, 10 million, 1921-'48; (5) Vladimir Lenin, 4 million, 1917-'24; (6) Tojo Hideki (Japan), 4 million, 1941-'45; (7) Pol Pot, 2.4 million, 1968-'87; (8) Yahya Khan (Pakistan), 1.5 million, 1971; (9) Josip Broz, better known as Marshal Tito (Yugoslavia), 1.2 million, 1941-'80.


pogledaj tko je zadnji na listi.

Sumnjive brojke, barem što se Tita tiče. Kako su došli do tih brojki? Titin psihološki profil mu nije onaj diktatora -masovnog ubojice već prije operetnog diktatora i hedonista, feudalca premazana svim mastima.

Brojke idu od 41. Dakle, 2 svjetski. U to su vjertojatno ubrojene sve žrtve na strani sila Osovine u Jugi. Nijemci, Ustaše, Ȓetnici, Talijani...
To baš ne spada u masovna ubojstva tipa na kakve se tu misli..

Onda imamo ono poslije rata. Egzekucija je bilo. Ali gdje nije u to doba? Koliko su Nijemaca potamanili Amerikanci u Njemačkoj u godini poslije WW2?

Blajburg i križni put su dobro dokumentirani.
Broj žrtava u fojbama je, kako se raspravljalo u jednoj Latinici na temu fojbi, znatno uvečan od strane Talijana. Poslije Blajburga ide Informbiro, e, tu je bilo mrtvih. Ali ništa nije bilo masovno tipa masovne deportacije u Sibir. Mitski Goli otok je bio za samo političke zločince manji dio svojeg trajanja, a poslije su večinu vremena većina stanovnika bili obični kriminalci. Zločina od strane režima je bilo, ali milijun je pretjerano.
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Unread post by jbt »

Linky je neutralan, covjek koji je pisao taj popis je daleko od neutralnog koliko i čorđe Žbun od zdravog razuma.

http://en.wikipedia.org/wiki/R._J._Rummel

Dakle, iako se mrzim sto ovo radim, ali jebga, ponekad jednostavno moras ad homminem. Procitaj malo o tom liku i njegovom ugledu. Kad te proglase jednim od glavnih mrzitelja komunistickog rezima, onda postane jasno zasto je na listi toliko komunista, zasluzili to oni ili ne.

A da ne ostane samo na mojim rijecima i kritici covjeka, a ne djela, evo nekoliko linkova koji se nimalo ne slazu sa tvojim(tj., Rummelovim) tvrdnjama

http://en.wikipedia.org/wiki/Genocides_in_history
http://en.wikipedia.org/wiki/Mass_death ... th_century
http://www.ess.uwe.ac.uk/genocide.htm
http://www.hrw.org/
http://library.stanford.edu/depts/ssrg/misc/misery.html
http://www.scaruffi.com/politics/dictat.html
http://www.genocidewatch.org/
http://www.lonympics.co.uk/Worstregimes ... entury.htm
http://www.lonympics.co.uk/Worstregimes ... ystats.htm

Zadnja dva su malo bezveze, al jebga, dva su naspram tvog jednog.

A ovo su dva sajta od nikome nam dragih neonacista. I to domacih, ustasa. E matermunabijem, kad ni Super Hrvoje i prijatelji nemaju takve pomahnitale i psihopatske brojke na svom sajtu, onda mislim da se stvarno trebas upitati o validnosti svoje tvrdnje.

http://www.geocities.com/CapitolHill/Se ... ndex2.html
http://forum.crnalegija.com/


A za kraj, malo o vodjama psihopatskih rezima: http://en.wikipedia.org/wiki/Josip_Broz_Tito
His funeral drew many world statesmen. Based on the number of attending politicians and state delegations, it was the largest statesman funeral in history. They included four kings, thirty-one presidents, six princes, twenty-two prime ministers and forty-seven ministers of foreign affairs. They came from both sides of the Cold War, from 128 different nations.
To je masovni ubojica? To jest, sef rezima koji je masovno ubijao? Ides, nisam ni znao da se tak ide na sprovod psihopatima. Kad bude sahranjivan Srdjan Mladjan, mora da ce odaziv biti golem.

Necu ti davati sad jos i milijun linkova na stranice o Yu, to mozes i sam. I kad(ukoliko) ih pogledas, molim te napisi mi jednu jedinu koja podrzava tvoju(tj., Rummelovu) tvrdnju. Pa i da je neonacisticka stranica, samo jednu mi daj.

Claimer - neonacisticke ljigave stranice ce vam zagaditi kompjuter. Klikanjem na bilo koji linky koji vodi na ta sranja, izlazete se odvratnim kenj-fotonima koji ostavljaju male govnaste tragove na vasoj retini. Autor ovog posta ne prihvaca nikakvu odgovornost za receno klikanje.
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Ovo nisa znao :blob:
"Stop sending people to kill me", Tito wrote. "If you don't stop sending killers, I'll send one to Moscow, and I won't have to send a second."
Koja jebena FACA :o Mislim, okej, čak i ako je urbani mit, dobro zvuči :D Jebeš Klinta Istvuda i Roberta De Nira :headbang:
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Izitpajn wrote:Ovo nisa znao :blob:
NISI ZNAO? Poruka navodno ide: "Dragi druže Staljin, poslao si mi devet ubojica da me smaknu, ni jedan nije uspio. Ja ću Tebi poslati jednog, i taj će biti dovoljan!"
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Malo OT, ali se - mislim - uklapa. Prema Sir Fizroyu MacLeanu, Rat na Balkanu (Eastern Approaches, Zagreb, "Stvarnost", 1964.), ovako je tekao razgvor između brigadira MacLeana i Churchilla (citiram po sjećanju, knjiga mi nije pri ruci).

