MRZIM!!!!

Mrgudov brlog.

Moderator: Xaotix

Post Reply
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: MRZIM!!!!

Unread post by Xaotix »

Dvoumio sam se dugo između Smiješnih linkova i Mrzione, ali pošto kretenluk stoji na sajtu više od 24 sata...

Dakle, vrli Indexov novinar piše (ili prevodi bez ikjakve provjere i razumijevanja)
Einstein je smatrao da nije moguće nadmašiti brzinu svjetlosti, na čemu njegova teorija relativnosti i počiva. No, CERN je uspio "natjerati" neutrino čestice da se kreću brzinom koja je 60 sekundi veća od brzine svjetlosti, što se do sada smatralo nemogućim.
Evo i linka. Ako ga otvorite i gluposti nema, znači da su ju ispravili. Baš me zanima kolko će im trebati.
Randomness is strong with this one!
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: MRZIM!!!!

Unread post by Ire »

jok, još uvijek je tamo...
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: MRZIM!!!!

Unread post by Xaotix »

Gdje sam ono stao? Što sve ono ne volem?
Xaotix wrote:... administraciju, birokraciju, i kvantnomehaničku neurospolnu kirurgiju u koju su pretvorili vađenje i dizanje dokumenata.
Još uvijek. :x :mda: :puca: :baba: :pottytrain2: :cussing: :boink: :boxing: :poguzi: :palica: :laser: :gori:

:pottytrain5:
Randomness is strong with this one!
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: MRZIM!!!!

Unread post by Izitpajn »

Ja sam danas u dva sata obavio liječnički pregled i produživanje vozačke (dobio sam novu jer se žena spetljala pa sam reko nema veze, može i nova, evo, ionako imam zalihu slika u novčaniku). I to skupa s plaćanjem na pošti, kupovanjem biljega i svim ostalim.

Evo, sad možeš mrzit i mene :P
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: MRZIM!!!!

Unread post by Xaotix »

Pih... Pravi posao je kad uletiš u combo.
Da bi izvadio jedan, papir, treba ti drugi, ali taj drugi prvog dana ne meres dobiti jerbo ga se moze dobiti samo do pola sata prije nego li si ti dosao. Al je petak. Pa cekaš da prođe vikend.
Pa onda pokupiš prvi papir i ideš po taj drugi, al kad oces podic pare s novom karticom, jok, ne radi ti pin, jer ti oni trebaju tek poslati pin iako uz karticu muljaju da vrijedi stari. Banka ne radi, pina u kasliću nema. Ali vidi vraga,poštar je pisamce od banke s mojim PINom ubacio u TUĐI kaslić! Jedino kaj je to PIN od druge kartice, koju tek trebam podići u onoj banci koja tog dana radi samo do 3.

:krepan:

Oce neko kupit prava za sitcom?
Randomness is strong with this one!
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: MRZIM!!!!

Unread post by Brumiko »

Mrzim kada mi netko transliterira ruska imena, nazive i, općenito, ruske riječi kao da smo Anglosasi:
  • Nadezhda
    Yulia
    Yuri
    Soyuz
    Nizhniy Novgorod
PČKMTRN, pa valjda je:
  • Nadežda
    Julija
    Jurij
    Sojuz
    Nižnij Novgorod
Ofkors, uvijek postoji mogućnost da je netko od mulaca koji su isproducirali N pravopisa od hrvatske samostalnosti do danas spontano i ničim izazvan odredio, kontra cjelokupne tradicije i onoga kako su mene učili u školi, da se ruske riječi doista transliteriraju na hrvatski kao da smo Anglosasi. U tom slučaju, mojem mrziteljskom popisu dodajem i te tzv. jezikoslovce. I njihove Osnovne škole Nikole Tesle, umjesto Osnovne škole "Nikola Tesla", Bože, koja debilana.
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: MRZIM!!!!

