MRZIM!!!!

Mrgudov brlog.

Moderator: Xaotix

Post Reply
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: MRZIM!!!!

Unread post by poison »

ratchet wrote:Ja moram biti pet godina na istom radnom mjestu da bih dobio stalni posao i polagao stručni. Prije ću u penziju. Imam prijatelja koji je već 10 godina u sistemu. Ako ostane još tri godine na sadašnjem radnom mjestu na konju je.
Mrzim glupave zakone. Možeš isti predmet predavati godinama bez prekida, ali ako samo jedno promijeniš školu adio, sve iz početka.
??? :scratch: ???
ček, kojom to forom tek za pet godina možeš polagati stručni? netko sustavno krši tvoja prava, čini mi se.
pripravnički staž traje godinu dana u osnovnoj, u srednjoj dvije (ali i njima su počeli gledati kroz prste pa ih znaju pustiti nakon godinu dana na stručni), a ugovor na neodređeno možeš dobiti i kao pripravnik.
mijenjanjem škole ti se ne poništava pripravnički staž (osim ako si u prekidu između dvije škole imao zaposlenje izvan prosvjete) - sa mnom je polagala jedna kolegica koja je stažirala na zamjenama: 3 mjeseca u jednoj srednjo, 3 mjeseca u drugoj, 3 mjeseca u trećoj, nešto malo u četvrtoj, i onda nakon mjesec dana u osnovnoj polagala stručni.
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: MRZIM!!!!

Unread post by ratchet »

Jer se po zakonu ne tretiram kao stručni predvač. Pa se mora dokazati da sam bio na istom radnom mjestu toliko dugo ( sad pričaju o tri godine, nisam još provjerio, ionako nisam nigdje bio duže od jednog polugodišta ), i da je za to vrijeme svakih pet mjeseci raspisivan natječaj za to radno mjesto i da se niti jedna stručna osoba nije na njega javila, pa onda ravnatelj upućuje molbu ministarstvu, uz te dokaze, da mu se odobri zapošljavanje na stalno nestručne osobe, koja onda može polagati stručni ispit, kad ima stalno radno mjesto, i postati stručna osoba.
I zato neki radu godinama i godinama kao zamjene, i zato gomila oglasa po novinama, za sve one inženjere što predaju u školama ( svakih pet mjeseci ), pa onda ljudi stalno pričaju kako ima posla ko blata u školama, pa i neki debilni novinari, jer evo non-stop oglasi. A u stvari su oglasi samo da se potvrde radna mjesta onih koji su tu već zaposleni. I koji strepe hoće li se netko stručan javiti i maknuti ih. Ima i toga, znam jednog koji je odletio pola godine prije nego li je mogao dobiti stalno mjesto, jer se javila netom diplomirana učiteljica sa dodatnom matematikom, koja po zakonu koji je donio Biškupić ima prednost nad njim. A čovjek diplomirao na FER-u. Čista sprdačina.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: MRZIM!!!!

Unread post by poison »

ouch! sorry, nisam znala za taj dio priče.
that plainly sucks.
ne želim kakati po kolegicama učiteljicama s pojačanim predmetom - ali samo čekam da počnu s infiltracijom u srednje škole. u osnovnoj sam već dva puta ispušila zbog učiteljica s pojačanim engleskim. prvi put sam se tješila: dobro, apsolventica sam, ženska je imala diplomu (iako je tu klizav teren - pitanje je tko je u tom trenutku trebao imati prednost...), drugi put sam ispušila (navodno) jer je ženska imala stručni ispit, a ja ne (a onda me zovu za dva mjeseca i nude mi zamjenu za porodiljski - yeah, right!) - i to me stvarno ljuti. mislim, ok mi je da ako se ne javi nitko tko ima završen određeni predmet - bio to profesor stranog jezika, profesor hrvatskog, ili inžinjer matematike s pedagoškom grupom predmeta - zaposle učiteljicu s pojačanim predmetom, slažem se da su metodički potkovanije od onih koji su završili neke druge smjerove, ali pouzdano znam da je učiteljicama s pojačanim engleskim cijela druga godina engleskog bila skraćena verzija naše skripte za jedan semestar morfosintakse na prvoj godini. sapientis sat.