MacLean: "Ali, gospodine premijeru, ako prestanemo pomagati Mihailovića i počnemo pomagati Tita, onda će Tito na kraju pobijediti u Jugoslaviji."
Churchill: "Da."
MacLean: "Onda će Jugoslavija, po svoj prilici, postati komunističkom zemljom!"
Churchill: "Kanite li živjeti u Jugoslaviji nakon rata?"
MacLean: "Ne."
Churchill: "Ni ja."

Eto link s (djelomičnim) citatom:
http://www.newnations.com/archive/2007/March/hr.html
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Unread post by Xaotix »

Izitpajn wrote:Dakle, molim te, hajde zaista pronađi izvor koji kaže da je Tito odgovoran za smrt milijun ljudi
Ako pogledaš brojj umrlih ljudi u Jugoslaviji između 1945 i 1980, sigurno ćeš naći više od milijun ljudi. Nisu oni krivi što su umrli prirodnom smrću :lol:

Da se uozbiljim malo:
1.Svako potezanje Tita kao argumenta u raspravi o DANAÅ NJOJ političkoj situaciji u hrvatskoj podliježe domaćoj Varijanti Goodwinovog zakona.
Ko se Tita hvata taj GUBI.
Kakve veze Tito ima sa današnjim socijalistima (komunista još možda ima jedino na Kubi)? Više veze ima sa HDZom. Na kraju, Tuđman je bio Titov general, Manolić sekretar unutrašnjih poslova, a stranka je bila krcata prebjezima iz Partije.
I opet, usporedba ne vrijedi za današnju postavu, jer u današnjem HDZu sjedi nova garnitura.

2. Svatko rođen prije 80 i nije neka osoba za komentiranje situacije u bivšoj Jugi, pogotovo za potezanje paralela nekad i sad. Ja sam rođen 75., i još uvijek sam rubni slučaj. Sjećam se što se sve događalo kad sam bio mali, i sjećam se da se deklarirati hrvatom baš i nije bilo najpametnije. Ali u tom "srbočetničkom mraku" Hrvatska je i dalje imala svoju himnu, jedina republika u SFRJ s tom privilegijom.
I da. Ljudima je onda bilo bolje. Bili su sigurniji i zaštićeniji. Zdravstveno osiguranje su imali praktički svi. Penzije isto. I bile su dovoljne. Nije bilo kupanja u lovi, ali je postojao taj famozni srednji sloj, koji je uglavnom imao više opcija nego mi danas. to je ono čega se ludi sjećaju i zašto ih hvata Jugonostalgija.

I da. Tito je svima bio heroj, makar imali isprani mozak. Sad se svi hvale kako su bili protiv, ali kad je umro, 1980. sjećam se da mi nije bilo jasno zašto ljudi na ccesti plaču. A to nisu bile radosnice!

I da završim s Titom na forumu o politici, i vratimo ga u povijest:
Navodno je maršal povalio i Elizabeth Taylor i Sophiu Loren. :drunken:
Još jedan plus za njega, uz onakav sprovod!

Ajmo sad na DANAÅ NJE političare i mulj po kojim oni gacaju.

Hdz je u zadnjih 16 godina proveo na vlasti koliko, 12?. Nabrajati greške koje su u to vrijeme napravili bi trajalo do preksutra. Krali su naočigled ljudi,koji su i dalje glasali za njih jer su ih plašili s onim "Ako mislite da smo mi gadni, čekajte da vam komunjare zavladaju!".
Tko je jamio jamio je, pa je onda SDP dosao na vlast i napravio je to što jest.
I uprkos svim sranjima koje su imali sa grabežom za vlast u koalicijskoj vladi, uspjeli su napraviti pozitivan pomak. Izgradile su se ceste (kojima se sad kiti HDZ), počelo se graditi, radilo se nešto. Imidž Hrvatske je promijenjen iz Države sa diktatorom Tuđmanom u imidž demokratske države.
Nisu se obračunali sa lopovlukom priješnje vladi i to ih je koštalo. Možda nisu htjeli mutiti vodu, možda su se bojali otvoriti Pandorinu kutiju, tko zna koji im je bio pravi razlog. Uglavnom na vlast dolazi HDZ. I opet kređu afere, i laganje biračima u lice. kolike suz dugove HDZovci nabili za vrijeem svoje vladavine? Ne znam točne brojke, ali koliko se sjećam, mislim da su barem udvosturčili dugovanja (tko ima relevantne brojke, rado ću ih pogledati, makar bio u krivu)
S obadvije strane ima karijerista koji su u politici samo zato da se okoriste. Ali SDPu i HNSu više vjerujem. Možda će ipak krasti manje, a više usmjeriti u pošten rad.
Randomness is strong with this one!
Post Reply