Unread post by Milena »

Ne, za živo čudo, nitko nije promijenio pravilo da se transliteracija radi prema hrvatskom (dakle, Jurij Gagarin), pa čak ni inače užasavajući Babić-Finka-Moguš. Stvar je samo u neobrazovanosti. Ne da ti je od toga lakše...
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: MRZIM!!!!

Unread post by Brumiko »

Milena wrote:Ne, za živo čudo, nitko nije promijenio pravilo da se transliteracija radi prema hrvatskom (dakle, Jurij Gagarin), pa čak ni inače užasavajući Babić-Finka-Moguš. Stvar je samo u neobrazovanosti. Ne da ti je od toga lakše...
Ajd, laknulo mi je da nisam u međuvremenu postal nepismen. :cheers:
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: MRZIM!!!!

Unread post by Izitpajn »

Svi smo mi postali nepismeni. Samo Oni znaju što je pravi hrvatski jezik.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: MRZIM!!!!

Unread post by Xaotix »

Xaotix wrote:Oce neko kupit prava za sitcom?
I tako.. :boink: pokupio ja sve papire, odčekao sve redove itd. :drunken: I slijedećeg dana telefonski poziv. Dobar dan, našli smo vaš novčanik... :boink:

Lik bio na godišnjem, i kad je došao na posao, našao ga je u ladici nekakvog zajedničkog stola.

Za divno čudoi danas ne mrzim niš. :scratch:
Randomness is strong with this one!
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: MRZIM!!!!

Unread post by poison »

ja sam na to šizdila još prije par godina kada je "roman abramovich" jahtio po našoj obali sa svojom djevojkom "daryom (dashom) zhukovom". :zbunj: jer mi, narafski, nemamo grafeme Č, J, Š, Ž (i još neke druge). :x :x :x
inače, mrzim ovih dana još neke stvari, ali da me ubijete, ne mogu se sada sjetiti koje. mrzim svoje pamćenje zlatne ribice. :x
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: MRZIM!!!!

Unread post by Brumiko »

U najdublju me pak depresiju baci & ubilačke nagone dobivam kada:
  • netko nešto kupi u Pevecu
    donese nešto iz Peveca
    vidi Pevecove kamione
Pa, mislim... :puca: :x
Ne, opravdanje za neznanje nije što je to kakti dijalektalizam! Na kraju krajeva, nitko ne ide prema Črnomerecu, nitko nije došao iz Črnomereca i nitko nije još vidio išta, recimo, Črnomerecovo. Možda jest videl Hitrecovu knjigu, na primjer, ali s druge strane sigurno nije Brumecovu, eventualno Brumčevu. Baš kao što nitko ne bi čitao Rimacovu knjigu (kada bi taj košarkaš postao pisac), nego eventualno Rimčevu. Baš kao što nitko nije iz Otočaca niti je bio u Otočacu, nego eventualno iz Otočca i u Otočcu.

Koji mrkli nepismeni idioti, budale, amebe. :x
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: MRZIM!!!!

Unread post by Belzebubbles »

User avatar
Tanja.C
Ancient
Posts: 736
Joined: 02 Sep 2005, 11:11
Location: Dežela

Re: MRZIM!!!!

Unread post by Tanja.C »

Brumiko wrote:
  • netko nešto kupi u Pevecu
    donese nešto iz Peveca
    vidi Pevecove kamione
U principu se slažem sa tobom, makar mi je taj konkretan primjer Peveca (sic!) jako simpatičan i drag jer je tako pričao moj pokojni rista. Kupio on meni u Pevecu (sic!) ribičku kutiju za crve i gliste da si unutra pospremim naušnice. :love: (Baš mi jako fali rista-glista. Nadam se da mu dobro grizu štuke i šarani u vječnim lovištima.)
E, a meni digne tlak kad čujem na SLO radiu da će sad pustiti pjesmu "Parnega Valjaka". I slovenska kakti od milja imena za bendove, pa su tako Beatlesi = (fon.) Bitli, Depeche Mode = (fon.) Depeeeši (ne znam kako se fonetički zapiše debeli E), Pearl Jam = (fon.) Prli. :fuj:
Post Reply