druga stvar s onim natječajima kojih ima ko blata su "rošade" - dakle, iz jedne škole ode netko u drugu, u kojoj je, recimo, nastavnik otišao u mirovinu - obje škole objavljuju natječaj, objavljuje ga i treća jer je iz nje otišao netko u onu prvu, i tako dalje... natječaja ko pljeve, a ustvari se otvorilo samo jedno radno mjesto, sve ostalo su se samo izrotirali isti ljudi. treća stvar su apsolventi koji rade, diplomiraju, pa se raspisuje natječaj da se njih primi. četvrta stvar su oni koji su primljeni na 60 dana, pa se raspisuje natječaj da bi ih se primilo za stalno... no, ispitat ćemo mi tu teoriju u osmom mjesecu - navodno, jedinom vremenu u godini kada se nalazi na veću količinu natječaja u kojima se stvarno nekog traži.

jesam li spomenula da mrzim natječaje, učiteljice s pojačanim predmetima i zapošljavanje preko veze?
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: MRZIM!!!!

Unread post by ratchet »

To i ja mrzim. Pogotovo ono sa dva mjeseca pa onda natječaj. Već sam dva puta vidio da su primljena djeca nastavnika koji idu u penziju. Prvo na taj rok, pa onda imaju prednost. Kad sam to komentirao jednom u zbornici, starija kolegica je zaključila: a što ćemo, kad već imamo male plaće da barem zaposlimo našu djecu.
Uglavnom natječaji su samo formalnost. Kad se raspišu ili već netko radi ili je netko primljen dva mjeseca prije bez natječaja pa sad ima prednost. Zato se raspitam prije u školi, da ne pravim budalu od sebe i šaljem molbu ako već netko radi. A nikad i nisam dobio posao preko natječaja, obično bi me zvala ravnateljica koja je broj dobila od druge ravnateljice itd. Doduše ionako sam radio samo na zamjenama, duga bolovanja, porodiljni itd.
A o kolegicama sa dodatnim predmetom i nisam stekao neko dobro mišljenje. Vidio sam jednu koja je molila da drži samo 5 i 6 razredima jer su joj 7 i 8 preteški. Ja se pripremam samo za 8, a i to ofrlje ipak je to osnovna škola, one ostale uzmem knjigu na satu i idemo. A mijenjao sam jednu gdje sam na kraju krenuo sa: A sad djeco zaboravite to što ste učili i pazite ovamo. Nakon što sam vidio što im sve piše u zadaći, odnosno nakon što sam vidio da nitko nema pojma kako se određeni tip zadataka rješava. Ta dodatna matematika je samo kraća verzija više matematike koja se polaže lakše nego na tehničkim fakultetima ( gdje treba položiti tri matematike ).
Doduše mijenjao sam i jednog koji jest nastavnik matematike ( pred penziju pa je često na bolovanju ) i vidio da ima i takvih koji djeci nisu u stanju ništa objasniti. Što rezultira s tim da kad sam im dao ispit da vidim kako stoje sa znanjem dobio sam 19 negativnih od 21 provjere, i to su trebali rješiti samo 2 od 5 za pozitivnu, i to prilično laganih, a dva rješenja sam im ispisao na ploči. Mrzim idiote koji svoj posao rade samo zato što moraju.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: MRZIM!!!!

Unread post by poison »

ja ipak šaljem zamolbe na sve strane - sadašnji posao sam dobila tako da je kuma poslala zamolbu, pa kad je cura koja je primljena davala otkaz, trebao im je netko tko može početi raditi idući tjedan - zvali su sve koji su im poslali zamolbu prije 3 mjeseca, a kuma je, kada su ju nazvali, uvalila slušalicu meni. za pola sata sam bila na razgovoru, a za tjedan dana potpisala ugovor na 60 dana, za mjesec dana na neodređeno :D . i preporučam svima da šalju zamolbe i u prazno, nikad se ne zna kad će ju netko iskopati i ponuditi se posao.

a ni ono sa 60 dana ne mora biti sigurno. jedna legica je tako primljena na zamjenu za porodiljski, potpisala na 60 dana, cura je bila apsolventica, trebala samo završiti diplomski i diplomirati, ali dobila je cijelo čudo različitih programa, i mjesec dana samo operativne i izvedbene pisala, od diplomskog ni d. u međuvremenu je izašao natječaj, javila se osoba s diplomom, i moja legica frljeknula s posla. :(
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: MRZIM!!!!

Unread post by ratchet »

Mi imamo centar za školstvo koji vodi evidenciju o svima koji bi željeli raditi u školama. I onda daje informacije ravnateljima kad im je netko hitno potreban. Tako sam i ja počeo. Poslje ravnatelji i međusobno izmjenjuju informacije o zamjenama. Ali uglavnom se unaprijed zna za koga je natječaj, znam školu u kojoj radi osoba samo sa višom, bez pedagoške grupe predmeta, pa ne može dobiti stalno radno mjesto i stalno se raspisuju natječaji po sili zakona. Međutim tamo je jako, jako dugo i nitko se sa većim kvalifikacijama niti ne javlja na natječaje. Zamjerio bi se kolegama, ravnatelju, roditeljima a mi smo mala sredina i svi to znaju i zato nitko tamo ne šalje molbe.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: MRZIM!!!!

Unread post by niniane »

Samo da uletim s kratkom dobrom vijesticom da sam provjerila u nadležnim institucijama, neću morati ponavljati pripravnički, već nakon polaganja stručnog u Komori položiti još neku dopunu (zakone i sl.). Naravno, morala sam zivkati danima da bih dobila tu tako jednostavnu informaciju :x
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: MRZIM!!!!

Unread post by ratchet »

Pročitao danas u novinama da u državnom i javnom sektoru po svemu sudeći ima viška zaposlenih koji ništa ne rade. Ala otkrića tople vode. U svim postojećim birokratskim ustanovama barem tri četvrtine ne radi ništa, a i oni koji nešto rade obićno nemaju pojma o ničemu. MRZIM birokraciju, tupu, tromu klasu ljudi koja smatra samorazumljivim da može kasniti na posao, otići ranije sa posla, ostajati na pauzi koliko hoće, ne raditi ništa i još zajebavati narod kako im se svidi. :puca:
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
Galijun
Ewok
Posts: 10
Joined: 25 May 2009, 22:28

Re: MRZIM!!!!

Unread post by Galijun »

Bio je nedavno novinski članak o tisuću i jednoj agenciji čija se prava funkcija baš i ne zna, ali se svi oni opravdavaju činjenicom da imaju neki apstraktni posao. Bogu hvala, 50 zaposlenik za poslove koje može obavljati čisto pristojno najviše njih 5. Kad su iz jedne zgrade faksa prošle godine tjerali jednu od takvih agencija, morali smo prethodno poslati omanju enciklopediju dopisa ne bi li se oni zaista i maknuli. Mrzim socijalistički mentalni sklop u kapitalističkoj državi :puca:
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: MRZIM!!!!

Unread post by writer16 »

mrzim što je ovo postao jedan od najposjećenih topica na ovom forumu :(
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: MRZIM!!!!

Unread post by jbt »

kako to mislis "postao"? cijelo vrijeme je jedan od najposjecenijih, ljudi se uvijek zale i pizde. sto je super, jer je fakat fino istrest sranja na topic koji je za to nego na nekog bliznjeg.
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: MRZIM!!!!

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Trebalo bi napraviti jedan čitav forum u kojemu će se okupljati mrzitelji koječega. Pa se dođeš na njega ispucavati i kukati i jadikovati, psovati rodbinu svima koji te smetaju i tračati koga želiš, na koji god način želiš, a nitko te zbog toga neće banirati.
Forum bi se zvao "Ja sam prosječan Hrvat". :vrag:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
uglib
Ancient
Posts: 501
Joined: 11 Sep 2006, 12:18

Re: MRZIM!!!!

Unread post by uglib »

Samsung, ne ružni nam našu mrzionicu svagdašnju.
Preporodila sam se otkako zalazim na ovo krasno mjesto.

Hm, da ne zaboravim zašto sam došla:
Mrzim ose, jako ih mrzim, dušom i tijelom, pogotovo tijelom. I mrzim kad se guraju u moj životni prostor s tendencijom da se u njemu nastane, čak započnu graditeljske radove u mojoj kupaonici, u onom glupom aparatu za mirišljanje zraka. E neće one meni.
plavuše i vjernice definitivno bolje prolaze u životu, njih drugi čupaju iz govana
(J. Blažić)
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: MRZIM!!!!

Unread post by jbt »

Forum bi se zvao "Ja sam prosječan Hrvat".
Ja nisam, ja sam natprosjecan Crnogorac.
Blood for the Blood God!!

engi
Post Reply